Komentowana treść: Amigazyn 9
[#1] Re: Amigazyn 9
A co z srebrnym krążkiem, będzie jak zawsze ?
[#2] Re: Amigazyn 9
Numerek zapowiada się zacnieOK Zamówienie poszło szeroki uśmiech
[#3] Re: Amigazyn 9

@Jacol, post #1

Tak jest Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 18:23:44 przez A2
[#4] Re: Amigazyn 9
kupione OK
[#5] Re: Amigazyn 9

@snajper, post #4

Ja mam Prenumeratę
RetroKomp (3-6) - prenumerata
Amigazyn (8-11) - prenumerata
[#6] Re: Amigazyn 9

@Dorian3d, post #5

Ja też mam te prenumeraty szeroki uśmiechOK.


Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 00:40:54 przez hsimpson
[#7] Re: Amigazyn 9

@Dorian3d, post #5

A ja bym chciał prenumeratę RetroKompa od kolejnego numeru.
[#8] Re: Amigazyn 9

@Sokok, post #7

A ja bym chciał prenumeratę RetroKompa od kolejnego numeru.

Proszę bardzo:

Prenumerata na 2 numery
lub
Prenumerata na 4 numery

Za kilka dni podamy spis treści i okładkę numeru listopadowego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 10:41:01 przez A2
[#9] Re: Amigazyn 9

@A2, post #8

Dzięki, zamówione. Tylko błagam, pakuj w folię, żeby nie zmiekło w skrzynce podczas deszczu.
[#10] Re: Amigazyn 9

@Sokok, post #9

Ok, zwrócę na to uwagę. To ja dziękuję za aktywność
[#11] Re: Amigazyn 9

@A2, post #10

Jak coś jest dobre to po prostu wielbię i polecam innym, a RetroKomp jest bardzo ciekawy akurat i świetnie dostarcza mi informacji spoza amigowego światka, którego nie śledzę tak aktywnie.
[#12] Re: Amigazyn 9

@A2, post #10

Parę tygodni temu wysłałem maila za pomocą formularza na stronie i nie otrzymałem do dzisiaj odpowiedzi. Czy sprawdzacie regularnie pocztę? Na koniec zapytam czy jest w planach wydanie książki o programowaniu dla początkujących?
[#13] Re: Amigazyn 9

@Leon, post #12

Poczta jest sprawdzana regularnie co kilka godzin, wiadomość musiała nie dotrzeć. Jeżeli możesz prześlij na PW, od razu odczytam.

czy jest w planach wydanie książki o programowaniu dla początkujących?

Tak, na naszym profilu na FB jest już wstępna informacja o książce dotyczącej programowania, a właściwie całej serii. Niedługo pojawią się szczegóły na ten temat.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 16:53:43 przez A2
[#14] Re: Amigazyn 9

@A2, post #13

Co powiecie na serię o programowaniu? Na początek AMOS.


Czuje coś że będzie wysyp gniotówok, racja Smiech
[#15] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #14

Wiele fajnych gier zostało napisanych w Amos. Jak ktoś jest dobry, to i w Amosie napisze fajną grę.
[#16] Re: Amigazyn 9

@A2, post #13

Blitz Basic (AmiBlitz 3.x) AmigaE, Pascal, Python, coś zjadliwego na początek, no i multiplatformowego.
[#17] Re: Amigazyn 9

@KM, post #16

Ale książek do Pythona jest cała masa. Darmowych, płatnych, cyfrowych, papierowych...
[#18] Re: Amigazyn 9

@flops, post #15

No to nie twierdze że nie tylko, nie od razu pewnie na początku powstaną miej fajnie później fajne a dopiero na końcu super fajne.

Bo na pierwszą grę to wydaje mi się że nie ma co robić jakiejś super produkcji, tylko coś ważne aby ukończyć i była grywalność a z czasem coraz lepsze.

Po za tym jak ktoś jest dobry to nie kupuje książki dla początkujących.

Do tego to by się przydał jakiś zarys co po każdym tomie adept będzie mógł napisać.

Do tego może jeden tom z różnymi przykładami point&clik adwenture, cały czas w prawo itp...

Do tego może też jakiś soft, też tylko jaki? Nie wiem na ile można sobie pozwolić w Amosie.

Ogólnie to o spoko opcja tylko o czym to będzie, rozpiska tomów by się przydała.
[#19] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #14

jestem za, byleby pominac calkowite podstawy i nie rozpisywac jak sie jak zainstalowac amosa na dysku twardym, albo jak uzywac kompilatora, bo do tego kazdy sam dojdzie :)

od razu walic konkretami i przykladami, ktore ludzie sobie zmodyfikuja i w ten sposob sie naucza. moze na podstawie jakiejs prostej gry, np tetrisa ktory od razu wykorzysta AMALa
[#20] Re: Amigazyn 9

@juen, post #19

Książka o AMOSie będzie tak właśnie wyglądać - przede wszystkim przykłady, rozdział w stylu "Jak napisać własną grę", natomiast podstawy i obsługa kompilatora skrócone do minimum.

Później będą inne języki, w tym Blitz Basic, na podobnej zasadzie. Wiadomo, że najlepiej uczyć się na przykładach
[#21] Re: Amigazyn 9

@A2, post #20

Będzie do książki dołączona płytka z plikami?
[#22] Re: Amigazyn 9

@juen, post #19

Ja bym wolał czasopismo. Tylko typowo programistyczne.

Plusy dla autora:

10x20=200 co dwa miesiące to jest 20 miesięcy

książka:

cztery tomy x50 co 6 miesięcy to jest 200 od jednego usera przez 24 miesiące.

Po za tym konkretne książki wychodziły w duży formatach.

Format gazety jest lepszy po jednej stronie tekst po drugiej stronie obrazki, wcięcia w teksie akapity przejrzystość i czytelność. Tekst jedno kolumnowy.

Format książki małe strony to co można zamieścić na jednej stronie gazety zajmuje kilka w książce, format tekst zdjęcie w ogóle jest nie praktyczny, doszukujemy się tekstu pomiędzy obrazkami co jest męczące.

Do tego Gazeta.

Przykłady zdjęcia na końcowych stronach tipy&tricki ciekawostki. Forma sprzedaży wciskamy prenumeratę na cztery wydania i kasujemy 60 złotych, czyli już zarabiamy więcej niż na książce.

Poza tym estetyka. Wygład pisma powinien przyciągać błyszcząca okładka jak w CKM i zgrzewane strony do tego zwykłe kartki jak w normalnej gazecie czyli taki błyszczący mat.

Żywe kolory ciekawe porady bez monotonia. Przykłady gier do tego przykłady budowania fabuły napięcia nie przewidywalnej akcji. = Sukces fejm sława co przekłada się na imprezy na czerwonym dywanie etc...
[#23] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #22

Lol, nawiązanie do hakerów.
[#24] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #22

@adam_mierzwa: Tak, do książki będzie dołączona płyta.

@TechNineWonder: Pomysł jest bardzo dobry, tyle że nierealny.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 14:45:34 przez A2
[#25] Re: Amigazyn 9

@A2, post #24

@TechNineWonder: Pomysł jest bardzo dobry, tyle że nierealny. Szczególnie jeśli treść ma dotyczyć tylko Amigi, a takie jest założenie.

Ja to zrozumiałem jako propozycję cyklu na zasadzie dawnego "Vademecum" czyli czasopismo ale tworzące zamkniętą całość, 20 zeszytów, do zbierania w skoroszycie.
[#26] Re: Amigazyn 9

@A2, post #24

Ale czemu w książce trzeba przyjąć ramy i ich się trzymać gazeta to bardziej frywolny styl. Do tego nie tylko o Amos ale o całej reszcie też oczywiście reszcie Amigowej i może coś w stylu.

Gdy np: mamy jakiś wiekowy soft i nie da się go uruchomić z powodu zabezpieczeń.



W sumie nie będę się spierał jeśli Ty jako autor twierdzisz że to mało realne, cóż niech tak będzie.

Jeśli z książką bedzie można coś napisać to pewnie sobie kupie tylko wcześniej jakieś małe previev by się przydało. Właśnie na tym kanale co macie na YT który ma być w przyszłości to mogli byście przedstawiać nowinki wydawnicze.
[#27] Re: Amigazyn 9

@adam_mierzwa, post #25

Ja to zrozumiałem jako propozycję cyklu na zasadzie dawnego "Vademecum" czyli czasopismo ale tworzące zamkniętą całość, 20 zeszytów, do zbierania w skoroszycie.


Pierwsze można wydać czasopismo a później jeszcze wydać książkę Czyli wydać to co było w tym czasopiśmie w postaci książki dla kolekcjonerów.
[#28] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #26

W praktyce wyszło by na to, że pierwszy numer czasopisma kupi 100 osób, drugi 80, trzeci 50 i na tym się cykl książkowo-segregatorowy zakończy. Dlatego książka jest lepsza. QED.
[#29] Re: Amigazyn 9

@recedent, post #28

Ale można wydawać systematycznie książkę i czasopismo. Czyli wydać pierwszy tom, i trzy lub cztery numery gazety o tym samym co w książce tylko podane w bardziej przejrzystej gazetowej formie.

Tak układać treści aby czytelnik do następnego numenu miał co robić czyli nie nudził się.

Co do sprzedaży to podobnie może być z książką jeśli zostanie wydana w tomach.

Tak jak napisałem że była to tylko sugestia, lecz słabe fakty zawsze z konfromituje że są słabe. Bo na sprzedaż składa się dużo zależności nie tylko forma wydania.

Jak by ktoś szukał znaczenia słowa "konfromituje" nie ma bo przed chwilą wymyśliłem połączenie konfrontacji i mitu:)
[#30] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #29

Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że "Vademecum" miało formę książkową

Teraz założenie jest takie, aby każda książka zbierała materiał dotyczący jednego języka programowania. Czasopismo musiałoby być bardziej zróżnicowane. To co proponujesz można przyrównać do wydawania kilku książek o mniejszych objętościach - za to częściej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem