Komentowana treść: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
[#61] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@SzaryWilk, post #60

Vampir to jedna z wielu slepych odnog, po ktorych bladza Amigowcy.
Tak samo nieprzydatny jak rozwoj "nastepcy" tzw. klasyka.

Jak ktos mysli, ze na Vampira bedzie powstawac specjalistyczne oprogramowanie i gry rodem z PC, to chyba jest niepelnosprawny
[#62] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #59

Vampire wytyczył dalszą drogę, a czy ktoś nią pójdzie, to jest odrębna kwestia. Właśnie to jest droga rozwoju.


O, fajnie, że Ty zrozumiałeś :)
[#63] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@SzaryWilk, post #60

Drogi ten zestaw trochę wychodzi.

Apropo Vampira ktoś się wybiera do "Wiatraka" na XIII Stoleti. Szary Wilk może Ty?
Koncert juz w październiku.
[#64] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@wawrzon, post #56

Zawsze mogli wypuścic PCI zgodne z openpci.library. Brak obsługi stacji dysków też średnio widzę. Użytkowo ten sprzęt nie przedstawi większej różnicy niż Rpi3 z emulatorem Amigi.
[#65] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@michal_zukowski, post #64

Przecież zawsze możesz kupić Rpi.
Ale są tacy co kupią X5000, kupią V4 St... I czekają na inne drogie zabawki.
Co do oprogramowania to widzę to blado. Na istniejące platformy z PCI, Zorro i z flopami softu nowego jak na lekarstwo. A jak już nasi coś wyskrobali to A500 1Mb. To po co rozwój???
Na wszystko się tylko narzeka i marudzi. I to głównie w kraju nad Wisłą.
Może się jednak znajdzie ktoś kto pokaże na co stać te lepsze sprzęty...
Może po premierze Warp....
[#66] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
Dużo jakże charakterystycznego marudzenia widzę, no ale patrząc z boku obiektywnie to jest news roku na polu Amigi klasycznej. Nawet ludzie niezainteresowani oraz ortodoksyjni fani chipsetu przywiązani jedynie do sprzętu od Commodore też powinni się cieszyć. Nowy zamiennik na gwarancji, może spowodować że ceny samych Amig, jak również szybkich kart turbo nie będą szybowały w górę, bądź też proces ten zostanie spowolniony. Jak to niedawno przy kontekście tematów Amiigi NG, napisał jeden z forumowiczów "Każdy umie liczyć i porównywać".

Zatem jedyni którzy mogą kontestować sens pojawienia się Wampira to handlarze, pozostali bez względu czy chcą to kupić czy nie powinni być zadowoleni. Osobiście nie kupię, ale też jestem zadowolony, korzyści jako użytkownik Amigi NG pewnie z tego będę miał żadne, choć jakieś pojedyncze przypadki typu port Diablo mogą dać mi nieco dobrego.
[#67] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@michal_zukowski, post #64

Właściwie to po co narzekasz ? Nowy sprzęt nie musi mieć starej technologi w stylu stacji dysków. Moim zdaniem Vampire v4 st to nie jest mały krok lecz duży skok dla Amigi 68k. Taki sprzęcik może spodobać się młodszemu pokoleniu i chyba o to chodzi , aby Amigowców przybywało ... .
[#68] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@MUFA-amigaone-pl, post #66

OKOK
[#69] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@djpiotrs, post #67

Taki sprzęcik może spodobać się młodszemu pokoleniu i chyba o to chodzi , aby Amigowców przybywało...


Chyba żartujesz. Młodsze pokolenie wypnie się na ten gadżet - oni mają kupę innych, lepszych. A ich zainteresowania jako sprzęt "retro" nie wzbudzi, bo to takie samo retro jak Nintendo Classic Mini.
[#70] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@recedent, post #69

Dokładnie.
[#71] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@recedent, post #69

Muszę się zgodzić z Recedentem. W moim otoczeniu młodsi ludzie coś kojarzą na słowo Amiga, ale na temat Vampire, Mist, Fpga itd. otwierają szeroko oczy i pytają: " o czym Ty do mnie mówisz?". W tv reklam Vampira czy innego sprzętu nie uświadczysz. Jak ma to do nich trafić? Nawet jeśli zrobić większą akcję promocyjną , to co Ci młodzi mają na tym sprzęcie za 550e robić ? Chcą najnowszych gier, "oczoyebnej" grafiki , multi i wszystkiego co z netem związane. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale większej ilości Amigowców z tego nie będzie.
[#72] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@JakubH, post #71

Zgadzam się, choć daleko mi od bycia ekspertem od tego co chcą młodzi ludzie :P Ilekroć pojawia się temat młodych ludzi i tematów amigowych to myślę sobie, że to taki żart :)
A może ta część z nas się myli i powstanie jakaś reklama czy krótki klip umieszczony na TikToku, który zachęci potencjalnych użytkowników? ;)
Wynalazki typu Vampire V4, moim zdaniem, są zwyczajnie spełnianiem marzeń czy zachcianek głównie tej części ludzi, którzy interesowali się tematem Amigi od lat i którzy są młodzi, ale duchem :)
[#73] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@grxmrx, post #72

Dla mnie spełnieniem marzeń amigowca było by Amiga z AOS 3.x/4.x/Morphos/Aros ARM native za kwotę poniżej 2000pln, procesor 2GHz, natywny AOS 3.x/4.x dla Raspberry i wiele innych sprzętów. Także otwarcie systemu jak w Linux, powstawanie nowych aplikacji, w tym tych najbardziej potrzebnych jak porty przeglądarek www, libre office i inne. Albo znaczna obniżka cen na procesory PPC i możliwość nabycia Amigi typu X5000 za cenę poniżej 2000pln bo tyle kosztują pecety, a nawet znacznie taniej, jeśłi nie ARM to może Intel.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 19:03:02 przez rgrg2
[#74] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #1

Mogę ci kupić, jak chcesz.
[#75] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@_arti, post #74

Ooo -- to zaraz wyślę PM.
[#76] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@rgrg2, post #73

Właśnie brakuje nowej Amigi w cenie do 400 euro.
Tak długo oczekiwana płyta "Tabora" niskiej cenie jakoś nie nadchodzi.
Cześć ludzi pewnie już kupiła inny sprzęt, reszta nadal czeka i czeka.
Mógłby być fajny sprzęt z obudowa w kwocie do 2000 pln.

W ogóle to jaki teraz dzielimy Amig? Raczej uż chyba nie na klasyki (68k) oraz neo Amigi (PPC)
Mamy jeszcze "FPGA stand alone", mist, RasPi (np w obudowie amigi kalsycznej)
[#77] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Rafikuss, post #76

A czemu w ogóle mamy dzielić Amigi? Nie lepiej łączyć?
[#78] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Rafikuss, post #76

ja dzielę na prawdziwe Amigi i na pseudoamigi. Bardzo wygodny i elastyczny podział.
[#79] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #78

OK
[#80] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #78

kolejny brednioserial ciągnący się jak flaki z olejem, nie wnoszący żadnej merytoryki....
[#81] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #78

Bardzo wygodny i elastyczny podział.


A nawet - rzekłbym - "płynny" ten podział.
[#82] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #75

Cóż - wyglada na to, że jeszcze w październiku, będę miał Wampira!!

Nie wiem, czy w tym momencie łamię Regulaminu, ale co tam.

Jeśli ktoś jest fanem technologii FPGA, to w dziale Giełda, znajdzie ciekawa ofertę!
[#83] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #78

W centrum tego podziału jest Amiga i stary soft. Temat już niestety retro i nie obchodzi mnie na czym ten soft będzie odpalony. Mam to gdzieś czy ktoś ma odpicowanego klasyka, czy bawi się emulatorem na jakimś innym sprzęcie. Ważna jest zabawa i tylko to pozostało. Czy V4 coś ożywi? Chyba nie...ale starym miłośnikom da frajdę :)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 13:48:19 przez Prałat
[#84] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #82

OK maźnij jakąś reckę, jak V4 się sprawdza w praktyce, wrażenia, jak bardzo zostawia Blizzarda PPC w tyle itp. Bo póki co mamy tylko nie poparte niczym opinie (odnośnie V4).

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 14:08:17 przez snajper
[#85] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #84

maźnij jakąś reckę


No ja od roku piszę właśnie artykuł do Amiga Future pt.: "FPGA-based Amiga clones: the review".

Tekst jest praktycznie gotowy, 11 stron (!!). Opisałem w nim, następujące rozwiązania
1) Minimig (miałem)
2) MiST (miałem)
3) MiSTer (mam ale się pozbywam)
4) DIY-A586 (wypożyczyłem, thanks to: piotr_go)
5) replay (replay1 rev. A/B, wypożyczyłem, thanks to R68000)
6) V4 Standalone

Na Standalone jeszcze czekam, mam deadline od Andreasa na połowę października, ale na szczęście czcigodny _arti, pomoże mi w zakupie w Neuss (bo będzie).

Więc z odrobiną szczęścia, wyślę na czas do Andreasa, a więc artykuł, powinien ukazać się w styczniowym AF.
[#86] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@recedent, post #77

Otóż to OK
[#87] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@don_rafito, post #86

Dziś na IRCu #apollo-team, pojawiła się informacja, iż V4 Standalone, będą w Neuss sprzedawane w dwóch wersjach obudowy
- obudowa aluminiowa, standardowa
- druga, ładniejsza obudowa - najprawdopodobniej ta

Oczywiście do tej lepszej będzie trzeba dopłacić, możliwe, że 100% ceny sklepowej.
[#88] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #87

Przepraszam za spam, jednak członek Apollo Team zdementował tę informację.

Będzie chyba tylko "zwykła" obudowa aluminiowa, w cenie.

BTW: przynajmniej "obrandowana".
[#89] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #84

Też mam nadzięję dorwać jeden egzemplarz dzięki uprzejmości ekipy jadącej do Neuss. Jak się uda to na pewno pojawię się że sprzętem na Sacpie. Przetestujemy z tbone i może coś o sprzęcie napiszemy, a jak przyjdzie czas to i z Warpem porównamy
[#90] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@JakubH, post #89

Ja na pewno zabiorę na lutowe AmiParty (jestem już słynny na AP z przyprowadzania różnych "wynalazków"; kolejno: Minimig, MiST, ARMIGA, NES Classic, MiSTer, teraz będzie V4 Standalone szeroki uśmiech).

Jest _cień_ szansy, że zabiorę (jak pojadę) na Krakowskie Retrospekcje (jutro się okaże).

Oraz na Amigowisko listopadowe (jw.).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem