Forum » PPA
[#31] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@David, post #29

Jak czas na edycję postu zostanie wydłużony do 3 godzin to żadne dodatkowe 90 sekund nie będzie potrzebne.
Wystarczy wydłużyć czas na edycję postu po jego napisaniu do 3 godzin.
[#32] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Ralpheeck, post #30

Niestety to tak nie działa, był kiedyś wątek i mimo że w swoim poście w jednym zdaniu zgłosiłem chęć - nie zostałem uwzględniony w kolejnych postach. Bo zrobiłem to normalnie, a nie jak "normalnie" wszyscy robią przyklejając łańcuszek. Bez łańcuszka się nie liczy... Tu już nie jest kwestia działania forum, tylko umysłów ;)
[#33] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #1

skasować wszystkie zdjęcia z atari
[#34] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Dorian3d, post #33

Super. I jeszcze zablokować możliwość przeglądania forum na innym sprzęcie niż amiga, ewentualnie amigaone.
[#35] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@adam_mierzwa, post #2

No to ja jestem przeciwny tym propozycjom i głosuję 3x nie , podzielam twoje uzasadnienie.

Literówki się nie liczą, mi na forum technicznym nie przeszkadza że ktoś napisał ó z kreską zamiast u czy zgubił literę.
[#36] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Creonix, post #35

Proponuje wyrzucić posty zawierające listy osób zainteresowanych zakupem określonego podzespołu do amigi np: karty turbo, rozszerzenia pamięci itd.
W tematach zawierających informacje o w/w częściach większość zajmują listy chętnych a nie przydatne informacje takie jak: parametry techniczne, cena, termin premiery części itd.
W wielu tematach jest tak, że na 30 stron tylko 3 może 5 stron to posty zawierające przydatne informacje takie jak w/w informacje techniczne.
W praktyce ponad 20 stron to lista chętnych która jest zbędna.
Osoby zainteresowane zakupem mogą kontaktować się bezpośrednio z twórcą/ sprzedawcą danej części/ akcesorium do amigi.
[#37] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #36

ja bym banował pierwszego, który z taką listą wyjeżdża, to w końcu się nauczą. zbanowac W ostateczności oznaczać takie listy jako offtop.
[#38] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@snajper, post #37

Kto jest za pomysłem snajpera?

1. recedent
[#39] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@recedent, post #38

Kto jest za pomysłem snajpera?

2. Hexmage960

Niech autorzy list znajdą sobie inny sposób na zbieranie zamówień - np. za pomocą arkusza TurboCalc, Google Sheet itp.
[#40] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Hexmage960, post #39

W sumie listy kolejkowe porządkują sprawę. Człowiek
się wpisze na listę i zapomina o całej sprawie do czasu
gotowego produktu.
Poza tym zawsze lepiej być na jakiejś liście niż nie być.
[#41] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@snajper, post #37

I cyk. Tydzień wakacji dla Recendenta i Hexmage'a
[#42] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@mmarcin2741, post #40

No fakt jest ryzyko, że Cię "ktoś" "zniknie"...
[#43] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@snajper, post #37

Może po prostu osobny dział na listy kolejkowe? Albo więcej możliwości/narzędzi do zapisywania się na listę? No tak, łatwiej zbanować, pokazać "siłę" - to jakaś mania wielkości... :( osobiście nie widzę nic złego w listach kolejkowych... za to w krótkowzroczności kilku osób i niechęci do zmian jak najbardziej
[#44] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@X-Type^HVR, post #43

Wydzielić posty do tematu z dopiskiem jako lista kolejkowa. Dajcie mi moderkę na chwilę
[#45] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@tbone, post #44

OK
[#46] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@tbone, post #44

zrobmy kolejke chetnych do bycia moderatorem

1. tbone
2. selur

9999. ...
[#47] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@selur, post #46

To nie w porządku, żeby osoby, które nie korzystają
z tych list decydowały, czy takie listy być powinny
czy nie.
[#48] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@mmarcin2741, post #40

W sumie listy kolejkowe porządkują sprawę. Człowiek
się wpisze na listę i zapomina o całej sprawie do czasu
gotowego produktu.
Poza tym zawsze lepiej być na jakiejś liście niż nie być.


Listy kolejkowe zaśmiecają temat i utrudniają znacząco znalezienie przydatnych informacji na temat produktu który ktoś zamierza wyprodukować. To samo tyczy się pytań zadawanych twórcy będącym autorem tematu.
Listy kolejkowe każdy twórca karty turbo, rozszerzenia pamięci i innych przedmiotów może stworzyć sam we własnym zakresie na podstawie wiadomości prywatnych otrzymywanych od zainteresowanych osób.
Taką listę można stworzyć w formie zwykłej tabelki zrobionej w excelu.
Osoby zainteresowane zakupem mogą się zgłaszać w wiadomościach prywatnych bądź pisać na adres e-mail podany podany przez twórcę akcesorium bądź części komputera.
[#49] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #48

Ok, ja wymyśliłem właśnie niezłe rozwiązanie.
Niech autor tematu, czyli twórca produktu sam
określa, jak to ma wyglądać.
[#50] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #48

Ja myślę, że Ty się tu marnujesz. Powinieneś iść zreformować jakiś ZUS, NFZ albo inny państwowy kołchoz...
[#51] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #48

Zgadzam się z tobą, to tak powinno wyglądać. A nie zapychać bazę danych śmieciowymi postami, bo dorośli faceci bawią się w łańcuszki jak w podstawówce.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 15:07:22 przez adam_mierzwa
[#52] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@adam_mierzwa, post #51

ale lancuszki do niczego nie sluza, a to sluzy. sam sie nie zapisywalem za bardzo do niczego, ale w ten sposob udalo mi sie nabyc wichra dosc szybko wiec jakos z tego skorzystalem :)
[#53] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #48

dobra Pany (i Panie?), te listy są naprawdę uporczywe (spam + usuwanie z list przez dopisujących się, zaśmiecanie bazy). Zróbmy coś z tym.

Napisanie systemu gdzie:

- ktoś może założyć sobie listę kolejkową podając nazwę listy, mail i hasło
- ktoś może dopisać się do danej listy podając nick, mail i hasło
- ktoś może usunąć się z danej listy podając mail i hasło

to nie jest jakiś duży problem. Powiedziałbym nawet problem jednogodzinny. Ktoś jest chętny do napisania tego w fajnej nowej technologii webowej? Jak nie to sam siądę do tego w weekend i sklepię to w najprostszym phpie bez żadnych jsów i zahostuję.

Moderacjo, użytkownicy. Brzmi jak plan?
[#54] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #53

Fajnie by było gdyby było to zintegrowane z PPA, a nie oddzielne twory...

Nadal proponuję wydzielanie do osobnych wątków. Naprawdę mogę się podjąć tego na czas robienia porządku.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 16:02:27 przez tbone
[#55] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #53

To by było fajne, gdyby powstało w obrębie ppa.pl Inaczej, to można zrobić przez głupie arkusze google, czy inne ankiety itp... a chyba nie o to chodzi :) ...a ponieważ to ppa.pl, to możemy sobie pogadać... :)
ps. stawiam na 2-3 godziny
[#56] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@mmarcin2741, post #40


Poza tym zawsze lepiej być na jakiejś liście niż nie być.


[#57] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@vojo, post #56

I po co stać w tej niemądrej kolejce, skoro można
sporządzić listę.
[#58] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@mmarcin2741, post #57

a jaka jest roznica miedzy lista jednokierunkowa a kolejka?
[#59] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@selur, post #58

Zasadnicza. Nie trzeba stać na miejscu tylko iść
do domu a lista pisemna będzie dowodem gdzie
kto stał.
[#60] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #53

dobra Pany (i Panie?), te listy są naprawdę uporczywe (spam + usuwanie z list przez dopisujących się, zaśmiecanie bazy). Zróbmy coś z tym.

Napisanie systemu gdzie:

- ktoś może założyć sobie listę kolejkową podając nazwę listy, mail i hasło
- ktoś może dopisać się do danej listy podając nick, mail i hasło
- ktoś może usunąć się z danej listy podając mail i hasło

to nie jest jakiś duży problem. Powiedziałbym nawet problem jednogodzinny. Ktoś jest chętny do napisania tego w fajnej nowej technologii webowej? Jak nie to sam siądę do tego w weekend i sklepię to w najprostszym phpie bez żadnych jsów i zahostuję.

Moderacjo, użytkownicy. Brzmi jak plan?


A nie ma do tego jakichś gotowych bibliotek w JS?

Jak ze wsparciem Timberwolf / OWB / Klasykowych przeglądarek?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem