Forum » PPA
[#61] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #53

Moderacjo, użytkownicy. Brzmi jak plan?


Jeśli da się to jeszcze ładnie zintegrować z forum PPA - podpisuję się pod tym wszystkimi czterema kopytami.
[#62] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@Hexmage960, post #39

A ja jestem za banowaniem za robienie offtopu w wątkach. Np. pisanie o membranie klawiatury w wątku o klawiaturze mechanicznej
[#63] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@recedent, post #61

A może założyć po prostu kolejny dział "Społeczne listy kolejkowe na amisprzęt".
[#64] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@96, post #63

I d e a l n e
[#65] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@juen, post #64

Kiedyś mnie te listy irytowały ale teraz zupełnie mi nie przeszkadzają, pokazują że jest zainteresowanie produktem czy tematem. Możliwe że dla twórców jest to istotna informacja i motywacja do pracy. Może lepiej że taka lista przecina roszczeniowe wywody dotyczące choćby ceny za produkt.
[#66] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@recedent, post #61

Dobra, wracając do tematu systemu do zarządzania listami. Jestem już po wymianie maili z grxmrx i ustaliliśmy następujące rzeczy:

- grxmrx wolałby tego nie dodawać jako część portalu, bardziej by to widział jako osobny serwis.
- dorzucenie listy do tematu by się robiło zapewne w stylu dodania linka do pierwszego postu lub poprzez wyświetlenia "strony w stronie" - pod treścią pierwszego posta znajdowałaby się ramka wyświetlająca stronę kolejkową i tam byłaby możliwość dopisania się do listy.
- nie ma możliwości żeby ten zewnętrzny serwis miał opcję "zaloguj przez PPA", także proponuję opcję mail/hasło żeby nie komplikować.

To co? Mam robić? Czy będzie to nikomu niepotrzebny bajer i tylko stracę czas? ;p

@cossack: mi też listy już nie przeszkadzają. Po prostu przestaję czytać wątki w których się pojawiają, bo szukać jednego normalnego posta na 10 kopiuj-wklejek na pół ekranu to nic fajnego. ;)
[#67] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #66

Ja byłbym za takim rozwiązaniemOK
[#68] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #66

@cossack: mi też listy już nie przeszkadzają. Po prostu przestaję czytać wątki w których się pojawiają, bo szukać jednego normalnego posta na 10 kopiuj-wklejek na pół ekranu to nic fajnego. ;)


Co racja to racja, jakoś faktycznie tak to działa.
[#69] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #66

Mnie się wydaje, że narobisz się po łokcie, kilku ludzi cię poklepie po plecach, a po jakimś czasie wszystko wróci do normy. Mnie takie listy nie przeszkadzają, ważne informacje można robić opcją "wyróżnienie"(dostęp ma jednak obecnie autor wątku).
[#70] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@AD99, post #69

a mi przeszkadzają. Komu przeszkadzają listy?

1. snajper

pół biedy, jak ta lista jest krótka i zajmuje ze 3 posty na stronie. Ale kiedy przechodzi w coś takiego jak tu i musisz pińcet razy kliknąć PageDn, żeby trafić na jakiś treściwy post w tym gąszczu, to to już powoli zaczyna wk**wiać.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 14:08:12 przez snajper
[#71] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #66

Bez sensu się narobisz, bo nikomu nie będzie chciało się zakładać kolejnego konta.

Trzeba wydzielić podforum pt. Listy kolejkowe i wydzielić posty z istniejących tematów. Nie wierzę, że nie ma takiej opcji. Jeżeli moderacji się nie chce to ja to mogę zrobić o ile dostanę uprawnienia.
[#72] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@tbone, post #71

Popieram ok, racja
[#73] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@tbone, post #71

Jest taka opcja, nawet grxmrx to proponował, ale rozwiązanie jest wg mnie strasznie brzydkie. Zapycha się bazę powtarzanymi danymi. No ale jeśli się okaże że tyle Wam starczy to pewnie tak się to skończy. Mi nie trzeba dwa razy mówić żebym czegoś nie robił. ;p
[#74] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #66

To co? Mam robić? Czy będzie to nikomu niepotrzebny bajer i tylko stracę czas? ;p


Nie rób, strata czasu. Moim zdaniem.

Jest taka opcja, nawet grxmrx to proponował...


tbone zgłosił się na ochotnika, dajmy mu szansę OK

... ale rozwiązanie jest wg mnie strasznie brzydkie. Zapycha się bazę powtarzanymi danymi.


Przecież listy w pewnym momencie stracą ważność kiedy wszyscy dostaną to na co się zapisali, wtedy można by skasować temat i po problemie.
[#75] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@forge, post #74

Zróbcie opcję spoiler, aby ten badziew był widoczny po kliknięciu i tyle.
[#76] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@forge, post #74

Przecież listy w pewnym momencie stracą ważność kiedy wszyscy dostaną to na co się zapisali, wtedy można by skasować temat i po problemie.

To nie o to chodzi żeby posprzątać jak jest wszędzie nafajdanie, tylko żeby nie fajdać.
Poza tym ma nie tylko nie przeszkadzać większości ale być ułatwieniem dla takich kolejkowiczów.
[#77] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@adam_mierzwa, post #76

Mam swoją propozycję - tutaj https://www.ppa.pl/statystyki/ dołożyć top plusowanych newsów. Jest wolne miejsce na stronie, tak ze nawet optycznie ładnie wyjdzie.
[#78] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #66

nie rób.
zajmuj sie czymś pożytecznym, np kodowaniem Aminera.
[#79] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@teh_KaiN, post #66

Dobra, wracając do tematu systemu do zarządzania listami. Jestem już po wymianie maili z grxmrx i ustaliliśmy następujące rzeczy:

- grxmrx wolałby tego nie dodawać jako część portalu, bardziej by to widział jako osobny serwis.
- dorzucenie listy do tematu by się robiło zapewne w stylu dodania linka do pierwszego postu lub poprzez wyświetlenia "strony w stronie" - pod treścią pierwszego posta znajdowałaby się ramka wyświetlająca stronę kolejkową i tam byłaby możliwość dopisania się do listy.
- nie ma możliwości żeby ten zewnętrzny serwis miał opcję "zaloguj przez PPA", także proponuję opcję mail/hasło żeby nie komplikować.

To co? Mam robić? Czy będzie to nikomu niepotrzebny bajer i tylko stracę czas? ;p

@cossack: mi też listy już nie przeszkadzają. Po prostu przestaję czytać wątki w których się pojawiają, bo szukać jednego normalnego posta na 10 kopiuj-wklejek na pół ekranu to nic fajnego. ;)


Daruj sobie robotę którą chcesz sobie dołożyć.
Nie potrzebnie stracisz czas.

Trzeba skończyć z tymi komitetami kolekowymi/ listami kolejkowymi.

Trzeba zrobić tak:

1. Usunąć z tematów wszystkie posty zawierające listy kolejkowe.
2. Wprowadzić punkt regulaminu zakazujący tworzenia list kolejkowych/ komitetów kolejkowych i innych temu podobnych rzeczy.

Listy kolejkowe niepotrzebnie zaśmiecają temat i powodują poważny problem z uzyskaniem informacji od autora w temacie odnośnie stworzonej przeze niego konstrukcji tj karty turbo itd.
Tematy przez listy kolejkowe niepotrzebnie są wydłużane śmieciową zawartością którą jest lista kolejkowa i przez to temat który normalnie miały 5 stron ma ich czasami 50 albo nawet więcej.

W krótkofalarstwie także powstają nowe konstrukcje np: analizatory antenowe, mierniki swr itd. Mimo to nikt nie tworzy list kolejkowych/ komitetów kolejkowych pomimo, że większość krótkofalowców to osoby w wieku 50+ i starsze. Ludzie normalnie zadają pytania na forum i nikt nie zaśmieca tematu.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 12:16:35 przez krzych2019
[#80] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #79

Trzeba zrobić tak:

1. Usunąć z tematów wszystkie posty zawierające listy kolejkowe.
2. Wprowadzić punkt regulaminu zakazujący tworzenia list kolejkowych/ komitetów kolejkowych i innych temu podobnych rzeczy.

Listy kolejkowe niepotrzebnie zaśmiecają temat i powodują poważny problem z uzyskaniem informacji od autora w temacie odnośnie stworzonej przeze niego konstrukcji tj karty turbo itd.
Tematy przez listy kolejkowe niepotrzebnie są wydłużane śmieciową zawartością którą jest lista kolejkowa i przez to temat który normalnie miały 5 stron ma ich czasami 50 albo nawet więcej.


właśnie to powiedziałem w poście #37 oraz #70. cafe Cieszę się, że mnie popierasz.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 12:56:08 przez snajper
[#81] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #79

Listy kolejkowe są beznadziejne i odrzucają od śledzenia danego wątku. Jeśli ktoś chce robić biznes czy ocenić zainteresowanie swoim produktem to powinien to ogarnąć we własnym zakresie.
Jeśli możliwość edycji swoich postów w dowolnym momencie to zbyt wiele... to przynajmniej autor wątku powinien mieć możliwość edytowania pierwszego postu. Jest tak na większości forów na świecie. Autor pisze "aktualizacja w #1 poście" i nie trzeba się przedzierać przez tasiemca żeby dowiedzieć się np. o aktualizacji oprogramowania karty czy innych rzeczach. Od biedy mógł by też aktualizować ewentualną listę kolejkową. Zainteresowani pisali by tylko np. "zainteresowany 1sz tego czy tamtego", albo "dopisz mnie do listy".
[#82] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #79



Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 14:15:18 przez tbone
[#83] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #79

Wystarczyło by wykasować wszystkie posty z kolejką oprócz ostatniego i nie byłoby zaśmiecania.

Albo tak jak jest to na Amibaju, autor by dopisywał do listy.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 15:03:54 przez jarob
[#84] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@krzych2019, post #79

Zgadzam się co do regulaminu. To by rozwiązało problem. Autor wątku powinien we własnym zakresie stworzyć jakiś dokument np. na gdrive. sam go aktualizować.
[#85] Re: Zmiany na forum- moje propozycje

@tbone, post #82

Zrzędzić potrafią, ale nie ma komu zakasać rękawów
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem