Komentowana treść: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
[#91] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Rafikuss, post #76

O Boże , Boże , Boże bożenko ..... .
[#92] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@MUFA-amigaone-pl, post #66

Nowy zamiennik na gwarancji, może spowodować że ceny samych Amig, jak również szybkich kart turbo nie będą szybowały w górę, bądź też proces ten zostanie spowolniony.


Może także nie mieć to żadnego wpływu na "rynek sprzętu retro". Dlaczego? Ponieważ nie jest to sprzęt klasyczny (w znaczeniu "stary"). Wiele osób nie interesuje używalność sprzętu lecz sam sprzęt. Inaczej rzecz ujmując, bardziej się liczy wiek i ilość sprzętu niż to, co na nim można zrobić. A sprzętów będzie ubywać a nie przybywać, a jakieś NOWE klony FPGA tego nie zmienią.

To trochę tak, jakby myśleć że wydanie nowej wersji jakiegoś samochodu spowoduje że spadną ceny starszych modeli. A nie zmienia to w ogóle sytuacji, bo się liczy klasyk, nie marna nowa podróba (patrząc z perspektywy kolekcjonera).

Większy wpływ natomiast, chociaż nie jakiś nadzwyczajny (patrz powyżej) miało by wyjście sprzętu w stylu A1200 Reloaded, będącego "zamiennikiem" starych komponentów. Coś jak przy restauracji, nie zawsze da się dostać oryginalne części i powstaje "pół-oryginalny" sprzęt. Podejrzewam że na ceny większy wpływ ma obecnie płyta Re-Amiga niż jakieś FPGA, i tutaj bym szukał nadziei na obniżki cen.
[#93] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #92

V4 jako szybką, współczesną kartę turbo do A1200 mógłbym rozważyć, natomiast w wersji standalone nie miałoby to dla mnie klimatu, podobnie jak Mist czy RPi. Bez prawdziwej Amigi się nie obejdzie
[#94] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #92

Ceny spadną jak przeminie moda na retro ;).

PS:Chyba będzie trzeba zostać milionerem i wykupić prawa do Amigi ;).
[#95] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Jacques, post #93

Pytanie tylko w jakim charakterze jest ta prawdziwa Amiga. Nie wiem jak będzie z wersją dla A1200, ale w wersji A500/A600 w niektórych przypadkach Amiga jest w charakterze dostawki zasilającej dla wampira. Jak dla mnie szkoda prawdziwego sprzętu żeby tylko go obciążać jako zasilacz.
[#96] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #95

w niektórych przypadkach Amiga jest w charakterze dostawki zasilającej dla wampira


Serio tak myślisz, czy po prostu lubisz potrollować? I o jakich konkretnych przypadkach piszesz? Bo V do 500/600 występuje w jednej formie - są jakieś różne przypadki?
Oczywiście nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć, że Vampire przejmuje głównie funkcje procesora, zaś reszta to czysta Amiga? :D
[#97] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Drakon, post #96

Precz z wompierzami ! Jak w środku się zagnieździł to już nie Amiga! Kołkiem osinowym przebić i najlepiej na stos
[#98] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Drakon, post #96

Nie zapomniajmy o kontrolerze klawiatury i FDD

Dobrze, że zrobili standalone - przynajmniej wiadomo ile z Amigi jest potrzebne do działania Vampira

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:21:32 przez RaNGuN
[#99] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@RaNGuN, post #98

Oczywiście nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć, że Vampire przejmuje głównie funkcje procesora


Tak tak... i układów graficznych, pamięci, kontrolera HD... sam siebie chyba okłamujesz.

@RaNGuN
Nie zapomniajmy o kontrolerze klawiatury i FDD


A no fakt. Więc: zasilanie, kontroler klawiatury i FDD zostaje. ok, racja
[#100] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Jacques, post #93

Ilu ludzi tyle opinii.
Jeśli karta turbo miałaby tylko goły CPU, powiedzmy w FPGA i do tego 1 lub 2 GHz,
to jaki ma to sens łączyć to z komponentami rodem z muzeum. Myślę AGA i całej reszcie.
To jakby do 386SX z grafiką 1MB na ISA zapakował Pentium 3 1000 mhz.
Po to logicznie powstają rzeczy które są zbalansowane. Wszystko musi pasować.
Dla mnie V4 Std jest esencją tego jakby Amiga mogła wyglądać gdyby firma istniała powiedzmy w czasach owego Pentium 3 i się rozwijała.
Nawet karty z CS Lab zawierają elementy które odbiegają od retro jak np. CPU ARM.
Cała ta dyskusja o tym retro koszernym podejściu jest po prostu śmieszna.
V4 Standalone oddaje nowoczesnego ducha Amigi. Oczywiście wg. mnie...
[#101] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@WojtekX, post #100

Nie ma to nic do "koszerności", tylko do realnego podejścia bez emocji. V4 Standalone ma dla mnie po prostu większy sens niż pchanie Vampira na sprzęt, którego w większości zastępuje. Tu nie chodzi tylko o procesor, tu chodzi o większość układów (w tym specjalizowanych).

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 17:47:07 przez Solo Kazuki
[#102] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #101

Vampir V500 i V600 nie zastępuje żadnych układów specjalizowanych amigi poza procesorem, miałeś styczność z tymi kartami czy tylko tak piszesz żeby coś napisać ?
[#103] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #101

To teraz podejdę do tego inaczej. Aby wykazać chore podejście amigowcow.
Amiga np. 1200 to komputer o zamkniętej architekturze. Więc rozbudowa zawsze była problematyczna.
Do dużych Amig można było coś zapakować nowszego czym zmieniało się się funkcjonalność komputera.
I nikt nie ma z tym problemu. Wkladamy inna nowszą grafikę, turbo itp.

Teraz jeżeli na jednej płytce ktoś upakuje to wszystko razem, co jest defakto tym samym co w przypadku dużych Amig, wtedy gawiedź bredzi, jaki jest sens pakowania tego do A1200, bo to wtedy replikator portów itp.
Przecież tym samym jest wtedy duża Amiga, kiedy wsadzimy do niej parę szybkich i innych cudów.
To te z płyty głównej są wyłączanie po prostu.
Chora psychika ludzi i tyle.
Dla mnie jak ktoś zrobi FPGA 1000MHz jako CPU 68k, obok Radeona RX, do tego 8 GB RAM i 2 GB pamięci dla grafiki, do tego jakiś nowoczesny dźwięk i inne takie rzeczy i wpakuje to na jedną płytkę dk A1200 to ma to sensok, racja
[#104] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@WojtekX, post #103

Wszystko ma sens, zależy od podejścia.

Ja np. szanuję AROS, MorphOS itp.

A co się tyczy Vampira - zamieniam właśnie (ze sporą dopłatą nb.) MiSTera na V4 Standalone.

Bo MiSTer to jest "maszynka retro" a V4SA - coś w rodzaju Amigi. Jak dla mnie.
[#105] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #104

Zgadza się dla mnie też to fajny nowy rodzaj amigi. Wcześniej liczyłem na pojawienie się AmyITX i z do niej miałem chęć wrzucić v500 no ale nie wyszło. A teraz mamy kolejną okazję na małą fajną "AMIGĘ".
[#106] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #99

Tak tak... i układów graficznych, pamięci, kontrolera HD... sam siebie chyba okłamujesz.


Podasz mi źródło tych rewelacji?
[#107] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Drakon, post #106

Sam V-Team. Słyszał o szumnie zapowiadanych SAGA i Pamela?

Jak dla mnie EOT, bo sam sobie wmawiasz. Kiedyś może sam sobie zdasz sprawę, gdy zaszniesz po kolei odpinać rzeczy z płyty swojej Amigi i dopinać do Vampira.

I zostanie na koniec tylko funkcja zasilania...

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 10:15:42 przez Solo Kazuki
[#108] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@WojtekX, post #103

Sam bredzisz kolego.

Wkładam do A4000 Cybervisiona i co AGA jest dezaktywowana? Wkładam Delfinę i co - dźwięku nie ma z Pauli?

A w A1200 - wkładam BVision i co - AGA wyłączona? Delfina Flipper wyłącza Paulę?

Zarówno A4000 jak i A1200 można rozbudować o "parę szybkich cudów", w "dużej" Amidze jest łatwiej, ale dalej mamy Amigę, a nie płytkę rozprowadzającą zasilanie

Opinie o Vampire (żeby było jasne jak dla mnie to mega fajny projekt) każdy ma swoją, ale trzymajmy się chociaż faktów technicznych.
[#109] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #107

Przeczytałeś moją prośbę?
Podasz źródło?

Nikt Ci nie każe flashować Core3 Gold przecież (szczególnie, że jest to beta).
"Normalnie" Amiga z VAMPIRE korzysta z wyjścia RGB i Pauli, HDMI jest *tylko* do RTG.

Koloryzujesz, bo nie wiesz, o czym piszesz. To widać.

Kolejny amigowiec-rulezowiec. Co drugi tutaj jest widzę amigowym "szpecem" od wszystkiego...

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 10:24:41 przez Drakon
[#110] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Drakon, post #109

Źródło? To samo z którego słyszałeś o wspomnianym przez ciebie poniżej czego "nikt ci nie karze". Docelowo wyjdzie i tak właśnie to, "czego nikt ci nie każe". I wyjdzie wersja standalone, tylko doczepiona do Amigi.

I to z mojej strony tyle, nie mam zamiaru ciebie przekonywać do czegoś, czego sam doświadczysz.
[#111] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@WojtekX, post #100

Zgodzę się z tobą,ze nie ma sensu wkładać np do Amigi 600 np vampira,bo jest po prostu,za szybki,przez chwile miałem nadzieje ze zacznie powstawać nowe oprogramowanie dla vampira i wtedy włożenie takiej karty do amigi miałoby sens,ale jak wiemy nie powstało. Vampir V4 S ma sens,ale nie dla mnie,ponieważ jestem amigowcem i chciałbym mieć sprzęt który przypomina wizualnie amige ;),dobrze by było tez żeby była zachowana filozofia czyli procesor i układy specjalizowane.
[#112] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Solo Kazuki, post #110

Docelowo wyjdzie i tak właśnie to, "czego nikt ci nie każe". I wyjdzie wersja standalone, tylko doczepiona do Amigi.


Pisząc w ten sposób, potwierdzasz jedynie, że miałem rację pisząc to, co wcześniej mogłeś przeczytać. Istnieje jednak opcja, że przeczytałeś to bez krzty zrozumienia, i taką mam nadzieję.
Pozdrawiam cieplutko.
[#113] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@SzaryWilk, post #111

Ło matko. Co to, wyprzedaż na przecinki była w Biedronce? Chyba przegapiłem.

Mój typ na sprzęt który przypomina wizualnie "amige":

[#114] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@recedent, post #113

Gdyby łę łon miał trochę oleju w głowie to by produkował takie obudowy ;).
[#115] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@SzaryWilk, post #114

Po co łęłon (ktokolwiek to jest) ma produkować takie obudowy? Taka obudowa istnieje od 6 lat. Rekordów sprzedaży nie pobiła.
[#116] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@recedent, post #115

nie łęłon, tylko Mymłon. To o to chodziło tej dziewczynie z dowcipu z komodorowcem.
[#117] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@recedent, post #115

łęłon (ktokolwiek to jest)


Tu un! Tu un!
[#118] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #117

A-EON ;),inteligencja nigdy nie była wasza mocna strona ;).Tak jak moja pisownia.
[#119] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@SzaryWilk, post #118

No to w takim razie angielski nie jest Twoją mocną stroną, bo A-Eon spolszcza się jako "Ej-ijon". Co ma z tym wspólnego Łęłą - pozostaje Twoją słodką tajemnicą.
[#120] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@recedent, post #119

No to w takim razie angielski nie jest Twoją mocną stroną, bo A-Eon spolszcza się jako "Ej-ijon".


a gogle translator mówi, że czyta się "ełijon".
(inna sprawa, że onw ogóle niektóre rzeczy źle czyta, co już zgłosiłem goglowi i czekam na grube miliony na koncie oraz propozycję intratnej posady

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 16:20:31 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem