[#1] Oszukany przez MrT
Niestety zostałem oszukany przez naszego kolegę MrT,kupiłem od kolegi procesor 060 do karty Apollo za 200zł i uzgodniłem wymianę procesora,wysłałem moje Apollo po ponoć udanej wymianie zapłaciłem kolejne 100zł. Mojej karty nie odzyskałem a mija 10 miesięcy ciągle brak kontaktu lub puste obietnice wykręcanie się problemami.Przyznał się że zepsuł moją kartę i ponownie wstawi 040 może karta ruszy jak nie odkupi na allegro lub ebay-u,od tej rozmowy mijają kolejne miesiące i brak odzewu z jego strony.
To już za długo i ten brak kontaktu 15.03.10 sprawa o wyłudzenie trafia na policję
[#2] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #1

MrT to bardzo w porządku gość, raczej cie nie oszuka :) Zresztą z tego co mi wiadomo jest dość zapracowany.



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2010 21:54:39

A mowiłem byście mi dawali karty do przeróbki :)



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2010 21:55:13
[#3] Re: Oszukany przez MrT

@arti4-92, post #2

To gdzie jest moja karta prawie rok nie wzstarcz żeby zamknąc temat? Piszę dzwonie i się nie odzywa od miesięcy to nazywasz zapracowaniem?
[#4] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #3

Wątpie by to był ten sam mrt

[#5] Re: Oszukany przez MrT

@arti4-92, post #4

jeśli mówimy o Krzysztofie z Bielska Białej to ten sam,niestety człowiek najwidoczniej się zmienił
[#6] Re: Oszukany przez MrT

@arti4-92, post #4

arti4-92 nie strój sobie żartów bo tu się nie ma z czego śmiać.

Porządny tak jak Ty? No to wszystko jasne.

[#7] Re: Oszukany przez MrT

@flea, post #6

Nikt sobie nie żartuje.

[#8] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #1

Ciekawe jak inni użytkownicy. Może to tylko jednorazowy przypadek MrT i może jeszcze da się wszystko naprawić.
Miał ktoś jakiś doświadczenia z MrT.

no i oczywiście szkoda, że sam MrT nie wypowie się w temacie.

[#9] Re: Oszukany przez MrT

@flea, post #8

Kupowałem u niego pare rzeczy, monitor, stacje dyskietek i jeszcze jakies inne grady (nie jestem pewny czy apolla swojego starego nie mialem od niego), kazda operacja była bardzo przyjemna :P Fakt, kontakt był czasem utrudniony, ale generalnie wszystkie handle poszly w milej atmosferze.

[#10] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #1

@pyzio a czy MrT wie, że zgłaszasz sprawę policji? No i czy nie będą potrzebne jakieś dowody?

Może ktoś z forumowiczów ma bezpośredni kontakt z MrT?

[#11] Re: Oszukany przez MrT

@flea, post #8

Znam Krzyśka lata, to on pomógł mi wykonać upgrade 040->060 na moim CSPPC i wile innych przysług, które mi wyświadczył. Człowiek o bardzo przyjemnej osobowości i naturze. To dobry człowiek, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Nie chcę być jego adwokatem ale kompletny brak kontaktu z nim mam od około miesiąca i znam przyczyny. Panowie, to co tego człowieka spotkało 2 tygodnie po nowym roku, nie życzę nikomu. Życie naprawdę potrafi być okrutne. Nie będę pisał o co chodzi bo to jego prywatna sprawa, którą należy uszanować. Jednego jestem pewien, że jeżeli tylko wyjdzie z tego co go spotkało to wszystkie sprawy niedokończone, będą załatwione. Wobec mnie też ma zobowiązania i to takie że taki kart Apollo to mógłbym mieć na pęczki. Mimo to znając jego sytuację, jestem o wszystko spokojny.

[#12] Re: Oszukany przez MrT

@pekdar, post #11

miałam przyjemność poznać pyzia osobiście na jednym ze zlotów Amiparty i nie jest to pierwszy lepszy pieniacz szukający dziury w całym.

>Panowie, to co tego człowieka spotkało 2 tygodnie po nowym roku, nie życzę nikomu.
Współczuję cokolwiek to nie jest ale pyzio pisze, że czeka ok 10 miesięcy. Z tego co wiem to pyzio też nie miał lekko przez ostatnie miesiące więc każdy ma swoje nieszczęścia.

Piszesz, że znasz MrT i utrzymując z nim kontakt łatwiej zrozumieć sytuację i ewentualnie poczekać. Postaw się w sytuacji pyzia gdzie jest brak kontaktu i brak jakiegokolwiek wyjaśnienia sytuacji.
Dobrze by było gdyby MrT szybko rozwiązał tą sprawę. Do obecnych problemów jakie posiada nie było by mu potrzebne wezwanie z prokuratury.
Przykro, że trzeba się uciekać do takich sposobów i upubliczniać takie rzeczy.
Z pewnością MrT jest bardzo sympatycznym i przyjemnym człowiekiem. Warto więc zakończyć tą sprawę jak najszybciej.

[#13] Re: Oszukany przez MrT

@flea, post #12

Kartę wysłałem w Kwietniu 2009,możliwe że MrT spotkało coś przykrego nie mam pojęcia,może nawet tu na forum odpisać że załatwimy sprawę jak należy czy lepiej brnąć dalej w jescze większe problemy? Dzwonię piszę widzę że zmienia się opis na gg a kolega nic nie odpowiada,nie chcę tego robić ale wszyscy by chyba stracili cierbliwośc do takiego człowieka.
MrT nigdy nie poznałem osobiście nie wiem jakim jest człowiekiem,z braku kontaktu wydał mi się oszustem grającym na zwłokę.



Ostatnia modyfikacja: 14.03.2010 22:39:45
[#14] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #13

> Kartę wysłałem w Kwietniu 2009

To już prawie rok ..

[#15] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #13

Dlatego nie można być zby ufnym do osób, których się nie zna.
flea : tak, a dokładnie to jedenaście miesięcy.

[#16] Re: Oszukany przez MrT

@parallax, post #15

> tak, a dokładnie to jedenaście miesięcy.

To pyzio wykazał się wyjątkową cierpliwością.
Ma prawo być wścieknięty i dochodzić swoich racji.

[#17] Re: Oszukany przez MrT

@flea, post #16

Ja na miejscu pyzia, to już bym dawno cierpliwość stracił i pewnie już bym go dawno odwiedził.

[#18] Re: Oszukany przez MrT

@parallax, post #17

może ktoś kto zna MrT osobiście albo ma lepszy z nim kontakt mógłby pomóc w tej sprawie.

[#19] Re: Oszukany przez MrT

@flea, post #14

Tak przy okazji - MrT nie zaglądał na PPA od maja 2009 (ostatnie logowanie na portalu).

[#20] Re: Oszukany przez MrT

@APC74, post #19

Hmmm... To może coś się stało

[#21] Re: Oszukany przez MrT

@parallax, post #20

Wie ktoś co się dzieje z MrT? Nie mam odpowiedzi od kolegi,dam mu czas do końca tego miesiąca,nie chcę robić mu większych problemów skoro je ma ale totalna olewka mnie denerwuje
[#22] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #21

Jak jego czas minie, Policja, podaj do protokołu wszystkie znane Tobie jego dane itd. Kodeks karny:

Art. 284. § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawcapodlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 288. § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

[#23] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #1

ruszyła sprawa czy dalej nic?

[#24] Re: Oszukany przez MrT

@flea, post #23

Niestety nic
[#25] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #24

Mimo Waszych zapewnień o uczciwości MrT mija prawie osiem miesięcy od ostatniego postu i dalej nie mam kontaktu,kolega nawet nie myśli się odezwać chyba jednak zapomniał o zobowiązaniach wobec innych.Odpuściłem po Waszych postach ze zgłoszeniem tego ale ja mu nie daruję i moim zdaniem to oszust to już 20 m-cy od wysłania karty



Ostatnia modyfikacja: 30.11.2010 20:38:33
[#26] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #25

Niestety tak to wygląda...
Brak odpowiedzi bardzo źle świadczy o MrT (nie znam go wcale). Gdy ja zostałem oszukany kiedyś na ebay-u to zgłosiłem sprawę na Policję. Polecam tą sama metodę.
[#27] Re: Oszukany przez MrT

@stachu100, post #26

Owszem, trzeba na policje zgloscic, ale wtedy sie sprawa ciagnie i ciagnie , maja czas.
[#28] Re: Oszukany przez MrT

@(V)(I)mothe(P), post #27

Niezupełnie...
Mają 3 miesiące na postępowanie. Albo delikwenta znajdują i oddają sprawę do Prokuratury i dalej do sądu albo po 3 miesiącach umarzają śledztwo. Jeżeli dowody sa "twarde" (korespondencja e-mail, adres, dowód przelewu z banku, dowód nadania z Poczy Polskiej) to szanse na znalezienie winnego są duże. Gorzej z wyegzekwowaniem, bo może się okazać że dana osoba tonie w długach i nic nie ma, również przedmiotu o który się upominamy.



Ostatnia modyfikacja: 02.12.2010 10:56:52
[#29] Re: Oszukany przez MrT

@stachu100, post #28

Wlasnie te trzy miesiace to dla osoby, ktora ubiega sie o zwrot (pieniedzy czy rzeczy swoich) - to jest masakra. A potem okazuje sie ze niestety nie jest mozliwe odzyskanie bo jak napisales maja dlugi.
[#30] Re: Oszukany przez MrT

@(V)(I)mothe(P), post #29

Kolega pisze że czeka 8 miesięcy, więc 3 miesiące chyba również może poczekać. Szczególnie jak nic innego nie może zrobić (poza wynajęciem kilku "karków" i osobistej wizycie, ale nie o to chyba chodzi). Oczywiście jak piszesz może to być oczekiwanie na nic...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem