Forum » PPA
[#31] Re: Jawność danych

@Ralpheeck, post #18

Mam problem z jednym użytkownikiem z 3d w nicku, który ciężko znosi, że ktoś ma więcej sprzętu niż on.


Matko jedyna, ile Ty masz lat?
Bo jeśli więcej, niż 10, to może warto poszukać sobie prawdziwych problemów?
6
[#32] Re: Jawność danych

@recedent, post #30

Masz absolutnie rację. Kajam się za przekręcenie nicka, i za zawracanie gitary (duszy), takimi dziecinnościami.
Doriana też przepraszam, i niech stawia oceny jakie mu tylko pasują.
3
[#33] Re: Jawność danych

@recedent, post #24

Ja też czasami zapominam, że jesteśmy na portalu miłośników Amigi, gdzie siedzą dorośli ludzie a nie na fotka.pl, z hordą nastolatek

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2022 15:37:12 przez _arti
3
[#34] Re: Jawność danych

@Ralpheeck, post #29

Czyli jedyne wyjście to robić to samo


Jest jeszcze inne rozwiązanie tego problemu:

4
[#35] Re: Jawność danych

@recedent, post #30

Chyba jesteśmy dorosłymi ludźmi i potrafimy funkcjonować na innym poziomie niż sypanie sobie nawzajem do oczu piaskiem z piaskownicy?


O swiete slowa Panie !

(... dlatego rob Pan swoje i syp pan dalej )
3
[#36] Re: Jawność danych

@recedent, post #30

Chyba jesteśmy dorosłymi ludźmi i potrafimy funkcjonować na innym poziomie niż sypanie sobie nawzajem do oczu piaskiem z piaskownicy?

Jeżeli zdecydujecie się na wprowadzenie nicków dajcie proszę znać.

Myślę, że taka funkcjonalność bardzo by się przydała i zacieśniłaby związek pomiędzy sympatyzującymi osobami.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2022 17:07:26 przez Hexmage960
1
[#37] Re: Jawność danych

@Hexmage960, post #36

Graffitti kiedyś miało chyba inną funkcję, taką dla potomnych. Ludzie pod zdjęciami komentowali, ale często też pytali jak to zrobiłeś, jak ci to działa etc. Ja sam pamiętam, kiedy MariuszK naprawiał golden gate’a - chyba nawet Dorianowi, i akurat potrzebował jakiś benchmark lub coś, i zapytał mnie, bo widział że miałem w graffitti.
Osobiście, bym je nawet usunął, skoro się komuś nie podobają i jedyną ich funkcją ma być szpanowanie.
1
[#38] Re: Jawność danych

@recedent, post #30

Mnie na przykład mogłoby strasznie wkurzać ciągłe przekręcanie mojego nicka.

Bo trudny nick do zapamiętania. Nie wiadomo, co oznacza, recenzent?
Nie dopatrywałbym się tu jakijkolwiek złośliwości. Całe to przekręcanie
zaczęło się od słynnego bramkarza reprezentacyjnego Borubara.

Potem okazało się, że chodzi o Boruca

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2022 19:53:57 przez mmarcin2741
[#39] Re: Jawność danych

@mmarcin2741, post #38

recedent, recedent, gdyby tylko to był jakiś wyraz w języku polskim...
1
[#40] Re: Jawność danych

@michal_zukowski, post #39

Ponoc ludzki mozg dziala tak, ze upraszcza nieznane ksztalty do najbardziej znanej juz, wczesniej zapamietanej formy graficznej. Byc moze ze slowami jest tak samo.

osobiscie pierwszy raz przeczytalem nicka Recedenta jako Recenzenta, poniewaz z tym drugim slowem mialem stycznosc od zawsze a z pierwszym nigdy wczesniej.

Dopiero po ktoryms tam czytaniu zobaczylem, ze to RECEDENT ok, racja
1
[#41] Re: Jawność danych

@Hexmage960, post #1

Nie ma osoby, która zmieni kod. Dlatego bez najmniejszego sensu jest pisać propozycje zmian. Najpierw sugerowałbym zacząć działać w kierunku znalezienia osoby, która zmiany mogłaby zrobić, o ile będą sensowne. Ewentualnie samemu nauczyć się programować i zaproponować zmiany. Dla chcącego nic trudnego. Skoro i tak czas jest tracony na dyskusje to ten sam czas pewnie można by było przeznaczyć na naukę.
7
[#42] Re: Jawność danych

@grxmrx, post #41

Jasne, dzięki za odpowiedź. No gdyby się trafił nowy webmaster pewnie można by zrobić drobne usprawnienia tu i ówdzie. Sprawa nie jest bardzo poważna, ale akurat tutaj wydaje mi się, że można umilić życie użytkowników i czytelników PPA.

Sam mogę co najwyżej asystować przy takich usprawnieniach. Posiadam szczątkową wiedzę o PHP i brak doświadczenia.

Dziękuję jeszcze raz.
[#43] Re: Jawność danych

@_arti, post #33

Niech mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę, ale zdaje sie że nie ma na forum opcji typu obejrzyjmy obrazki wg ocen, od najfajniejszych. Albo listę użytkowników wg ilości otrzymywanych lajków, albo wyświetl we wątku tylko lakowane posty. Widywałem takie opcje na innych portalach. Ale ich brak oznacza że obecność tych ocen jest na tyle mało użyteczna że nie widzę powodu by o te lajki jakoś bardzo zabiegać albo sie przejmować ich brakiem. :)

A skoro już o funkcjonalności forum, jakiś czas temu można było zobaczyć kto kogo ignoruje, potem tylko kto nas ignoruje, a teraz nawet to zniknęło. Może gapa jestem bo nie przypominam sobie dyskusji na temat potrzeby zniknięcia tych ksywek.

@arti - hordą nastolatek? - A mnie tam tylko grube emerytki odwiedzają. Myślisz że to kara za to że nigdy nie zapłaciłem za bycie na topie (czy jak to sie tam nazywa)?
[#44] Re: Jawność danych

@ZbyniuR, post #43

Może gapa jestem bo nie przypominam sobie dyskusji na temat potrzeby zniknięcia tych ksywek.


Najpewniej ukrywanie nickow ignorantow ma byc kara dla ignorowanych, bo tak sobie ktos zazyczyl
( moze jakis biedny, poszkodowany klakier dostal odwetowego i sie poskarzyl ).
I tak wlasnie, obecny stan rzeczy narusza RODO !
Bo jakze to, podawac publicznie dokladna liczbe ignorujacych ?!
A gdzie tu ochrona danych kiedy jawnie podaje sie dokladna liczbe !?
Powinno byc, liczba ignorujacych uzytkownika: "mala/ srednia/ bardzo duza'' itp..itd..


Fotka.pl to istna kopalnia wiedzy na temat najmlodszego pokolenia cebulakow.
Takich polglowkow jak na fotce, to nawet w USA nie maja
3
[#45] Re: Jawność danych

@pong777, post #19

ad. 1 - To nie do końca tak jest - link


https://www.experto24.pl/firma/ochrona-danych-osobowych/nazwa-uzytkownika-i-pseudonim-moga-byc-danymi-osobowymi.html#.Y1bgsSXRaEc



Login użytkownika tylko w niektórych okolicznościach można uznać za daną osobową. Aby to zweryfikować, należy sprawdzić, czy za pomocą tego rodzaju informacji da się ustalić tożsamość osoby posługującej się określoną nazwą użytkownika.



Masz racje. Sa tutaj osoby o loginie rownowaznym imieniu i nazwisku…

…czyli w takim razie, czy strona glowna PPA (lista zalogowanych uzytkownikow) spelnia wymagania RODO?
[#46] Re: Jawność danych

@Hexmage960, post #36

Myślę, że taka funkcjonalność bardzo by się przydała i zacieśniłaby związek pomiędzy sympatyzującymi osobami.
Jak chcesz zacieśnić swoje związki ze sympatyzującymi klakierami to zaproś ich na grill'a ok, racja
Widzisz, ja daję łapki nawet ludziom z którymi nie 'sympatyzuje', a którzy piszą sensowne z mojego punktu widzenia komentarze.

Sam mogę co najwyżej asystować przy takich usprawnieniach. Posiadam szczątkową wiedzę o PHP i brak doświadczenia.
Po wejściu jakiś czas temu na Twoją 'stronę domową' cisną się na usta słowa: "Boże chroń PPA przed usprawnieniami Hexmaga"
5
[#47] Re: Jawność danych

@_DiskDoctor_, post #45

ja postuluje aby usunac buga - autor nie moze sobie sam klilknac lubie i nabijac sztucznie polubienia - liczne sa takie komentarze z jednym polubieniem - autora
4
[#48] Re: Jawność danych

@AmiClassic, post #46

Ja rzadko daję te łapki, bo to nie ma sensu w sytuacji, kiedy nie ma też
łapek w dół.
[#49] Re: Jawność danych

@mmarcin2741, post #48

Ja daje tylko lapki w gore, bo za cholere nie mozna dac zadnej lapki w dol
4
[#50] Re: Jawność danych

@mmarcin2741, post #48

Bo ja wiem, mnie to pachnie hejterstwem a nikomu nie życzę by dostawał łapki w dół.

Za to dla równowagi do ignorowanych fajna była by opcja typu SZACUN albo "koleś z klasą", dla tych których uważamy za autorytet albo wzór do naśladowania. :)
[#51] Re: Jawność danych

@_DiskDoctor_, post #45

Spełnia. Praktycznie przecież przykładowo mój nick nie musi być prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Mógłby tu być jan_matejko albo wincenty_kadłubek :) Identyfikacja może się odbyć po powiązaniu nicka z innymi danymi, ale tutaj nie ma to zastosowania. Profil nie zawiera pozycji typu imię i nazwisko czy PESEL. Przykładowo mam w profilu e-mail, ale ten sam e-mail jest w innych miejscach w sieci z imieniem i nazwiskiem, więc PPA nic tu nie pomaga w wycieku. Wymyślanie funkcjonalności "dla 3 osób" na PPA wciąż mnie zaskakuje :)
2
[#52] Re: Jawność danych

@Hexmage960, post #26

Każdy z nas może mieć jakieś niesnaski z kolegami z forum.


I właśnie dlatego lepiej, żeby nie powstawały takie konfliktogenne mechanizmy. OK

Tak samo jak było z listą osób ignorujących użytkownika, co tylko eskalowało niesnaski.
1
[#53] Re: Jawność danych

@karolb, post #52

Nie mówię przecież o liście ignorujących osób, bo to faktycznie było bez sensu, tylko o jawnej liście osób, które lubią dany post.

Proponuję by było to rozwijane w bloczku po naciśnięciu obok kciuka w górę, podobnie jak "opcje wątku".

Szkoda, że aktualnie nikt nie może się tym zająć.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 08:03:39 przez Hexmage960
[#54] Re: Jawność danych

@adam_mierzwa, post #51

Czyli jeśli strona startowa spełnia RODO, to również będzie spełniało RODO dodanie nicków jako ujawnione lajki.
[#55] Re: Jawność danych

@Hexmage960, post #53

Proponuję by było to rozwijane w bloczku


Jeśli coś nie jest popsute to nie należy tego naprawiać.

Skoro przeszkadza ci że ktoś lajkuje krytyczne wobec ciebie i innych posty, zawsze możesz wyłączyć wyświetlanie polubień w "mój profil" -> "ustawienia strony" -> "lajki i inne reakcje na posty"
2
[#56] Re: Jawność danych

@ZbyniuR, post #50

Bo ja wiem, mnie to pachnie hejterstwem a nikomu nie życzę by dostawał łapki w dół.


Od wczoraj w necie?
Choćbyś był świętym za życia, całe dnie tylko przytulał meneli, wycierał pupy bezdomnym psom i z własnej kieszeni karmił biedne dzieci brokułem z kalafiorem, i tak zbierzesz hejt i łapki w dół. Taki jest net! Część hejterów uprawia trolling i hejt dla hobby i dla "sportu", nawet osobiście nie zgadzając się z rolą, w którą się wcielają.
1
[#57] Re: Jawność danych

@Hexmage960, post #6

Jest wtyczka do Chroma, która pkazuje łapy w dół.
[#58] Re: Jawność danych

@HOŁDYS, post #47

ja postuluje aby usunac buga - autor nie moze sobie sam klilknac lubie i nabijac sztucznie polubienia - liczne sa takie komentarze z jednym polubieniem - autora

To samo chciałem napisać. To jest bez sensu, ktoś wrzuca posta i od razu łapka pod spodem nabita, od razu widać (o ile ktoś akurat czytał wątek i odświeżył i nowy post mu się pojawił), że autor posta sam sobie zalajkował.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 10:21:43 przez Madman
[#59] Re: Jawność danych

@Madman, post #58

Haha ja robię często na odwrót i tylko czyjeś komentarze "łapkuję", ale swoich nie po co swoim komentarzom dawać łapki?
1
[#60] Re: Jawność danych

@tukinem, post #59

A to już działa psychologia - dajesz swojemu komentarzowi łapkę żeby inni chętniej dali. Tzn. ludzie częściej dadzą łapkę czemuś co już ma łapki niż czemuś co nie ma.
3
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem