Komentowana treść: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty
[#61] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@tygrysekHD, post #58

Idąc takim tokiem myślenia, że system jest hobbystycznym, to staje się systemem, na którym nie można pracować normalnie

Wszystko się rozbija o definicję normalnej pracy, ale i tak zawsze zderzysz się z jakimś problemem, który wymaga powiedzmy Windowsa. Więc poświęcanie elegancji i efektywności amisystemów w imię utopii gonienia mainstreamu jest drogą donikąd. Bo z systemu zrobisz syf, a Windowsa i tak nie dogonisz.
[#62] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@tygrysekHD, post #60

Qt - kanciastym kołem?

Tak, przyglądałem się QT na AmigaOS 4. Jest bardzo kanciaste.
[#63] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@MorphOS_pl, post #62

Odpowiedź na:
Qt - kanciastym kołem?

Tak, przyglądałem się QT na AmigaOS 4. Jest bardzo kanciaste.

Bo okrągłe koło opatentowało już Apple
[#64] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@Ender, post #63

Oczywiście, że AMIGA OK
W nowszym wydaniu OK
[#65] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@MorphOS_pl, post #62

A z czego to stwierdzenie wynika, gdyby się chciało wytłumaczyć tą "kwadratowość" "nieprogramiście"? Jestem zagorzale ciekaw.ok, racja
[#66] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@KJB, post #54

Przeczytaj watek o allegro jeszcze raz, to odkryjesz ze to nie jest wina OWB, bo gdyby byla to wszyscy by tak mieli, a nie 2 osoby

Pamiętaj że aby doświadczenie uznać za udane trzeba przeprowadzić weryfikację DOKŁADNIE w tych samych warunkach i DOKŁADNIE to samo badać. Błąd jest a że nie dogadaliście się kiedy on wychodzi to już wasza sprawa ja się nie mieszam. Zresztą jest więcej stron na których OWB ma problemy a Timber nie.
Dlatego wolę już niedorobiony port FireFoxa niż jakiegoś przeciętnego OWB. Chociaż i ten port chętnie przyjmę :D
[#67] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #66

Błąd jest a że nie dogadaliście się kiedy on wychodzi to już wasza sprawa ja się nie mieszam.


Dogadaliśmy się i to na forum, nawet nie wiem czy w tym samym wątku :)
Więc przestań szerzyć defektyzm :]
[#68] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #66

Zresztą jest więcej stron na których OWB ma problemy a Timber nie.


Czekaj, rozmawiamy o tym samym Odyssey? Kiedy zainwestowałeś w MorphOSa? I czemu się nie przyznałeś?
[#69] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@tygrysekHD, post #58

Podejrzewam, że tak jest z wieloma rzeczami. A z drugiej strony ludzie chcą nowe gry... i mają, napisane w amosie , dlaczego? Bo z amosem jest jakieś IDE i amos jest prosty i wszystko ma


to nie kwestia IDE, co samego jezyka C i programowania pod systemem, po prostu w AMOSie zawsze bedzie latwiej zrobic taka gre, przeciez do C/C++ sa calkiem zgrabne proste IDE np: HiSoft C/C++...
[#70] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #66

Przy tak dynamicznie zmieniajacej sie stronie jak Allegro jest 100% pewne, ze jesli byl jakis problem z webkitem to go usuneli i juz wszystko dziala. Webkit bez wad nie jest ale za to rozwija sie bardzo efektywnie no i nowa wersja OWB (na razie niepubliczna), takze z Allegro problemow nie ma. Ma za to dobra obsługę najnowszych standardów zostawiając TimberWolfa w tyle.
Btw.

Co do prędkości to testy (na sunspider), które robiliśmy na Amiwawie z Amigafanem pokazały, że Powerbook 1.67 z OWB i Morphosem jest odrobinę szybszy niż TimberWolf i OWB pod OS4 na AmigaONE X1000. Przyjmując, że Powerbook G4 1.67 jest lekko wolniejszy niż X1000 można uznać, że prędkosciowo OWB mosowe bije na glowę wszystko co wyszlo na OS4.
ps. najnowsza wersja wydaje sie być jeszcze szybsza
[#71] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@recedent, post #68

Od dwóch lat mam Pega2 a kluczyk do Mosa dostałem gratis jako "dobro inwentarza". Jak Znajdę czas to jeszcze pomęczę OWB i Allegro Czy już na pewno wszystko ok.
[#72] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #71

I Odyssey 1.20 pod MorphOSem 3.3 działa Ci gorzej niż Timberwolf 4.0.1.0252 pod AmigaOS 4.1 u6? Mogę zobaczyć to osobiście?
[#73] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #71

Nie dalej niz tydzień temu sprawdzałem jak chodzi Allegro pod Morphosowym OWB. Chodzi bardzo dobrze.
[#74] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@wali7, post #73

pewnie jednego dnia na na allegro coś popsuli a nastepnego naprawili, ale nie przeszkodzi to mufie przez najblizsze 10 lat wspominać o tym, jak to allegro nie dziala z owb :D
[#75] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@michal_zukowski, post #70

Co do prędkości to testy (na sunspider), które robiliśmy na Amiwawie z Amigafanem pokazały, że Powerbook 1.67 z OWB i Morphosem jest odrobinę szybszy niż TimberWolf i OWB pod OS4 na AmigaONE X1000. Przyjmując, że Powerbook G4 1.67 jest lekko wolniejszy niż X1000 można uznać, że prędkosciowo OWB mosowe bije na glowę wszystko co wyszlo na OS4.

Według przedstawionego przez Ciebie porównania prędkości przeglądarek i sprzętów, Twoje wniosk z biciem na głowę jest lekko przesadzony.
[#76] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@BULI, post #75

Może emfaza była przesadna, ale OWB jest najszybszą i najbardziej wspolczesną przegladarką na systemy amigowe.
[#77] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@recedent, post #72

a czy ja powiedziałem że gorzej lub lepiej? Po prostu Timberem dokończyłem transakcję a Odyssey zdechło. sam sobie odpowiedz co lepsze OK
[#78] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #77

"zdechło" ? Moim zdaniem ściemniasz :)
[#79] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #77

I na podstawie tego jednego razu oceniasz oba projekty? Reprezentujesz "ułański profesjonalizm"
[#80] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@TomK, post #77

To ja w takim razie obiektywnie i zgodnie z prawdą stwierdzam, że pod OWB wykonałem wiele transakcji na Allegro, a Timberwolf nawet mi się nie uruchamia
[#81] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@recedent, post #80

Bo nie masz AmigaOS 4.x - nie masz na czym uruchomić? ok, racja OK
[#82] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - otwarto bounty

@mikser, post #32

Odpowiedź na:
Będzie im ciężko zebrać :)

..ale zebrali ;]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem