Komentarze do artykułu: ACA 620

[#1] Re: ACA 620
Dziękuję mojej żonie, która do tej pory myśli, że kosztowało mnie to 100 złotych a nie 100 "ojro". Kocham Cię skarbie.

OK OK OK

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 09:26:40 przez Dopuser
[#2] Re: ACA 620
z przesylka to 113 zl ;) he he he a tak powaznie to ewentualnie jak zastasowac radiator albo wiatraczek przy zakupie ?.
[#3] Re: ACA 620

@Dopuser, post #1

Ha! Nic dodać - nic ująć ... ... tylko uważaj Paweł, żeby nie przeczytała artykułu, bo radiator może w tej sytuacji nie pomóc ... a teraz panowie ręce w górę, czyja żona zna 100% prawdziwe koszty naszego hobby? ;)

Co do samej karty ... rozumiem wszystko ale to co opisałeś to jakaś masakra. A koszt odsyłki na naprawę i ponownej wysyłki kto poniósł? I pytanie które mnie niszczy: jak koleś, zdolny zaprojektować i wykonać kartę turbo do Amigi pozostawia nierozwiązany problem z przegrzewaniem?


Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 10:13:56 przez mccnex

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 10:15:37 przez mccnex
[#4] Re: ACA 620
Fajnie się czytało twoją reckę. Najlepsze i tak ostatnie zdanie!
[#5] Re: ACA 620
Koszty wysyłki do producenta poniosłem ja, odsyłki Jens. Coś ostatnio IC idzie chyba w stronę maksymalizacji zysków bo ACA620 nie jest pierwszym modelem pana Jensa który posiada choroby wieku dziecięcego. Byleby szybko a potem się naprawi :)
[#6] Re: ACA 620

@Sosabowski, post #5

Ja rozumiem, że pustynia na rynku ale takie coś to istne dziadostwo... albo mega-niedopatrzenie. Jak by mało było nam problemów wynikających z wieku Amig - to jeszcze nowy sprzęcik odstawia takie cyrki. Każdy zna i "kocha" to uczucie jak coś się pieprzy i nie wiadomo co, a na forum każą Ci czyścić styki

Powinieneś dostać 50% zwrot kosztów za straty moralne i testowanie felernej karty przez 2 tygodnie.... OK

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 11:10:56 przez mccnex
[#7] Re: ACA 620
Dlaczego srebrny radiator leży na PCB?
[#8] Re: ACA 620

@Malin, post #7

Pod spodem jest MC68000 i trochę grzeje, srebrny jest po to żeby tego ciepła odprowadzic troche poprzez pcb a nie rozprowadzac go po kości pamięci i układach obok.
[#9] Re: ACA 620
Czy oni nie testowali karty ? Sprzedawać takie miny?
Recenzja OK
Poświęcenie w uruchomienie OKOKOK
[#10] Re: ACA 620
Super recenzja - czyta się lekko i przyjemnie. Autor ma super poczucie humoru - uśmiałem się co nie miara
Cieszę się że nie tylko moja luba żyje w nieświadomości OK i jak na stole miejsce A500 zajęła A1k2 to nie zwróciła żadnej uwagi. Ale w sumie każdy ma jakiegoś fioła...
[#11] Re: ACA 620
Naprawdę super recka OK
[#12] Re: ACA 620

@Sosabowski, post #8

Ja tam bym się bał takich rozwiązań
[#13] Re: ACA 620

@Malin, post #12

Żony nie posiadam bręczy mi Mama a Dziewczyna mówi ok skoro musisz kupić to kupuj
[#14] Re: ACA 620

@Malin, post #12

Pcb jest lakierowane bez punktów lutowniczych w miejscu gdzie radiator. Radiator na tasmie termoprzewodzącej która jest elektroizolacyjną dla napięć amigi. Nie trzyma za to na tyle mocno by uszkodzic pcb przy ściąganiu radiatorka. Zresztą wszystko z głową więc strachu nie ma.
[#15] Re: ACA 620
Recenzja na wysokim poziomieOKOK BRAWO!!!
[#16] Re: ACA 620

@Sosabowski, post #14

a obudowa się domyka z tym radiatorem ?
[#17] Re: ACA 620

@twardy, post #16

Domyka się bez problemu, z tyłu jest jeszcze wiatrak który wymusza obieg powietrza. Wentylatorek 30x30x6mm. Bez tego wiatraka i tak kiszka bo radiator oddaje w klawiature i w środku kocioł się robi.
[#18] Re: ACA 620
P.S. Dziękuję mojej żonie, która do tej pory myśli, że kosztowało mnie to 100 złotych a nie 100 "ojro"
To tak jak inni komentatorzy nie mogłem ominąć i tego, lżej mi na sercu wiedząc że nie tylko ja kręcę takie wałki :D.
Nie zostaw tylko przeglądarki otwartej na swojej recenzji

Tekst miły i przyjemny, fajnie się czyta i fajnie jest poczuć zapach świeżego sprzętu, nawet jeśli tylko
w wyobraźni, mmmm...

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 20:52:23 przez Radek_Cz
[#19] Re: ACA 620
niby fajne rozwiązanie, ale szału nie ma. Pamiętam, że kupione 15 lat temu Apollo 620 miało pełne 020, 25 mhz, FPU, nie powodowało takich problemów jak ACA :)
[#20] Re: ACA 620

@Dopuser, post #1

Mnie również P.S. rozbawiło OK Co do produktu, no cóż... za taką cenę pakować sprzęt w ten sposób to wg mnie, szczyt braku profesjonalizmu, nie wspominając o tych problemach z działaniem. Pewnie zapłaciłeś co najmniej kolejnych kilkadziesiąt zł za odesłanie tego. Wg mnie, powinieneś w zamian dostać choćby jakiś kupon na przyszłe zakupy. Nie wiem jak Wy ale ja uważam takie nowe rzeczy do naszych Amig za, jakby nie patrzeć, ekskluzywne produkty i jak ktoś się już zabiera za ich produkcję to powinien to zrobić dobrze od początku do końca Może ktoś powie "należy się cieszyć, że w ogóle ktoś coś takiego próbuje robić więc nie ma co narzekać..." i zapewne będzie miał rację tylko, że po wyłożeniu takiej kasy później pozostaje "drobny" niesmak...
[#21] Re: ACA 620

@Madman, post #20

Ogólnie odesłałem za grosze, 16 złotych pocztą polską za potwierdzeniem. Niesmak po zakupie pozostał, to fakt. Ponieważ to był mój pierwszy akcelerator do amigi, myślałem że to ja coś źle robię w ustawieniach whdload, poniekąd styczność z whdload też była rozdziewiczana. Teraz jak w a1200 mam vipera 030/45 i widze jak bezproblemowo whdload z nia smiga (zreszta aca620 teraz tez tak chodzi) to sie zastanawiam jak ja psychicznie przezylem te dwa tygodnie :) Wrzucam na yt filmik z adoom 1,4 z a600 aca620. Dopisze linka później.
[#22] Re: ACA 620

@Sosabowski, post #21

Szału nie ma, raczej mało grywalne. Sorry za jakość ale w jednej telefon a drugą sterowanie.
https://www.youtube.com/watch?v=jAJNKZnvP_g
[#23] Re: ACA 620

@Sosabowski, post #22

Fakt, kilka klatek na sekundę to za wolno.
[#24] Re: ACA 620

@adam_mierzwa, post #23

Z 5 klatencji więcej i przy tym okienku można by już w miarę pograć OK Ale na upartego można grać, w sumie to tragedii nie ma pomysł

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2012 18:14:12 przez parallax
[#25] Re: ACA 620
Po przeczytaniu recenzji nasuwa się jedno pytanie...
Czy tam ktokolwiek testował ów sprzęt po zaprojektowaniu i zmontowaniu a przed wysyłaniem go do użytkowników?
[#26] Re: ACA 620

@mccnex, post #3

Recenzja super OK
Moja dziewczyna wie ile kosztuje moje hobby, ale na szczęście jest tak wyjątkowa, że nie robi problemów i nawet jakieś demo czasem ze mną obejrzy na Ami, choć woli nowsze z PC.
[#27] Re: ACA 620

@Sosabowski, post #22

Pomyśl o kolejnej stówce a Doom dzięki sterownikowi pod Graffiti powinien już być całkiem grywalny. Pozdrowienia dla Żony :D
[#28] Re: ACA 620

@BULI, post #27

W tej cenie lepiej od razu kupić A1200 i parę MB ramu, bez procka, i wyjdzie prawie na jedno - poza drenażem portfela.
[#29] Re: ACA 620

@11111olo, post #28

Ale A1200 zajmuje o kilkanaście centymetrów więcej na biurku

Ty tak na poważnie?
[#30] Re: ACA 620

@recedent, post #29

Jak najbardziej.
Jest troszkę większa bo ma "kalkulator".
Cenowo A600 i A1200 nie są aż tak duże różnice a to przemawia na korzyść tej drugiej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem