Komentowana treść: KA71 - nowy produkt firmy RastPort
[#31] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@RadziN, post #30

Chyba nie przypadek, ja się dobrze czuję w technice audio, poza tym lubię sobie czasem coś skomponować czy nagrać. Co więcej, dwa kolejne, planowane urządzenia również będą z gatunku audio.
[#32] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #31

W tym jedno, o ile pamiętam naszą rozmowę, w prosty sposob da się przerobić na pralkę, suszarkę, centrum sterowania wszechświatem czy co się tam komu zamarzy ;)
[#33] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #31

Gratuluję dokończenie projektu, zamiast szumnych zapowiedzi i lat czekania jest konkretny produkt dostępny od ręki. Wzór do naśladowania.
[#34] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@RadziN, post #30

Nie żartuj nie wiedziałeś, że praprzodek Grzegorza z domu nazywał się Chopin. Fakt marnego zdrowia była chłopina, ale nazwisko zobowiązuje.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 21:11:09 przez KM
[#35] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@mccnex, post #29

Well... To forum i ci ludzie "tak mają".


Powiem więcej - moderacja też "tak ma" że nie reaguje gdy jakiś klasykowy fanatyk zaczyna pisać brednie. Wtedy (moim zdaniem) warto takie głupoty prostować, żeby potem się nie okazało, że ktoś te brednie przeczyta i będzie je powtarzał dalej.

Może jak forum morphos.pl ożyje to wtedy fanatykom się znudzi, bo nie będą mieli do kogo pisać
[#36] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Aniol, post #26

Nie wiem czy bezsensowny. Dałbym przeciętnemu znafcy pc składaka z PPC żeby mi system zainstalowal.
Na biurku tylko płytki od Bila i jego MŚ. No i ciekawe jak długo by próbował się wykazywać swą fachowoscią. Dlatego NG jest fajne bo jest inne .... Co do wojenek oczywiście muszą być aby żyć. ...
[#37] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@agrajek, post #35

"Powiem więcej - moderacja też "tak ma" że nie reaguje gdy jakiś klasykowy fanatyk zaczyna pisać brednie."

Ta przyszedl se grajek i na flecie zaczyna swoja czarodziejska piesn pokoju
[#38] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Voyox, post #36

Moze powinienem dodac " z mojego pkt. widzenia"OK Bo wlasnie z mojego punktu widzenia , komputer na ktorym nie dziala mi soft do hobby, pracy i najnowsze gry ( niby tez praca/hobby ) Jest calkowicie bezsensowny
[#39] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #31

(...) Co więcej, dwa kolejne, planowane urządzenia również będą z gatunku audio.


A zdradzisz cos wiecej?
[#40] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@mccnex, post #39

A zdradzisz cos wiecej?
Pierwsze urządzenie, które jest obecnie na etapie „studium wykonalności” to sampler audio podłączany do portu równoległego. Myślę, że na jego temat otworzę za jakiś czas wątek na forum, bo mam kilka dylematów. Np. czy zrobić wejście mikrofonowe, a jeżeli tak to czy dać gniazdo XLR czy dużego jacka. Sampler ma mieć kilka ciekawych ficzerów, których nie mają typowe urządzenia tej klasy. Przede wszystkim jest ambitny plan, żeby można było samplować z jednoczesnym zapisem na dysk, czyli rozmiar sampla nie byłby ograniczony dostępną pamięcią RAM. W tym trybie z Amigi zdjęty byłby obowiązek programowego wyznaczania momentu każdej próbki dźwięku – sampler taktowałby się sam z wewnętrznego generatora kwarcowego, Amiga jedynie odbierałaby dane. Aktualnie przygotowuję się do testów wydajnościowych tego rozwiązania.

Drugi sprzęt, na razie w stadium wczesnej koncepcji, to karta dźwiękowa na port zegara, z możliwością dekodowania formatów audio.
[#41] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #40

Sampler to akurat sprzęt nie dla mnie, ale ta karta dźwiękowa byłaby super!

A co z planowanymi przedłużkami PCMCIA?
[#42] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #40

Wydaje mi się że wystarczył by jeden Jack Stereo duży. I i dajesz tam jakiegoś scalaka i gdy wpinasz jacka mono

foto podglądowe:



To scalak widzi ze slave i ring jest zwarty i przełącza wejście w mono a programowo do tego można włączyć wzmocnienie mikrofonowe i wtedy mógłbyś zrobić wejście phono jeszcze.

XLR raczej zbędny chyba ze zaopatrzysz sampler w phantom. Duży Jack Stereo może być tak naprawdę każdym wejściem. Bo kable XLR mogą się kończyć Jack Stereo.

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 12:13:10 przez TechNineWonder
[#43] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@TechNineWonder, post #42

Planuję wejście liniowe (2×RCA), a wejście jack byłoby dla mikrofonów/instrumentów. Wykrycie balanced/unbalanced jest w istocie proste. Natomiast +20 dB wzmocnienie dla mikrofonu włączałoby się przełącznikiem. Możnaby też pomyśleć nad prostym mikserkiem umożliwiającym jednoczesne samplowanie z line-in i mikrofonu... Niemniej wiadomo, im więcej bajerów, tym wyższa cena, więc muszę pójść na jakiś kompromis.
[#44] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #43

W takim razie to nie wiem czy jest sens się bawić w coś więcej niż dwa razy RCA. Tylko postawić na fajnie brzmienie czyli jakiś dobry przetwornik, czy na czym to tam będzie zbudowane i co najwyżej filtr low pass.


Wiesz każdy może sobie podpiąć mikrofon pod mikser i zmienić trochę barwę i podpiąć pod to 2xRCA i zarejestrować


Bardziej bym się oparł o tym aby wyeliminować jakieś zakłócenie, zobaczymy jak będziesz miał prototyp i będziesz samplował z różnych źródeł dźwięku. Wtedy będziesz wiedział nad czym popracować.
[#45] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@il_capitano, post #6

I ja posiadam to magiczne pudełko o numerze seryjnym tam dadam tam "1" ;)

Zabrałem wczoraj to urządzenie na koncert do Lublina i zauważyła mnie z nim sama Beata Kozidrak. Nie mogłem odmówić i użyczyłem, była zachwycona. A nawet podniecona do tego stopnia że na kolejne Amiparty wpadnie do nas zaśpiewać Enjoy the silence.

Szczerze polecam produkty firmy RastPort i załączam historyczne foto odbioru produktu.

[#46] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@il_capitano, post #6

dubel

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 16:46:00 przez Mariodj
[#47] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Mariodj, post #45

zauważyła mnie z nim sama Beata Kozidrak
Muszę przyznać, że posiadacze (niewątpliwie szcześliwi) wzmacniaczy z numerami 1 i 2 cechują się nieograniczoną fantazją .
[#48] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@TechNineWonder, post #44

Wiesz każdy może sobie podpiąć mikrofon pod mikser
No, nie każdy, tylko ten, kto ma mikser. Na przykład ja mam mikrofon, dynamiczny, żadne cudo, ale przyzwoity, a nie mam miksera. Tu właśnie trzeba rozważyć, czy bardziej stawiamy na obniżenie ceny, czy wypasienie ficzerami. Może faktycznie lepiej zostać przy podstawowym wejściu liniowym. Wiadomo, że trudniej walczyć z zakłóceniami w jednym urządzeniu posiadającym część cyfrową i analogową, zwłaszcza pracującą z małymi sygnałami, jak sygnał z mikrofonu.
[#49] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #40

Wow, ambitnie! Zwłaszcza to drugie urządzonko. Ten sampler ma być 8-bitowy?
[#50] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #47

Tudzież 8.
Prawie sprzedałem Trevorowi na Amiparty ;)
[#51] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@mccnex, post #49

Ten sampler ma być 8-bitowy?
8/12/16, z tym, że 16 będzie uzyskiwane poprzez zastosowanie oversamplingu przetwornikiem 12-bitowym i interpolację. Fizycznie przetworniki będą 12-bitowe. Oczywiście stereo.
[#52] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@Mariodj, post #45

Zachwycona to widać po zdjęciu, ale wcale niepodobna do siebie ta Kozidrak pomysł
[#53] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@michal_zukowski, post #52

Poprostuzazdrościsz.
. clown
[#54] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@michal_zukowski, post #52

To przecie ewidentna fota odbioru produktu od producenta, jest napisane. A foty z Beatą nie mogę pokazać bo to ma być uregulowany prawami autorskimi baner do Biedronki ;)
[#55] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@michal_zukowski, post #52

Starość, nawet złoty deszcz na cerę w tym wieku nie pomaga.
[#56] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@michal_zukowski, post #52

Starość, nawet złoty deszcz na cerę w tym wieku nie pomaga.
[#57] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@fazior, post #55

Lulz
[#58] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@michal_zukowski, post #52

A w Charkowie dali dwóm mężczyznom ślub. Wszyscy mówili pomyłka, pomyłka! No i po roku urodziły im się bliźniaczki.


Sorki chłopaki, nie mogłem się powstrzymać :)
[#59] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@waldiamiga, post #58

Fan Stanisława Anioła?! Dostajesz ode mnie +100 do szacunku. OK
[#60] Re: KA71 - nowy produkt firmy RastPort

@waldiamiga, post #58

@waldiamiga
Aż żałuję, że nie ma jakiejś formy wyróżnienia postu :] +100 do wszystkiego :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem