Komentowana treść: Heart of The Alien Redux
[#31] Re: Heart of The Alien Redux

@juen, post #30

ps: po bridge strike'u juz nie bedziemy kopiowac cudzych pomyslow :)
A gdzieś coś czytałem o klonie Tower Defence, czy mi się tylko przywidziało?
[#32] Re: Heart of The Alien Redux

@Krashan, post #31

hehe, tower defence to raczej gatunek w obecnych czasach :) czegos takiego nie kojarze w ogole na amidze, moze kiedys sie uda zrobic cos sensownego i wciagajacego :)
[#33] Re: Heart of The Alien Redux

@juen, post #32

Jest jeden tower defence na Amigę. Powstał całkiem niedawno i był nawet komercyjnie wydany. Ale chyba tylko na AmigaOS4. Tytułu nie pamiętam.
[#34] Re: Heart of The Alien Redux

@MDW, post #33

Swamp Defense?
[#35] Re: Heart of The Alien Redux

@recedent, post #34

Swamp Defense?

O właśnie chyba to. OK
[#36] Re: Heart of The Alien Redux

@juen, post #30

ok, racja
[#37] Re: Heart of The Alien Redux

@MDW, post #35

Brzydkie toto, lepszą grafikę widziałem w 320x256 i EHB.
Tower Defence to strzał w 10tke, zabierałem się za to w Amosie 2 lata temu ale wymiękłem, za cieńki jestem
[#38] Re: Heart of The Alien Redux

@agrajek, post #37

Na tower Defense jesteś za cienki? Eeee. Technicznie to jest przecież prosta gra. Żadnych scrolli ekranu, wymyślnych efektów, tricków, trudnych kolizji, szukania drogi, tony grafiki. Wracaj do projektu - dasz radę. Oczywiście, że na OCS/ECS można zrobić rewelacyjną grafikę do takiej gry.
[#39] Re: Heart of The Alien Redux
Ciekawe jak działa na CD32, skoro szpil wymaga 030 i Fast Ram.

EDYTA: Wyczytałem że gra wykorzystuje Akiko.
The game uses C2P for rendering so we've been testing builds using the Akiko for that, and we've seen a big FPS increase. Currently with the test build, cutscenes can still drop down to 50% framerate but ingame framerate is either at or close to 100



Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 18:08:13 przez waldiamiga
[#40] Re: Heart of The Alien Redux

@waldiamiga, post #39

a no jest wersja beta
[#41] Re: Heart of The Alien Redux

@waldiamiga, post #39

no to trzeba mieć sx 32 pro
bo sx 1 , sx 32 , ProModule
dają 8 mb ale nie mają 30
albo amigę 1200/30 z emulatorem cd 32




Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 18:55:26 przez Dorian3d
[#42] Re: Heart of The Alien Redux

@waldiamiga, post #39

Wersja na CD32 do testów i pobrania:
Tuaj link
[#43] Re: Heart of The Alien Redux

@Sir_Lucas, post #42

na danych z wersji SEGA CD też działa, właśnie testuję :)
[#44] Re: Heart of The Alien Redux

@MDW, post #38

Dzięki! OK
[#45] Re: Heart of The Alien Redux

@Koyot1222, post #1

dopiero teraz dowiedziałem się o tej grze, zawsze myślałem że flashback jest kontynuacją , a po komentarzach dowiedziałem się że nie...
Ja niestety nie mam 030.
Na szczęście wersja segacd działa perfekcyjnie na retropie (Rpi3).
Dopiero zaczynam grać.ok, racja
[#46] Re: Heart of The Alien Redux

@michalmarek77, post #23

Mogliby wydać też port Flashback o ile dobrze pamiętam miażdżył inne platformy grafiką i muzyką.
Swoją drogą wrzuciłby ktoś listę nowych gier wydanych przez różne firmy (pudełkowe) miałem 2-3 zamówić, a kompletnie tytuły mi z głowy wyleciały.
[#47] Re: Heart of The Alien Redux
Może ktoś już ma skompresowane pliki audi do tej gry. Będe wdzięczny za pomoc.
[#48] Re: Heart of The Alien Redux

@ponior, post #47

Jeżeli chodzi o 030 to nie do końca jest tak ze musi być i już bo u mnie na 020 28MHz chodzi bez problemu. Zresztą w informacji dołączonej do gry jest napisane ze na gołej 1200 działa ale z połową prędkości.

Jeżeli chodzi o pliki audio to ja je mam. Jeżeli chcesz to napisz na PV swój e-mail to Ci podeślę po pracy.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 16:56:56 przez nostrum666
[#49] Re: Heart of The Alien Redux
[#50] Re: Heart of The Alien Redux

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #49

Druga Beta, rozkminiam że cały czas walczą z optymalizacją pod Akiko.
[#51] Re: Heart of The Alien Redux

@waldiamiga, post #50

[#52] Re: Heart of The Alien Redux
Ten port to strasznie fajna sprawa, ożyły przyjemne wspomnienia z katowania pierwszej części gry :)
[#53] Re: Heart of The Alien Redux

@Iceman, post #46

Mogliby wydać też port Flashback o ile dobrze pamiętam miażdżył inne platformy grafiką i muzyką.


Ale farmazony sadzisz.
Jedynie do czego moim zdaniem można się przyczepić do wersji amigowej to do "cięć" prawdopodobnie ze względu na oszczędzanie nośnika/cenę dyskietek, czyli na przykład skrócone intro/wstawki animacji.
Co do samej grafiki nie ma co się czepiać, były co prawda wersje CD Flashbacka z "lepszym" intrem i grafikami "3D", ale moim zdaniem lepsze nie były od pierwowzoru a w przypadku takiego np Sega Mega Drive CD wyglądało średnio (64 kolory).
[#54] Re: Heart of The Alien Redux

@Iceman, post #46

REminiscence, pobierasz źródła z GitHuba i robisz ;) Na AmigaOS 4.x, AROSA i MorphOS-a zrobili :)
[#55] Re: Heart of The Alien Redux

@grxmrx, post #54

nie znalazlem info ...czy ten port wymaga AGA ?
[#56] Re: Heart of The Alien Redux

@HOŁDYS, post #55

Działa nawet na OCS.
[#57] Re: Heart of The Alien Redux
[#58] Re: Heart of The Alien Redux

@MarcinLP, post #57

tutaj nic nie ma w tej paczce na aminecie... 4 pliki exe 7 ikonek i jakieś informacje więc jak to ma działać ?
[#59] Re: Heart of The Alien Redux

@Leon, post #56

fajnie ze na karcie graficznej pod cgx chodzi :)
[#60] Re: Heart of The Alien Redux

@Paul149, post #58

Lekcje czytania trzeba powtórzyć kolego... Zarówno w tych pliczkach w archiwum jaki i w wiadomości, którą komentujesz jest napisane, że wymagane są pliki z oryginalnej gry.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem