Komentowana treść: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone
[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#62] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#63] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#64] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #40

Jeśłi chodzi o zajętość pamięci to z 320 MB (taka mam zajętosć RAM-u pod Workbenchem "na start") skoczyło do 400 MB (uruchomienie), strona PPA to dodatkowe 4 MB.


Piszesz o zajętości RAM-u po starcie OS4.1 na Sam?
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#66] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #64

Na AmigaOne XE bo taką mam. Wychodzi na jedno. Tyle mi pokazuje na belce Workbencha.
Nie mogę znaleźć swojego starego posta (nawet nie pamiętam na którym forum to pisałem) ale kiedyś ta liczba była mniejsza. To nie jest jakiś problem (mam 2 GB) ale też byłem zaskoczony "na co to poszło".
Liczbę podałem w celach porównawczych, nie żeby się żalić. Odyssey nie zajmuje dużo w tym układzie. Plusa u mnie ma za stronę Epsilona - Timberwolf u mnie na niej się wykładał, Odyssey nie (ten blog jest tak zrobiony że wszystko ładuje się na pierwszej stronie, a jest dużo zdjęć i ogólnie dużo "waży").
Najlepiej strony wyglądają w Timberwolfie ale ma paskudne cechy - długo się uruchamia, zabiera dużo RAM-u i nie zwalnia pamięci po zamknięciu. Ogólnie - jeszcze dużo pracy przy nim.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 14:15:35 przez adam_mierzwa
[#67] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #32

#28
Panie, z PIII 550 MHz urósł PIV 3 GHz, myślałeś że nie zauważymy?

Odpowiadałem na wątek gilbana w który z leksza zjechał PIV
Oto urywek :
Intel Pentium IV dochodził już do 4 GHz i co z tego wynikało? Nic.



Padł po drodze tekst że Timberwolf ma być płatny To jakiś żart ? Wszystkie przeglądarki są za darmo a neoamigowcy za wszystko muszą słono bulić ?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 14:27:01 przez Voyox
[#68] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #66

czy ta gierka chodzi u Ciebie płynnie na Timbermilfie?
http://b10b.com/iondrift/epsilon/html5/
[#69] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#70] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#71] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@michal_zukowski, post #68

Ta gierka nie uruchamia się nawet, ani na Timberwolfie ani na Odyssey. Na obu następuje zwieszka.
Możliwe że u kogoś innego będzie lepiej.
[#72] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #64

Moja konfiguracja:
SamFlex 667Mhz, 1GB RAM, WB 1280x1024 (ARGB32)

Po wczytaniu systemu AmigaOS4.1 Up6 z 1GB RAMu zostaje 837MB.
762MB - Po wczytaniu OWB 1.16
758MB - W 1 zakładce otworzyłem PPA.pl
748MB - Otworzyłem 2 pustą zakładkę
734MB - W 2 zakładce otworzyłem EXEC.pl
724MB - Otworzyłem 3 pustą zakładkę
711MB - W 3 zakładce otworzyłem WP.pl
701MB - Otworzyłem 4 pustą zakładkę
698MB - W 4 zakładce otworzyłem ONET.pl
Jak można zauważyć z każdą otwartą pustą zakładką zjada 10MB RAMu.

Tutaj dołączam jeszcze fotkę w jakim oknie otwarta jest przeglądarka OWB.

Gierka Epsilon nie wczytuje się na obecnym OWB. Widać tylko pasek postępu podczas wczytywania gry. Gdy dojdzie do 100% to nie pojawia się przycisk start.
[#73] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@Leon, post #72

Pierwsze wersje AOS 4.1 brały u mnie 74MB na start, update 3 i 4 około 130 MB. Obecnie mam update 6 z aktualizacjami i na starcie bierze ok.300 MB.
Co do stron - prosta strona z niewieloma obrazkami (wyniki Google, PPA) bierze ok. 5 MB, normalne strony - to już zależy co kto zwiedza, ale nie mniej jak 10 MB.
Rozdziałkę mam 1600.
Bawiłem się dziś "chwilę" przeglądarkami, niestety nic nie wrzucę bo nagrała się kaszana (prążkowanie).
Starty przeglądarek (do załadowania loga): Timberwolf 1:37, Odyssey 0:17. Przy przeglądaniu stron nie ma już tak drastycznych różnic, jednak odczuwalnie Odyssey jest lżejszy.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 17:32:29 przez adam_mierzwa
[#74] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@Voyox, post #14

Raspberry Pi ma tyle i wszystko śmiga sprawnie.

bzdura, R-Pi to śmulak na którym strony się klatkują
procek w R-Pi to ARM11 czyli zwyczajny badziew

CPU SAM460 jest dużo lepszy.
Z drugiej strony ten CPU jest gorszy od normalnych procesorów a'la G4 czy Pentium3 więc tak czy siak szału nie ma
[#75] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #73

Starty przeglądarek (do załadowania loga): Timberwolf 1:37, Odyssey 0:17
U mnie Odyssey (1.16) wczytuje się nie więcej niż 2 sekundy. Nie wiem dlaczego u Ciebie ładuje się tak długo.

Ja mam zaktualizowany AmigaOS4.1 Up6 wraz ze wszystkimi dostępnymi aktualizacjami i z 1GB RAMu zostaje u mnie 837MB. Jakim cudem znika u Ciebie 300MB to nie wiem.
[#76] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@Leon, post #75

Co do startu:
TW ok. 19 s,
Odyssey ok. 5 s.
Niestety TW nadal jest jedyna przegladarka dajaca rade z PKO SA dla klientow indywidualnych.

PS. Powszechnie wiadomo, ze TW najlepiej chodzi na X1000 oraz SAM440. AOneXE, SAM460 pomimo wiekszej mocy nie daja rady. Cos jest skopane. Znany jest tez drastyczny spadek wydajnosci gdy partycja jest FFS.
[#77] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pini, post #76

Niestety TW nadal jest jedyna przegladarka dajaca rade z PKO SA dla klientow indywidualnych.


Naprawdę Odyssey nie daje u Ciebie rady z PeKaO S.A.? Bo u mnie jak najbardziej (i to jeszcze od czasów gdy zwało się OWB).
[#78] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@recedent, post #77

Wiem, ze jestem czerwony ale naprawde ok, racja

PKO SA ma kilka serwisow. Mowie o pekao24.pl. Po wpisaniu loginu i kliknieciu lub wcisnieciu enter mam komunikat 'Twoje polaczenie z bankiem zostalo przerwane.....'
RAOWB, MUIOWB i teraz Odyssey, wszystkie maja tak samo. Np.pekaobiznes24.pl dziala( do momentu robienia przelewu ale tu potrzebny zewn. token wiec nie dziwota).

PS. NetSurf ok. 2 s.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 19:34:15 przez pini
[#79] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#80] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#81] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#82] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pini, post #78

Strasznie mi przykro, ale u mnie pekao24.pl działa bez zarzutu. Na potwierdzenie moich słów - tu masz screenshot.
[#83] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@recedent, post #82

Ani przez chwilę nie wątpiłem No ale Ty masz 1.22, może i ta wersja u nas zadziała. Staram się jak najmniej płacić dlatego nie zaszkodzi uruchomić TW raz na jakiś czas...
[#84] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@recedent, post #82

Ot wydaje mi sie ze i pod 1.16 też na mosie działalo ;)
[#85] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@pini, post #76

AOneXE, SAM460 pomimo wiekszej mocy nie daja rady. Coś jest skopane. Znany jest tez drastyczny spadek wydajnosci gdy partycja jest FFS.

Mam AOneXE i FFS. Czuje się podwójnie szczęśliwy.
Nie spodziewałem się AŻ TAKIEJ różnicy w wydajności.

#84
Widocznie te wersje nie są identyczne. Pamiętamy jak skopana była wersja 1.9 "dla nas".
Po tym bounty spodziewam się że wyjdzie nowsza wersja która będzie działać tak samo dobrze jak pod MorphOS-em.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 00:02:16 przez adam_mierzwa
[#86] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #85

Zdecydowanie daj sobie spokój z tym FFS. Jesli się zdecydujesz na zmianę poszukam wątku, w którym jeden z użytkowników zauważył, że w ost. wersji TW brak w archiwum kilku plików co powoduje GR na starcie.

PS. A może trzeba ustawić spoofing na coś innego? Jutro sprawdzę, chyba mam Operę 10...
[#87] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - bounty zakończone

@adam_mierzwa, post #85

Ot wszystko zależy od osoby która wykona port ;)
[#88] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#89] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#90] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem