Komentowana treść: Nowy framework do tworzenia aplikacji
[#91] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #90

No i tu się kółko zamyka, chcecie żeby on był za kilka miesięcy czy kilka lat?


I tu jest wlasnie problem z amigowym srodowiskiem. Zbyt czesto padaly obietnice, zbyt malo bylo konkretow. A w tym momencie skladasz wylacznie obietnice. Juz za chwilke za momencik, znaczy za kilka miesiecy, powstanie cos "wow" ale nie mowisz co. W zamian oczekujesz od srodowiska zaledwie 7500 dolarow. Miesiecznie.

Plus dla Ciebie ze juz namiastki czegos konkretnego pokazujesz. Ale to nadal zbyt malo. Obawiam sie ze nawet polowy zakladanej sumy nie uzbierasz.
[#92] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@mschulz, post #91

Połowa to już pół etatu więc coś się da zrobić
Pokazałem żeby nie było, że tylko obietnice i screeny O dalszych planach nie chciałem właśnie dlatego pisać.
[#93] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #90

Szkoda twojej energii na Polskę ;) Staraj się informować regularnie o postępach na Zachodzie i jak najmniej czytać for, to zniechęca.
[#94] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@adam_mierzwa, post #93

To nie jest mój pierwszy dzień tutaj więc wiem jak to wygląda na forach. Nie zniechęcę się, po prostu tyle ile będę mógł na to poświęcić tyle poświęcę. Swoją drogą to z psychologicznego punktu widzenia jest ciekawe, że ludzie, którzy tyle lat wytrwali przy Amidze, tak bardzo nie mogą zainwestować w sumie śmieszniej kwoty, na swoje hobby szeroki uśmiech
[#95] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #94

Popatrz na to w inny sposób. Jest wiele osób, które robią rzeczy potrzebne na teraz, z których korzystają już teraz setki amigowców. Robią to za darmo. Jakby każdy z nich (np. w tym ja) chciał pieniędzy to z 10 zł na miesiąc by się zrobiło 500 zł od każdego amigowca .

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 13:52:17 przez michal_zukowski
[#96] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@michal_zukowski, post #95

Prawda, ale to jest po prostu funkcja dostępnego czasu, rozmiaru projektu i oczekiwań co do dostępności. Do tej pory robiłem to bez pieniędzy ze środowiska i mogę dalej tak to robić, ale jeżeli jest możliwość przyspieszenia prac to wszyscy na tym skorzystają.
[#97] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@michal_zukowski, post #75

@ rzookol
Wsparcie dla Hollywood bedzie we FlowStudio w Morphosie 3.12


Tańczący banan
[#98] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #96

Ponieważ społeczeństwo domaga się gier to proszę:
http://api2.trifle.eu/downloads/three.zip
http://api2.trifle.eu/downloads/three.c
Jest to gra w trzy karty, powodzenia

Myślę, że to pokazuje jak szybko i łatwo można coś zrobić w API2
[#99] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #90

;) jest tu na forum jeden taki człowiek co to super Dune obiecywał i ciągle nic z tego nie wychodzi (ale kilka pikselików postawił i mówił, że super gra z tego będzie) - teraz udostępnił kod swojej procedury c2p który miał rozłożyć wszystko na łopatki, a nie robił benchmarków tylko teoretyzował... aż chłopaki zbenchmarkowali to i nie wygląda to (IMO) tak dobrze jak obiecane. (Sorry Hex za przywołanie przykładu ;))

Natomiast jeśli chodzi o wow factor - #86 - spójrz na kampanie na Kickstarterze, tam ludzie chcą coś zrobić to pięknie rozpisują kampanię, pokazują już produkt w bardzo zaawansowanej postaci, pokazują konkrety co i za ile zostanie zrobione. Tu z gołego tekstu i kilku demek niewiele można wywnioskować i ktoś ma wspierać Cię. Życzę Ci powodzenia, ale jednak chciałbym, abyś realnie popatrzył na to.

Bo z innej strony - po co jest framework? Do wytwarzania softu. Komu potrzebny framework? Programistom. Ilu programistów jest obecnie w światku amigowym? Mało. Więc target jest mały. Do tego jeszcze mniej koduje pod system. Do tego ci programiści musieliby mieć pomysł na programy, które chcieliby używać użytkownicy. A tych też jest mało. A większość z nich gra w gry - może 1% używa Amigi do czegoś innego.

Biznes plan mi się tu totalnie nie spina - bo taka kasa musiałaby być napędzona dużą rzeszą klientów (użytkowników) - nie ma tak dużo użytkowników którzy by chcieli kodować (więc bezpośrednich odbiorców frameworka), a ci pozostali to lubią sobie pograć i poużywać czegoś co jest, albo trochę ponarzekać, że czegoś nie ma - ale nie powstanie abo rynek za mały. Wyglądałoby to tak, że garstka ludzi ma zasponsorować projekt, z którego sami może wyciągną jakieś korzyści za kilka lat (tzn. być może ktoś weźmie Twój framework i napisze w nim jakiś edytorek tekstu albo gierkę pod okienka) - bo raczej Excel czy Word nie powstanie, ani przeglądarka, która uciągnie aktualne możliwości HTML/JS (wiesz, moja przeglądarka na PC zużywa 12 GB pamięci, z czego na przykład Jira zabiera od 0,5 do 1GB - a mam kilka zakładek otwartych :))

Dobra... piąteczek, więc kończę z mojej strony, bo jeszcze będzie, że się rzadko odzywam i jeszcze jestem malkontentem. A ja tylko jestem realistą. Ogólnie moi klienci lubią ze mną pracować bo szukam dziur w ich pomysłach i planach biznesowych - bo jeśli jesteśmy w stanie znaleźć coś czego nie da się obronić odpowiednimi argumentami, to lepiej w to nie inwestować. A tutaj widzę trochę więcej niż jedną dziurę w rozumowaniu ;)

Miłego weekendu.

No dobra... jeszcze to ... $7500 per month dla jednej osoby. Aż współczuję tym wszystkim programistom, którzy za mniejszą kasę pracują obecnie w IT i programują w językach typu Java/C/.net core, tworzą enterpriseowe systemy używane przez tysiące (dziesiątki tysięcy) osób...

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 16:34:44 przez WojT_GL

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 16:38:27 przez WojT_GL
[#100] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji
>Zbiórka jest po to żeby projekt urósł.

Najbardziej finansowo mógłby pomóc inwestor strategiczny.
Raczej wiele nie da się uzbierać w obecnej sytuacji amigi od ludzi którzy chcieliby tego frameworka używać.
Oczekiwanie 7500$ co miesiąc są bardzo przesadzone, podobnie jako koszt AmigaOne X5000.
Ciężko rozwinąć rozwój platformy AmigaOS przy ofercie sprzętowej dla systemu AmigaOS4.x na rynku.
Trzeba dodać do tego projektu dodatkowe możliwości zawarte w API 4.x i MorphOS.
[#101] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@rgrg2, post #100

W sumie jakby zamienic $ na pln'y i miesiace na lata, to projekt ma olbrzymie szanse jednak wypalic
[#102] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@WojT_GL, post #99

Jeśli spojrzysz dokładniej to zauważysz, że to nie jest kilka demek, ale też includy i libapi2.a, czyli jest to dużo więcej niż screeny i opowieści. Widać że umiem to zrobić i że mi się chce. Byłem też w stanie w ciągu około 1h, napisać prostą grę, czyli coś ten framework już może i na dodatek szybko się w nim programuje. Więc myślę, że coś wywnioskować można.
Mój news został trochę przez redakcję zredagowany. W oryginale pierwsza część była zatytułowana "Informacja dla użytkowników", a druga "Informacja dla programistów" i to zostało usunięte. O konieczności wsparcia jest napisane w pierwszej, bo to użytkownikom powinno najbardziej zależeć na nowym oprogramowaniu i to oni będą beneficjentami tego projektu - programiści dosyć robią pisząc dla nich soft często za darmo. Gdybym napisał jakąś małą pchełkę to też bym to zrobił za darmo, zresztą coś takiego jest wśród dem - zegarek, ale zrobienie całego frameworku wymaga pełnego zaangażowania, a więc i pieniędzy. I o jakich kwotach my tu mówimy. Nawet jeżeli nie wierzysz, że cokolwiek dopiszę jeszcze do API2, a nie sądzę żebyś miał jakiekolwiek podstawy dla takiego stanowiska, to ile ryzykujesz powiedzmy 6 miesięcy (po takim czasie będzie wyraźnie widać czy się coś dzieje czy nie) razy 20pln razem 120pln. Pracujesz w IT, patrząc po średnich zarobkach w branży, sądzę że mógłbyś w tej chwili wyjąć te 120pln wyjść na ulicę dać pierwszej napotkanej osobie tę kwotę i nawet byś tego nie odczuł, a nie chcesz wesprzeć swojego hobby, przy którym, jak sądzę, trwasz od lat. Więc o czym my tu mówimy? O mojej niewiarygodności?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 22:22:06 przez smith
[#103] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@rgrg2, post #100

API2 będzie wydane na wszystkie amisystemy (AmigaOS3.x, AmigaOs4.x, AROS, MorphOS - kolejność alfabetyczna), nie trzeba kupować AmigaOne X5000

Trzeba dodać do tego projektu dodatkowe możliwości zawarte w API 4.x i MorphOS.

Wszystko da się zrobić
[#104] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #103

dużo != wszystko
[#105] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #103

A na 1.3 ?

Bodajże najpopularniejszy, a nie należy do wszystkich?



Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 00:26:40 przez ZbyniuR
[#106] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #103

Jeśli wszystko da się zrobić, to ja bym na Twoim miejscu przeorientował ten framework pod gry na 3.x, to jedyne co ma szanse trafić do amigowych mas i zapewnić jakąś satysfakcję z wyjścia naprzeciw potrzebom użytkowników oraz - kto wie - może nawet przyciągnąć uwagę kogoś z $$$.

Inaczej (imho) ten projekt będzie sztuką dla sztuki, niezależnie od tego ile czasu dasz radę go pociągnąć. MorphOS czy OS4 próbujące udawać współczesne komputery ze względu na brak sił i środków coraz bardziej od nich odstają, co w praktyce oznacza, że cofają się w rozwoju i jest to ślepa uliczka zakończona ślicznym napisem The End albo jak kto woli Game Over.
[#107] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@mccnex, post #106

"MorphOS czy OS4 próbujące udawać współczesne komputery ze względu na brak sił i środków coraz bardziej od nich odstają(...)"


Nie bardziej niż odstaje klasyk, btw. Czyli w najgorszej sytuacji NG skończy tam gdzie klasyk, czyli w ślepej uliczce.

Chociaż nie wiem co to wszystko ma wspólnego z newsem.....
[#108] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@ZbyniuR, post #105


A na 1.3 ?


Jeżeli api2 bazuje na boopsi to na 1.3 oczywiście nie zadziała.
[#109] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@smith, post #103

Jeśli dodasz do swojego framework'a "dodatkowe możliwości zawarte w API 4.x i Morphos" to w jaki sposób utrzymasz kompatybilność z systemem AmigaOS3.x? Samodzielnie zaimplementujesz te "możliwości" na tym systemie? Czy jednak "bajka" o kompatybilności to tylko bajka, żeby tradycyjnie naciągnąć kilka klasykowych owiec by wsparli "rozwój" NG?
[#110] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@ZbyniuR, post #105

Koszta wymiany kickstartu na 3.1 są żadne. Eprom kosztuje 6zł i to taki co wejdzie do niego i 1.3 i 3.1. Jeśli komuś żal wydać powiedzmy 20zł (koszty programowania, ew. licencji na 3.1) to gry/programu też nie kupi. System 3.1/Morphos/Aros są zacofane, ale 1.3 to już komputerowa prehistoria. To tak jakby wymuszać żeby gry chodziły pod CP/M x86 zamiast pod MSDosem.
[#111] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#112] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#113] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@*y, post #109

żeby tradycyjnie naciągnąć kilka klasykowych owiec by wsparli "rozwój" NG?


Udowodnisz że istnieje taka tradycja gdzieś więcej, poza Twoją wyobraźnią? Bo jeśli nie, to podchodzi to pod trolling (pkt 14 regulaminu PPA).

Ja wpłacę te 5$, z czystej ciekawości żeby zobaczyć co z tego będzie, nie zbiednieję...
[#114] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#115] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@*y, post #114

Nie znam sprawy i kwot ale mam pytanie - jak promować AmigaOS4? szeroki uśmiech Ten system nie ma prawa bytu do momentu kiedy sprzęt nie zejdzie z ceną do max 200$. Jeśli API2 wypali to raczej nic nie straci jeśli nie będzie wykorzystywać w pełni AOS4 co innego MOS ze sprzętem w normalnej cenie - choć wg mnie i tak za drogo jak za kilkunastoletni szrot.
[#116] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@ZbyniuR, post #105

Zgadzam się z w tej kwestii z postem #110, jakiś minimalny konfig trzeba przyjąć.
[#117] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#118] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#119] Re: Nowy framework do tworzenia aplikacji

@mschulz, post #108

API2 nie używa BOOPSI, a bazuje na tej samej idei czyli dynamiczne obiekty binarne. Nie używa dispatchera a tablic metod wirtualnych, ma też możliwość tworzenia extensionów, czyli dodawania własnych metod do istniejących klas. To tak tytułem wyjaśnienia.
[#120] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem