Komentowana treść: Amigazyn 9
[#31] Re: Amigazyn 9

@A2, post #30

Spoko to była tylko tak sugestia aby forma podania była inna, mniejsza z tym.

Czy w Amiga na Infostradzie było coś o kliencie "Gopher".
[#32] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #31

Czy w Amiga na Infostradzie było coś o kliencie "Gopher".

Nie przypominam sobie.
[#33] Re: Amigazyn 9

@A2, post #30

A przy okazji - czy jest do dostania gdzieś ostatni "numer" Vademecum ? .. bo jakoś nie udało mi się go nigdy kupić..
[#34] Re: Amigazyn 9

@MaaG^dA, post #33

czy jest do dostania gdzieś ostatni "numer" Vademecum

Ostatnie sztuki mieliśmy dość dawno temu, teraz trzeba szukać na aukcjach. Planowana jest reedycja starych wydawnictw, ale na razie nie mogę jeszcze podać szczegółów.
[#35] Re: Amigazyn 9
Spis treści, trochę mnie rozczarował - chodzi o tematy AOS4 i Morphos. To tak jedynie odnośnie wrażeń:) co do zawartości. Może po przeczytaniu ich zmienię zdanie - jak już będę czytał te artykuły to na samym końcu.
[#36] Re: Amigazyn 9

@Tomski, post #35

Cóż mogę powiedzieć, staramy się jak możemy. Mam nadzieję, że jednak będziesz zadowolony z lektury, a kolejne numery będą ciekawsze
Będziemy mieli jubileusz (10-ty numer) i sporo rzeczy przechodzi na grudzień.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 21:28:51 przez A2
[#37] Re: Amigazyn 9

@A2, post #30

Teraz założenie jest takie, aby każda książka zbierała materiał dotyczący jednego języka programowania.
I tak "monotematycznie" trzymać brawo!

Robić swoje, bo wszystkim i tak się nie dogodzi...


Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 12:43:55 przez Dopuser
[#38] Re: Amigazyn 9

@A2, post #30

Teraz założenie jest takie, aby każda książka zbierała materiał dotyczący jednego języka programowania.


To znaczy że będzie coś o 3D w Amosie?

[#39] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #38

Tak, Amos 3D będzie ujęty w książce. W przyszłym tygodniu postaramy się przygotować więcej informacji.


Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 15:27:24 przez A2
[#40] Re: Amigazyn 9

@A2, post #20

Amos będzie pierwszy płacz ale to nie działa natywnie na Motylku. No i to pokazuje, że sytuacja z 3 systemami sprawiła, że jesteśmy w .... ie i klasykowcy mają niby lepiej. Ja nie chcę robić gry dla A500 1MB. płacz
[#41] Re: Amigazyn 9

@A2, post #39

O to fajnie. Wydaje mi się że bardziej ciekawe jest nawet jakieś proste 3D, nawet takie proste bryły. Gdyby w książce ujęto przykład jak zrobić grę coś jak Star Wars Racer. Tylko na Amigowe realia czyli statki to trójkąty a przeszkody to bryły.

I to by tak mogło być że pierwsze zwykły Amos z przykładem platformówki a w drugiej części książki Amos 3D i wyścig. I dwa przykłady połączone w jeną grę wyscig jako dodatkowy level.

Taka sugestia.
[#42] Re: Amigazyn 9

@KM, post #40

A Blitz Basic będzie następny. O co ten płacz?
[#43] Re: Amigazyn 9

@Hexmage960, post #42

Wiesz ile trwa cykl wydawniczy? O to ten płacz.
[#44] Re: Amigazyn 9

@TechNineWonder, post #41

Na pewno w książce będą treści dotyczące pisania gier, ale nie tylko. Zainteresowanie tematem jest bardzo duże, dlatego po weekendzie podamy więcej szczegółowych informacji. Dzięki za wszystkie uwagi, to bardzo pomaga w układaniu planów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 20:50:17 przez A2
[#45] Re: Amigazyn 9

@A2, post #44

Znaczy jak by się dało to by było fajnie aby pokazać jak można połączyć grę platformową z grą 3d. Na przykładach Amos i Amos 3D, jeśli to w ogóle może razem działać.
[#46] Re: Amigazyn 9

@A2, post #39

Z tego co pamiętam sprzed 20 lat to AMOS 3D nie chciał działać na Kickstart 3.0/3.1. Trzeba było wczytywać Kickstart 1.3 z dyskietki. Dlatego wtedy z niego zrezygnowałem.
[#47] Re: Amigazyn 9

@MDW, post #46

W erze WHDLoad to już chyba nie będzie miało znaczenia.
[#48] Re: Amigazyn 9
Do jednego można mieć zastrzeżenia, a mianowicie do realizacji zamówienia. Numer miał premiere 27.09 a do 10.10 jeszcze go nie ma. Trochę słabo to wygląda.
[#49] Re: Amigazyn 9

@Jarkman, post #48

Zdaję sobie z tego sprawę i powtórzę jeszcze raz: mamy bardzo dużą ilość zamówień (magazyn, gry i inne rzeczy - po kilkaset sztuk), niestety nie da się szybciej wszystkiego wysłać niż w terminie ok. 10-14 dni roboczych (kilkadziesiąt paczek dziennie). W tym tygodniu będą wysłane już prawie wszystkie paczki, dzisiaj przesłaliśmy również informację do Was mailowo.


Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 13:03:07 przez A2
[#50] Re: Amigazyn 9

@A2, post #49

A czy nie rozważacie zastąpienia żmudnego pakowania w gazety +kartony + koperta w takie rozwiązanie? link Wychodzi 1.8 zl więcej ale rozwiązuje wszelkie problemy z odpowiednim zabezpieczeniem przesyłki
[#51] Re: Amigazyn 9

@Jarkman, post #50

Jasne, tylko kiedyś już wysyłalismy książki w takich kopertach i było dużo więcej reklamacji niż teraz. Poza tym nadal nie wyślemy więcej niż kilkadziesiąt paczek dziennie, bo duży odsetek stanowią zamówienia kilku rzeczy na raz (w tym gry w dużych pudłach).

Na pewno zmienimy organizację wysyłek w najbliższym czasie, aby nie było tak dużych opóźnień. Kwestia znalezienia odpowiedniego sposobu.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 13:52:21 przez A2
[#52] Re: Amigazyn 9

@Jarkman, post #50

Nie znasz możliwości listonoszy, niestety ;[
Obecne opakowanie jest perfekcyjne, zabieram się do niego jak do ruskiej konserwy ale jeszcze nie zdarzyło się żeby na czasopiśmie była choćby ryska czy zagniecenie.
[#53] Re: Amigazyn 9

@adam_mierzwa, post #52

Do czwartku wszystkie ezgemplarze będą wysłane, dziękujemy za cierpliwość.
[#54] Re: Amigazyn 9

@A2, post #53

W końcu dzisiaj odebrałem z poczty, i muszę powiedzieć ze to zdecydowanie jeden z lepszych merytorycznie numerów Amigazynu, bardzo fajny dobór tematów. Są opisy nowych sprzętów, fajny soft, ciekawy wywiad - generalnie super. Numer na podium.

Niestety razi bardzo dużą liczbę błędów w polskich znakach, zdecydowanie do poprawy, bo oczy bolą i negatywnie wpływa na odbiór pisma. Tym bardziej ze to nie pierwszy numer... No i Retrolab zasłużył na darmową reedycję swojej reklamy - w pierwszej chwili oburzony byłem takim marnotrawstwem miejsca na wewnętrznej stronie okładki widząc "pustą" białą stronę;)

Acha - i nie dostałem płyty! Była z tym numerem czy nie?
[#55] Re: Amigazyn 9

@vojo, post #54

Dzięki za opinię. Płyty w dużej części rozsyłamy osobno (względy techniczne). Korekta następnego numeru będzie robiona przez kolejną osobę - staramy się, żeby wypadła lepiej, tym bardziej, że to numer jubileuszowy i świąteczny jednocześnie. Co do reklamy Retrolaba - będzie poprawka

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 20:19:16 przez A2
[#56] Re: Amigazyn 9

@A2, post #53

Mamy kolejny czwartek a paczki do mnie ani widu, ani słychu ;)
[#57] Re: Amigazyn 9

@madman15, post #56

ale to nie tlusty czwartek, zeby paczki wcinac :)
[#58] Re: Amigazyn 9

@madman15, post #56

Paczka jest w drodze, powinna dotrzeć w najbliższych dniach.
[#59] Re: Amigazyn 9

@A2, post #58

A czy któryś Amigazyn mógłby być jeszcze bardziej Amigowy coś jak.



I czy mógłby powstać artykuł o pisaniu diskmag. Bo już kilka numerów Amigazyn powstało i można by je przełożyć na wersję .adf lub też zrobić bestoff na .adf. I może jakiś konkurs na najlepszy disk.

Tylko jakby powstał jakiś artykuł jak to zrobić
[#60] Re: Amigazyn 9

@juen, post #57

Dobre
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem