Komentowana treść: KA71 - nowy produkt firmy RastPort
[#1] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort
Co prawda Amigę mam podpiętą pod amplituner - ale i tak gratulacje dla producenta, czekamy na kolejne produkty :)
[#2] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Cedrat, post #1

A ten amplituner miksuje Ci kanały, jak to urządzenie?

Pytanie do producenta / dystrybutorów - jaka jest 'sugerowana cena detaliczna'?
[#3] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@vojo, post #2

Nie sugeruję dystrybutorom cen detalicznych. Jeden z nich swoją już określił.
[#4] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #3

Nie sugeruję dystrybutorom cen detalicznych. Jeden z nich swoją już określił.


Solidnie to się prezentuje i niewątpliwie takie jest jak każde Twoje dzieło ale cena, jaką proponuje przynajmniej Sordan to zdecydowanie za dużo. No cóż, poczekamy jeszcze na RetroAmy
[#5] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@vojo, post #2

A ten amplituner miksuje Ci kanały, jak to urządzenie?


Tak. Przy pomocy DSP obrabia sygnał stereo w odpowiedni sposób, żeby rozłożyć go na wszystkie głośniki systemu dźwięku przestrzennego (w moim przypadku - 5.0). Nie jestem pewien, co on tam dokładnie wyczynia, ale efekt mi się podoba.

Aczkolwiek do słuchawek KA71 będzie pewnie lepszym rozwiązaniem.
[#6] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #3

Wspaniały produkt, solidny, dopracowany, mieści się w kieszeni.
Zabawa z pokrętłem do miksowania przednia. Kręcę wciąż tymi potencjometrami, pykam przełącznikiem i nie mogę się nacieszyć. Byłem już z nim w Biedronce i zaraz wybieram się do centrum miasta - zero wstydu. Wszyscy znajomi pytają co to, a kiedy tłumaczę i wkładają słuchawki - natychmiast chcą to kupić, myślę, że sprzeda się świetnie.
[#7] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@il_capitano, post #6

Skoro już wspomniałeś o Biedronce to ja poczekam na wersję dostępną właśnie w tym sklepie. Taki kanał dystrybucji byłby chyba optymalny. Można by się było zastanowić nad jakimiś bonusami. Np. do wzmacniacza pudełko żelków za free, albo patyczki do uszu. Trzeba wyjść poza zamkniętą amiekonomię.
[#8] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@michal_zukowski, post #7

Jeśli kupisz swój egzemplarz już teraz i wspomożesz rozwój produktu, jestem pewien, że zobaczymy urządzenia RastPort nawet w Biedronkach.
Twoje pomysły marketingowe na pewno będą wykorzystane przez sprzedawców detalicznych i hurtowych, tym bardziej, że dzielisz się nimi zupełnie darmo.
[#9] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #3

ile?

Uuuu .... jednak powinienes sugerowac
[#10] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@selur, post #9

ile?
Można powiedzieć, że niemało, ale alternatywa wiesz jak wygląda. Ktoś opracowuje jakiś sprzęt, z miłości do Amigi postanawia go robić niemal po kosztach. Tworzą się komitety kolejkowe i „resellerzy” na eBay, człowiek się nie wyrabia z produkcją i to, co mogłoby być szczęśliwym połączeniem wciągającego hobby z zyskownym biznesem staje się udręką. W końcu albo sprzęt zmienia cenę z 90 na 350 EUR, albo po wyskoczeniu jakiegoś nieprzewidzianego dodatkowego kosztu, produkcja zostaje zakończona „ze względów zdrowotnych”.

Osobiście stawiam na wolny rynek, wszyscy dystrybutorzy mają u mnie jednakową cenę. Dążę też do sytuacji, żeby mój sprzęt był dostępny od ręki, bez czekania.
[#11] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #10

Ogolnie mysle, ze 15% dla resellerow byloby uczciwa cena za wspolprace miedzy producentem a posrednikiem.
[#12] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@selur, post #11

Ogolnie mysle, ze 15% dla resellerow byloby uczciwa cena za wspolprace miedzy producentem a posrednikiem.
A ja myślę, że takie ustalactwo nie ma sensu, bo jak jest konkurencja, to ktoś może dać marżę mniejszą niż 15%...
[#13] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #10

Ktoś opracowuje jakiś sprzęt, z miłości do Amigi postanawia go robić niemal po kosztach


I to jest właśnie błąd. Osobiście wolę zapłacić ile trzeba, sprzęt rzeczywiście otrzymać, i żeby twórca sprzętu zarobił wystarczająco dużo, żeby chciało mu się jeszcze nad czymś popracować. A nie doczekać się drugiego WiFi232, obejrzeć filmiki na YouTube na zachętę, zapisać się na listę zainteresowanych, po czym i tak nie móc sprzętu kupić.
[#14] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Cedrat, post #13

A może pora przestać murzyć, że robią to z miłości? Po prostu jest rynek, znają się na tym to robią i chcą zarobić, bez bajek o miłości do sprzętu. Takie ich prawo.
[#15] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@KM, post #14

To nie są bajki. Amigę można kochać. Ja bardzo lubiłem jak coś wychodziło właśnie na Amigę, np. nowe gry. Kupowałem Amiga Computer Studio żeby czytać o nowinkach.

Ba, nadal to lubię. Nie lubię za to tzw. "Amig nowej generacji"...

Co do omawianego wzmacniacza - fajna sprawa.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 19:57:17 przez Hexmage960
[#16] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Hexmage960, post #15

... ale co ma pierdu pierdu do wzmacniacza? To wg. Ciebie nie mogą robić czegoś dla kasy, bo się na tym znają, widzą niszę i są chętni?! drunk
[#17] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Hexmage960, post #15

Ba, nadal to lubię. Nie lubię za to tzw. "Amig nowej generacji"...


Jedno i drugie nie wyklucza się wzajemnie OK
[#18] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort
rozumiem że dla tych co Ami mają do głośników zwykłych bezpośrednio podpiętą toto ustrojstowo też jest bardziej niż wskazane?
nie żebym marudził ale wtyczka zasilania to nie lepiej żeby z tyłu była? jeden mniej kabel na widoku jak sobie leży pudełko takie ładne.
[#19] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@mccnex, post #4

ale cena, jaką proponuje przynajmniej Sordan to zdecydowanie za dużo.


Cena jest z wliczona wysylka rejestrowana i ubezpieczona na caly swiat, ktora sporo w Irlandii kosztuje. Sklep sordan.ie jest nastawiony na rynek zachodnio-europejski (glownie Irlandia, UK) oraz USA, Kanada, Australia, a zainteresowani klienci z Polski powinni poczekac i nabyc ten produkt u polskiego dystrybutora Tutaj, ktorzy na dzien dobry zaplaca okolo 60 zl mniej bo tyle kosztuje sama wysylka z Irlandii do innego kraju oraz 20 zl mniej jak zaplaca przelewem (bo sama prowizja dla Paypala to dodatkowe niecale 20zl). Jako, ze zarobek po odliczeniu samego produktu oraz wszystkich kosztow dodatkowych jakie musi poniesc sklep sordan.ie, podatkow, wysylki i prowizji Paypal dla sklepu to dokladnie 11.80% to cudow jednak bym nie oczekiwal po cenie KA71 w sklepie RetroAmi.

Jesli ktos mimo wszystko bedzie zainteresowany nabyciem np. KA71 po cenie najprawdopodobniej nizszej niz ustali to sklep RetroAmi (bez ceny przesylki juz, prowizji Paypal i kilka innych dodatkowych kosztow) moze napisac na priv i ewentualnie odebrac osobiscie na imprezach w Polsce, na ktorych regularnie sie pojawiam. Wiele osob juz tak kupowalo i bylo zadowolonych :) Kolejne imprezy na ktorych mozna mnie spotkac to Riverwash oraz Retrokomp.


Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 07:50:09 przez sordan
[#20] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort
Wszystko pięknie, tylko dlaczego uprzykrzony minijack na wejściu?
[#21] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Daclaw, post #20

Wszystko pięknie, tylko dlaczego uprzykrzony minijack na wejściu?

Pewnie dlatego, że zajmuje mniej miejsca, jest uniwersalny, a kabel chinche -> maly jack to groszowa sprawa...
[#22] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@softiron, post #18

rozumiem że dla tych co Ami mają do głośników zwykłych bezpośrednio podpiętą toto ustrojstowo też jest bardziej niż wskazane?
To zależy, czy te „zwykłe” głośniki mają swój wzmacniacz, czy nie. Jeżeli mają (czyli typowe głośniki „komputerowe”), to jak najbardziej KA71 może wystąpić w roli przedwzmacniacza, sam go tak używam wraz z głośnikami Creative A120. Bo chociaż separacja kanałów na głośnikach nie brzmi już tak okrutnie, to jednak po jej zmniejszeniu jest przyjemniej.
Natomiast podpięcie zwykłych głośników bez wzmacniacza (pasywnych) może dać średnie rezultaty, zależnie od ich impedancji. Podłączenie głośników 8, czy nawet 4 Ω nie jest groźne dla KA71, ale moc wyjściowa będzie bardzo mała, a dźwięk może być kiepskiej jakości.
nie żebym marudził ale wtyczka zasilania to nie lepiej żeby z tyłu była?
To kwestia dyskusyjna, jedym lepiej, inni z kolei cieszą się, że wszystko jest z jednej strony, bo np. lepiej się nosi w kieszeni, albo ustawia na wąskiej półce. Umieszczenie niektórych elementów z tyłu nieco podniosłoby cenę wzmacniacza (większa płytka drukowana i frezowanie CNC tylnego panelu).
[#23] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Daclaw, post #20

Wszystko pięknie, tylko dlaczego uprzykrzony minijack na wejściu?
Ale dlaczego uprzykrzony. Jak słusznie zauważył Kaczuś, minijack zajmuje mniej miejsca. Dodam jeszcze, że szybciej się go podłącza. 2×RCA nie zmieściłoby się z przodu, co jak napisałem wyżej, nieco podniosłoby cenę. Kabel 2×RCA na minijack nie jest droższy niż 2×RCA na 2×RCA...
[#24] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@agrajek, post #17

A ja lubię Amigi NG bo nie można na nich instalować jedynie słusznego systemu od pana Bila.
Co do ceny KA71 jest to dobre podejście. Nie kupimy wzmacniacza który poprawia brzmienie Amigi.
Wiec za wyjątkowość płacimy trochę więcej. No i stara zasada. Nie chcesz nie kupuj nie marudź....
[#25] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Voyox, post #24

A ja lubię Amigi NG bo nie można na nich instalować jedynie słusznego systemu od pana Bila.

Tylko dlatego? Też szczerze nienawidzę wszystkiego spod znaku Microsoftu ale nie przyszłoby mi do głowy żeby miałby to być powód używania maszyny z PowerPC.
[#26] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@MDW, post #25

Powod dobry jak kazdy inny, przeciez tez bezsensowny
[#27] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Aniol, post #26

Na pewno znacie prawo Godwina, mówiące o użyciu w dyskusji internetowej argumentu „ad Hitlerum”. Nasze forum ma podobne prawo, mówiące o tym, że każda dyskusja zostaje w końcu sprowadzona do kwestii ”klasyk kontra NG”. I co ciekawe (choć w sumie dość oczywiste) w tym jakże konstruktywnym temacie bredzą zawsze ci sami użytkownicy...
[#28] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@sordan, post #19

Hej, Sordan. Dzięki za szczegółowe objaśnienia Może trochę źle się "sformułowałem", bo nie chodziło mi o Twoje ceny jako szczególnie wysokie (sorry, jeśli odebrałeś to, że Ci wytykam pazernośc czy coś) tylko, że ogólnie jest to droga zabawka, a u Ciebie wiadomo - zachodni biznes, to i zachodnie ceny - wszystko się zgadza. Poza tym to za ile wystawiasz to Twoja sprawa i nikomu nic do tego. No i absolutnie się nie spodziewam, żeby RetroAmi sprzedawało to cudo za 50PLN/sztuka Rozumiem też autora projektu, że za tyle dało się to zbudować i nie mniej, plus cena za włożoną pracę, do jakiej ma święte prawo. Matematyka musi się zgadzać. Amen.

W kwestii ewentualnego nabycia ja pasuję, bo akurat mam w domu mikser, którym audio z Amigi ustawiam sobie w dowolny sposób.
[#29] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #27

Well... To forum i ci ludzie "tak mają". Ja kiedyś się kłóciłem z Atarowcami ale z tego wyrosłem, tak mniej więcej w wieku 13-14 lat, z amiga-rulez-smierc-pecetom-owania parę lat później.
[#30] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort
Gratulacje, Krashan kolejne fajne urządzenie! To przypadek, że owe ostatnie projekty takie z gatunku audio są (np. MIDI KA12 teraz wzmacniacz)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem