Wątek zamknięty
[#31] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@recedent, post #28

Po co wymyslac? Przeciez redaktor execa juz dawno ugruntowal nazwe powtarzajac ja przy kazdej mozliwej okazji. Ta nazwa to SYSTEM AMIGI!
Teraz zobaczymy czy najzarliwszy obronca SYSTEMU AMIGI zacznie uzywac najnowsej wersji. Przeciez tak czesto powtarzal ze nie ma co spogladac w przeszlosc, trzeba isc z duchem czasu, podazac sciezka ktora wyznacza wlasciciel praw do nazwy Amiga.
Teraz wyjdzie cala jego hipokryzja i zaklamanie. Tyle lat atakowal wszystkich dookola przeinaczajac i przemilczajac fakty. Teraz faktem staje sie ze CommodoreUSA ma prawa do nazwy Amiga a oficjalnym SYSTEMEM AMIGI stanie sie AROS.
Najfajniejsze jest to ze AROS jest darmowy i moge go uzywac na jednym z moich komputerow :)



Ostatnia modyfikacja: 01.09.2010 08:27:40
[#32] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@G. Kraszewski, post #30

Trzeba się zdecydować czy nadal jesteście ppa czy ppm(aki)

[#33] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@BuLa, post #31

Bardziej podoba mi się inne określenie: PLATFORMA AMIGI
[#34] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@przemysław, post #33

PLATFORMA AMIGI bedzie kazdy x86 zdolny odpalic AROSA...przepraszam, nowy oficjalny SYSTEM AMIGI :D
[#35] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@Drako^lM, post #24

Jestem zniesmaczony i rozczarowany newsem z amigaworld. Tak gładko Commodore nabył prawa do marki "Amiga", że aż trudno uwierzyć. Teraz będą tłuc jakieś złomy z "systemem", który co 5 min się wiesza, nazwą to Amiga - co zapewne ucieszy wielu ekszpertów z tego forum (bo przecież dostaną nowe Amigi, a nie jakieś one, two...), a straci na tym Hyperion/A-Eon oraz Ci, którzy chcieli prawdziwej reaktywacji Amigi.
No to się porobiło...



Ostatnia modyfikacja: 01.09.2010 08:31:56
[#36] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@cacodemon666, post #35

Gdyby nie to, że mi to zwisa i powiewa to napisałbym, że łączę się z Tobą w bólu.
[#37] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@cacodemon666, post #35

Dlaczego nazywasz nowe Amigi "złomami"?
CommodoreUSA ma prawa do nazwy i beda oficjalnie produkowac (naklejac znaczki) komputery AMIGA.
Nie potrzeba tu tyle nienawisci dla tej marki i jej SYSTEMU. Czytajac twoje posty nie moge sie oprzec wrazeniu ze jestes WROGIEM AMIGI.



Ostatnia modyfikacja: 01.09.2010 08:39:24
[#38] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@cacodemon666, post #35

Nie wiem czego co 5 min, mi się jakoś tak często nie wiesza. Częściej mam zwisy na AOS4.

[#39] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@cacodemon666, post #35

Teraz, moze byc latwiej, commodore dogada sie z Hyperionem i wszystko wroci do normy jak na poczatku wszechswiata :)

[#40] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@BuLa, post #19

Lepiej gdyby Mosa przeportować....

[#41] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@Drako^lM, post #24

http://osnews.pl/amiga-od-commodore-usa-z-aros-em/
w górę OK

[#42] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@Hellena, post #39

Tylko po co się dogadywać, jak można wesprzeć AROSA? Wydaje mi się, że to byłyby jednak znacznie mniejsze pieniądze.



Ostatnia modyfikacja: 01.09.2010 08:56:56
[#43] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@cacodemon666, post #35

Ponieważ nie badrzo mam czas przekopywać się przez całą tą historię prosiłbym o potwierdzenie że to *prawda* iż Commodore USA nabyło prawa do marki "Amiga".
Mnie to nie za bardzo obchodzi bo jestem Klasykowcem, tak tylko dla ciekawości.
Jeżeli tak jest to faktycznie trochę się pozmienia...
[#44] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@Hellena, post #39

to jest firma, która chce zarabiać a nie topić kasę

[#45] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@cacodemon666, post #35

Zapewniam Cię, że na Amigach od Commodore system nie będzie się wieszał co 5 minut jak na Twoim niekompatybilnym pececie. Tylko, czy Ty dasz szansę marce Amiga, czy raczej preferujesz markę Amigaone?



Ostatnia modyfikacja: 01.09.2010 08:59:39
[#46] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@FOrest, post #45

wróg amigi i łamistrajk jak nic

[#47] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@stachu100, post #43

stachu, wszystko jest tu:

http://www.engadget.com/2010/08/31/commodore-usa-to-relaunch-amiga-brand-with-series-of-aros-deskto/

Żeby znać szczegóły naciśnij "Show Press Release", stoi tam jak byk, że będą produkować komputer pod nazwą AMIGA w formie "klawiaturowej" (all-in-one). Nie jestem tylko pewien czy model nie będzie nazywał się AIO.
[#48] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@rzookol, post #44

No wlasnie i dlatego powinna zainwestowac w PPC i AmigaOS :) Sprzedawac komputery alternatywne i nie bedzie to konkurencja dla Arosa i x86.

[#49] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@cacodemon666, post #32

Trzeba się zdecydować czy nadal jesteście ppa czy ppm(aki)

Co się będziesz PPA przejmował. Teraz masz szansę jednocześnie "pójść do przodu z PC" i pozostać Prawdziwym Amigowcem. Twój sen się spełnił .



Ostatnia modyfikacja: 01.09.2010 09:03:10
[#50] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@Hellena, post #39

A dlaczego C= ma się dogadywać z WROGAMI AMIGI wspierającymi softowo jakieś klony z one w nazwie?
[#51] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@recedent, post #28

Tylko jeśli teraz wymyślą jakąś chwytliwą nazwę dla AROSa, np:
- Amiga research Operating System/ArOS,

To nie będzie wymyślenie nowej, lecz powrót do starej nazwy :).

[#52] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@przemysław, post #47

Ale jaja...

Jednym zdaniem mamy oficjalnie nową definicję nowych komputerów "AMIGA":
Komputer z logo "AMIGA" produkowany przez Commodore USA.
Każdy inny komputer to klon. Koniec i kropka.

Zostaje jeszcze sprawa praw do systemu AmigaOS. Ale jak będzie sprzedawany z AROS-em to jest to drugoplanowe. System operacyjny będzie tak czy inaczej.

Brawa i SZACUNEK dla fanów AROS-a!!
pokłony pokłony pokłony pokłony
[#53] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@piteq, post #51

Z tym, że decyzja o powrocie do tej nazwy będzie zależała od twórców AROS-a a nie firm Commodore, czy Amiga Inc. :)

[#54] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@stachu100, post #52

Brawa i SZACUNEK dla fanów AROS-a!!

To prawda, że AROSowcy nigdy nie spodziewali się, że ich system zostanie oficjalnym amigowym systemem. :) To brzmi jak sen. :)

[#55] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@piteq, post #51

To nie będzie wymyślenie nowej, lecz powrót do starej nazwy


No, niby tak, ale ja zaproponowałem małe "r", żeby się mniej w oczy rzucało. W sumie to mógłby byc jeszcze AmOS :D

[#56] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@General_Specific, post #50

Bo Hyperion ma ma orginalny system i tylko tego im jeszcze brakuje :)

[#57] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@stachu100, post #52

Tak wygląda bootmenedżer od CommodoreUSA
http://www.youtube.com/watch?v=AzsmiuEYUQY
Pewnie pozostaną przy kilku systemach na dysku, AROS nie będzie jedynym...

[#58] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@Hellena, post #56

E tam, kto by sobie zaprzątał głowę systemem, który działa na PowerPC
[#59] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@Hellena, post #56

Face it, AROS to nowy AmigaOS.
[#60] Re: Nowa Amiga - juz wszystko jasne

@FOrest, post #57

Nie powinien, bo to byłaby klapa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem