Komentowana treść: BlackBOX 1200
[#91] Re: BlackBOX 1200

@recedent, post #77

Na fejsie są już pierwsze fotki od klientów - tak to ta obudowa.
[#92] Re: BlackBOX 1200

@recedent, post #87

Wszystko rozumiem, ale ta obudowa kosztuje Ł35-Ł40 nowa. Nawet po "modyfikacjach" i "dodatkach" cena finalna - delikatnie mowiac - podchodzi pod wyludzenie kasy. Teraz rozumiem, dlaczego na stronie Elbox widniala 1 fotka prezentujaca "bebechy", a po komentarzu jednego z forumowiczow, ze byle garazowa firma dzis prezentuje produkty o wiele lepiej chlopaki dodali jedno zdjecie z logiem Elbox ( calej obudowy ciagle nie widac). Zawsze firmom "amigowym" dopingowalem w rozny sposob, ale musze powiedziec, ze Elbox ma tupet wyceniajac to na 300E

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 00:42:21 przez cactoos
[#93] Re: BlackBOX 1200

@baderman, post #91

Czyli tak jak myslalem..

Powiedzenia lekarzy jak zawsze prawdziwe i aktualne "jak sie jelenie daja kroic, to trza kroic" i wszystko w temacie.
[#94] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #93


aktualne "jak sie jelenie daja kroic, to trza kroic" i wszystko w temacie.


Kto nie chce niech to niech się nie daje kroić, wszystko jest wiadomo. Pecetowa obudowa warta ok 200 zl po dostosowaniu obudowy, dodaniu zasilacza z odpowiednimi przejsciowkami, dostosowaniu panelu tylnego, dodaniu odpowiednich przeróbek wewnątrz, przejściówki klawiatury itp sprzedawana jest za ok 1200-1400. Prosty montaż i wszytko pasuje. Rozbój w biały dzień? Nie sądzę. Popatrzcie ile dzisiaj chodzą ładne E/Boxy, dwudziestoletnie budy sa dostępne za niewiele mniej.

Moja rada - kto potrzebuje, brać póki sa.
[#95] Re: BlackBOX 1200

@vojo, post #94

Ja akurat nie jestem targetem tego produktu. Ale jestem szczęśliwy, ze są firmy i ludzie którzy produkują tego typu rzeczy.Inaczej mieli byśmy tylko fora zadowolonych userow dla których 300E na hobby to jakieś himalaje.I g..no a nie nowe zabawki.
[#96] Re: BlackBOX 1200

@Aniol, post #95

Wszystko się zgadza, niech powstają takie firmy (może będzie konkurencja większa :)) ale to nie znaczy, że nie można krytykować jej polityki cenowej. Nawet gdyby było to 100 E też bym nie kupił bo to dla mnie za drogo (mimo,że zarabiam średnią krajową). Elbox próbuje naciągnąć trochę naiwnych Polskich AmiFanów. Wg. mnie target-em (i jeszcze ta cena w obcej walucie) jest zachód Europy.
[#97] Re: BlackBOX 1200

@AndrECHO, post #96

Mnie nieco korci, żeby ją jednak kupić, te 200 euro byłoby całkiem akceptowalne, tymbardziej, żę ciezko o jakaś dobrą alternatywe :/
[#98] Re: BlackBOX 1200

@Mir3k, post #97

Stawiam złoto przeciwko orzechom, że się rozczarujesz jak ja, kiedy kupiłem tzw. Tower Micronika. Teraz z chęcią wymieniłbym na zwykły desktop. No chyba, że masz Ami wypasioną po brzegi sprzętem, wtedy ma to sens.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 10:37:23 przez AndrECHO
[#99] Re: BlackBOX 1200

@AndrECHO, post #98

Otóż to, trend upodabniania Amigi do PC chyba już dawno przeminął i obecnie liczy się głównie amigowy "feeling" OK Dlatego też porównywanie ceny do używanych E/boxów nie ma sensu, wysoka cena tych ostatnich wynika już z aspektu retro-kultowości, bo pochodzą "z epoki", a tutaj wychodzi, że przerobiona obudowa PC o wartości rynkowej 200 PLN wyceniana jest na 300 EUR
Na pewno na zachodzie łatwiej przełknąć taki wydatek, ale oni też doskonale potrafią liczyć i przepłacać nie lubią.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 10:51:42 przez Jacques
[#100] Re: BlackBOX 1200

@Jacques, post #99

ale oni też doskonale potrafią liczyć i przepłacać nie lubią.


W końcu ktoś to zauważył, bo jak czytam komentarze typu: "300 euro do Niemca czy Angola to to samo co 300 PLN do Polaka" to mi się chce śmiać. 300 euro to dzisiaj 1278 zl, a nie 300 zl. Prędzej Polak kupi tą obudowę za jedyne 1278 zł niż ktoś z zachodu wyda za nią 300 euro.


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 11:04:07 przez sordan
[#101] Re: BlackBOX 1200

@sordan, post #100

Jak na razie zdjęcia wrzucają jedynie ludzie z zachodu, więc coś w tym co piszesz nie sztymuje.

Przy czym zgadzam się, że na zachodzie podobnie jak i w Polsce - ludzie na ogół nie lubią przepłacać.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 11:46:11 przez baderman
[#102] Re: BlackBOX 1200

@sordan, post #100

Tylko przerobienie obudowy od PC w Anglii pewnie było by z cztery razy droższe niż w Polsce gdy byśmy to komuś zlecili.
[#103] Re: BlackBOX 1200

@baderman, post #101

Narazie widzę tylko jednego klienta na Facebooku ze Szwecji i na podstawie 1 dostarczonej obudowy ciężko narazie stwierdzić w którym kraju się ich sprzeda najwięcej (chyba, że źle szukam i klientów jest już sporo więcej). Po za tym zachód to wiele krajów więc wiadomo jak będzie się przedstawiać statystyka sprzedaży Polska VS cały zachód :)
[#104] Re: BlackBOX 1200

@sordan, post #103

Gdzie są te zdjęcia wrzucane, bo chyba jestem ślepy i nie widzę profilu Elboksu na Facebooku :/
[#105] Re: BlackBOX 1200

@Geekboy68k, post #104

Największa światowa grupa amigowa na Facebooku - klik
[#106] Re: BlackBOX 1200

@cactoos, post #92

(...)cena finalna - delikatnie mowiac - podchodzi pod wyludzenie kasy.

Ja tu nie widzę jakiegokolwiek problemu. Jeżeli takie ceny nam nie odpowiadają to po prostu zagłosujmy portfelami. Jeżeli nikt nie kupi ani jednej sztuki to przestaną wyskakiwać z takimi cenami. No ale skoro wyskakują to widocznie jacyś chętni się znajdują. A skoro są to dlaczego tego nie robić? Przymusu kupowania nie ma.

W każdej restauracji płacisz za byle herbatę 1000% jej wartości. Za 0,25 litra głupiej coli płacisz tyle co za 2,25 litra tej samej coli w sklepie. A przygotowanie coli do picia nie wymaga absolutnie niczego. Ceny Elboxu przy tym wyglądają jak promocja w Lidlu. szeroki uśmiech
[#107] Re: BlackBOX 1200

@MDW, post #106

Czyli PPA to restauracja?

zatem zamawiam kurczaka z frytkami i keczapem, prosze kelnera Recenzenta o ladne przyozdobienie mojego stolika i zapalenie swieczek zapachowych


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 22:47:41 przez selur
[#108] Re: BlackBOX 1200

@MDW, post #106

Troche nie ta skala, fragmentu obudowy raczej mi nie sprzedadzą.
[#109] Re: BlackBOX 1200
A mnie tam trochę inna rzecz ciekawi, widać to na pierwszym zdjęciu z szybą. Zasilator jest przykręcony do tylnej ściany obudowy a wentylator wręcz przyklejony do szyby. Jak on ma zaciągać powietrze pytam się?
[#110] Re: BlackBOX 1200

@fazior, post #109

Przez szybę, przecież to logiczne.
[#111] Re: BlackBOX 1200

@michal_zukowski, post #110

Znaczy trzeba sobie dziury ponawiercać:)?
[#112] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #107

Czyli PPA to restauracja?


Nie, to Elbox jest restauracją. PPA tylko informuje amigowych smakoszy o nowym MENU ;)
[#113] Re: BlackBOX 1200

@fazior, post #109

Zapytałem właściciela na fejsie o to, bo też zwróciłem na to uwagę. Tak czy siak, chyba da radę zamontować zasilacz odwrotnie - zawsze to ciut więcej miejsca.
[#114] Re: BlackBOX 1200

@fazior, post #109

Przed wlaczeniem wnetylatora szybe nalezy zbic mloteczkiem, ktory bedzie dolaczany do zestawu w promocji za 50euro.
[#115] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #114

Po wylaczeniu zasilania, w celu ochrony przeciw kurzowi nalezy zamontowac nowa szybe. Nowe szyby beda do nabycia w cenie 5euro od sztuki , w komplecie po 10 sztuk.
[#116] Re: BlackBOX 1200

@sordan, post #103

Zgadza się. Ciągle o jednego znanego klienta więcej niż w Polsce :). Oczywiście, próbka jest za mała, by miała jakiekolwiek znaczenie statystyczne. Ale śmiało mogę powiedzieć, że dzięki różnym zarobkom w krajach, sprzeda się więcej obudów na zachodzie (średnio na 1000 amigowców), niż w Polsce. A ludzie nie chcą przepłacać ani tu ani tu, z tą różnicą, że subiektywna granica kiedy się przepłaca jest zupełnie inna u nas i na zachodzie.
[#117] Re: BlackBOX 1200

@baderman, post #116

I think it works fine. It's about a centimeter to the glass
[#118] Re: BlackBOX 1200

@_arti, post #117

Jak "centimeter" tylko to po dłuższym użytkowaniu może się robić dość ciepły ten zasilacz pewnie.
[#119] Re: BlackBOX 1200

@fazior, post #118

Ale przecież ważniejszy jest odpływ powietrza, i jeśli jest zachowany przepływ to ten "centimeter" w zupełności wystarczy.

Bo to powietrze przez ten wentylator przy tej szybie jest zasysane czy wydmuchiwane?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 15:53:48 przez TechNineWonder
[#120] Re: BlackBOX 1200

@TechNineWonder, post #119

Po łopatach wentyla wnoszę że zaciąga powietrze z szyby/przez szybę:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem