Komentowana treść: Commodore Amiga Mio
[#1] Re: Commodore Amiga Mio
$995 ... w sumie ładny komp. Szkoda, że Ami tylko z nazwy....
[#2] Re: Commodore Amiga Mio

@twardy, post #1

ładny, ale za drogo jak na małego PC z Linuksem

i nie jest to Amiga niestety, równie dobrze mógłbym mieć w domu odkurzacz marki Amiga, ale co do ma do rzeczy?
[#3] Re: Commodore Amiga Mio

@twardy, post #1

Jak zejdą do 500-700$ i system będzie szybki, stabilny i w miarę supportowany to sprzedadzą.
[#4] Re: Commodore Amiga Mio

@Ender, post #3

Fajna obudowa, chciałbym w taką wsadzić Minimiga AGA lub Natami (gdy tylko się pojawi w owym zapowiadanym roku 2023).
1
[#5] Re: Commodore Amiga Mio
Napis AVAILABLE TO SHIP: 4-6 Weeks może świadczyć że ten sprzęt istnieje tylko jako specyfikacja i obrazek na stronie.
[#6] Re: Commodore Amiga Mio

@reactor, post #5

Nie o to chodzi, tylko o przerabianie i składanie. Gadaliśmy o tym przy okazji poprzedniego modelu (grawerunek na obudowie). Z technicznego punktu widzenia największym wyzwaniem był pierwszy komputer, czyli nowy C-64, te nowe amigi to żadna trudność.
Dlaczego miałyby nie istnieć? Bez sensu
[#7] Re: Commodore Amiga Mio

@slay, post #4

Rzeczywiście, jedyne co wydaje się być ciekawe w owych pecetach od CUSA to obudowy.

Ale też już ktoś wpadł na pomysł, że taniej wyjdzie kupić taką obudowę na eBayu i samemu zrobić wytłaczanie logo, podobno wychodzi dużo taniej :D

Pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że na szczęście nikt NatAmi na rok 2023 nie zapowiedział. Jestem zdania, że ukaże się dużo szybciej, jednak pod inną, nie ustaloną jeszcze nazwą. Podobno Thomas już jakąś wstępnie wymyślił.... :)

Obecnie musi on jeszcze skończyć projekt nowej płyty (MD - Medium Developer). Projekt i produkcja LX zabrały mu rok, wersji MX półtora.

To na pewno zabierze jeszcze nieco czasu, ale nie sądzę, aby to było aż tyle;)

Pozdrawiam serdecznie.
[#8] Re: Commodore Amiga Mio

@rwks, post #2

w sumie sa takie nowoczesne, samosprzatajace i jezdzace odkurzacze, wiec nie zdziwilbym sie jakby na to wpadli

mi sie ta obudowa nie podoba, kwestia pewnie gustu. Ale nazwa Commodore OS "Vision"(poprawcie blad w artykule chyba jest) to lekkie przegiecie , juz lepiej by to nazwali jakos w rodzaju Commodore Amiga Linux Patch, zreszta byly Amigi dystrybuowane z Unixem.
[#9] Re: Commodore Amiga Mio

@Banter, post #7

...nikt NatAmi na rok 2023 nie zapowiedział. Jestem zdania, że ukaże się dużo szybciej...


No zabrzmiało prawie jak dowcipna odpowiedź ;)
Mam nadzieję, że "dużo szybciej", bo w 2023 będę miał 50 na karku... o ile dożyję. Jak na gościa bawiącego się komputerem to trochę dużo chyba.
[#10] Re: Commodore Amiga Mio
Obudowa wygląda stylowo, ale trochę drażni mnie użycie logo commodore i amigi do czegoś co ma w środku bebech standardowego pc i nie ma nawet wbudowanego emulatora. To trochę jak rozkopać grób i zacząć sprzedawać to co się znalazło w środku, mało etyczne i drażni. Wolałbym aby prócz logo w środku też było coś amigowego, nie mam nic przeciwko rozwijaniu takich rzeczy jak AROS czy WinUAE bo dzięki temu mogę się nieźle bawić na swoim laptopie.

Ktoś się orientuje jak wygląda ten "amigowy" linux? Ma wbudowany jakiś porządny emulator i zestaw amigowego oprogramowania/gier?
[#11] Re: Commodore Amiga Mio
Bardzo fajna Amiga, wreszcie ze sporym wyborem oprogramowania. Szkoda, że taka droga, chociaż z drugiej strony taka mocno uboga to nie jest, a i za miniaturyzację się płaci.
1
[#12] Re: Commodore Amiga Mio

@GumBoy, post #11

Co w tym sprzęcie jest amigowego po za napisem "Amiga"? :)
Rozumiem, że tylko tak ironizujesz chyba? :)

Swoją drogą pierwsze pytanie powinno być skierowane głównie do panów z Commodore.
[#13] Re: Commodore Amiga Mio

@Duracel, post #12

Nie ironizuję.
[#14] Re: Commodore Amiga Mio

@GumBoy, post #13

No to gratuluję specyficznej dedukcji.
[#15] Re: Commodore Amiga Mio

@Duracel, post #14

No widzisz, nowe pokolenie amigowców już nie rozróżnia co to Amiga i dedukuje po napisie na obudowie.

Co do projektu ? żenujące. Czekam wytrwale na NatAmi, myslę że ludzie się rzucą jak hieny, niezależnie czym bedzie Natami. Ale na pewno będzię to cd. Amigi....OK
[#16] Re: Commodore Amiga Mio

@Duracel, post #14

Lepiej niech jest taki komputer, jak by miało go nie być OK A mi tylko przeszkadza ten linux i dla tego nie kupię tego komputera OK
[#17] Re: Commodore Amiga Mio
Gdyby ktoś, kto nie siedzi w temacie od co najmniej kilkunastu lat, chciał teraz rozeznać się czym właściwie jest Amiga, miałby spory problem. Roztrwonienie marki jest faktem coraz bardziej dokonanym. ;)
1
[#18] Re: Commodore Amiga Mio

@Wojox, post #15

nowe pokolenie amigowców

You made my day.
[#19] Re: Commodore Amiga Mio

@twardy, post #1

Tylko i wyłącznie. Poza tym oglądając zdjęcia nie macie wrażenia, że to grafika, a nie zdjęcie?
Amiga nie żyje:( Taka jest smutna prawda o czym wysmarowałem art w ostatnim papierowym PPA ( Amiga oczami pecetowca ) Firma CUSA to kolejny i chyba najbardziej bezczelny przykład na to jak ludzie jadą na legendzie Amigi. ( Amiga-zombie straszy )
No i ten ich ComodoreOS Vision. Na YT pełno filmików jak to wygląda i jak się zachowuje. Normalny Linux z Compizem. Nawet bez emulatora Jak to było w jednym starym polskim filmie: podłość ludzka nie zna granic
[#20] Re: Commodore Amiga Mio
Fragmentacja rozwiązań amigowych "uśmierciła" markę i teraz naklejka/napis nie ma już żadnej wartości poza sentymentalną.

Ładna obudowa tej nowej Amigi, ale cena przy tych bebechach nadal nieadekwatna, nawet uwzględniając „indywidualną” obudowę. Wioską zaś zalatuje CommodoreOS Vision straszliwą. Jak się nie ma pieniędzy i ludzi na własną dystrybucję linuksa (pomijając sens robienia nowej) to trzeba sięgnąć do czegoś względnie uznanego. Dell się jakoś współpracy z Ubuntu nie wstydzi.
[#21] Re: Commodore Amiga Mio

@tomaszek1983, post #19

CommodoreOS Vision był dobry, ale do tego C64, i tę reaktywację uważam za ciekawą. Na "Amigę" to za mało.
Na podstawie czego twierdzisz że nie ma w nim emulatora?
[#22] Re: Commodore Amiga Mio

@adam_mierzwa, post #21

Ano masz rację, pośpieszyłem się trochę z tym brakiem emulatora: Classic Commodore
Feeling nostalgic? A goal of Commodore OS Vision is to simplify classic Commodore compatibility, with integrated features to launch classic 8-bit, 16-bit and 32-bit era software via emulation.


Ale w dalszym ciągu uważam, że to żadna Amiga i żaden Commodore. Przykleję sobie na budzie peceta logo Amiga, zainstaluję: Linux + emulator + tapeta na pulpit z logo C= i już mam Amigę Oczywiście można tak zrobić, tylko samemu i taniejok, racja
[#23] Re: Commodore Amiga Mio
Wszystko może było by ok, ale cena jak widać nadal nie jest niska. A najważniejsze to system, dziwie się że nie dogadali się z ludźmi od AROS-a, lub sami mogli coś podłubać ciekawego z systemem, wtedy może byłby jakiś w tym sens.
[#24] Re: Commodore Amiga Mio

@(V)(I)mothe(P), post #23

Uważam, że nie jest OK. Sprzedawanie zwykłego peceta pod marką Commodore to oszustwo. A może inaczej postawię sprawę: co czyni z Amigi Amigę?
[#25] Re: Commodore Amiga Mio

@(V)(I)mothe(P), post #23

AROS hostowany na linuksie z AROS-owym desktopem i obsługą oprogramowania na oba systemy byłby optymalnym systemem dla małej Amigi. Taka dystrybucja jest rozwijana na architekturę ARM, szkoda, że nie na x86. Z drugiej strony taka mała Amiga aż prosi się o architekturę ARM.
Z premedytacją używam nazwy Amiga, do której prawa posiada producent komputera, o którym rozmawiamy.
[#26] Re: Commodore Amiga Mio

@tomaszek1983, post #24

Nie no, przestań. Jeśli naprawdę jesteś ciekaw zdania innych w tej kwestii to odszukaj jeden z wcześniejszych brednioseriali na temat "co jest Amigą a co nie". Przeczytaj dogłębnie wszystkie wpisy, a potem zastanów się czy chcesz to przerabiać jeszcze raz.
[#27] Re: Commodore Amiga Mio

@(V)(I)mothe(P), post #23

Przecież chcieli się dogadać, tylko życzliwy Hyperion ich postraszył prawnikami i zabronił.
[#28] Re: Commodore Amiga Mio

@tomaszek1983, post #24

Sprzedawanie zwykłego peceta pod marką Commodore to oszustwo.

Jeśli to oszustwo, to pewnie sprawa skończy w prokuraturze.
[#29] Re: Commodore Amiga Mio

@GumBoy, post #28

Nie o to tu biega, nie kminisz bazy maleńki OK
[#30] Re: Commodore Amiga Mio

@tomaszek1983, post #24

co czyni z Amigi Amigę?

Oczywiście MorphOS!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem