[#61] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@michal_zukowski, post #59

A podał by ktoś dokładnie przykłady dlaczego lepiej mieć grafikę lepszą niż ten 9600 na agp? W co się nie pogra a co się będzie mieć mało fps? W ogóle chodzi o gry czy tylko dema?
[#62] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@Beliar, post #61

Pogra się raczej we wszystko.
W czasach mojej największej aktywności morphosowej, czyli z 10 lat temu, gdy miałem jeszcze Pegasosa II z Radkiem 9200 (nie pamiętam dokładnie który to był, w każdym razie najszybszy z tamtej rodziny), generalnie każdy program 3d działał z pełną prędkością. Z bardziej wymagających było Stellarium, które w 1440x900 chodziło 20-30 fps. W PowerBooku mam Radka 9700, który jest kilka razy szybszy od 9200... i to widać. Więc nie sądzę, aby istniały jakieś tytuły pod MOSa na których 9600-9800 dostanie zadyszki, bo wysypu nowych gier pod OSy AmigiNG nie widać.
Ale mogę się mylić, trochę czasu w tym nie siedziałem :)
Jedynym minusem rodziny 9600-9800 był brak obsługi Warp3d, więc stare demka z Amigi klasycznej z kartą 3d nie działały w trybie sprzętowego wspomagania. Na 9200 chodziły pięknie.


Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 12:24:21 przez wali7
[#63] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@recedent, post #57

No w tej czarnej obudowie to fakt - zajmuje sporo miejsca
natomiast ta druga biala to byla to obudowa mini
takze nie bylo tak zle
[#64] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@Beliar, post #61

Do 3D generalnie im więcej tym lepiej. Przykładowo - w Quake III w rozdzielczości 1600x1200 na 9600 uzyskasz tylko 50 FPS, a na X850XT - około 100. W OpenJediKnight będzie pewnie podobnie, tylko wolniej (niby engine Q3, ale jakiś "ulepszony" ponoć). Co prawda 50 FPS to nie tragedia, ale...

Minusem kart nowszych niż Radeon 9200/9250 jest fakt, że stareńkie gry (Wipeout 2097, Shogo, Heretic II) oraz stareńkie dema (te pod Warp3D) nie uruchomią się z akceleracją sprzętową. Można spróbować je odpalić programowo (przez Wazp3D), ale nie działa to w 100% dobrze.
[#65] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@recedent, post #64

Można spróbować je odpalić programowo (przez Wazp3D), ale nie działa to w 100% dobrze.

Jak się pokombinuje nieco z ustawieniami Wazpa to tragedii nie ma ale najgorzej jest ze scenowymi prodkami, często występują artefakty czy przekłamania.
[#66] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@Beliar, post #1

Jeszcze jedno pytanko - jaki polecacie adapter bluetooth żeby można było podłączyć taką klawiaturę ?
Ciężko znaleźć jakiś adapter usb gdzie producent podaje zgodność z mac os.
[#67] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@Beliar, post #66

Do G5? To chyba najlepiej oryginalny applowski (wewnętrzny). Tylko antenka się przyda :)
Co ciekawe - jeśli poprawnie sparujesz klawiaturę/mysz Bluetooth pod OSX to jest duża szansa, że pod MorphOSem też zadziała.
[#68] Re: Składanie sprzętu dla MOSa

@Beliar, post #66

na przykład d'link DBT120 - dongiel bardzo dobrze działający na PM G4 i G5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem