Komentowana treść: Nie żyje Jack Tramiel
[#31] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #30

Bo byl cudem jako cos przelomowego w danym czasie. Jak sie czegos nie poprawia na biezaco, to po pewnym czasie inni kopiuja pomysl, udoskonalaja go, upowszechniaja swoja wersje i zostawiaja w tyle prekursora. Proste jak budowa cepa. Az mnie dziwi, ze ktos nie rozumie, ze bycie cudem nie oznacza, ze tym cudem pozostanie na wieki.
[#32] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Duracel, post #31

To dlaczego nie udoskonalali? Ktoś im bronił, czy liczyli, że w nieskończoność będą zdzierać kasę z frajerów?
[#33] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #30

Generalizujesz i pomijasz cały ogrom faktów z historii Commodore, Amigi i Atari. Poczytaj trochę, a potem wróć i nie zadawaj głupich pytań.
Nie zawsze wygrywa lepsze.
[#34] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #32

Bo byli niekompetentnymi patafianami... przynajmniej ci decyzyjni, bo nie mam tu na mysli pracownikow sredniego szczebla ktory starali sie jak mogli, tyle ze ich pomysly w wiekszosci szly do kosza albo byly karykaturalnie przycinane.
[#35] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #32

POCZYTAJ, jak wyglądała twórcza praca choćby pierwszego zespołu projektującego Lorraine i jak wyglądało zderzenie z trudną rzeczywistością.
Przecież wystarczyła jedna niekompetentna osoba jak np. Mehdi Ali, żeby pogrążyć Commodore. Do tego brak porządnego marketingu i choćbyś miał przełomowy produkt, to nie odniesie on sukcesu.
[#36] Re: Nie żyje Jack Tramiel
Proszę ...już starciłem jakąkolwiek nadzieję ale Onet się spisał jest info na stronie głównej o Jacku fakt faktem zdawkowe ale jest. Niech spoczywa w spokoju chociaż ciekawi mnie czy nie żałuje że przed wojenkę Atari vs Amiga skorzystał ten trzeci czyli Microsoft.
[#37] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #30

Co do OS-u to ile osób używało go na Amidze? Dawno temu Amiga byla maszynką do gier

Może się obracałeś w takim środowisku ale np. w moim ludzie "szporowali" na HD aby móc swobodnie korzystać z dobrodziejstwa systemu Amigi, aby używać Lotus123, PageStream, Aztec C, trackerów, itp. a gry były tylko dodatkiem.

dzisiaj ktoś na siłę nam wciska jaki to wspaniały był Workbench i cały OS

Bo taki właśnie wtedy był, po prostu WSPANIAŁY. Współczesne mu windowsy były żałosną protezą systemu a Windows 95 powstał 10 lat później.

Jeżeli tak było i system był idealny to dlaczego Hyperion musiał poprawić kod AOS 3.1

A wiesz w ogóle co to postęp???? Wiesz, że system i oprogramowanie musi być cały czas rozwijane i poprawiane??? Znasz jakiś system, który raz napisany nie jest zmieniany????

Skoro hardware był cudem świata to dlaczego przegrał z gorszym PC

Ponieważ przestał być rozwijany a do PC cały czas powstawały nowe produkty, które były zastępowane kolejnymi nowymi produktami. Dlatego hardwarowy cud 3DFX lub cud SB16 też już są tylko wspomnieniem. Nie rozumiem tylko dlaczego takie rzeczy trzeba Tobie tłumaczyć. To tak jakby tłumaczyć nastolatkowi dlaczego socjalizm jest do bani ;)


Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 13:37:54 przez rePeter
[#38] Re: Nie żyje Jack Tramiel
Dyskusja nie na temat została przeniesiona na forum do Hyde Parku. Proszę tam ją kontynuować.
[#39] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@rePeter, post #23

Dla przypomnienia:
- Tramiel mając C64 zbudował
międzynarodową korporację - Commodore mając Amigę
doprowadziło do bankructwa tejże
korporacji


Otóż to! Tak jak pisałem, Kondomore samo w sobie to ZŁO. A że Amiga była w ich rękach - czysty przypadek. Utożsamianie Amigi z Kondomore to pomyłka. [/ot]
R.I.P
[#40] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #30

Skoro hardware był cudem świata to dlaczego przegrał z gorszym PC?
PC w momencie premiery Amigi był już poza konkurencją.

Ten wykres pokazuje jeszcze dobitniej jak bezcelowe było całe te lata porównywanie Amigi do PC...

Amiga więc nie przegrała z PC o dominację rynku a przegrała z Apple o drugie miejsce jako komputer dla zwykłego zjadacza chleba. Popełniono błąd koncepcyjny: nie wydajność się sprzedawała a łatwość obsługi, Apple tak też reklamowało swoje produkty: jako łatwiejsze w obsłudze od pralki i darli z ludzi ile się dało i się utrzymali a teraz są największą firmą IT na świecie...

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 14:52:44 przez XoR
[#41] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #30

Co do OS-u to ile osób
używało go na Amidze? Dawno temu
Amiga byla maszynką do gier, które szło łatwo piracić (...) dzięki
m.in. X-Copy, a dzisiaj ktoś na siłę nam
wciska jaki to wspaniały był
Workbench i cały OS.


O-TÓŻ-TO! I dlatego Natami to jest TO, a nie jakieś arosy, morphosy, bigosy, s*osy duposy! boks W erze kolorowych gui na linuxa niestety wszyscy zapomnieli, co stanowiło siłę Amigi i podchodzą do próby jej odrodzenia od d**y strony.
[#42] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@XoR, post #40

Szkoda że na wykresie nie ma ZX Spectrum :)

Słyszałem 2 teorie na temat - najbradziej popularny komputer 8bit z największą ilością softu...
[#43] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Ender, post #32

Jack Tramiel wielkim człowiekiem był. Posiadał wolę, która pozwalała mu nagiąć rzeczywistość do swoich potreb. A mówiąc inaczej, wiedział jak wycisnąć ze swoich pracowników ostatnie poty. Potrafił tez nagrodzić dobrych inżynierów. Np. Yannes za zrobienie SIDa w terminie na CES otrzymał od Tramiela osobiście extra czek. Innych inżynierów Tramiel często zapraszał do biura i jak był trzeba potrafił się po nich ostro przejechać. Generalnie jak coś miało być za 6 tygodni to z reguły było albo ludki leciały z firmy. Takich akcji jak brak chunky w ADZE, bo czasu nie stało, z Tramielem by nie było. Tramiel miał też w latach 80 dobre wyczucie do rynku. W 90 tego mu zabrakło, jak każdy wódz tak i Jack Tramiel starzal się.
[#44] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@XoR, post #40

Ten wykres pokazuje jeszcze dobitniej jak bezcelowe było całe te lata porównywanie Amigi do PC


Przy takich wnioskach musisz wziąć pod uwagę fakt, że porównujesz produkcję co najmniej kilkuset a może tysięcy firm produkujących klony PC w stosunku do jednej firmy Commodore. Moim zdaniem, w tym przypadku Commodore naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Poza tym, Amiga zwyciężała z palcem w .... na rynku komputerów domowych i w zasadzie taki podział mógł się teoretycznie utrzymać po dzień dzisiejszy: na pececie faktury, magazyny, księgowość, płatniki itp. a na Amidze gry, multimedia, grafika itp. Mnie by się bardzo podobało :)
[#45] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@rePeter, post #44

wchodząc na główną stronę Cusa jest zdjęcie Jacka na całą strone i daty narodzin i śmierci , dobrze że oddali mu hołd.
[#46] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@rePeter, post #44

" (...) a na Amidze gry, multimedia, grafika itp. Mnie by się bardzo podobało."


Czyli w pewnym sensie potwierdzasz, że tak właśnie postrzegano wówczas Amigę, ale nie o to mi chodzi. Odrodzenie Amigi nie nastapi przez durny pomysł podziału praw, licencji, itd. a szkoda.
[#47] Re: Nie żyje Jack Tramiel
Smutna wieść, a jakoś niedawno na popularnym wortalu czytałem ciekawy artykuł m.in. o nim i C=.
[#48] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@XoR, post #40

Apple tak też reklamowało swoje produkty: jako łatwiejsze w obsłudze od pralki i darli z ludzi ile się dało i się utrzymali a teraz są największą firmą IT na świecie...

To że Apple wróciło mocno na rynek, to akurat zasługa...IPoda i właściwie jego twórcy - Jobsa.
[#49] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@rePeter, post #44

i znowu ten sam błąd: porównanie do PC... trzeba porównywać do Apple które miało sprzęt gorszy i droższy a mimo to sprzedało go więcej...

i w zasadzie taki podział mógł się teoretycznie utrzymać po dzień dzisiejszy: na pececie faktury, magazyny, księgowość, płatniki itp. a na Amidze gry, multimedia, grafika itp.
to było by absolutnie niemożliwe. Nawet pod koniec lat 90 było po ptokach a co dopiero teraz...
[#50] Re: Nie żyje Jack Tramiel
[']
[#51] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Andrzej Drozd, post #48

a nie microsoftu ktory uratowal ich od bankructwa? ;)
[#52] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@DRACOX, post #51

Może i tak. Czy chodzi o to że Bill Gates pozwolił aby iPod (zdaje się 3 generacji) stał się kompatybilny z pecetami?
Ja tam się nie znam na Apple ani PC. A z tych dwóch używam starego peceta z WinXP. Tak czy inaczej słyszałem że to iPod wyciągnął Apple z kryzysu, a nie komputery. :)
[#53] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@Andrzej Drozd, post #52

chodzi mi o pokazny zastrzyk gotowki od microsoftu kiedy apple zdychalo. dzieki tej gotowce pojawily sie na rynku sprzety ktore pozwolily applowi odbic sie od dna :imace i inne takie

1997 -> ms office+ ie+ 150mln$ od ms dla appla :)

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 10:47:11 przez DRACOX
[#54] Re: Nie żyje Jack Tramiel
Ostatni atarowiec padl ... JACKU TRZMIELU R.I.P ...
[#55] Re: Nie żyje Jack Tramiel
Panowie powiedzmy sobie szczerze nie czarując się nawzajem. Jesteśmy wydymani bez mydła i taka jest prawda. PC jakoś sobie radzi i to on wygrał z nami wojnę. Apple ma się świetnie. Konsole od Plejki po Xkloca również nie mają powodów do narzekań. My najbardziej krzyczymy, ale to nas wydymano. Pzd
[#56] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@lons, post #55

ja nie krzyczę i nie jestem wydymany. (i dlatego nie krzyczę) siedzi, pije i chrupki Czekam sobie na Natami, a reszta może mnie kiss my ass.
dla mnie wygrała Amiga.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 14:43:53 przez snajper
[#57] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@HOŁDYS, post #54

Tia, ostatni, chciałbyś :)
[#58] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@HOŁDYS, post #54

Jezeli uznac ze C64 to najwiekszy sukces Commodore, to z pewnoscia Trzmiel byl nie bardziej Atarowcem niz Commodorowcem :)
[#59] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@lons, post #55

to prawda... Amige dobil Tramiel .. on wypowiedzial wojne cenowa Commodore i uzyl pierwszy raz zwrotu "business is war" ... Atari 260 ST konczony w pospiechu byl niedopracowanym komputerem (GEM,256 KB RAM, ROM wgrywany z dyskietki,slaba grafika i dzwiek) ... mial jedna zalete w stosunku do Amigi ..ST byl 2 razy tanszy....
[#60] Re: Nie żyje Jack Tramiel

@HOŁDYS, post #59

A dziwisz mu sie? Stworzyl firme, zrobil z niej potezna korporacje, a pijawki ktore wychodowal wydymaly go i zabrali jego "dziecko". W sumie takie podejscie idealnie wpisuje sie w dalsze losy Commodore, nawet po dzien dzisiejszy... szkoda tylko Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem