[#31] Re: ambient dementi :P

@AS, post #13

Ogólnie gratulacje za spokojną wypowiedź. Może vtylko sprostuję, że na OS4.x też jest MPlayer. Bo napisałeś tak jakby go nie było (to tu nawet mały plus dla OS4.x bo jest MPlayer i DVPlayer). Błagam tylko nie mordujcie mnie za ten plusik :D
[#32] Re: ambient dementi :P

@BULI, post #29

> AminetRadio ma znacznie więcej możliwości, wtyczek dodatków

ANR ma na pewno znacznie mniej wtyczek niż TuneNet.

[#33] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #31

jak się tak "licytujemy", to na MorphOS też jest DvPlayer... :P

http://www.ppa.pl/dvplayer.pod.morphos..,1180;graffiti.html



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 08:14:33
[#34] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #31

widzisz, to ze jest nie oznacza, ze mozna go stawiac na rowni z wersja na morphosa (wbudowane gui z playlistami i innymi ustawieniami, szybkosc). tak samo jak porownywanie systemow ikon domyslnych (nazwijmy to tak dla uproszczenia). to, ze tez jest w workbenchu nie oznacza, ze jest tak samo dobrze zaimplementowane i dziala tak dobrze jak to w ambiencie.

[#35] Re: ambient dementi :P

@Solo Kazuki, post #32

A wizualizacje dżwięku o których pisałem. Czy pod TuneNet'em są jakieś bardziej widowiskowe, robiace większe wrażenie niż to co widziałem np. z video na SAMancie?



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 12:06:54
[#36] Re: ambient dementi :P

@Solo Kazuki, post #33

Jeśli chodzi o licytowanie to ponoć pod AmigaOS ver 4.1 nie działa poprawnie sterownik 3d (sprzętowe wspomaganie) dla emulatora PSX'a?!
[#37] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #31

zbanowac na drzewo!
;)

[#38] Re: ambient dementi :P

@Solo Kazuki, post #33

Od strony wizualnej DVPlayer przypomina MPlayera dla MOSa. W momencie gdy bawiłem się DVPlayerem (demo) pod OS4Emu, jego GUI było dużym plusem w stosunku do bezguiowego wtedy MPlayera (inna sprawa, ze MPlayer mam podpięty pod Ambientowe MIME-Typy wideo, więc ten brak gui nie był wielkim brakiem, ale jednak był). Za to od strony funkcjonalnej DVPlayer wychodzi żałośnie - dużo mniej obsługiwanych kodeków, gorsza wydajność (nie skacze na G4, ale widać, ze zżera więcej mocy CPU). A teraz, gdy MOSowy MPlayer dorobił się b. ładnego i funkcjonalnego GUI, bije DvPlayera na głowę. I nie mówię tego ze złośliwości, czy jakichś uprzedzeń - sam byłem zdziwiony niewielką ilością kodeków DVPlayera dla popularnych obecnie plików.
Obecnie na dysku mojego Pega DvPlayer dla OS4 spełnia ważną rolę demonstracyjnej (bo bezbłędnie działającej) aplikacji dla OS4Emu :)

A jeśli mam być szczery (bo nie chodzi tu o sianie morphosowej hipokryzji), to jest program któego szczerze zazdroszczę uzytkownikom tego systemu: Abiword. I na tym konczy się lista, zaś gdybym miał wymieniać z hipotetycznego punktu widzenia OS4 usera czego zazdroszczę MOSowcom, to wymieniłbym: Stellarium (często korzystam), Blender (okazjonalnie korzystam), lepsze OWB, kilka fajnych gier (np. FreeSpaceII). A z tego co system daje sam z siebie, to OS4userzy mogą zazdrościć Ambienta i MUI4, na którym oparta jest olbrzymia większość MOSowych aplikacji, co znacząco podnosi jednolitość wizualną, mozliwości konfiguracyjne i estetykę GUI.



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 13:43:11
[#39] Re: ambient dementi :P

@kiero, post #34

Źle mnie zrozumiałeś chodził mi tylko o to że wypowiedź sugerowała że nie ma w ogóle MPlayera na OS4.1 przynajmniej tak to odebrałem. Co do reszty Twojej wypowiedzi to mogę się zgodzić. Chociaż mi tam wystarczy zewnętrzne GUI czyli MPlayer-GUI. A z ciekawości czy MPlayer Mosowa odtwarza pliki rmvb, bo jak tak to w moich oczach jest to jego plus.
[#40] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #39

odtwarza

[#41] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #31

Masz rację, jest w OS4 MPlayer i nawet Amigafan pokazywał mi go. Jednak GUI zewnętrzne działa trochę dziwnie tzn. ono było wcześniej też na MOSie (zanim MPlayer dorobił się swojego GUI) i nie umiałem go ustawić, aby działał mi MPlayer poprawnie. To samo było w OS4. Pewnie to wina, że nie przyłożyliśmy się do tego. Stąd pisałem o działającym DVPlayerze w OS4 i działającym MPlayerze w MOSie. I MPlayer (w najnowszej wersji dla MOSa) jak dla mnie jest lepszy. Możliwe, że po zarejestrowaniu DVPlayera będzie on bardziej funkcjonalny i miał dużo więcej możliwości. Ale ten co go widziałem, miał sporo mniej opcji.
Takie pytanie: jak można zmusić DVPlayera do otwarcia się na pełnym ekranie? W MPlayerze do dwuklik na odtwarzany film, w DVPlayerze to nie zadziałało, w menu też nie widziałem takich opcji.



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2009 09:15:51
[#42] Re: ambient dementi :P

@AS, post #41

Musisz go zarejestrować. Demo ma 7-minutowe ograniczenie i nie można przejść w tryb full screen.

[#43] Re: ambient dementi :P

@Sir_Lucas, post #42

Ale bzdury Waść prawisz, właściwie to powinienem się oburzyć tak jak kraszan na Execu :D
Ale spoko wieżę że napisałeś to z niewiedzy. Każden posiadacz OS 4.x ma DVPlayera odtwarzającego pliki mpg, DVD i VCD tak długo jak chce czyli nawet bez przerwy i do tego w okienku i na full ekranie. Full ekran robimy następująco: klikamy na gadżecik z prawej strony górnej belki ten który normalnie w każdym oknie służy do zmiany jego wielkości. Acha żeby zadziałał to musi być wczytany jakiś film do odtwarzacza.
[#44] Re: ambient dementi :P

@AS, post #41

Full ekran robimy następująco: klikamy na gadżecik z prawej strony górnej belki ten który normalnie w każdym oknie służy do zmiany jego wielkości. Acha żeby zadziałał to musi być wczytany jakiś film do odtwarzacza.
[#45] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #44

No to używanie DVPlayera jest bardzo intuicyjne :)
A tak wyglada GUI Mplayera na Mosie : http://fabportnawak.free.fr/mplayer/mplayer-gui.png



Ostatnia modyfikacja: 21.03.2009 09:55:55
[#46] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #44

Dzięki, ale Amigafan nie umiał tego mi pokazać. Ale teraz złośliwie pisząc i parafrazując wcześniejszą wypowiedź Amigafana to do AOSa 4.1 trzeba przeczytać tonę dokumentacji, aby zobaczyć, że jest jakiś gadżecik do full ekranu w DVPlayerze
A tak poważnie, szkoda, że nie ma stosowanego we wszystkich programach tego typu dwukliku na ekran filmu.

[#47] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #43

Każden posiadacz OS 4.x ma DVPlayera odtwarzającego pliki mpg, DVD i VCD tak długo jak chce czyli nawet bez przerwy i do tego w okienku i na full ekranie. Full ekran robimy następująco:

Na stronie programu jest napisane:

You can easily switch from window to full screen display and back (only for registered users).

No więc jak to jest?

[#48] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #43

Nie napisałem tego z kosmosu. Tak jest napisane w dokumentacji.

"This is the demo version of DvPlayer. The demo has fullscreen mode removed, and a 7 minute timeout."

http://aminet.net/package/gfx/show/dvplayer-demo

[#49] Re: ambient dementi :P

@Drako^lM, post #45

Bo DvPlayer jest pisany dla inteligentnych, prawdziwych amigowców, którzy bez problemu znajdą poszukiwane opcje.
Natomiast MPlayer dla MOSa jest targetowane dla głupich mosistów i dlatego zrobione jest tak, że moja młodsza, 2 letnia córka poradzi sobie z obsługą jego GUI.

[#50] Re: ambient dementi :P

@wali7, post #49

Opowiedz swój dowcip rzookolowi na #ppa, bo tutaj nikogo nie śmieszy.

[#51] Re: ambient dementi :P

@MinisterQ, post #50

jeszcze miałbym czas na #ppa tracić ;)

Moim zdaniem rzeczony dowcip dobrze wpisuje się w logikę ocen według skal dobieranych pod konkretny wynik - skomplikowane COŚ w MOSie - źle, bo skomplikowane i nieintuicyjne; proste, też źle, bo twórca ma userów za idiotów. I analogicznie (acz odwrotnie) dla drugiej strony. W ten sposób udowodnisz każdą tezę. I jedynie tu widzę problem poruszony przez rzookola w tym wątku... bo tendencyjność określonych ludzi (nie wyłączając mnie) i środowisk jest znana, i nie ma się nad czym rozwodzić.
[#52] Re: ambient dementi :P

@wali7, post #51

Ja tylko parafrazowałem pewnego "naczelnego". ;)

[#53] Re: ambient dementi :P

@MinisterQ, post #52

Jako redaktor jedynego amigowego portalu w Polsce powinieneś przestać pisać nie odnoszące się do wątku posty.

[#54] Re: ambient dementi :P

@wali7, post #49

Fatwa !!!



Ostatnia modyfikacja: 21.03.2009 15:59:16
[#55] Re: ambient dementi :P

@Pero, post #54

A wy dalej sie przejmujecie ta banda oszolomow. Idzcie na spacer, jakimis kobitkami sie zajmijcie, a nie czas tracic o takich cwiercmozgow

[#56] Re: ambient dementi :P

@AmiChris, post #55

Także fatwa! czerwona kartka

[#57] Re: ambient dementi :P

@AS, post #46

Można też enterem klik raz i full klik drugi raz i okienko.
[#58] Re: ambient dementi :P

@mailman, post #47

Ty mówisz o wersji Demo a ja o Specjalnej Edycji dla OS4.x. Chociaż okazało się żę w tescie została użyta wersja Demo. Narazie nie wiem czemu.
[#59] Re: ambient dementi :P

@Sir_Lucas, post #48

No widzisz typowa reakcja polaka nie wiem nie widziałem ale głos muszę zabrać - swoje zdanie mieć. Masz OS4.x używasz na co dzień wiesz co potrafi oprogamowanie dołączone do niego? To po co się wypowiadasz? A właśnie jakie formaty odtwarza dołączony do Mosa odtwarzacz plików wideo.
[#60] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #58

Ty mówisz o wersji Demo a ja o Specjalnej Edycji dla OS4.x. Chociaż okazało się żę w tescie została użyta wersja Demo. Narazie nie wiem czemu.

Czyli są trzy wersje (pomijając kwestie co zostało użyte):

- wersja demo do pobrania ze strony autora, która nie posiada funkcji Full Screen
- wersja pełna (po zarejestrowaniu), która posiada funkcję Full Sreen.
- wersja specjalna dołączana do OS4, która posiada funkcję Full Screen (i być może jakieś inne ograniczenia)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem