[#61] Re: ambient dementi :P

@rzookol, post #1

Czy na tym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=m-YBG4SxlBU


jest pokazane działające pobieranie plików pod OWB, oraz poprawne wyświetlanie polskich znaków?

[#62] Re: ambient dementi :P

@AS, post #46

w DVPlayer przelaczenie na fullscreen robi sie tez chyba tabem.

[#63] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #57

no tak albo enterem, juz prawie rok nie odpalalem OS4 ;)



Ostatnia modyfikacja: 22.03.2009 18:56:20
[#64] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #59

Nie rozumiem dlaczego Twoja wypowiedź nasycona jest do mnie wrogością???

Skąd wiesz że nie używam OS4? Skąd wiesz że nie mam z nim kontaktu???
W poprzednim poście skierowanym do mnie Twoja wypowiedź też była naszpikowana aluzjami.
Dlaczego? W jakim celu?

Ale do konkretów.
Po pierwsze, wrzuć na luz. Wypowiadam się bo mam OS4.
Tak, używam OS4 codziennie, na Amidze. Wersja special edition różni się od wersji z Aminetu i odtwarza VCD, DVD (pluginy) i MPEG, nie ma limitu. Żeby odtwarzać inne formaty potrzebna jest rejestracja.
Tak się jednak składa że uważam DvPlayera za wyśmienity program którego MorphOS mógł OS4 długo pozazdrościć

Zanim znowu do mnie wyskoczysz z jakimiś reakcjami i przysłowiami o Polakach albo innych "słowianach" weź głęboki wdech, policz do trzech i się zastanów.

Nie potrzebna nam kolejna chora wojenka i dziwne prowokacje.

[#65] Re: ambient dementi :P

@Sir_Lucas, post #64

Masz rację ale DVPlayera taki frogger przebija.

ps. MorphosUżyszkodnicy nigdy nie zazdrościli DVPlayera bo MPlayer od początku miał więcej kodeków (to tak na marginesie:) )



Ostatnia modyfikacja: 22.03.2009 21:46:21
[#66] Re: ambient dementi :P

@Arbuz, post #65

Kodeków tak, ale ogólne wrażenie i przyjemność, szybkość, synchronizacja przez długi czas były po stronie DvPlayer-a. Takie ja miałem przynajmniej wrażenie.
Oczywiście do czasu kiedy Fab nie wziął się porządnie za MPlayera :D

W tej chwili MPlayer by Fab roxxx OK

[#67] Re: ambient dementi :P

@Sir_Lucas, post #66

Czy ja wiem zawsze używałem mplayera z dwukliku włączał się film i było jak miało być. Po co mi wizualne wodotryski. Szczerze to nawet teraz nie używam gmplayera tylko RS-a Zbysiuka bo mi jakoś tak bardziej odpowiada. Co do synchronizacji to też jakoś nigdy nie miałem zastrzeżeń jak jakiś film był źle zrobiony i były opóźnienia AV to dawałem (daję) kilka razy + lub - i jest ok. Co tu kombinować.

[#68] Re: ambient dementi :P

@Arbuz, post #67

Było tak że wersja po 0.91 była koszmarna. Syncho było przerażające, ale to już dawna przeszłość i nie ma co tego wspominać. Żyjmy do przodu.

Co do wodowytrysków to kwestia gustu. Co kto lubi i już :)

[#69] Re: ambient dementi :P

@Sir_Lucas, post #68

Czy ja wiem nie było synchro tylko w DVD a reszta u mnie śmigała. Ale peace bracie i do przodu lećmy:)

[#70] Re: ambient dementi :P

@Arbuz, post #67

Kolejne odslony MPlayera, na styku wersji 0.9 i 1.0, to kroki milowe - sa coraze szybsze i mniej klopotliwe w uzyciu. Wg mnie, jesli mam sie czepiac to np. mencoder pozostawia troche do zyczenia jesli chodzi o funkcjonalnosc, brakuje mi np. mozliwosci zgrywania samej sciezki dzwiekowej czy w ogole muzyki (jeszcze mi sie nie udalo)

[#71] Re: ambient dementi :P

@Zbysiuk, post #70

A mnie nowa wersja płata trochę figli. Gdy puszczam filmy bez gui wszystko jest świetnie, działa ładnie, płynnie i bezproblemowo. Jednak gdy odpalam z gui to filmy są odtwarzane, ale wystarczy że trochę poprzewijam i robi się freeze.. Spotkał się ktoś z tym?

[#72] Re: ambient dementi :P

@pampers, post #71

U mnie nie ma takich problemów

[#73] Re: ambient dementi :P

@pampers, post #71

U mnie też jest ok, nie ma tego typu problemów.

[#74] Re: ambient dementi :P

@mailman, post #60

Dokładnie tak a tu ograniczenia wersji SE:
2.4. Limitations of the OS4 Special Edition
The OS4 Special Edition is fully functional like the registered version, with the following exceptions:
The AVI, ASF and WMV file formats are not supported
It is not possible to load a different skin (a special OS4SE skin is embedded into the player).
Updates are not available (Only registered users will receive free updates of the program).
Please consider registering to support further development of this program.

I tak oto dożyliśmy czasów gdy redaktor Amigowego portalu nie zna możliwości najnowszej wersji systemu. Śmiać się czy płakać? Proszę nie doszukiwać się żadnej prowokacji ani ironii w tym zdaniu. Ot takie pytanie do przemyślenia przed snem dla każdego.
[#75] Re: ambient dementi :P

@Sir_Lucas, post #64

Wrogością? No nie przesadzaj, ironią to się zgodzę. Takim pewnym tonem napisałeś bzdury to co się dziwisz? Poprawiłeś jest OK i luzik
[#76] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #75

Gdzie napisałem bzdury? Przytocz proszę.

[#77] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #74

a czy do C&A 15 lat temu też byś napisał, że połowa redakcji nie zna się idealnie na c128 tylko dlubie na c64?

nie bądź hipokrytą, mailman jako posiadacz klasyka ma pewnie większą wiedzę ogólnoamigową niż niejeden redaktor próbujący opisywać os4

poza tym zauważ, że obecnie w redakcji ppa jest 2 posiadaczy os4.x, myslisz ze mailman powinien go nabyć bo należy do redakcji ?

[#78] Re: ambient dementi :P

@rzookol, post #77

nie bądź hipokrytą, mailman jako posiadacz klasyka ma pewnie większą wiedzę ogólnoamigową niż niejeden redaktor próbujący opisywać os4

poza tym zauważ, że obecnie w redakcji ppa jest 2 posiadaczy os4.x, myslisz ze mailman powinien go nabyć bo należy do redakcji ?


A nie uważasz, ze redaktor portalu amigowego powinien znać odsłony systemu amigowego, zwłaszcza, a może, również te nowsze. Oczywiście można wyjść z założenia, że np. taki redaktor na portalu "windowsowym" nie ma zamiaru lub chęci instalować Visty korzystając z XP ale w takim też razie na jego temat tez nie powinien się wypowiadać - nie znamy czegoś to nie piszemy o tym, czy to nie jest logiczne, czy będziemy tu dorabiać zaraz nową logikę?

[#79] Re: ambient dementi :P

@Artur32, post #78

To jest dział foum poświęcony MorphOS-owi. Dyskusje nie na temat proszę przenieść do właściwego działu.

[#80] Re: ambient dementi :P

@TomK, post #74

Mnie się wydaje, że jednak świadomie prowokujesz. Słowa asekuracji nie zmieniają twojego śmiałego i nieco śmiesznego przekazu dla publiczności ;)
Trudno by było znaleźć na świecie osobę, która by znała każdy szczegół, a po to mamy forum i w ogóle internet żeby nawzajem się czegoś od siebie dowiedzieć.
Jeśli sądzisz, że nadawałbyś się lepiej na redaktora to zapraszam do współpracy np. przy pisaniu codziennych newsów pomysł, redagowaniu artykułów i moderacji (poszukiwany jest aktualnie moderator działu AmigaOS4 - czy jesteś chętny do objęcia tej funkcji?). Jednak jeśli nie podejmiesz wyzwania, a od czasu do czasu skrobniesz taką czy inną mowę sam sobie wystawisz ocenę. Tym samym sam zastawiłeś na siebie pułapkę :)
Acha, zapomniałbym - proszę nie doszukiwać się żadnej prowokacji ani ironii w tym zdaniu. Ot takie przemyślenia na nowy (deszczowy jak widzę za oknem) dzień dla wszystkich i każdego z osobna

[#81] Re: ambient dementi :P

@Artur32, post #78

Ten post z odpowiedziami został przeniesiony do działu Rzeźnia
[#82] Re: ambient dementi :P

@Zbysiuk, post #70




mplayer zrzuca ladnie audio ;)

mplayer -dumpaudio -dumpfile funk.mp3 "Funk Drum PlayAlong 1 Drum Lessons.flv"
[#83] Re: ambient dementi :P

@Zbysiuk, post #70

Właśnie zauważyłem, że opdpowiedział już ede... ale odpowiem i ja - ścieżkę dzwiękową z filmu można zrzucić samym MPlayerem. Jest tam taka opcja, dostajesz w efekcie zrzut tego, co trafiłoby na kartę muzyczną. Co więcej, film wtedy idzie na "przyspieszonych obrotach", nie trzeba czekać np. 2 h na zrzut z materiału 2h.
Przyznam, że nie robiłem tego pod MOSem tylko pod Linuksem, ale przecież pod obydwoma systemami jest to ten sam program, więc nie powinno być problemów.
[#84] Re: ambient dementi :P

@wali7, post #83

juz my znajdziemy te problemy w razie co
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem