[#31] Re: Problemy z DosBoxem

@stefkos, post #28

Zgadzam sie z Toba w tym co piszesz.
Juz nie wspominajac o fachowcach. To "tylko" kas1e robi port.
A teraz kilka ciekawostek:


Czyżby to nie był fachowiec? Facet wczoraj miał problemy ze starym DOSBoxem, a dziś zrobił nowy port. Może lepszym fachowcem jest Rzookol, który kombinował tutaj jak słoń pod górę, próbując tanich sztuczek typu podbijanie cykli, a w końcu się poddał i wszedł na AW, by ktoś, napisał mu DOSBoxa?

nie wersja SDL2 nie jest szybsza (ciekawe jak to mozliwe???)


Widzę że bardzo boli Cię ten SDL2. Wiem że niektórzy krytykują w czambuł wszystko co ma AOS4 a nie ma tego MOS, jednak zauważ że SDL2 to nie jest autorski pomysł ludzi od AOS4, tylko świat rozwija tę bibliotekę. Więc jak ktoś pisze że SDL2 jest gorszy i wolniejszy, to tak jak by mówił "co za idioci bawią się w psucie SDL, przecież wersja 1.2 jest szczytowym osiągnięciem w tej dziedzinie i robienie czegoś więcej to głupota". Tak samo z FFMPEG - "Co za idioci wzieli się za robienie kolejnych generacji, przecież wersja 0.6.1 wszyta w Mencodera powinna wystarczyć każdemu"

Prawda jest taka że w Quake na starej wersji DOSBoxa dla SDL1 miałem na X1000 2.7fps, teraz na opartym o SDL2 DOSBOX z dynamiczną obsługą core, mam 9.7fps czyli prawie cztery razy więcej niż miałem wcześniej i prawie dwa razy szybciej niż realne rezultaty w mosowym DOSBox na G5. O X5000 040 mówić nie mogę, ale to już zupełnie inna liga.

czyli albo X5000 albo mozesz poogladac filmiki. Wlasciwie mozna dodac ze nie jest to aplikacja, ktora bedzie mozna sie "fajnie pobiawic" na Taborze.


Prosiłem niedawno o nie gratulowanie, niemniej w swoim stylu z jednej strony wyciągasz otwartą dłoń do gratulacji, a w drugiej jak zawsze trzymasz szpileczkę. No cóż deprecjonowanie DOSBoxa w oczach przyszłych użytkowników Tabora, jest o tyle nietrafione że A1222 również zyskuje na JIT. Oczywiście nie będzie to zamiennik Pentium 133MHz co oferuje X5000 020, ale może będzie to Pentium 60 albo i odpowiednik dobrego 486, zamiast 386, jak było dotąd. Tak czy siak baza pecetowego oprogramowania, które będzie w stanie dźwignąć Tabor się powiększy.
[#32] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #31

Oczywiście nie będzie to zamiennik Pentium 133MHz co oferuje X5000 020


To Quake pod Pentium 133 MHz robi 15 FPS?
[#33] Re: Problemy z DosBoxem

@recedent, post #32

Uwielbiam te akademickie wpisy pod tytułem - X5000 jest lepsza ale nie mogę nic powiedzieć bo to tajemnica , a tabor jeszcze lepszy i wszystko na niego będzie i ze to najlepsze sprzęty bo nowe i zapisy są - i będzie można je kupić ....kiedyś!
[#34] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #31

1 Fachowiec na miare aktualnych amigowcow. Przeczytaj co on sam o sobie mysli.
2 Nie boli mnie ze nie ma SDL2 a nie ma go (wlasciwie to wsparcia sprzetowego) tylko dlatego ze nia ma pewnych funkcji OpenGL, ktore na os4 sa. Wszyscy to wiedza. Naucz sie czytac SDL2 nie jest gorszy. Jest w wiekszosci przypadkow lepszy ale sa przypadki gdzie gorzej wypada. Zobacz ze nie pisalem nigdzie ze SDL2 na os4 jest gorszy. Dla wszystkich platform jest gorszy w kilku zastosowaniach.
I nie mow juz o X5000. Jak widzisz w Polsce (wlasciwie i na swiecie) jest tylko kilka osob, ktore chce wydac taka kase na taki sprzet.
3 Nie bedziesz pisal mi gdzie moge gratulowac a gdzie nie. Mam nadzieje ze kas1e to czyta, moze on przyjmnie gratulacje bo to on robil port nie Ty.

No i poczekamy zobaczymy bo przeciez juz tuz tuz.
[#35] Re: Problemy z DosBoxem

@recedent, post #32

To Quake pod Pentium 133 MHz robi 15 FPS?


Kas1e nie pisał o Quake, tylko o pewnym benchmarku.

"PCPBench report on my machine just 4.2 fps with normal, and 15.2 with dynamic, so its 3.5-4 times speedup."

i dalej

"But from the PNCBench, it says with dynamic core we on "pentium 133" level, but those JIT things always a bit different in different conditions".
[#36] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #35

Acha. Czyli mitycznego Quake nie sprawdzał? Szkoda, bo ciekawym okrutnie ile wyjdzie tych FPS tam. No i mielibyśmy jakieś porównanie w wątku, a tak to trzeba wrócić do domu, odpalić komputer, pobrać, zainstalować i uruchomić tego całego PCPBench.
[#37] Re: Problemy z DosBoxem

@stefkos, post #34

Nie bedziesz pisal mi gdzie moge gratulowac a gdzie nie. Mam nadzieje ze kas1e to czyta, moze on przyjmnie gratulacje bo to on robil port nie Ty.


Oczywiście że będę pisał, bo ma m do tego prawo, tak samo jak ty masz prawo tego typu prośby zlewać. Natomiast jako użytkownik tychże programów umiem odróżnić szczere gratulacje, od Twoich gratulacji typu "gratuluję ale ..." i kazdorazowo za tego typu "gratulacje" będę stosownie dziękował.
[#38] Re: Problemy z DosBoxem

@Kwiatki, post #33

I że jak wydasz 10 worków pieniędzy to zaemulujesz P133, a jak wydasz 2 worki, zaemulujesz "szybkie" 486 Super sprawa

Nie ważne czy classic czy NG, liczenie FPS-ów w grach z PC trwa
[#39] Re: Problemy z DosBoxem

@Jacques, post #38

I że jak wydasz 10 worków pieniędzy to zaemulujesz P133, a jak wydasz 2 worki, zaemulujesz "szybkie" 486 Super sprawa


Wydasz pieniądze ale cokolwiek zaemulujesz, lepsze chyba to niż wydanie pół worka pieniędzy i nie być w stanie zaemulować choćby wolnego Atari.
[#40] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #39

Moglbys przeczytac ten watek zanim cos napiszesz.
Emulacja Atari jest za szybka a brak mojego wolnego czasu powinien Cie malo obchodzic.
X5000 - cena minimum 5000 PLN
PMac G5 2,5 - 200 PLN.
Pol worka? 25 razy mniej przynajmniej.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 09:12:55 przez stefkos
[#41] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #39

A to akurat w miarę dobrze się emuluje na starej wersji Atari800, biorąc pod uwagę możliwości do ceny, dla mnie nadal korzystniej, a i nowsze Atari800 się w końcu pojawi Emuluję sobie PC na poziomie 486DX/33, Atari, C64, CPC, SNESa, Maca Classic i jestem bardzo zadowolony - zwłaszcza z mobilności PB OK



Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 09:12:18 przez Jacques
[#42] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #39

lepsze chyba to niż wydanie pół worka pieniędzy

Na pewno pieniędzy? Obstawiałbym sakiewkę czarnego złota hihi.
[#43] Re: Problemy z DosBoxem

@Jacques, post #41

A to akurat w miarę dobrze się emuluje na starej wersji Atari800


A co rozumiesz pod pojęciem "w miarę dobrze", czy np. emulacja dźwięku trzyma już jakiś poziom? Czyli czy np. w grze GhostBusters po naciśniećiu spacji słyszysz digitalizowaną mowę czy nadal jakieś burczenie? Bo jeśli to drugie, to masz kolejny powod na to czemu jedni wolą wydać sakwę pieniędzy i mieć dobrze, niż jej nie wydawać i mieć "jakoś tam".
[#44] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #43

Mam prawdziwe Atari z osprzętem do użytku "na codzień" i inne klasyczne komputery, Atari800 w wersji 2.1 już ma tę nową emulację Pokeya i jak dla mnie wystarczy. Tak wielka sakwa pieniędzy uzasadniana emulacją Atari czy czegokolwiek na neoamidze jest moim zdaniem absurdalna, no ale co kto lubi, tym bardziej, że na tej wersji dla MorphOS-a się raczej nie skończy.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 11:23:24 przez Jacques
[#45] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Problemy z DosBoxem
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Problemy z DosBoxem
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Problemy z DosBoxem
[#48] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Problemy z DosBoxem
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Problemy z DosBoxem
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Problemy z DosBoxem
[#51] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #30

Czekam na feedback od kas1e, na razie analizujac to co pisal na Vogons zrobilem podobnie pod MorphOSem (niskopoziomowe cuda, niekompatybilne miedzy os4 <-> mos). Niestety nadal sie wywala.
[#52] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #51

Ha, działa, pomógł Piru.
22 fpsy pod timedemo demo1 Quake1, cycles=auto
Na moim 2.3Ghz G5/PCIe

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 11:49:13 przez michal_zukowski
[#53] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #52

Brawo, nie mogę się doczekać, chętnie potestuję!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 12:03:46 przez Jacques
[#54] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #52

Gratulacje


PS. jeszcze obsługa serial/parallel device by się przydała do pełni szczęścia (jak dla mnie)
[#55] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #52

Ciekawe jak to się ma do - wiem ale nie powiem, inna liga ,NDA, xxxxpińcet za wywrotkę szekli :) ? Kiedy udostępnisz :)?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 12:33:29 przez fazior
[#56] Re: Problemy z DosBoxem

@fazior, post #55

jutro, musze z zmergowac swoje stare poprawki z nowymi a dzis nnie mam dostepu do sprzetu już.

ps. zmiany wymagane dla morphosa byly zupelnie inne niz dla os4
[#57] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #56

Dawać do testów :P
zainstalujemy te pisibencze i inne specjalne bencze żeby porównać ze sprzętem który jest tajemniczy
[#58] Re: Problemy z DosBoxem

@Kwiatki, post #57

Tajemniczy nie do końca:D. Tu mamy dokument (str. 40) z porównaniem P5020 i P5040, Mufa podał benchowe osiągnięcia X5000 z P5020 pod dosboxem. Więc jakieś tam porównanie miarodajne można zrobić między dosboxem na maku i ixie czterdziestym:). PS. patrząc na to porównanie to P5040 vs P5020 inna ligą bym nie nazwał.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 13:08:34 przez fazior
[#59] Re: Problemy z DosBoxem

@fazior, post #58

Oo , fajne.
Ale niech nawet będzie wolniej - kupiłem tego złomka za 250PLN nie za 5kPLN.
Natomiast cieszę się ,że jest ruch.
[#60] Re: Problemy z DosBoxem

@Kwiatki, post #59

Skok w prędkości będzie wyraźny, więc wrażenia bezcenne
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem