Komentowana treść: ACube Systems i A-EON współpracują
[#1] Re: ACube Systems i A-EON współpracują
Świetna wiadomośćOK
[#2] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@parallax, post #1

pomysł
[#3] Re: ACube Systems i A-EON współpracują
Czyżby nowa Amiga?
[#4] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@glichtanski, post #3

Kolejna nowa Amiga ! :)
[#5] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@parallax, post #1

Sprzętowo ok, ale zauważ że srodowisko os4 od ponad 1.5 roku nie dostało nic sensownego, wyglada na to że OS4 albo umiera, albo baaaardzo zwolniło rozwój. Poza tym to tylko zapowiedz współpracy.
[#6] Re: ACube Systems i A-EON współpracują
A mnie to bawi mamy tych firm z 2 na krzyz ha ha ha i wielka wspolpraca to co x1000 nie wyszlo ha ha ha.To jak w tym kawal o 2 murzynach na bezludnej wyspie ha ha ha.
[#7] Re: ACube Systems i A-EON współpracują
No to będzie nowa karta dźwiękowa na świeta... ale ja tam nic nie wiem
[#8] Re: ACube Systems i A-EON współpracują
A to oni do tej pory nie współpracowali? Myślałem, że pokażą jakąś nową SAM..., a tu ... .

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 18:08:22 przez Ender
[#9] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #8

Daruj sobie te mosowe docinki, bo i ja się udzielę w wątku który mnie nie interesuje
[#10] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@KingJulian, post #9

No to się udzielaj, wolny kraj. Ja liczyłem serio na pojawienie się SAM, o której krążyły plotki, widać tylko plotki. Co to za news, że firmy, które musiały jakoś ze sobą współpracować choćby z racji AOS 4.x , no i teraz nagle news będziemy współpracować? Daruj bronisz cnoty, u kobiety, która dawno jej nie ma. Zakręć tyłkiem jak w serialu albo zamilknij.

Julian a Ty weź pomyśl jakie będzie plus tej współpracy? Ja ci podpowiem. Nie róbmy wewnętrznej konkurencji, czyli żegnajcie nowe płyty SAM w cenie dla Polaków.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 18:19:13 przez Ender
[#11] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@KingJulian, post #9

A co ty na: "Beta MorphOSa dla Sam460 ze wsparciem 3D dla sterowników Radeona R400" (tyle co przeczytałem to na execu w komentarzach).
[#12] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@adam_mierzwa, post #11

Chyba ciut lepiej niż R400 za Morphos.pl
[#13] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #10

Co to za news, że firmy, które musiały jakoś ze sobą współpracować choćby z racji AOS 4.x , no i teraz nagle news będziemy współpracować?
Nie musiały współpracować. Hyperion jest tu kluczowy w kwestii AmigaOS 4.x
ACube nie jest na tyle mocne żeby projektować samodzielnie. To co wypuszczają (SAM) jest na bazie istniejących rozwiązań. Nie ma tanich i ciekawych (jednocześnie) płyt z PPC. Albo słabizna albo drożyzna. Co do oczekiwań to powszechne było ale na Minimiga w odświeżonej wersji.
Żeby nie było - jak też czekam na następcę SAM 460 ale skoro tej Pianety miało nie być - było jasne że to jeszcze nie teraz.
[#14] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@adam_mierzwa, post #13

Wiesz co Adam, bawię się ostatnio Linuksem Mint (kapitalne wydanie) i chyba coraz mniej oczekuję od środowiska Amigowego, postamigoweo, okołoamigowego itd. Nie wierzę już w mesjanistyczną wizję odrodzenia Amigi, to że czasem napiszę o współpracy to raczej na zasadzie dla zasad, bo ludzie tego nie chcą, więc na co czekać. Mesjasz, Napoleon (to dla ateistów) nie nadejdzie. WinUAE rulez
[#15] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #14

Odrodzenie Amigi ;) jeżeli już to za sprawo Aros'a ;), jedynej sensownej alternatywy :P. Jak coś może się odrodzić ze sprzętem na poziomie 10-ciu tysiaków i możliwościami systemu -10 lat wstecz ;) i liczbą developerów na poziomie trzech? To chyba Aros ma większe wsparcie ;).
[#16] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #14

2 posty wyżej LICZYŁEŚ na sam, wiec się może zdecyduj :)

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 19:13:20 przez pawelini
[#17] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #12

nom, radek x1300 to r500 :)
[#18] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@KingJulian, post #9

od momentu w którym morphos team tworzy system także dla sprzętów od Acube, ten wątek tak samo się tyczy Os4 jak i morphosa
[#19] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@pawelini, post #16

Wierzyłem, ale się przeliczyłem, czego nie wyłapałeś? Wierzyłem przed, że się pojawi, ba jak usłyszałem o porcie MorphOS-a, to się rozmarzyłem, że to będzie platforma "zjednoczenia", wspólnego systemu etc. od takie naiwne marzenie. Przypomniałem sobie plotki, że nowa SAM z PPC i alvitec, pomyślałem fajnie. Dzisiaj sumując moją naiwność (że coś się może zmienić), marzenia o nowym sprzęcie (wystarczająco szybkim i w rozsądnej cenie) doszedłem do wniosku, że się rozczarowałem. Czego tu nie rozumieć? No chyba, że masz problem ze zrozumieniem, bo napisał to ktoś kto ma motylka w sygnaturze? Nie podejrzewam cię o to. OK
[#20] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #19

Nie było żadnych przecieków dotyczących nowej SAM. Jedynie plotki a raczej nadzieje użytkowników. A już żadnych konkretnych parametrów typu Altivec. Dostępne, tanie procesory nie mają tej jednostki. Dopowiedziałeś sobie...
Jedynie oświadczenie AEon, że "tańsze" płyty zostawiają ACube. Teraz jest prawie pewne, że podzielą się kosztami projektu.
Przypomnę Ci także, że sterowniki do R500/600/700 są dostepne dla AOS4 od miesięcy a screeny oglądaliśmy lata temu. To tak apropos Twojej ekscytacji na innym forum. Sterowników 3D dla prehistorycznych R400/500 nikt dla AOS nawet nie robił a R600/700 wymagają (zdecydowano) przepisania całego podsystemu.

Co do 1.5 rocznej suszy. Dobrze wiadomo czemu taka przerwa. Gallium, obs. wielu rdzeni, LibreOffice. To ogromna praca. Do tego doszło Warp3D dla R5xxx/R6xxx i obs. Cyrusa. Plus problemy zdrowotne... Niestety Friedeni wzięli na siebie zbyt wiele. IMO to błąd.

A co do Pianety. Jestem ogromnie rozczarowany. Myślałem, że ACube ma coś gotowego...
[#21] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@pini, post #20

Sterowników 3D dla prehistorycznych R400/500 nikt dla AOS nawet nie robił a R600/700 wymagają (zdecydowano) przepisania całego podsystemu.

Na razie efekt tego jest taki, że MorphOS ma sterowniki 3D do R300, a AmigaOS 4 kończy się w tej dziedzinie na R200...

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 21:13:53 przez MorphOS_pl
[#22] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@MorphOS_pl, post #21

Ale tego nikt nie neguje...
[#23] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@pini, post #20

Jak bym tego nie odbierał jako ekscytacji (moja wypowiedź), tylko stwierdzenie faktu. Zobacz czas w jakim zrobiono kompletne stery (2D i 3D), a jak długo trwało robienie (już są, czy jeszcze nie na nowsze HD). Mam płakać z tego powodu. Cieszę się, że pokazali klasę, może pora to przyznać, przecież to nie oznacza, że uważasz jeden lub drugi system za lepszy/gorszy. Programiści znają się na robocie i bardzo się ucieszyłem z tego, ba uznałem ich za lepszych od tych, którzy robią stery dla AOS 4.x. A teraz pluton cel! ... Pal!

PS. A dementował ktoś te plotki? Wielu chyba myślało podobnie. Zresztą szkoda rozwijać wątek.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 21:51:48 przez Ender
[#24] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #23

Ja tam przewiduję 3 sprawy które się zmaterializują :
1. Karta do Amig 1200/4000 z 68k (fpga około 500Mhz), PPC 1Ghz dual-slot SO DIMM, sata, usb, dopinany do tej karty drugi człon z radeonem HD (coś na wzór SCSI do blizzardów)
2. Scalenie Amiga OS 4.x z MorphOSem - nie wiem pod jakim szyldem....
3. Zmaterializowany projekt to Cyrus mATX...PPC...
[#25] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Voyox, post #24

Chyba najbardziej to trzecie. Pierwszy i drugi punkt wybij sobie z głowy 10 kilowym młotkiem.
[#26] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #23

Jakie zrobiono? Chyba pokazano, do RX1xxx. A stery 2D dla AOS dostepne są od wielu miesięcy. Do tego do RX1xxx, HD2xxx, HD3xxx, HD4xxx, HD5xxx, HD6xxx, HD7xxx. Kolosalna przepaść. Różnica taka, że pokazano 3D dla RX1xxx a Friedeni nie pokazali 3D dla HD5xxx/HD6xxx.

Zobacz sobie listę wspieranych kart i porównaj ...

http://hdrlab.org.nz/projects/amiga-os-4-projects/radeonhd-driver/radeonhd-driver-hardware-compatibility/

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 22:28:24 przez pini

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 22:33:07 przez pini
[#27] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@pini, post #26

Nie śledzę na bieżąco, dzięki za wyjaśnienie. Mam świadomość, że te karty dzieli przepaść i nie twierdzę, że te karty, do których stery napisali ludzie MOSTeamu są lepsze. Jeszcze raz podkreślę w mojej ocenie uwinęli się bardzo szybko, co daje mi podstawy sądzić, że są lepszymi w tym co robią. Nie oznacza to, że któryś z systemów jest lepszy czy gorszy, po prostu swoją szybką pracą (nie wiem ile czasu robiono te do AOS 4.x , wydaje mi się, że dłużej) pokazali klasę.
[#28] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@waldiamiga, post #25

Najbardziej nieprawdopodobne staje się faktem najprędzej, więc nie wybijam sobie tego z głowy ale oczekuję tego. Jak to się ziści Ty już nie wspomnisz o tym że ja kiedyś to wiedziałem...OK

Sorry za offtopka...
[#29] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@Ender, post #27

Nie wiem czy dłużej bo nie wiadomo kiedy kto naprawdę zaczął. Wiadomo jedno, 2D w AOS obsługuje 7 generacji kart ( licząc od X1xxx), od dawna i jest dostępne a Ty chełpisz sie JEDNĄ generacją widzianą u developera. Do tego, w AOS, odpowiedzialnym za 3D jest kto inny...więc jak tu porównywać talent?

PS. Tak dla pewności, zrozumiałym jest chyba, że obslugę kilkudziesięciu kart robi się dłużej niż kilku?

Zaraz poszukam kiedy dostaliśmy stery do X1xxx...

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 22:55:11 przez pini
[#30] Re: ACube Systems i A-EON współpracują

@waldiamiga, post #25

Głównie drugiOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem