Komentowana treść: International Karate przeportowane na Amigę
[#1] Re: International Karate przeportowane na Amigę
Fajnie. Joust i IK to klasyka gier. :)
[#2] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Deftronic/..., post #1

Jak tak dalej pójdzie, to wszystkie gierki z Atari ST przeportują na Amigę.
[#3] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Cargo, post #2

Sztuka dla sztuki zważywszy że od ćwierćwiecza mamy na Amidze International Karate+. Natomiast zaciekawił mnie ten port macowego Hom&M II. Jeśli to działałoby normalnie i byłoby odpowiednikiem pełnej wersji oryginału (bez ograniczeń jakie póki co nakłada FHeroes 2), to dla mnie byłoby to wydarzenie 10-lecia w temacie gier na klasyka. Po powrocie do domu muszę sprawdzić czy ta wersja ruszy na X1000.
[#4] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Mufa, post #3

Polemizowałbym, że to sztuka dla sztuki ;). Każdy "soft" jest na miarę złota. A tutaj mamy przykład przenoszenia przy dużym wysiłku, wątpię żeby autor miał do dyspozycji źródełka tej komercyjnej pozycji.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 11:32:48 przez Hextreme-Attic
[#5] Re: International Karate przeportowane na Amigę
Orientuje się ktoś czy w drugą stronę też portują?
[#6] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Ender, post #5

Orientuje się ktoś czy w drugą stronę też portują?


A da radę z lepszego na gorsze?
[#7] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Mufa, post #3

Ciebie zainteresowało Hom&MII, mnie natomiast IK i Joust. ;)

Joust jest absolutną klasyką w świecie gier (IK tylko trochę mniejszą):

JOUST

Facet odwala świetną robotę. Niech przenosi dalej i jak najwięcej gier samego ATARI, które oryginalnie nie ukazały się na Amigę.
[#8] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Duracel, post #6

A dlaczego zaraz z lepszego na gorsze. Jest różnica w możliwościach sprzętu, ale nie ma przepaści, więc port nie jest niemożliwy do wykonania. Być może trzeba by z czegoś zrezygnować (nie znam się), ale to nie wyklucza portu. W starych grach ważna jest grywalność.
[#9] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Ender, post #8

Oj tam, chciałem dolać oliwy do ognia trochę ;)
Nie ma Hołdysa i nie ma kto linczować ST ;)
[#10] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Duracel, post #9

ST to taki lepszy C64, Amiga to takie lepsze Atari XL/XE :)
[#11] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Ender, post #8

Jest różnica w możliwościach sprzętu, ale nie ma przepaści,


Ender, Ty masz w ogole jakiekolwiek pojecie o architekturze Atari ST i Amigi 1000 ?
W skrocie: roznica hw pomiedzy ST a A1k jest KOLOSALNA na korzysc dziela Minera.
Mniej wiecej taka jak pomiedzy zwyklym , glousienkim PC a PC wyposażonym w dobra karte dzwiekowa i akcelerowana karte graficzna.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 17:22:31 przez michalmarek77
[#12] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@michalmarek77, post #11

Może nie mam. ST jest trochę gorsze od A1000/500/600/1200 itd. STE jest gorsze tylko od A1200 (AGA). Jeżeli popatrzy się na gry, to te z Atari 16 -bit nie wyglądają źle, w porównaniu do odpowiedników z Amigi. To jest moje zdanie.
[#13] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Ender, post #12

Prosze Cie, Ender. Kompromitujesz się takimi tekstami.
Braki w wiedzy - kolosalne!
Zobacz sobie np: Turrican 2 czy SotB 2, wyciagnij wnioski i napisz w koncu cos rozsadnego.
W koncu nazwa avatara powinna do czegos zoobowiazywac.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 17:51:24 przez michalmarek77
[#14] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Ender, post #12

Brednie. Mialem Ste - szit nad szity, gdzie mowa o zblizeniu sie do A500 chocby...
[#15] Re: International Karate przeportowane na Amigę
Lepsza kolejna wersja odgrzewanego karate niz najbardziej zaawansowane backbonowe cuda-pokraki.
[#16] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Deftronic/..., post #1

e tam. Lepiej niech ktoś zrobi sprzętowy emulator Atari ST dla Amigi, żeby tylko włożyć dyskietkę z Atari i gra się wczytuje. siedzi, pije i chrupki Po co się rozdrabniać.
[#17] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@snajper, post #16

Mozna juz miec mala namiastke tego.
Zamiast kickstartu, mapujesz TOS i Atari gotowe.
EmuTOS
Gierki jeszcze nie dzialaja. :)

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 19:04:08 przez Norbert
[#18] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Deftronic/..., post #1

Na 68000 14Mhz chodzi bez zarzutu. Graficznie fajne (jak na 1986 rok), tylko muzyczka przymula.
[#19] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Norbert, post #17

Mozna juz miec mala namiastke tego.
Zamiast kickstartu, mapujesz TOS i Atari gotowe.
EmuTOS
Gierki jeszcze nie dzialaja. usmiech


EmuTOS jest po to by nie piracic TOSa. Gierki na nim dzialaja (oczywiscie kompatybilnosc jest nieco mniejsza niz na oryginalnym obrazie), jesli podepnie sie to np. pod Hatari. Wiec cokolwiek nie tak to wyglada jak opisujesz. To tak jak by ktos zrobil zamiannik amigowskich romow, ktorych nie chce oddac znienawidzonych przez wielu Hyperion. E-UAE i tak byloby potrzebne, na samych romach soft nie ruszy.
[#20] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@michalmarek77, post #11

roznica hw pomiedzy ST a A1k jest KOLOSALNA


Nie na tyle kolosalna, aby nie wychodziły te same gry na obydwie platformy.
Kolosalna to jest różnica między Amigą i Atari XL/XE.
[#21] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Ender, post #12

ST nie ma jeśli się nie mylę sprzętowego scrolla - musi to robić głównym procesorem. Już tutaj Amiga 1000 ma kolosalną przewagę (układy specjalizowane, liczba kanałów DMA, wałkowane było tysiące razy). ST wypada naprawdę słabo jako maszyna do gier przy Amidze 16bit.

STE miało naprawić te braki. Czy dało radę? Raczej nie.

Jakiś czas temu podawali w Retro Gamer, że jest raptem 5 gier które wyglądają/wypadają lepiej w bezpośrednim porównaniu na Atari ST niż na Amidze. W drugą stronę - cała masa.


Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 19:51:21 przez Deftronic/...
[#22] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Mufa, post #19

Chyba (raczej na pewno) nie zrozumiałeś co napisał :)
Np. tu masz o tym.


Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 19:40:33 przez kjb666
[#23] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@zyga64, post #18

na 060 giera jest za szybka /albo ja za stary/ no i wywala sie po paru minutach pykania.
[#24] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Deftronic/..., post #21

A mógłbyś podać, które to gry. Dzięki.
[#25] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@asman, post #24

Jasne, podawałem już nawet kiedyś ale na gadaczu. :) Odszukam ten numer Retro Gamera i jutro podam.
[#26] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@kjb666, post #20

#20
"Nie na tyle kolosalna, aby nie wychodziły te same gry na obydwie platformy."

No zgadza sie, ze te same gry... tylko, ze to byly glownie konwersje z ST na Amige. W druge strone to wyglada juz mega biednie. Te same gry wychodzily tez na Zx Spectrum, C64 i na Atari ST itp.

Prosze mi pokazac np. Settlersow na ST to uwierze, ze ST i Amige z OCS nie dzieli przepasc.

#21
"Jakiś czas temu podawali w Retro Gamer, że jest raptem 5 gier które wyglądają/wypadają lepiej w bezpośrednim porównaniu na Atari ST niż na Amidze."

Pewnie te 5 gier opisywal jakis fanatyk Atari. Na youtubie widzialem wersje Stardusta na STE i musze powiedziec, ze wyglada PRAWIE tak dobrze jak wersja na A500 ale atarowiec oczywiscie twierdzi, ze wersja na STE jest lepsza LOL
[#27] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@selur, post #26

Prosze mi pokazac np. Settlersow na ST to uwierze, ze ST i Amige z OCS nie dzieli przepasc.


To że jakiś tytuł nie wyszedł, nie oznacza od razu że dzieli przepaść :)
Tak samo jak fakt powstania Wolfeinsteina na Atari nie oznacza że JIL jest lepsze od Amigi.

Popatrzmy na całokształt - wiele tytułów wyszło na obydwie platformy, co oznacza że możliwa jest konwersja w jedną jak i w drugą stronę, oczywiście często ze stratą jakości jeśli konwersja z Amigi na Atari.

Ale nie przepaść, bez jaj :)
[#28] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@kjb666, post #27

Ano, cannon fodder na atari ma jakis porabany scroll zeby dzialac wogole, mniej kolorow, pierdzacy dzwiek - ale to nie przepasc:D.
[#29] Re: International Karate przeportowane na Amigę
Świetna gierka, super. Swoją drogą to dziwne że nie było wersji na Amigę
[#30] Re: International Karate przeportowane na Amigę

@Deftronic/..., post #25

Dobra, znalazłem. Numer 105 Retro Gamera w artykule "The Never Ending Story - How the Atari ST is more than just the Amiga's long-forgotten rival", na stronie 62:

Amiga Beaters.

Wymienione gry wraz z uzasadnieniem.

Dla mnie osobiście zaskoczeniem jest Defender of The Crown - gra wymieniana w kotekście Amigi jako kanoniczny, niesamowity pokaz jej możliwości graficzno-dzwiękowych. Dla tej gry ludzie kupowali Amigę. Wielki sukces Cinemaware. No ale, nie o cechy grafika/dzwięk tym razem idzie.

To, że skopali Outrun też jest zaskoczeniem. :)

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 08:28:28 przez Deftronic/...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem