Komentowana treść: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
[#31] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@pini, post #30

samo wsparcie dla nacisku pióra


Nacisk pióra w programie do pixelowania, pracującym na palecie indexowanej? Hm... niezły "ficzer". A do czego można ten nacisk tam w takim razie wykorzystać?

Co do ImageFX, to cieszy każdy flagowy amigowy program "odkopany" z przeszłości, jednak po tylu latach sama kosmetyka zupełnie nic nie da.
[#32] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@slay, post #31

Jak podłączę Wacoma po remoncie to sprawdzę. Grubość smugi aerografu np...Rozumiem, że poddajesz w wątpliwość jakość takiego użycia?

Ale zaraz, zaraz. Co znaczy nic nie da? Nie sprzeda się? Czy nie dorówna wiodącym rozwiązaniom?
To pierwsze raczej się nie zgodzę. To drugie, całkowita zgoda



Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 23:39:14 przez pini
[#33] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@pini, post #32

Jak podłączę Wacoma po remoncie to sprawdzę. Grubość smugi aerografu np...Rozumiem, że poddajesz w wątpliwość jakość takiego użycia?


Jestem ciekaw. Dla mnie dodawanie obsługi nacisku pióra do programu do pixelowania to trochę jak dolewanie 16 letniej whisky do coca coli. Raczej imho ciekawostka niż ficzer, skoro pixel/plama ma tam na ekranie zawsze stan 0 lub 1 i nacisk nie ma w tym (najważniejszym jeśli chodzi o tablety) kontekście żadnego znaczenia. Wielkość pędzla, może i owszem, ale w takich programach i tak najczęściej używa się pędzla o wielkości 1 pixela :)

Co do IFX. O dorównaniu do "wiodących programów" to nie ma nawet o czym mówić, miałem raczej na myśli fatalną niestabilność tego programu, która już obrosła mitami i która bezwględnie jest do poprawy.
[#34] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@slay, post #33

Autor tej wersji PP jest również autorem sterownika do tabletów opartych o UC Logic. Stąd może ta "ciekawostka".

A co do IFXa to jakoś nigdy go nie lubiłem a teraz rozważę kupno Jakieś sentymenty, czy co...
[#35] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@recedent, post #2

Pagestream jest nadal powoli rozwijany przez autora. Po co go wykupowac?
[#36] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Andrzej Drozd, post #18

Ja PPainta używam w starszej, jeszcze darmowej wersji i jest mi z tym dobrze. Nie rozumiem powodu aby wydawać kasę na nową wersję. Kto mi uświadomi ten powód. Jakie z tego bedę miał korzyści, jak to usprawni życie?


W normalnym świecie nowa wersja programu przynosi nowe funkcje, usprawnienie starych i poprawki błędów. Skoro Twoja wersja PPainta działa stabilnie, szybko i ma te same funkcje co nowa to rzeczywiście nie ma sensu kupować nowej. Po prostu rozwój Personal Painta jest delikatnie mówiąc "symboliczny" i póki nie zacznie się normalnie rozwijać to nie ma sensu sobie zawracać głowy nowymi wersjami. :)
[#37] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@slay, post #31

Nacisk pióra w programie do pixelowania, pracującym na palecie indexowanej? Hm... niezły "ficzer"


To samo miałem napisać. :) Zupełnie absurdalna funkcja w TEGO TYPU programie graficznym. :)
[#38] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@MDW, post #37

to wszystko to sa bez cienia watpliwosci akcje majace na celu zyskanie jak najszerszej popularnosci i lojalnosci w tzw scenie (post)amigaowej, przekonania niepokornych i przywiazania tej sceny do wlasnego palika przy jak najmniejszym nakladzie kosztow, energii i rzeczywistych dzialan. nad strona techniczna i zawartoscia oficjalnych deklaracji nie ma sie nawet co rozwodzic, co najlepiej widac na przykladzie wlasnie ppainta, tzn jedynego programu gdzie caly szum ma w ogole jakies praktyczne konsekwencje. czy praktyka ta bedzie miala powodzenie zalezy od stopnia desperacji a tez od poziomu umyslowego spolecznosci.
[#39] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@MDW, post #37

...

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 11:25:28 przez wawrzon
[#40] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
Jak dla mnie, najlepszy program do image processingu w dziejach. Nawet pomimo braków i niedoróbek, których sporo miał, niestety.
[#41] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Krashan, post #3

Ciekawe czy będziemy mieli „schemat PPainta”, kosmetyczne poprawki i do AmiStore... Tak się owieczki strzyże

Mi sie te poprawki podobały. Program przestał się wieszać na modyfikowanym kickstarcie.
[#42] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@QkiZ, post #41

Mi sie te poprawki podobały. Program przestał się wieszać na modyfikowanym kickstarcie.

Też racja, lepsze są jakieś poprawki, niż żadne.
[#43] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@recedent, post #2

Myślę że interfejs lub jego zmiana na inny to najmniejszy problem. Najważniejsze są algorytmy przetwarzające grafikę. Ciekawe czy po latach program jest nadal godny uwagi?
[#44] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@michal_zukowski, post #35

Pagestream jest nadal powoli rozwijany przez autora.


Co jest robiony? :P
[#45] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@pini, post #30

Pagestream jest nadal powoli rozwijany przez autora. Po co go wykupowac?

Może teraz będzie rozwijany szybciej?
Anielko, na co ja liczę... :D
[#46] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@pamp3rs, post #44

No ze sreberka, w które zawinął je siedzący świstak z reklamy.
[#47] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@conrados, post #43

Najważniejsze są algorytmy przetwarzające grafikę.

No i jego słynne algorytmy generujące "zwiechy". :)

Ciekawe czy po latach program jest nadal godny uwagi?

Od ostatniej aktualizacji wiele lat temu ImageFX nie zmienił się. Wszyscy dobrze wiemy więc jak wygląda, jak działa i jak (nie)pasuje do dzisiejszego świata. :)



Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 19:22:22 przez MDW
[#48] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@MDW, post #47

Mimo wszystko dla mnie to świetny program. Najlepiej pracuje mi się właśnie na nim. ;)
[#49] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@radzik, post #48

ArtEffect pomimo tego, że skromniejszy, jest zdecydowanie bardziej normalny. :) Poza tym ImageFX ma tonę błędów, które istnieją od wielu wielu lat. Pamiętam jak mnie szlag trafiał gdy mi selekcje źle działały, warstwy się krzaczyły i była masa takich absurdalnych błędów i niedoróbek. Zupełnie tak jakby nikt tego nigdy nie używał.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 16:55:30 przez MDW
[#50] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
A macie jakieś "swoje typy" programów sprzed lat, które nadawałyby się do odświeżenia?
[#51] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Ijon_Tichy, post #50

No pewnie, np. Lightwave, wystarczy do wersji 6.0
[#52] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Ijon_Tichy, post #50

Maxon Cinema 4D, ArtEffect, Real4D, AmosProfesional (PPC, CGX), no i gry.
[#53] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Ijon_Tichy, post #50

ArtEffect, TVPaint i przede wszystkim mój ulubiony DrawStudio. Przydałoby się żeby PageStream 5 wreszcie wyszedł w wersji finalnej i bez błędów, bo to jest ogromny program, który daje jeszcze radę nawet w porównaniu z innymi tego typu programami na wiodące platformy. Ostatnio zapoznałem się odrobinkę ze słynnym applowym iMovie i tak sobie myślę, że gdyby odświeżyć naszego WidlFire to zupełnie nie mielibyśmy się czego wstydzić w dziedzinie ciekawych programów do montażu filmów i tworzenia prostych efektów na animacjach. Zastanawiam się czy nie dałoby się ożywić programu, który był dołączany do karty VLab Motion (to był chyba Movie Shop i zmusić żeby działał bez tej karty. Trochę go odświeżyć, dodać obsługę dzisiejszych formatów i mielibyśmy piękny soft do nieliniowego montażu video. Może udałoby się napisać jakiś programowy emulator VLab Motion. Chętnie zobaczyłbym też odnowioną wersję programu Scala. Chociaż tutaj nie naciskam, bo mamy przecież Hollywood. Był też taki mało znany program do tworzenia i renderingu terenu/krajobrazów World Construction Set. Tego to nawet nie trzeba byłoby za bardzo odświeżać, bo interface miał już dosyć dzisiejszy (pod MUI). Dziwię się, że był tak mało znany. Możliwości miał przeogromne, opcji tysiące. Te dwa pozostałe, bardziej popularne, programy tego typu na Amigę były przy nim wręcz śmiesznymi zabawkami. :) Chciałbym też żeby był kontynuowany Cycas (CAD). Podobał mi się jego interface i program wyglądał na całkiem fajny i stabilny. Zarówno World Construcion Set jak i Cycas kontynuowane potem były w wersjach na inne systemy operacyjne.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 23:11:29 przez MDW
[#54] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Ijon_Tichy, post #50

Strom C - chociaż w teorii to już się dzieje, tzn edytor można już kupić, niestety brakuje mu kilku ważnych funkcji nadal IMHO.

Dodatkowo Elastic i Fantastic Dreams poza już wymienionymi powyżej.
[#55] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Ijon_Tichy, post #50

Oczywiście cały "pakiet ofiice" - Wordworth (aby się normalnie wyświetlał i nie wieszał), TurboCalc (aby normalnie drukował), Final Writer i FinalCalc (ten ostatni aby się w ogóle uruchomił). Oczywiście wszystko na Morphosie.
I jeszcze "normalny" edytor druku jak GraphicsPublisher z możliwością skalowania wydruku.
Bo ta fumkcja jest mi potrzebna szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 19:07:09 przez Pero
[#56] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Pero, post #55

Na Amidze 1200 żaden z tych programów mi się nie zawiesza. Może czas dokupić sobie odpowiedni dedykowany sprzęt - Amigę?
[#57] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Hexmage960, post #56

Mi sie też kiedyś nie wieszał. Ale wtedy nie potrzebowałem wtakim stopniu tych programów. Teraz są dla mnie koniecznością i d...a!
Trzeba bedzie przejść na jedyny słuszny...
[#58] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Hexmage960, post #56

Na Amidze 1200 żaden z tych programów mi się nie zawiesza.

A mi Wordworth 7 wieszał się na Amidze 1200 popisowo. Wystarczyło zacząć korzystać z funkcji automatycznych przypisów do tekstu. W tym programie było sporo błędów.
[#59] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Ijon_Tichy, post #50

Nikt sie za nic nie wezmie, wlasciciel firmy Titan poszukiwal programistów do dokończenia PapyrusOffice i nikt sie nie zglosil i projekt leży. Do imagefxa potrzeba 2,3 programistów na rok na pełny angaż to może by cos się z nim ruszyło.
[#60] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Krashan, post #58

Nie zabijcie mnie teraz - ale jak tego typu doświadczenia mają się do tyrady p. Marka Pampucha nt wyższości Amigi nad PC. Niestety prawda jest taka, że oprogramowanie użytkowe już w latach 90 przewyższało jakością wszystko co wychodziło na Amigę. Jak się miało do porównania tanie PCety źle złożone to faktycznie wszystko potrafiło się wieszać, ale to nie było do końca uczciwe porównanie. Nie to, żeby dzisiaj to miało znaczenie, ale tak mnie na wspomnienia z Amiga Magazynu naszło

Żeby nie było, że to kompletny off topic: zdecydowanie SCALA lub Video Creator - bardzo fajnie się tym bawiłem na CD32. Co prawda nie miałem styczności z Hollywood więc być może ten pakiet zastępuję SCALĘ i VC w wystarczającym stopniu. Zreszta była taka firma chyba Optonica, która wydała dużo fajnych prezentacji dla CDTV i CD32 - przydałoby się coś takiego dzisiaj, chociaż taki content to już zazwyczaj tylko do webu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem