Komentowana treść: Nowy album Lukhasha
[#31] Re: Nowy album Lukhasha
Przesłuchałem ten i poprzednie jego albumy. O ile starszych da się słuchać to ten ostatni to żenada i żałość.

To chyba ma być odtwarzane na garnku kuchennym...
[#32] Re: Nowy album Lukhasha

@hrw, post #31

Mam wrażenie, że te negatywne opinie to chyba Atarowcy, którzy nie mogą znieść, że LukHash tworzy na C-64 z lepszym dźwiękiem a nie na szeleszczącym i rozstrojonym małym Atari
[#33] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #32

Mam wrażenie, że te negatywne opinie to chyba Atarowcy, którzy nie mogą znieść...

Padłem . A tak przy okazji to C-64 jest równie rozstrojone i szeleszczące co Atari. Dopiero Amiga ma jakiś dźwięk z sensem.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 17:19:27 przez Krashan
[#34] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #33

Padłem


Może dlatego, że ktoś wreszcie powiedział Ci prawdę.

Atari było moim pierwszym, własnym komputerem. Oczywiście fascynacja robi swoje, ale rodzice i znajomi patrzyli się na mnie bardzo dziwnie gdy słuchałem muzyki z Atari na wzmacniaczu stereo.
Gdy po Atari kupiłem C-64 i tak jak poprzednio słuchałem muzyki przez ten sam wzmacniacz, znajomi i rodzice dostrzegli w tym czego słucham MUZYKĘ, trafianie w tonację i piękny bas.

Trudno o bardziej wiarygodną i obiektywną ocenę tego który komputer grał, a który szeleścił niczym blaszane puszki w skupie żelaza.

O tym na którym miejscu w historycznym rankingu elektroniki znalazł się SID i w ilu syntezatorach lat 80 go stosowano nie będę pisał, bo ktoś z takim nickiem jak Ty powinien to wiedzieć.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 19:42:36 przez Duracel
[#35] Re: Nowy album Lukhasha
Witam serdecznie,

Chciałem podziękować PPA za promocję nowej płyty jak i wszystkim słuchaczom za wasze wsparcie! Kolejna produkcja okazała się sporym sukcesem i to miedzy innymi dzięki Wam :) Jako że premiera już za nami , teraz w wolnej chwili postaram się popracować nad nowym remixem któregoś z klasyków c64.

Kożystając z okazji przesyłam pozdrowienia dla Kuby - dzięki za analizę scieżki w Goldwave przedstawionej w formie screenshot'a na każdym możliwym forum Może będzie jeszcze kiedyś okazja żeby o tym porozmawiać trochę bardziej szczegółowo. ostatnio bardzo przyjemnie się rozmawiało OK

Chciałbym też podziękować Grzegorzowi Kraszewskiemu za wszelkie cenne komentarze. Zapoznałem się z pana twórczością i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem! Żałuję tylko że nie było nam dane się spotkac przed premierą albumu. Jak widać jest pan nie tylko znawca edm, ale równiez ma pan doświadczenie w szczegółowej analizie rodzimych produkcji disco. Bezcenne - można by rzec.

Przedwczoraj dostalem wiadomość od chłopaków z Machinae Supremacy - zafascynowanych brzmieniami z nowej płyty i zapytaniami odnośnie produkcji. Od razu pomyślałem aby w tej kwestii skontaktować ich z Panem, jako specem od spraw technicznych.

Na zakończenie jeszcze słowo do Wojteczeka Krzysztofa - nie będę się zniżał do pańskiego poziomu i pana obrażał, proponuję natomiast od czasu do czasu wyłączyc komputer i wyjść na dwór /to jeszcze nigdy nikomu nie wyszło na złe/. Jeżeli "zmangowieniem" (!?) nazywa pan zafascynowanie i wpływy kultury Poludniowo Koreanskiej to mogę tylko serdecznie pogratulować ignorancji.

Na koniec raz jeszcze pozdrowienia dla calego grona użytkowników PPA, zarówno zwolenników jak i przeciwników. Czy muzyka Ci się podoba czy nie, to nie ma większego znacznia - ważne jednak jest aby każda krytyka była konstruktywna, bo leczeniem kompleksów raczej daleko nie zajedziemy.

A tutaj taki mały bonusik dla tych niezadowolonych na poprawę humoru
www.lukhash.com/files/LukHash - Eighties (remastered).mp3

Hej!
[#36] Re: Nowy album Lukhasha

@lukxash, post #35

Chciałbym też podziękować Grzegorzowi Kraszewskiemu za wszelkie cenne komentarze. Zapoznałem się z pana twórczością i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem! Żałuję tylko że nie było nam dane się spotkac przed premierą albumu. Jak widać jest pan nie tylko znawca edm, ale równiez ma pan doświadczenie w szczegółowej analizie rodzimych produkcji disco. Bezcenne - można by rzec.

Komentarze były tak cenne, że należało je usunąć z Facebooka, prawda? Proponuję spuścić nieco wody sodowej z mózgownicy i dać sobie spokój z tego rodzaju zjadliwą ironią.
[#37] Re: Nowy album Lukhasha

@lukxash, post #35

www.lukhash.com/files/LukHash - Eighties (remastered).mp3


No i tak powinny brzmieć wszystkie kawałki. Płynny bas to podstawa. Może być plastikowy i commodorkowy, to nie przeszkadza. W końcu np. DJ Orkidea też często używa podobnych basów.

Proszę o podobny remastering wszystkich utworów.
[#38] Re: Nowy album Lukhasha

@lukxash, post #35

A tutaj taki mały bonusik dla tych niezadowolonych na poprawę humoru
www.lukhash.com/files/LukHash - Eighties (remastered).mp3


Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.. Dla mnie w tym bonusie jest za grzecznie, wolę ten krytykowany twardo kontrastujący przester i brud OK

Pewien sampel/motyw z kawałka Another World mocno kojarzy mi się z motywem z ścieżką do dema Rebirth/Humus5.

Osobiście lubię CHIPTUNE w stylu SIDa którego u Ciebie nie brakuje, za to motywy muzyczne często kojarzą mi się z amigowymi modami (i nie tylko). Oczywiście tematów/motywów jest u Ciebie znacznie więcej co cieszy (nie jest u Ciebie nudno, o nie ok, racja), każdy ma szanse coś znaleźć dla siebie (patrz moje skojarzenia)- dzięki za fajną i inspirującą muzę OK

Konstruktywną krytyką zawsze warto się przejmować (jednak nie należy tego robić za często), ba!- warto czasem skorzystać z czyjejś dobrej rady, ale na pewno nie warto zmieniać całego stylu.
W kwestii emocjonalnego reagowania. Czasami ciężko odróżnić, zwykłą zaczepkę od troski- zalecam więcej wyrozumiałości dla nas słuchaczy, czy nawet ekspertów (co prawda, przysłowiowe puszczanie mimo uszu nie przystoi muzykowi, ale jest z pewnością wyzwaniem i sporą umiejętnością)! Innymi słowy-nie przejmuj się i rób dalej swoje, bo robisz to świetnie OK

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 10:05:54 przez BULI
[#39] Re: Nowy album Lukhasha

@lukxash, post #35

Kożystając z okazji przesyłam pozdrowienia dla Kuby - dzięki za analizę scieżki w Goldwave przedstawionej w formie screenshot'a na każdym możliwym forum Może będzie jeszcze kiedyś okazja żeby o tym porozmawiać trochę bardziej szczegółowo. ostatnio bardzo przyjemnie się rozmawiało OK


Hej Łukasz, fajnie że się odezwałeś :) Nie potrafię odczytać jasno Twojego nastawienia co do moich postów, mam nadzieję że nie żywisz jakiejś urazy. Żeby nie było - moja krytyka ma jak najlepsze intencje. Masz świetne, melodyjne, przyjemne kompozycje i po prostu szkoda żeby przez kwestie techniczne ograniczać grono odbiorców.

Na demoscenie nie owija się w bawełnę. Sam też dostałem milion razy zjebę od bardziej doświadczonych muzyków, co tylko pomogło mi poprawić warsztat (za przester również ^^).

Jak widać po zremasterowanej empeczy, poruszona mała lawina przyniosła efekty :)

Chciałbym też podziękować Grzegorzowi Kraszewskiemu za wszelkie cenne komentarze. Zapoznałem się z pana twórczością i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem! Żałuję tylko że nie było nam dane się spotkac przed premierą albumu. Jak widać jest pan nie tylko znawca edm, ale równiez ma pan doświadczenie w szczegółowej analizie rodzimych produkcji disco. Bezcenne - można by rzec.


Można być wymagającym słuchaczem nie będąc jednocześnie wybitnym muzykiem (sorry Krashan :D). GK, jako twórca trackera DigiBooster 3, wiedzę techniczną ma, w moim odczuciu na pewno. Więc takie pstryczki w nos trzymałbym na wodzy ;)

3maj się i powodzenia, mam nadzieję że odwiedzisz jeszcze jakieś party, to sobie podyskutujemy jak ludzie przy piwku, a nie w internetach gdzie łatwo jest się rozemocjonować :)

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 10:35:04 przez AceMan
[#40] Re: Nowy album Lukhasha

@Andrzej Drozd, post #37

Sorry, ale ta ugłaskana wersja nie ma w ogóle charakteru.

Ja mimo dosyć szerokiego spektrum upodobań muzycznych nie słucham Punk'a. Jak lubicie tylko gładkie, gejowskie brzmienia to słuchajcie tylko takich. Ale to nie oznacza, że z tym czego nie lubicie jest coś nie tak.

Z Krashana najwyraźniej zazdrość wyłazi i niestety ciężko mu to zamaskować. Oczywiście nie mam tu na myśli zazdrości co do warsztatu i tego kto jest lepszym muzykiem... ale co do rozgłosu i aktualnego zainteresowania publiki.


Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 11:25:36 przez Duracel
[#41] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #40

Co to są gejowskie brzmienia? :)
[#42] Re: Nowy album Lukhasha

@AceMan, post #41

nie karmić trolla!
[#43] Re: Nowy album Lukhasha

@AceMan, post #39

Można być wymagającym słuchaczem nie będąc jednocześnie wybitnym muzykiem (sorry Krashan :D).

Nie ma za co przepraszać. Mam zdrowy dystans do swojej twórczości muzycznej i wiem w którym miejscu jestem . Szkoda tylko, że kogoś, kto pisze „ważne jednak jest aby każda krytyka była konstruktywna” stać jedynie na tanie żarty, ale cóż poradzić, takich mamy artystów .
[#44] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #40

Z Krashana najwyraźniej zazdrość wyłazi i niestety ciężko mu to zamaskować. Oczywiście nie mam tu na myśli zazdrości co do warsztatu i tego kto jest lepszym muzykiem... ale co do rozgłosu i aktualnego zainteresowania publiki.

Z dwojga złego lepszy muzyk amator, niż psycholog amator...
[#45] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #40

Sorry, ale ta ugłaskana wersja nie ma w ogóle charakteru.


Moim zdaniem ma świetny charakter i instrumenty poprawnie grają w swoim paśmie.


Ja mimo dosyć szerokiego spektrum upodobań muzycznych nie słucham Punk'a.


Ja słucham, głównie starych kapel, np. The Exploited. Z polskich kapel najbardziej lubię Dezertera i KSU. Generalnie lubię też szybkiego i melodyjnego punka jaki prezentuje pierwsza płyta kapeli Strajk.


Jak lubicie tylko gładkie, gejowskie brzmienia to słuchajcie tylko takich. Ale to nie oznacza, że z tym czego nie lubicie jest coś nie tak.


To że instrumenty muszą grać każdy w swoim paśmie wcale nie jest gejowskie, tylko nazywa się to "realizacja dźwięku".

Posłuchaj np. tego kawałka.
Każdy instrument gra w swoim paśmie i przesterowane są tylko gitary. Gitara basowa i instrumenty akustyczne nie są przesterowane. Dlatego całość pasuje i mimo dość ekstremalnego stylu muzyka nie męczy ucha.
[#46] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #44

Z dwojga złego lepszy muzyk amator, niż psycholog amator...


Pewnie by tak było... gdyby tylko muzyk amator nie reagował w tak rozedrgany sposób na sukces muzyka nie amatora.

Jako "psycholog amator" na pierwszą kurację przepisuję Ci słuchanie 2 godzin muzyki C-64 i 2 godzin Atari XL.

Kurację możesz przerwać i uznać za skuteczną gdy usłyszysz różnicę pomiędzy rozstrojonym Atari i trzymającym tonację C-64
[#47] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #43

Szkoda tylko, że kogoś, kto pisze „ważne jednak jest aby każda krytyka była konstruktywna” stać jedynie na tanie żarty, ale cóż poradzić, takich mamy artystów


... ale wiesz, że sam kończysz jeszcze tańszym "żartem"? ;)

A może faceta tylko poniosło po skrajnie debilnym komentarzu 23 i poleciał grupowo, może trochę zbyt?
.
[#48] Re: Nowy album Lukhasha

@Andrzej Drozd, post #45

Andrzej, to posłuchaj sobie jeszcze raz tej specjalnie przygotowanej przez LukHasha dla nas tutaj wersji i jego wszystkich pozostałych utworów.

Brzmi jak nie jego, bo nie ma jego charakteru... a to, że przygotował taką wersję tutaj dla PPA chyba jednoznacznie daje do zrozumienia, że nie chodzi tu o jakiś brak wiedzy czy umiejętności, a o celowe działanie i właśnie zachowanie tego zadziornego charakteru. Dla mnie ta wersja to nie LukHash.

Naprawdę co drugi wątek niezależnie od tematu widzę jakąś przygnębiającą frustrację. Myślę, że na zdrowie by niektórym wyszło gdyby PPA zniknęło.

I jedno zdanie do Gorzygi.
Jesteś na diecie?
[#49] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #48

Brzmi jak nie jego, bo nie ma jego charakteru...

Zatem +6 dB na mikserze i hard limiter to recepta na charakter utworu?
[#50] Re: Nowy album Lukhasha

@rePeter, post #47

A może faceta tylko poniosło po skrajnie debilnym komentarzu 23 i poleciał grupowo, może trochę zbyt?

Raczył mnie imiennie wyczytać.
[#51] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #48

Naprawdę co drugi wątek niezależnie od tematu widzę jakąś przygnębiającą frustrację.

To kwestia Twojego sposobu widzenia świata. Jedyne co jest w tym wątku frustrujące to Twoje próby wmawiania między innymi mnie różnych dziwnych rzeczy. A to atarowiec, a to uzależniony od sławy, a to miłośnik gejowskich brzmień. Co będzie w następnym poście?
[#52] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #50

Raczył mnie imiennie wyczytać


No wiem, trochę go poniosło i był raczył ;)
.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 13:02:27 przez rePeter
[#53] Re: Nowy album Lukhasha
Poprzedni album bardziej mi się podobał, ale ta zajawka też jest spoko. Nie wiem czy to, że często słucham zalicza mnie do grona fanów, ale na mój słuch, gust muzyka ma pewien charakter i nie jest "miałka" ;)
[#54] Re: Nowy album Lukhasha
Panie Kraszewski, to wynika z szacunku do pańskiej osoby. Takie rzeczy się z domu wynosi. Tak poza tym to nie przypominam sobie żebyśmy byli na "Ty". Odnośnie tanich żartów, Peter panu bardzo trafnie odpowiedział - nic dodać, nic ująć.

Kuba - jasne że nie żywię żadnej urazy! doceniam komentarze, które były na tyle konstruktywne, że potrafiły zmotywować do ponownej obróbki jednego z utworów chociażby na próbę.

Pozdrowienia raz jeszcze dla całej redakcji PPA i dzięki za promocję twórczości.

Tym razem uciekam już na dobre. hej!
[#55] Re: Nowy album Lukhasha

@lukxash, post #54

Tak poza tym to nie przypominam sobie żebyśmy byli na "Ty".

Ja też sobie nie przypominam i po przejrzeniu swoich postów w tym wątku widzę, że się tego konsekwentnie trzymałem.
[#56] Re: Nowy album Lukhasha

@Krashan, post #49

Krashan, możesz udawać idiotę i nikt Ci oczywiście tego nie zabroni
Problem w tym, że nawet odpisując w ten sposób tak jak teraz, czyli nerwowo jeden post pod drugim zamiast wszystko w jednym, dajesz do zrozumienia, że zabolało Cię i to bardzo.

Swoją drogą podejrzewam, że ktoś nie tak "sławny" jak Ty pewnie dostałby za takie pisanie bana

I bardzo bym prosił, abyś to Ty nie wmawiał mi jakiegoś pesymistycznego postrzegania świata - jestem realistą...

...i nie próbował teraz skupiać i utożsamiać wszystkiego tutaj z moją osobą, bo nie tylko ja Ci odpowiedziałem, a całą krytykę Twojej reakcji próbujesz przypisać jednej osobie.

Co do Atari, to nie pisałem do Ciebie personalnie. Uderz w stół a nożyce się odezwą? Atarowcy sami się tu zdemaskowali na którymś wątku - "Ty też tutaj? Sporo naszych tutaj". Oczywiście nie traktuję tego z jakimś poważnym zacięciem. Sam po części jestem trochę Atarowcem, a tekst o krytyce LukHasha ze strony Atarowców potraktowałem pół żartem pół serio, choć można odnieść wrażenie jakby coś na rzeczy było.

Wracając do Ciebie. Sam zareagowałeś ze zdziwieniem na stwierdzenie, że Atari nie trzyma tonacji, a to jest po prostu fakt. Polecam Ci poczytać co piszą sami Atarowcy. POKEY to fajny układ i zaskoczył na przestrzeni lat nie raz, ale w porównaniu do SID'a do pięt mu nie sięga. Sprawdza się tu powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego to jest...

Krytykę nowego albumu LukHasha uważam za śmieszną i wręcz żałosną, bo nieadekwatną do tego co na niej się znajduje. Pierwszy raz go na pewno nie słuchałeś, tym bardziej nie dziw się, że gdy reagujesz takimi słowami, to pierwsze co przychodzi na myśl to to, że zazdrościsz rozgłosu i rosnącej popularności Lukhasha

Skromność jest miarą wielkości człowieka... tym bardziej ktoś taki jak Ty powinien ważyć słowa by nie być posądzonym o taką... małość.

Zamiast ubliżać mi od psychologów amatorów sam się poczytaj i przeanalizuj.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 20:46:13 przez Duracel
[#57] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #56

Swoją drogą podejrzewam, że ktoś nie tak "sławny" jak Ty pewnie dostałby za takie pisanie bana

Ja bym się na Twoim miejscu z banem nie rozpędzał, chociażby z tego powodu, że posunąłeś się do nazwania mnie idiotą, a prawie wszystkie Twoje posty w tym wątku to niemerytoryczne, osobiste wycieczki pod moim adresem. Myślę, że powinieneś zacząć ważyć słowa. Co prawda PPA raczej nic by nie straciło na czasowej absencji Twojej szanownej osoby, ale mimo wszystko szkoda by było...

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 21:29:12 przez Krashan
[#58] Re: Nowy album Lukhasha

@lukxash, post #54

Tym razem uciekam już na dobre. hej!


A czy zrobisz dla nas audiofilów normalne wersje do posłuchania? Co by można było słuchać po trzeźwemu w domu, w samochodzie i tak ogólnie?

Wersje przesterowane może są i dobre, ale tylko dla osób ogłuszonych długim pobytem na ekstremalnej imprezie techno i po ciężkich dopalaczach.pomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
Apeluję, bo muza jest naprawdę dobra.
[#59] Re: Nowy album Lukhasha

@Duracel, post #56

Krytykę nowego albumu LukHasha uważam za śmieszną i wręcz żałosną, bo nieadekwatną do tego co na niej się znajduje.


Krashan skrytykował jakość dźwięku. Nie krytykował muzyki. Na jakości i fizyce dźwięku zna się bardzo dobrze.

Tego albumu nie da się słuchać tylko ze względu na jakość która została sztucznie pogorszona. Zrozum to. Zrób taki eksperyment. Idź na najlepszy koncert muzyczny i nagraj go telefonem komórkowym z przed 15 lat w najniższej jakości.
Czy będziesz się tym delektował w domu?
Czy wiesz jakiego efektu użył Lukhash? Powiem ci analogicznie.
Nagrał muzykę normalnie, włożył kasetę do starego Kasprzaka, zgłosił go na maksa, odsunął się 20 metrów aby nie ogłuchnąć i jeszcze raz to nagrał na dyktafonie.
No i dźwęk jest do bani. Pamiętaj - dźwięk jest do bani. Muza jest super. Ale w takiej jakości mało kto tego posłucha drugi raz.
I już.OKOKOKOKOK
[#60] Re: Nowy album Lukhasha

@Andrzej Drozd, post #59

Tego albumu nie da się słuchać tylko ze względu na jakość


Nie po to kupowałeś złote wtyczki i platynowe kable aby teraz pchał się przez nie jakiś przester, no nie?

jakość która została sztucznie pogorszona. Zrozum to.


Tak ma być. Zrozum to (w końcu).

Czy wiesz jakiego efektu użył Lukhash?


IMHO, jakiegokolwiek użył, zrobił to świadomie i z premedytacją.
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem