Komentowana treść: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone
[#31] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pawelini, post #29

A może to krok w kierunku zróbmy coś razem? W sumie ciekawe ile osób publicznie potrafiłoby przyznać, że chce współpracy wszystkich nad wspólnym dziedzictwem Amigi. Ha ilu się przyzna, a ilu będzie się bało walnięcia rybą w głowę? Ta zbiórka pokazuje dobitnie jak marnotrawione są środki i czas na robienie tego samego kilka razy, a wystarczyłoby wybaczyć sobie i zacząć od nowa. Jak ośmielić ludzi? Nowy rok to może być nowy początek!
[#32] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

Mowa była o Odyssey 1.16 pod AmigaOS na ~800.

#28
Panie, z PIII 550 MHz urósł PIV 3 GHz, myślałeś że nie zauważymy?

#29
Wręcz przeciwnie, nic tu nie było bezinteresownie wspólnie, kasa na stół. Ale może być plus tego, Fab pewnie uporządkował źródła i odbije się to z korzyścią na kolejnych wersjach pod MorphOS-a

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 18:07:20 przez adam_mierzwa
[#33] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pawelini, post #29

by NIE PORTOWAĆ Odyssey na Amigę


na Amigę?
[#34] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@Ender, post #31

A chciałbyś być przekonywany przez obcych, że powinieneś zamieszkać pod jednym dachem z innym, nielubianym obcym. Bo tak taniej....Sami muszą dojrzeć i niestety pójść na ustępstwa.
Zrobią co zechcą, ich prawo. Wprawdzie użytkowników coraz mniej ale co tam, niech żyje bal...
[#35] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pini, post #34

Jaki obcy? W końcu mamy tych samych krewnych. Co do lubienia to już prędzej. Dojrzeć muszą wszyscy (nie tylko jakaś jedna strona). Fakt ludzie sobie odpuszczają jak widzą takie targi. Pora to zmienić na plus.
[#36] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #32

Jak widac wersje na Morphosa sa rozwijane regularnie wiec nie rozumiem tekstu o nieporzadku w zrodlach.
[#37] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #32

Mowa była o Odyssey 1.16 pod AmigaOS na ~800.


"nawet zwykłego oglądania" filmów w 320p też?
[#38] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pampers, post #36

Ja myślę że niepotrzebnie się dopatrujesz u mnie jakichś złośliwych podtekstów. Przeczytaj jescze raz co napisałem i nie doszukuj się drugiego dna.
[#39] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #38

Nie dopatruje sie, za to ty sugerujesz komus balagan w zrodlach ktory mialby zostac posorzatany z racji bounty. Obok orogramisty stalem kiedys ale moja wiedza jest zerowa jednak wydaje mi sie ze Fab ma wszystko poukladane jak trzeba, zauwaz ze sam rozwija Owb po Morphosa (oczywiscie korzystajac ze zrodel Webkita). Dodatkowo szanuje Twoje wypowiedzi bo wg mnie zawsze jestes obiektywny jednak tutaj mi troche tego zabraklo.

edit: przepraszam za brak pl liter i literowki, pisanie na smartfonie ssie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 20:31:15 przez pampers
[#40] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pampers, post #39

Nie przypisujmy słowom znaczenia większego niż one znaczą To nie chodzo o jakieś sprzątanie bałaganu. Kod musi być na tyle przejrzysty żeby inni programiści mogli z niego korzystac bez dopytywania się go. Jest to okazja do uważnego przeglądnięcia źródeł, czasem coś uda się wyłapać i np. kolejna wersja chodzi jakby ciut szybciej.
Właśnie teraz piszę spod OWB. Skolman pytał o te filmiki - są skrypty i wtyczki w "naszej" wersji, są też na stronie Faba, ale póki co na YT mam komunikat że potrzebuje flash albo przeglądarki z HTML 5. Nie bardzo wiem co z tym zrobić.
Polskie literki z execa działają dobrze. Jeśłi chodzi o zajętość pamięci to z 320 MB (taka mam zajętosć RAM-u pod Workbenchem "na start") skoczyło do 400 MB (uruchomienie), strona PPA to dodatkowe 4 MB. Jest znośnie, czasem trzeba odświeżyć stronę jakąś, ale ogólnie działa fajnie.
[#41] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #40

Rzuć okiem...

http://amigax1000.blogspot.com/2012/07/how-to-watch-youtube-videos-using-mui.html

Ściąganie działa a w starym MUIOWB działało też oglądanie.
[#42] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pini, post #41

No tak, ale mi zależy na oglądaniu właśnie. Poczekam cierpliwie na kolejną wersję.
[#43] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone
Timberwolf to jest masakra na czymkolwiek ponizej x1k, a i na samej x1k jakims specjalnym wypasem nie jest. Z tego co czytam to ponoc ma to porzadnie chodzic jak sie pojawi OS 4.2, tyle ze to raczej platne bedzie. Wiec na moje Friedenowie zgarneli bounty nienaleznie, bo mialo dzialac na dostepnym systemie, a tak jeszcze kabone dodatkowo skasuja za konieczny update. Ci ciekawe dalsza robote przy projekci za ktory wzieli spory grosz teraz zrzucaja na innych. A IMO powinni oddac bounty.
No ale 0wce daly sie ostrzyc ponownie i zebrali kase na kolejne bounty, mam nadzieje ze teraz cos wreszcie z tego beda mieli. Zastanawia mnie jednak czego konretnie to bounty dotyczy, bo ja interpretuje to tak ze obejmuje zrodla obecnej wersji, a co z dalszym rozwojem? ma byc dalej otwarty czy to juz tylko wolna wola Faba?
[#44] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@Spoony, post #30

AROS ?
[#45] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@TomK, post #16

Pozjadałeś wszystkie rozumy?


Ale masz rację


Weź się zdecyduj :)

Świadczy to o tym że AmigaOS i jego środowisko ma potencjał.


I że nie ma tak dobrej przeglądarki jak MOSowe OWB.
Ale to się na szczęście zmieni, będzie jedna dobra wspólna przeglądarka na wszystkie systemy :)
[#46] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@KJB, post #45

I że nie ma tak dobrej przeglądarki

Dobrą przeglądarkę to miał jeszcze przed MOSem.
A uzbierana kasa świadczy po raz kolejny, że w środowisku amigowym jest spory potencjał finansowy co bardzo cieszy.
Co do decyzji na co ludzie wydają pieniądze cóż - jeden wydaje na alko, inny na dziwki a jeszcze inny na bounty dla Faba. Ta sama kategoria pieniędzy wyrzuconych w błoto ale czyja kasa tego decyzja.
Ale to się na szczęście zmieni, będzie jedna dobra wspólna przeglądarka na wszystkie systemy

Tak - jak wyjdzie zapowiadany Timberwolf to "będzie jedna dobra wspólna przeglądarka na wszystkie systemy" czyli FireFox.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 08:08:09 przez lekarz_med
[#47] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@lekarz_med, post #46

Firefox. Skąd pomysł żeby drugie "F" pisac wielką literą?

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/
oraz zwierzątko: https://pl.wikipedia.org/wiki/Panda_mała
[#48] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@Valwit, post #43

Ten tekst o strzyżeniu owiec nie na miejscu. Chcą wydawać kasę ich sprawa, nie zaglądajmy nikomu w portfele, a później w odwecie przeczytamy o struclach ze śmietnika. Ktoś musi skończyć z tym szaleństwem i bądźmy to my, proszę. Co do FF (TW) na AOS 4.x nie ukazała się aktualizacja 4.2 i nie wiadomo, czy będzie płatna (czy dla wszystkich płatna, podejrzewam, że użytkownicy AOX1000 dostaną za free), ewentualnie ile będzie kosztować, więc z ewentualnymi ocenami wypada się powstrzymać. Zakładam, że skoro robiący system i TW mówią o skoku jakościowym przeglądarki od wersji systemu 4.2 to chyba wiedzą co mówią. Jeżeli ściemniają, to sami podcinają gałąź na której siedzą i nie przekonają nowych użytkowników, ba może nawet zniechęcą dotychczasowych obietnicami bez pokrycia. Starajmy się "nie chodzić na tematyczne ustawki z drugim obozem", bo matka jest jedna i patrzy na nas swoje dzieci. W kartonie się przewraca i guru wyskakuje jak to widzi. Jest ciężko, ale próbujemy obie strony.
[#49] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #40

Klawisz F12 stara się uruchomić (na MorphOsie) odśmiecacz pamieci JS. Może pomóc przy zwracaniu pamięci. Niestety Webkit jest napisany tak, że je pamięć ile wlezie więc po parudziesięciu stronach najwygodniej zamknąć i otworzyć OWB jeszcze raz.
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#58] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem