Komentowana treść: KA71 - nowy produkt firmy RastPort
[#61] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@RadziN, post #60

A tu:

link do aukcji

Mamy omawiany wzmacniacz w zdecydowanie niższej cenie. Bez porównania.
[#62] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@gilban, post #61

Szkoda jeszcze tylko że nie ładuje baterii, ale nie ma być co za bardzo wymagającym.
[#63] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@TechNineWonder, post #62

W przypadku baterii wymiennych układ zasilania musiałby wykryć, czy ma do czynienia z akumulatorami, czy z bateriami jednorazowymi. Tych ostatnich oczywiście ładować nie można, pod groźbą rozsadzenia i wylania. Taki układ podniósłby cenę sprzętu. Wzmacniacze porównywalnej klasy są najczęściej zasilane z 2 baterii 9-woltowych, albo z oddzielnego zasilacza.
[#64] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #63

Dlatego najlepiej by to było zrobić tylko na akumulatory i wtedy było by dużo łatwiej. Tak jak ja mam wzmacniacz słuchawkowy Fiio A3. Ten nawet ma wbudowany akumulator, choć zapewne wymienić się da. U Ciebie można by było zrobić na akumulator z jakiegoś popularnego telefonu komórkowego do którego jest masa zamienników i po problemie. A Nawet by to było lepsze dla obudowy, bo by nie trzeba jej było w kółko rozkręcać. Rozkręcanie w kółko i skręcanie w celu wymiany baterii będzie skutkowało szybkim uszkodzeniem gwintów w obudowie, w szczególności, że jest aluminiowa.
[#65] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@gilban, post #64

Dlatego najlepiej by to było zrobić tylko na akumulatory i wtedy było by dużo łatwiej.


Latwiej dla uzytkownika ale nie latwiej dla Krashana i jego firmy. Moim zdaniem tak jak jest, jest OK :) A sprzet w ogole pierwsza klasa. No, i mialem w nim swoj mega-minimalny udzial :)
[#66] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@mschulz, post #65

Trochę pokombinowałem i można zrobić wersję która będzie ładować akumulatory. Pozostałyby 3 sztuki AAA. Z dwoma zastrzeżeniami:

1. Jak ktoś wsadzi jednorazowe baterie i układ ładowania mu je rozwali, to problem użytkownika.
2. Cena detaliczna około 40 zł wyższa.
3. Zastosowanie akumulatora wbudowanego na stałe w urządzenie odpada z powodu przepisów dyrektywy WEEE. Sprzedaż musiałaby być bez akumulatorów, ewentualnie dystrybutor mógłby dokładać do kompletu we własnym zakresie.

Możliwe, że opracuję taki prototyp i zobaczę jak to się sprawdza.
[#67] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #66

No, szykuje się rev 2! Wyrzucajcie swoje pomysły. ;)
[#68] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #66

Dodatkowo jak już będziesz robił taki prototyp to zrób taki układ ładujący, który po zakończeniu ładowania (Zapewne akumulatorków NiMH w tym wypadku) wyłączy ładowanie tychże. Wiem że na alledrogo ale nie tylko można za groszowe pieniądze kupić takie gotowe rozwiązania. kiedyś kupiłem takie do radyjka kupionego za 50 zł z wbudowanym akumulatorem od jakiejś Nokii, których jest pełno na wymianę dostępnych.
[#69] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #66

Nie jak byś teraz jeszcze zrobił wersje stacjonarną.

Do A2/A3/A4 montowaną w zatokę FDD.
Z dodatkowym wejściem na sygnał z karty muzycznej.

Wtedy można zrezygnować z baterii i obudowy. Tylko front panel z mocowaniem do zatoki FDD. Koszta mogły by być podobne.


Do tego wersje stacjonarną można by też zamontować w zewnętrznej obudowie stacji dyskietek. Opcja dla małych Amig.


A gdyby powstała wersja Deluxe z zintegrowanym Gotekiem to był by zapewne HIT. Gotek jest chyba Open.


Czyli taki stacjonarny wzmacniacz słuchawkowy w obudowie od stacji dyskietek z zintegrowanym emulatorem FDD w wersji Deluxe.

Z Gotekiem to trochę przekombinowane dla jednego Inżyniera, tu już trzeba by powołać jakiś TEAM.


Ale wersja Standart czyli KA71 plus dodatkowy sygnał z karty muzycznej i wszystko to w obudowie FDD, mogła by się przyjąć.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 12:19:39 przez TechNineWonder
[#70] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@TechNineWonder, post #69

Jak już pisać o mikserach stacjonarnych to do Amigi np A500/600/1200 najlepszą dodatkową opcją byłby dodatkowy mikser dla wyjścia audio z CD-ROM. Chodzi o to że jest część gier na płytach gdzie muzyka jest nagrana jako ścieżki audio i wtedy podczas grania, gra je odtwarza. Jednak takie Amigi miksera takiego nie mają i efekt jest zdecydowanie gorszy. Ja pamiętam w latach '90 gdy posiadałem A1200 w towerce Elboxu białej + Apollo to miałem jeszcze taki właśnie mikser produkcji TOMS, który wzmacniał i i mieszał muzykę z CD-ROM z wyjściem dźwiękowym z A1200. Efekt przy takich grach był wspaniały. Potem już się z takim rozwiązaniem nie spotkałem. Z A3000 i A4000 jest prościej gdyż te gniazdo do CD-ROM jest na płycie głównej i mikser, który problem rozwiązuje.
[#71] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@gilban, post #70

Ale tu nie chodzi o żaden mikser stacjonarny tylko KA71 w kształcie stacji dyskietek aby można zamontować zamiast DF1 w dużych i małych Amigach. A dodatkowy kanał czy nawet dwa aby zmiksować jeszcze CD-ROM to jest oczywiste.ok, racjaOK
[#72] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@TechNineWonder, post #71

Wzmacniacz/mikser w formie panela do wieży to ciekawy pomysł. Możnaby dać 3 wejścia, jedno z nich miałoby miksowanie kanałów, tak jak w obecnym KA71. Byłyby więc 4 gałki, albo nawet pięć jeżeli chcielibyśmy mieć również głośność sumy kanałów. Zasilanie oczywiście przez typowe złącze FDD. Problemem technicznym byłaby konieczność zastosowania miniaturowych potencjometrów i odpowiednich gałek. Chyba, że ustawić się pod panel 5.25".
[#73] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #72

Można by sterować przez clockport, dorzucić kartę dźwiękowa i wszystko zamknąć w obudowie FDD. Ale to już nie jest prostu mikser z preamp. Tylko kawałek HW na którym trzeba by było popracować trochę dłużej. Takie projekty to chyba jeszcze nie teraz.


Co do Cd-Rom to też by było spoko. Superbonio ma podobnie coś zrobione.


W FDD potencjometry nie musiały by być, jakieś bardzo minimalistyczne co po prostu użyć chude gałki. Lub zastosować dwa w jednym pan i gain np:



Akurat ten potencjometr kręci się razem. Ale są też takie które są niezależne od siebie.



Lub zastosować impulsator przełącznik i wskaźniki linijkowe. A resztę zrobi elektronika.

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 11:48:30 przez TechNineWonder
[#74] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #72

Planujesz jakieś uradzenie muzyczne na Clock port - ?
[#75] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Dorian3d, post #74

Planujesz jakieś uradzenie muzyczne na Clock port - ?
Tak, ale najpierw będzie sampler na port równoległy.
[#76] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Sokok, post #67

Dyskutują a nic nie kupują ;-p
[#77] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@pong777, post #76

Najwyższy czas może zrobić Black Friday -60% cafe LOL
[#78] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@TechNineWonder, post #77

O, to to to OK
[#79] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@tbone, post #78

Dałem na stronę schemat ideowy, więc jak ktoś chce swoją wersję, to może złożyć .
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem