[#91] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #69

Już wiem jak działa na X5040, faktycznie duża różnica w stosunku do X1000.
[#92] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #91

Aż tak urywa zadek ?
[#93] Re: Problemy z DosBoxem

@Kwiatki, post #92

Update:
powtarzalne 13.3 FPS na PB G4 1.67GHz w demo1 - 486_slow / max i dźwięk nie tnie.
[#94] Re: Problemy z DosBoxem

@MUFA-amigaone-pl, post #35

A ja zrobiłem polecanego przez Mufę PCP Benchmarka. Wyniki na moim PMG5 2,7 GHz:

320x200 8bpp: PlayerBench: 27,0
640x480 8bpp: PlayerBench: 10,1

Pytanie który z nich koledze Kas1e wyszedł na 15,2?

P.S. Jakby ktoś chciał sprawdzić samemu, to tutaj macie archiwum.



Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 19:48:56 przez recedent
[#95] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #91

A wiec znalazlem miejsce ktore poprawia, wyswietlanie grafiki dla 16 i 32 bitow na zwyklem outpucie.
Niestety dodaje kolejnych obliczen więc zaproponowalem mocniejszy fix, ale poczekam na feedback od autorów dosboxa bo wolałbym nie mieszać za bardzo.

Wiecej do przeczytania tu:
[url=https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=32&t=71547]link[/url]

ps. czemu mi [url] nie generuje klikanego linku?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 20:50:04 przez michal_zukowski
[#96] Re: Problemy z DosBoxem

@recedent, post #94

iMac A1145
320x200 8bpp: PlayerBench: 21,0
640x480 8bpp: PlayerBench: 8,6
[#97] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #95

[#98] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #95

A ja wlasnie nad tym siedzialem, nawet znalazlem te linie kodu:) Musze wczesniej zagladac tu:)
[#99] Re: Problemy z DosBoxem

@stefkos, post #98

Jeszcze jeden test na PB A1138 1.67GHz:
320x200 8bpp: PlayerBench: 19,4
[#100] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #95

Czy nowa wersja DosBoxa będzie gdzieś udostępniona?
[#101] Re: Problemy z DosBoxem

@Kwiatki, post #100

tak, czwartek-piątek zamierzam wypuścić ją
[#102] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #101

tak, czwartek-piątek zamierzam wypuścić ją

I jak tam? Będzie rilejs?
[#103] Re: Problemy z DosBoxem

@RadziN, post #77

Fallout śmiga fajne


Próbowałem dzisiaj na X1000 i mając mniej więcej rozeznanie co do wydajności Twojej maszyny, która w przypadku DOSBoxa jest całkiem porównywalna do mojej, śmiem stwierdzić że określenie "śmiga fajnie" jest nadużyciem. Oczywiście cieszy fakt że jak na pozycję, która w wymaganiach zalecanych ma Pentium 166MHz, można nawet sobie pograć. Wynika to z faktu że jest to jednak niezbyt dynamiczna turówka. Dodatkowo mam wrażenie że najbardziej wymagającą rzeczą do ogarnięcia, nie jest sama gra co dodatkowa oprawa typu intra czy inne filmiki, zrobione najwyraźniej w dosyć ciężkim jak na tamte lata kodeku.

Filmiki można jednak pominąć i cieszyć się rozgrywką, która jednakowoż toczy się w lekko spowolnionym tempie.

Sama gra wydaje się całkiem atrakcyjna i jej sława wygląda na zasłużoną. Sam nigdy nie miałem okazji dotąd zagrać, więc chyba trzeba będzie na poważnie przysiąść do Fallouta. Zrobię to jednak po instalacji na X5000 bo choć nie wiem czy nawet tam będzie można powiedzieć "śmiga fajnie", to z pewnością będzie "fajniej" niż na PA6T czy G4 1,67.
[#104] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #101

Nowa wersja (miala byc w czwartek, ale jak widać wypuścilem ją szybciej - we wtorek)
Dosbox JIT

a w niej:
- oparta o aktualną wersje dosboxa
- przepisany support dla overlaya, teraz sa dwa tryby: overlay i overlay2, mozecie poprobowac ktory lepszy/szybszy. Overlay2 wymaga nowej wersji powersdl.library - jest w archiwum.
- Ponadto support dla sdl_sound wiec powinny dzialac tracki muzyczne ale nie testowalem.
[#105] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #104

A wersja dla WOS?
[#106] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #104

Dzięki! Trochę tych czwartków upłynęło, ale najważniejsze że zrobiłeś rilejs. Jutro potestuję.
[#107] Re: Problemy z DosBoxem

@BULI, post #105

Przez losowość problemów, raczej mało prawdopodobne, wrzucilem swoje zmiany do gita. Jak ktoś chce to nie kompiluje.

https://github.com/rzookol/dosbox_morphos
[#108] Re: Problemy z DosBoxem

@michal_zukowski, post #104

Świetnie, potestuję dziś wieczorem, dzięki OK
[#109] Re: Problemy z DosBoxem

@Jacques, post #108

No i potestowałem.
overlay u mnie nie działa na PB A1138 (czarny ekran), overlay2 za to działa. Oba tryby testowałem z tą nową wersją powersdl.library, czy może overlay należy ze starą?
Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale różnicy w szybkości nie widzę, tyle samo FPS co na ustawieniu opengl (fullscreen 640x480), którego używałem wcześniej: QUAKE timdemo demo1 - 12.7 FPS
Ale fajnie, że mamy bieżącego DOSBoxa, dziś przysiądę znów.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 09:13:54 przez Jacques
[#110] Re: Problemy z DosBoxem

@Jacques, post #109

No powinna działać teraz emulacja cdromu, bo wczesniej na 100% nie działała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem