Komentowana treść: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
[#61] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@Daclaw, post #60

PC wygrał bo każdy go mógł klonowac, każdy mógł tworzyć swoje karty i standardy (vide SounBlaster). Był popularny, był wszędzie - to wystarczyło by potoczyla się lawina, która resztę komputerowego towarzystwa odeslala w niebyt.
System operacyjny nigdy nikogo nie interesował i interesować nie będzie - to tylko "takie cos", tło, które pozwala na uruchomienie softu...No chyba, że należy się do ułamka mikrona osób, które z niewyjaśnionych powodów interesują się systemami operacyjnymi
[#62] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@michalmarek77, post #61

System operacyjny nigdy nikogo nie interesował i interesować nie będzie - to tylko "takie cos", tło, które pozwala na uruchomienie softu...No chyba, że należy się do ułamka mikrona osób, które z niewyjaśnionych powodów interesują się systemami operacyjnymi


A widzisz są na tym świecie rzeczy niewyjaśnione

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 17:44:12 przez ede
[#63] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@michalmarek77, post #61

No to jakim cudem jest apele i te wszystkie firmy, które produkują laptopy notebooki netbooki telefony itd. itp. ?.
[#64] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@SzaryWilk, post #63

Apple istnieje dzięki swojej wyjątkowości/jakości jak i ludziom którzy nie lubią windowsa.
Laptopy itd. ? No przecież trzeba mieć jakiś komputer/telefon żeby na fb wejść, przez skype pogadać, w grę zagrać.

Dziwne pytania zadajesz, może inaczej je sformułuj ?
[#65] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@odyseja_lkc, post #64

Gdyby firma amiga dziala podobnie to by nie bylo problemu.Powinna byc linia klasyczna i nowoczesna,laptopy notbooki telefony.
[#66] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
Nie wiem czy ktoś też czyta tą pozycję, ale ja akurat brnę (to dobrze powiedziane) przez nią.
Ciężko, oj ciężko.
To może moje osobiste odczucie, ale wg mnie autor za bardzo osobiście traktuje całą sytuację. Póki co mało "amigowania" a dużo krytycyzmu co do sytuacji/polityki (jak to nazwać?). Trochę nieskładnie i bez planu? Może dalej będzie lepiej. Jeśli dotrwam do końca.
O ile jestem raczej z natury książkomaniakiem a książki "branżowo retrowe" czytam i lubię (również anglojęzyczne) - to ta mocno mnie zraziła.
Być może taki był cel - aby podjąć dyskusję - ale nie tego oczekiwałem :/
[#67] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@WojT_GL, post #66

A co tak naprawdę jest w tej książce o której piszesz? Co to znaczy, że autor traktuje sytuację osobiście, pisze o tym jakie sam Amigi posiadał i o roli Amigi w swoim życiu itd.?

Ale generalnie nie przejmuj się, nadchodzi w końcu definitywna historia Amigi napisana przez sprawdzonego autora, dziwne że nie było jeszcze newsa o tym:

https://www.kickstarter.com/projects/1462758959/commodore-the-amiga-years-book

książka jest już ufundowana i wystarczy tylko czekać, a nazwisko autora "Commodore: A company on the edge" gwarantuje najwyższą jakość treści i rzetelny research. Zobacz choćby na listę osób z którymi już przeprowadził wywiady do tej książki i z którymi jeszcze ma zamiar porozmawiać. Jak dla mnie kosmos. Zdążył nawet jeszcze za życia Tramiela zdobyć jego autograf na swojej poprzedniej książce i jak widać ta "nagroda" już się rozeszła.

[#68] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@jubi, post #67

News o tej książce był już na PPA kilka razy, bracie. Ostatni raz w październiku 2013.
[#69] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@recedent, post #68

W 2013 roku nie mogło być newsa o tym że 15 czerwca 2015 ruszyła kampania na kickstarterze:

http://www.indieretronews.com/2015/06/commodore-amiga-years-brian-bagnalls.html

w ciągu jednego dnia książka została ufundowana ale jeszcze można się dorzucać dlatego warto o tym napisać.
[#70] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@jubi, post #69

Ta książka jest planowana od października 2012 roku. Kliknij w odnośnik, który podał recedent i w kolejne, które znajdziesz w tamtej wiadomości. Dwa razy był news o planach, z których nic nie wyszło. Trzeci news będzie wtedy, gdy publikacja się w końcu pojawi - może po 3 latach od pierwotnej zapowiedzi.
[#71] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@mailman, post #70

Gdybyś zadał sobie trud i kliknął w ten odnośnik który ja podałem to zorientowałbyś się że to nie całkiem to samo. W taj kampanii jest między innymi też dodatkowa książka, prequel do Company on the Edge:

Commodore: The Early Years 1954-1975

i inne rzeczy, ale nie ma sensu tego tu przepisywać, każdy zainteresowany sobie sam przeczyta. Poza tym ideą kickstartera jest że piedniądze zbiera się PRZED ukazaniem się książki (film, gry itd.). Pisanie o tym po to trochę musztarda po obiedzie.
[#72] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@odyseja_lkc, post #64

Apple istnieje dzięki półniewolniczej pracy miliona chińskich "mrówek" w Foxconnie , reszta to propaganda.
[#73] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@imp, post #72

Foxconn produkuje głównie na podstawie umowy z innymi firmami. Produkuje m.in.:

  • Mac mini, iPoda i iPhone'a, MacBooka, MacBooka Pro oraz MacBooka Air dla Apple Inc.;

  • płyty główne z chipsetami Intela dla Intel Corp;

  • PlayStation 2, PlayStation 3 oraz PlayStation 4 dla Sony;

  • Wii dla Nintendo;

  • Xbox 360 oraz Xbox One dla Microsoft;

  • telefony dla Motoroli (czy jak to się tam teraz nazywa);

  • czytniki Kindle dla Amazon;

  • komputery osobiste i laptopy dla Della;

  • wkrótce cały sprzęt BlackBerry.


No ale media (a za nimi i ich odbiorcy) widzą oczywiście tylko Apple, bo takie informacje się lepiej "klikają".
[#74] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@jubi, post #71

Kliknąłem i widzę, że nawet okładka jest ta sama. Chyba, że jak zwykle ty piszesz o czymś innym niż wszyscy dyskutują.
[#75] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@mailman, post #74

A ty jak zwykle nie możesz się powstrzymać od osobistych docinków? Skup się lepiej zamiast tego na treści przekazu, nie oglądaj obrazków tylko przeczytaj dokładnie co tam jest napisane. Nadal twierdzisz, że to dokładnie to samo co w poprzednich newsach? Zresztą nie mam zamiaru gadać do ściany i nie zależy mi na tym żeby cię do czegokolwiek przekonać, jeśli ktoś złośliwie nie chce czegoś zobaczyć to nie zobaczy. Mam tylko nadzieję że kilka osób stąd wesprzę tę książkę i tylko na tym mi zależy a nie na twojej opinii, bo ta mnie w sumie mało interesuje.
[#76] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@jubi, post #75

No wiesz, przez 3 lata mógł się autorowi zmienić nieco koncept, co nie przeczy temu, że to nadal jest ta sama, niewydana wtedy, a tak hucznie zapowiadana książka. Nadal więc, poczekamy i zobaczymy co z tego będzie i wówczas o tym poinformujemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem