Forum » PPA
[#1] Zmiany na forum- moje propozycje
Witam.

Proponuje wprowadzenie następujących zmian na forum:

1. Wydłużenie czasu edycji napisanego postu z 20 minut do 3 godzin.
2. Przenoszenie postów oznaczonych jako OT do kosza zamiast ich ukrywania w temacie. Dzięki temu będzie większy porządek w tematach.
3. Możliwość zgłoszenia postów niezawierających żadnej wartości merytorycznej jako OT poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk obok postu.
[#2] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

ad 1. Ale to w jakim celu? Zrozumiałbym zwiększenie do pół godziny, ale do 3? Przecież to w ten sposób można zrobić z rozmówców idiotów - ktoś odpisuje, a potem okazuje się że odpisywał na coś innego. Na co aż 3 godziny? Inicjały na pergaminie? ;)
ad 2. Nie zmieni to czytelności w istotny sposób, za to ściągnie demony z przeszłości - konfliktowe wątki z administracją na temat cenzurowania postów.
ad 3. Na razie jest możliwość nagradzania wartościowych postów z której korzysta niewielu i zbyt rzadko. Jakiś system karmy może i by się przydał, ale... Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że dalsze restrykcje odnoście wartościowania postów spowodowałyby wymarcie forum. Zostało zrobione dużo, by było tu dobrze (likwidacja Rzeźni, porządek na Gadaczu), mamy kruchą upragniona stabilizację, krok dalej to byłoby za daleko.
No chyba, że twój post to był żart, ironia. Zakładam, że jeśli powstanie tu dyskusja to większość da "3x nie".
[#3] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

1. Wydłużenie czasu edycji napisanego postu z 20 minut do 3 godzin.


Ja to zmodyfikuję na

1a. Umożliwienie korekty postu >bez informacji o jego edycji< - do 2-5 min.
1b. Pozostawienie obecnego - 20-minutowego czasu na edycję postu.
[#4] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

- dodac mozliwosc usuwania swoich obrazkow z Graffiti (no chyba ze jest tak mozliwosc a ja nie moge jej znalezc)
[#5] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@David, post #3

Ja to zmodyfikuję na

1a. Umożliwienie korekty postu >bez informacji o jego edycji< - do 2-5 min.
1b. Pozostawienie obecnego - 20-minutowego czasu na edycję postu.


Punkt 1a nie ma w ogóle sensu. Jeśli ktoś po godzinie przypomni sobie, że zapomniał czegoś dopisać ważnego w poście np: modelu urządzenia to będzie musiał napisać kolejny post zamiast dodać informację do już istniejącego.
Na innych forach np: elektroda można edytować posty do momentu aż ktoś napisze post pod naszym.
[#6] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #5

Punkt 1a nie ma w ogóle sensu. Jeśli ktoś po godzinie przypomni sobie, że zapomniał czegoś dopisać ważnego w poście np: modelu urządzenia to będzie musiał napisać kolejny post zamiast dodać informację do już istniejącego.


Punkt 1a ma głęboki sens (też znam fora gdzie tak jest).

Poza tym mowa w nim o okresie 2-5 minut a nie 1 h, proszę nie przekręcać tego, co napisałem!!

Obecnie jest tak, że jak napiszę post i zrobię jakąś literówkę czy błąd = olewam, bo nie chcę że było "EDITED".

Po wprowadzeniu 1a, ludzie mieliby 2-5 min. na wyłapanie i korektę, nieoczywistych błędów we własnych postach.
[#7] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@David, post #6

pod polem edycji masz przycisk "Podgląd" - wystarczy go kliknąć i możesz sobie wyłapywać błędy i przez pół dnia. Nie widzę sensu wprowadzania dodatkowego limitu "na korektę".
[#8] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@snajper, post #7

Ja widzę - bo nie zawsze te błędy wyłapię. Inaczej tekst wygląda w trakcie edycji, a inaczej "na produkcji" (choć to ten sam tekst).
[#9] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

Wszystkie posty polityczne (na szczęście to rzadkość, ale zdarzają się), wykorzystujące taką, a nie inną sytuację polityczną do zobrazowania czyichś wypowiedzi - od razu do kosza plus tymczasowy ban. I nie OT, bo i tak mogę wejść, przeczytać i szlag mnie trafi (albo może i na odwrót, poprę). I po co to? Spotykamy się tu z reguły po ciężkim dniu pracy (a czasem nawet w jego trakcie ) i chcemy "wszystkie" tu odpocząć w tematach amigowych.
[#10] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Michciu, post #9

popieram a dodatkowo

- wszystkie posty niezwiazane z Amiga (glownie te o PC, konsolach i smartfonach) do smietnika i 6 miesiecy BAN dla autora
- wspominki o tym jak to dawniej 486 i 386 miazdzyly Amige do smietnika i 8 miesiecy BAN
- wszystkie podpisy do kosza
- wszystkie watki typu "kupilem/sprzedalem/zyskalem/uratowalem/zgubilem Amige" do specjalnego dzialu
- wszystkie watki zbiorek do specjalnego dzialu, ktory nie wyswietla sie na glownej
[#11] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

Mialem nie odpisywać, bo widać że nie znasz historii tego forum, zmian. Rada nadrób to, a po później zakladaj takie wątki. Mój głos w dyskusji skasować PPA skoro wam nie pasuje to co jest.
[#12] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

4. Oddzielne wątki na "chcę kupić ten sprzęt! ja też!" by wątki o projektach sprzętowych były o tych projektach - bez sztucznego ruchu bo ktoś dopisał że "chętnie kupi".
[#13] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

System offtopow jest ok. Przycisk taki ma autor tematu.
Coś co mogłoby być fajne to grupowanie offtopow. Zamiast lawiny 10 ukrytych postów offtopowych dać info z ich ilością w jednej linii.
[#14] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@selur, post #10

To trzeba by zlikwidować cały dział Aros'a i UAE/Amithlon.

Niestety zapewne wielu by się ucieszyło. Pozdrawiam ich wszystkich

A tak serio, stara zasada mówi: lepsze wrogiem dobrego.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 21:04:01 przez don_rafito
[#15] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

a może jak ktoś ma pomysł na zmiany to zakładamy ankietę z 3-5 propowanymi tematami następnie ankieta wisi tydzień i realizowany jest tylko jeden najwyżej oceniany temat
ale kto to będzie wdrażał? bo moderator pewnie nie ma na to czasu i kto za to zapłaci?
[#16] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@JacK_Swidnik, post #15

"ale kto to będzie wdrażał? "

inzynierowie Microsoftu
[#17] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@selur, post #10

popieram a dodatkowo

- wszystkie posty niezwiazane z Amiga (glownie te o PC, konsolach i smartfonach) do smietnika i 6 miesiecy BAN dla autora
- wspominki o tym jak to dawniej 486 i 386 miazdzyly Amige do smietnika i 8 miesiecy BAN
- wszystkie podpisy do kosza
- wszystkie watki typu "kupilem/sprzedalem/zyskalem/uratowalem/zgubilem Amige" do specjalnego dzialu
- wszystkie watki zbiorek do specjalnego dzialu, ktory nie wyswietla sie na glownej

- wszystkie wpisy o Applepomysł
[#18] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@dezIII, post #17

Huraa, dział MOS też do odstrzału

Serio, po raz drugi: przydały by się opcje zarządzania grafikami w dziale Graffiti, jak to było wspomniane wyżej. Po pierwsze zwolniło by się trochę miejsca na serwerze, po drugie użytkownicy mogli by większą kontrolę nad tym co wrzucają, zostawiają i wywalają.
[#19] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@selur, post #10

Każdy może złamać w przyszłości regulamin.
Ban dla wszystkich profilaktycznie. Lepiej
dmuchać na zimne.
[#20] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@peceha, post #4

Zawsze można zgłosić na adres redakcji prośbę o usunięcie danego obrazka. Oczywiście jeżeli nie ma pod nim komentarzy.
[#21] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@mailman, post #20

Już kiedyś o to pytałem - czy jest taka możliwość aby do istniejącego silnika forum dorobić taką opcję, że jak dany post był pomocny/ciekawy/śmieszny itp. to pod każdym postem jest możliwość "postawienia piwa" przez każdego użytkownika, który go dobrze oceni. Coś takiego funkcjonuje na forum reprapy.pl, bardzo fajna sprawa. Wtedy dla danego usera forum jest dodatkowo pod awatarem wyświetlana ilość "piw jakie mu postawiono" = jak pomocny i "zacny" jest dany użytkownik. Jest to coś zupełnie innego niż całkowita ilość wpisów (postów) na forum.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 08:11:38 przez Adinfo
[#22] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Adinfo, post #21

Proponuje by przy każdym poście można było zaznaczyć, że jest on pomocny. Zaznaczenia tego w postaci kliknięcia na zielony "+" mógłby dokonać jedynie autor tematu.
Opcja ta byłaby pomocna w sytuacji gdy ktoś poprosił o pomoc i udało mu się otrzymać pomoc w rozwiązaniu problemu.
W profilach trzeba by dodać licznik ile razy ktoś pomógł. Byłby to system podobny do tego na forum elektroda.
[#23] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #22

Proponuje by przy każdym poście można było zaznaczyć, że jest on pomocny. Zaznaczenia tego w postaci kliknięcia na zielony "+" mógłby dokonać jedynie autor tematu.


Ale autor tematu moze wyroznic odpowiedz - znajdz jakis swoj temat na forum i tam popatrz
[#24] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@peceha, post #23

To jest dokładnie to o co chodzi ale aby inni również mogli ocenić a nie tylko autor wątku. Sporo osób często kontynuuje wątki innych i nie ma wtedy możliwości oceny postów.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 09:11:47 przez Adinfo
[#25] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@peceha, post #23

W porządku ale jako autor tematu mogę wyróżnić nie tylko wypowiedzi innych osób ale także swoje a to nie ma najmniejszego sensu.
Poza tym w profilu użytkownika nie ma informacji w ilu tematach pomógł a to byłoby przydatne.
[#26] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #25

forum jakos sobie radzi, nie ma sensu chyba nic tu zmieniac :)
[#27] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

Jeśli już o zmianach piszemy to bardzo brakuje mi możliwości filtrowania prywatnych wiadomości po nazwie użytkownika. Kiedyś już ktoś chyba też o tym wspominał.
[#28] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@juen, post #26

Juen pozamiatał OK
Też uważam że all jest OK chociaż punkt 1 bym zmodyfikował na:
Można edytować bez limitu czasu do momentu kolejnego komentarza.
Gdy ktoś nas skomentuje to już szlaban i tyle.
[#29] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Vato, post #28

Można edytować bez limitu czasu do momentu kolejnego komentarza.
Gdy ktoś nas skomentuje to już szlaban i tyle.


Ja tam nadal postuluję za tymi 1-3 minutami. Bo jak ktoś się rozpisze z odpowiedzią, to mija 1-4 min. zanim opublikuje. A przed publikacją - zapewne nie sprawdzi, czy były zmiany. Więc to dobry kompromis

Dobra niech będzie: timer = 90 s.
[#30] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@David, post #29

A ja błagam, zróbcie coś z listami na sprzęt (patrz warp), przecierz to jest jakiś dramat, aby w każdym nowym poście przepisywać listę. Dodajcie spoiler, jak do Subaru albo link do postu z listą :(
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem