Komentowana treść: Nowy album Lukhasha
[#1] Re: Nowy album Lukhasha
Uh, biorę w ciemno. Niech tylko wypłata przyjdzie OK
[#2] Re: Nowy album Lukhasha

@_arti, post #1

Po co czekać na wypłatę jak za 0.00 euro kupujesz na bandcamp? Ja już słucham :)
Jestem fanem Lukhash-a i lubię jego brzmienia (Falling Apart jakoś mi mocno siedzi w głowie :))
[#3] Re: Nowy album Lukhasha

@WojT_GL, post #2

Mam taką zasadę, że płacę za dobry kontent
[#4] Re: Nowy album Lukhasha
Muzycznie spoko, natomiast w kwestii technicznej...

Trzeszczy jak cholera :(
[#5] Re: Nowy album Lukhasha

@_arti, post #3

fajna zasadapomysł
[#6] Re: Nowy album Lukhasha

@jonasz320, post #5

No i mam i ja OK Pierwszy kawałek i zapowiada się całkiem nieźle.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 09:08:22 przez _arti
[#7] Re: Nowy album Lukhasha

@_arti, post #3

Ja też :) Więc obecnie po przesłuchaniu 2 razy tej płyty stwierdzam, że kilka Jurków Lukhashowi się należy :)
[#8] Re: Nowy album Lukhasha

@WojT_GL, post #7

Niezły materiał, doskonały utwór tytułowy, posłucham sobie dzisiaj z uwagą podczas codziennej walki z pixelami. Albumu póki co słucham na Spotify (zawsze te pare grosików dla twórcy wpadnie :).
[#9] Re: Nowy album Lukhasha

@AceMan, post #4

Ten obrzydliwy przester to pewnie zamysł artystyczny, żeby było bardziej „ośmiobitowo”. Mi to też nie leży i dlatego jest to dla mnie płyta do przesłuchania raz, ale na pewno nie do kupienia.
[#10] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #9

Ten obrzydliwy przester to pewnie zamysł artystyczny, żeby było bardziej „ośmiobitowo”. Mi to też nie leży i dlatego jest to dla mnie płyta do przesłuchania raz, ale na pewno nie do kupienia.


Niestety, nawet nie to. Rozmawiałem z LukHashem na Decrunchu, i przyznał, że on po prostu ma takie poczucie, że musi być GŁOŚNO i już. Ech :(

Loudness War
[#11] Re: Nowy album Lukhasha
Narazie kupilem za 0, ale jak bedzie dobre to sie dorzuci.
[#12] Re: Nowy album Lukhasha
A gdzie to mozna kupic ?.
[#13] Re: Nowy album Lukhasha

@SzaryWilk, post #12

Masz link w newsie -> Bandcamp.
[#14] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #9

Ten obrzydliwy przester to pewnie zamysł artystyczny, żeby było bardziej ośmiobitowo


Oj, tak właśnie ma być! Nie inaczej! Tu rządzi gulgot SIDa. szeroki uśmiech
Tak gra Lukhash i jego zmutowane komodorki.
.
[#15] Re: Nowy album Lukhasha

@rePeter, post #14

Oj, tak właśnie ma być! Nie inaczej! Tu rządzi gulgot SIDa.

Niech zatem rządzi. Nie każdemu musi się podobać. Ja jestem na nie.
[#16] Re: Nowy album Lukhasha

@rePeter, post #14

Dziwne... właśnie słucham sobie kawałków prosto z C64C i nic nie gulgocze, gra czyściutko jak bałtycka bryza ;)
[#17] Re: Nowy album Lukhasha
Właśnie sobie słucham i...UWIELBIAM ambient, mimo że jestem tych co słucha rocka, punka i nawet metalu. A także reggae. Od muzyki ambient oczekuję właśnie tego co od reggae. Ukojenia, przestrzennych wrażeń (reggae ma przestrzeń filozoficzną bazującą na odstępach, natomiast ambient dźwiękową i przestrzenną).

Ta muza o której piszemy w temacie, to świetna muza, piękne ambienty, wieeelki talent, melodyjność, magia.
Ale jakość basu jest do PUPY!!! Jak będę chciał przesterów, to sobie posłucham jakiegoś melodyjnego metalu. Przesterowana gitara brzmi świetnie, natomiast przesterowana elektronika męczy ucho. Od muzyki ambient oczekuję czegoś innego.
Szkoda, bo to świetna muza z karygodnym dźwiękiem. Tak jakby ktoś poszedł na koncert i nagrał ją z przesterem na telefonie z przed 15 lat...
Muzyka z C64 ma soczyste basy, pięknie brumią i nie przesterują.ok, racja
[#18] Re: Nowy album Lukhasha

@Andrzej Drozd, post #17

to świetna muza, piękne ambienty, wieeelki talent, melodyjność, magia.
Ale jakość basu jest do PUPY!!! Jak będę chciał przesterów, to sobie posłucham jakiegoś melodyjnego metalu


Jednym się podoba, innym nie, to zrozumiałe.

Ale znowu się tu pojawiają próby wciśnięcia w jakiejś stare ramy i szufladkowania (jak u amigowców ). A masz tu człowieku kawałek muzyki taki jaki jest; i albo bierzesz z całym dobytkiem albo idziesz dalej.
Gdyby muzyka cały czas trzymała się jakiś ram, to by w ogóle nie ewoluowała i do dziś słuchalibyśmy na koncertach rockowych Bogurodzicy.

To jakby Hendrixowi zarzucać, że grał z nieznośnym przesterem, przecież mógł grać czyściutko jak wszyscy wtedy, jak The Beatles, bez fuzzów, z chórkami, słodko szeroki uśmiech

Zanim całkiem zagniecie parol, rzućcie jeszcze uchem na poprzednie produkcje Lukhasha, szczególnie Falling Apart i Digital Memories, może coś wam jednak przypasuje OK
.
[#19] Re: Nowy album Lukhasha

@Andrzej Drozd, post #17

- LukHash
- Ambient

CO.
[#20] Re: Nowy album Lukhasha

@rePeter, post #18

To jakby Hendrixowi zarzucać, że grał z nieznośnym przesterem

Niespecjalnie. Hendrix przesterowywał swoją gitarę solową, żeby uzyskać nowe brzmienie. Towarzyszący mu bas i perkusja, ani tym bardziej wokal przesterowane nie były. U Lukhasha przesterowany jest brutalnie cały miks, a dynamika zredukowana do jakichś 10 decybeli w porywach... Nazwij to zamierzonym efektem artystycznym, ja to nazwę nieogarnianiem podstaw masteringu. Nawet realizatorzy disco-polo nie stosują takiej chamskiej kompresji dynamiki.

Posłuchaj sobie dla porównania np. P41214H. Też nie stroni od 8-bitowych brzmień, styl daleko od Lukhasha nie odbiega, ale słucha się zupełnie inaczej.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 23:16:26 przez Krashan
[#21] Re: Nowy album Lukhasha

@rePeter, post #18

Jak już napisałem, muzyka bardzo mi się podoba, jest świetna, melodia i aranże są super.
Bardzo lubie także kwaśne instrumenty solowe, także przesterowane werble, ale...bas, stopa perkusyjna i talerze perkusyjne nie mogą być przesterowane, bo tego nie da się słuchać. Po prostu to jest męczarnia dla ucha. Szczególnie bas musi być gładki.
Jeżeli kawałki byłyby całkowicie "cziptune" to ok, ale tu jest pomieszana normalna muza ambient z "cziptune" i normalne dźwięki w przestrze brzmią okropnie i wcale nie imitują 8 bit, tylko denerwują.
Proponuję autorowi podmienić odpowiednie sample i muza będzie się nadawała nawet do radia. Bo muzycznie jest to majstersztyk.
[#22] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #20

ad. Krashan
Posłuchaj sobie dla porównania np. P41214H


OK, posłuchałem, owszem miejscami trochę podobne do Lukhasha, ale takiego z przylizanymi włosami, z wypielęgnowanymi paznokciami, lekkim makijażem, w elastycznym golfie i obcisłych legginsach. Przepraszam ale całkiem mnie nie bierze.
Tobie się podoba, OK, rozumiem dlaczego nie przypasował Lukhash.

ad. Andrzej
Proponuję autorowi podmienić odpowiednie sample


No żeby cię... aby był równie mdły jak przykład powyżej? Jak chcesz gładkich dźwięków, słuchaj P41214H, jak radzi Krashan. Po co Ci kilku takich samych twórców. Pozwól innym słuchać Lukhasha takim jakim jest.
.
[#23] Re: Nowy album Lukhasha

@AceMan, post #10

Blehh gdzie charcząca gitara pytam się? To się świetnie uzupełniało. Chyba człowiek się zmangowił za bardzo, wielkie oczka /pedofilia nigdy nikomu nie wyszła na dobre/ pitupitu plum plum - kiepawe to.
[#24] Re: Nowy album Lukhasha
Niestety z przykrością konotuję, że od niedawna niektóre wydawnictwa muzyczne AMIGA zostają wydawane wyłącznie w kanałach cyfrowych.

Ponieważ mija się to z zamysłem kolekcjonerstwa, powoli odechciewa mi się zbierać muzyki Amigowej.
[#25] Re: Nowy album Lukhasha
Bardzo wyrównany album. Trudno wyróżnić jednego faworyta.
Kilka kawałków słyszałem już wcześniej i pytałem LukHasha czy nie planuje plików w formacie FLAC udostępnić.

Nie wiem gdzie Wy tam jakiś ambient wyłapaliście ale "Let's Play" wyczuwam jakieś fluktuacje z motywu International Karate, a w Itaewon podkład z mojego starego XM'a zrobionego w 97 roku w Fastrackerze ;)))
[#26] Re: Nowy album Lukhasha

@AceMan, post #10

jak to na Decrunchu?:>
[#27] Re: Nowy album Lukhasha
jestem mega fanem LukHasha, bardzo cieszy mnie kolejny album, ale niestety nie przebija 3ch poprzednich :<
[#28] Re: Nowy album Lukhasha

@juen, post #26

No był na Decrunchu
[#29] Re: Nowy album Lukhasha

@Andrzej Drozd, post #21

Jeżeli kawałki byłyby całkowicie "cziptune" to ok, ale tu jest pomieszana normalna muza ambient z "cziptune"


PLZ.
STAHP.
[#30] Re: Nowy album Lukhasha
Typowa muzyka nawiązująca do brzmień starych komputerów - nie da się tego słuchać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem