Wątek zamknięty
[#241] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #231

i to jestem w stanie zrozumiec, bo rozumujemy podobnie. Tez pozostalem przy Amidze, jedynie zamiast os4 wybralem MOS bo byl na efike. Efika jako taka mi sie spodobala bo jest malutka i spelnie moje sprzetowe oczekiwania. Moze i Ambient jest bardziej wypasiony ale u mnie nie rozni sie zbytnio od Worklbencha z OS 3.9 do jakiego przywyklem. To czy jest to MOS czy OS4 czy kwestia sprzetu jak dla mnie nie gra roli. To nie sa Amigi jako takie, OS4 nie jest dla mnie bardziej amigowe niz MorphOS. To juz sa drugorzedne detale. Wybieralem rozwiazanie nie tansze a takie na ktore bedzie sift ktorego uzywam, ktore cieszy sie wieksza popularnoscia bo latwiej bedzie o soft czy rozwiazanie problemu, i ktore zadziala na posiadanym sprzecie. os4 na efiki nie ma, pegi czy samanthy mnie nie interesuja z racji gabarytow badz mocy obliczeniowej: za duzej na moje potrzeby, zbyt malej do pracy, pomijajac juz kwestie softu.
[#242] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@G. Kraszewski, post #240

w celu zrobienia dobrego piaru i tylko po to ? wierzę

[#243] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@G. Kraszewski, post #240

tym bardziej ze wszystko wskazuje ze commodore usa nie ma nawet prawa do znaku C= :D?
[#244] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@DRACOX, post #243

Uuuuu, to chyba niedobrze dla nich, tyle % filingu im odpadlo ze glowa mala. A, C=, teczowy czekmark, boingi- znaczki=tresc zycia?

[#245] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@fazior, post #244

z tego co zrozumialem , to znaczek c= umiescili na stronie by wiedziec jak bedzie wygladal ,oraz po to bo niewiedza kto ma prawa do "c=" i po to by zainteresowalc wlasciciela praw by sie do nich.. "zglosil"
[#246] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@DRACOX, post #245

HA HA, dobre. Mnie się też wydawało, że C= nie ma uregulowanych spraw właśnościowych, ale kiedy zobaczyłem info pomyślałem, że mają to za sobą. Wychodzi z tego, że nie będzie żadnej nowej amigi z x86 tylko chodziło o szum medialny, żeby zostać zauważonym. Tak czy siak ta akcja pokazuje prawdziwe oblicze Amiga INC, która wzięła udział w tym cyrku.

[#247] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #231

Znowu amigowa martyrologia, gorzej że bardzo daleka od prawdy. Takie idealistyczne cięrpiętnictwo w krzywym zwierciadle, obudowane iluzjami w które jako execowcy uwierzyliście i za cholerę nic do Tobie podobnych nie trafi.

Trzeba mieć zdrowo zryty beret, żeby w dzisiejszych czasach zarzucać komuś pójście na łatwiznę, bo kupił Pegasosa, Efikę czy Maka PPC. Dodatkowy komputer z niszowym systemem, co do którego wszyscy wiedzą, że i tak nie jest to Amiga i AmigaOS - gdzie tu łatwizna? To wyboista droga pod górę, chociaż inną ścieżką. AROS to też nie przelewki i wbrew pozorom na pierwszym z brzegu x86 nawet jak zabangla to często nie całkiem tak jak trzeba i trzeba się trochę napracować. I to też Amigą i AmigaOSem nie jest, o czym wszyscy wiedzą doskonale. Pytam się, gdzie tu łatwizna?

Łatwizną to jest wmawianie sobie, że jedynymi i prawdziwymi amigowcami są użytkownicy AOS 4.x i czynienienie z rozwiązań PowerPC firm trzecich platformy Amigi (kuriozum). Ocknij się facet, macie tylko jeden sticker - i to zdecydowanie ten mniej ważny (chociażby z uwagi na archaizm systemu i architekturę sprzętu, do której jest dosłownie przyspawany).

Ostatnie prawdziwe Amigi były wraz z ostatnią partią klasyków. Od tego czasu wszystko się p****ało i każdemu środowisku coś brakuje (chociaż macie teoretycznie najwięcej to i tak zdecydowanie za mało).
[#248] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@rzookol, post #233

Aros nie ma i nie będzie miał emulacji 68k

Ale ma ładnie działające UAE. AOS4 i MOS ma emulację, ale coraz częściej jest ona psu na budę i mało co działa poprawnie. Na dodatek systemy te mają kulawe UAE bez JITa.
[#249] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Andrzej Drozd, post #248

mylisz się, programy są nieważne, ważne są biblioteki

[#250] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@cacodemon666, post #236

A może między wątkami miał czas do "spróbowania" Arosa ? Sam też się poczęstowałem, ale dostałem niestrawności

Ponieważ na początku trzeba się nauczyć obsługi AmigaOS3. Póki tego nie zrobisz, to fatalnie widzę twoje Amigowanie. Nie da się tak obiektywnie od razu przeskoczyć na AROSa. Tym bardzie AOS4, którego też nie używałeś, ale X1000 z nim MUSISZ mieć. ;)
[#251] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Andrzej Drozd, post #248

AOS4 i MOS ma emulację, ale coraz częściej jest ona psu na budę

Co rozumiesz przez "coraz częściej"? Emulacja jest coraz gorsza z wersji na wersję, czy na OS3 wychodzi coraz więcej oprogramowania, które nie działa na emulacji?

[#252] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@DRACOX, post #243

tym bardziej ze wszystko wskazuje ze commodore usa nie ma nawet prawa do znaku C= ?

Ale ważne że Amiga NIC, ma prawa do nazwy Amiga. ;)
[#253] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Andrzej Drozd, post #252

Ale ważne że Amiga NIC, ma prawa do nazwy Amiga.



Juz niedlugo, odkupuje nazwe od nich i przekaze na gwiazdke Hyperionowi :)

[#254] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@G. Kraszewski, post #251

Jest coraz więcej natywnych wersji lub zamienników starych programów. Jak to kiedyś napisałeś (lub coś w tym sensie) - emulacja przestanie być potrzebna.

Wystarczy UAE.
[#255] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Hellena, post #253

To byłoby czystej wody frajerstwo.
A tak poza tym uważam, że gdyby Hyperion miał prawa do nazwy Amiga to w sensie reaktywacji tegoż komputera nic by z tego dobrego nie wyszło.
[#256] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@przemysław, post #247

Trzeba mieć zdrowo zryty beret

...
Od tego czasu wszystko się p****ało


Nie chcemy na forum takiego języka. Żeby było sprawiedliwie w kontekście bana jakiego dostał qwerty40001 (bo sytuacja jest analogiczna) automatycznie ban na 7 dni.

[#257] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Andrzej Drozd, post #254

patrz na mój post o bibliotekach

[#258] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@cacodemon666, post #1

Oto jeden ze sposobów żeby Amiga zrobiła takie wrażenie w dzisiejszych czasach jak na starcie w latach 80tych:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Z_grafenu_powstana_1_THz_uklady-30771.html

[#259] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #238

Tutaj masz artykuł swojego redakcyjnego kolegi który rzekomo "używał" AROSa.Jest to chyba najbardziej nieobiektywny i stronniczy tekst jaki czytałem.Jakoś mi w tamtym czasie na Max-ie działało menu pod prawym przyciskiem, okna przesuwały się płynnie, działał dźwięk, itp.Ba, w Max-ie był nawet prosty dekorator okien dzięki któremu system wyglądał o wiele lepiej niż goły WB 3.x.Na Waszym starym forum założyłem wątek z prośbą by szaman to sprostował.Początkowo było usilne przekonywanie mnie że tak jest naprawde, ale kiedy napisałem że mam zainstalowaną tą dystrybucje i jestem w stanie udowodnić że to kłamstwo to już zaczęły lecieć w moją strone "ostrzejsze" słowa.Udowodniłem to załączając zrzuty ekranu, za co w nagrode otrzymałem bana.
To pokazuje jakie nastawienie mają niektórzy do tego systemu...

[#260] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@piteq, post #259

każdy porządny człowiek ma lub będzie mieć bana na execu



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2010 12:44:55
[#261] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@rzookol, post #260

Zdajesz sobie sprawe, ze w tym momencie obrazasz nie tylko moderatorow ale rowniez czytelnikow portalu eXec min. mnie?

[#262] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Leon, post #261

zaktualizowane

[#263] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@rzookol, post #260

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem". Inaczej obrażasz ludzi których nawet nie znasz oraz prowokujesz chociaż to ostatnie to zdaje się bardzo lubisz robić?
[#264] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@rzookol, post #260

każdy porządny człowiek ma lub będzie mieć bana na execu

Ja nie mam bana na execu i mieć raczej nie będę, bo nic tam nie piszę. Chociaż, podobno jestem "człowiekiem bez honoru" jak rzec raczył ojciec Konrad, więc wszystko się zgadza poniekąd .

[#265] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@piteq, post #259

Tutaj masz artykuł swojego redakcyjnego kolegi który rzekomo "używał" AROSa.

Myślę że na tej imprezie było wystarczająco dużo osob którzy to widzieli, więc słowo "rzekomo" traktować to nadużycie.

Udowodniłem to załączając zrzuty ekranu, za co w nagrode otrzymałem bana.


Szkoda że piszesz o starym forum, dzięki czemu trudno cokolwiek teraz udowodnić. Lecz mam przeczucie, graniczące z pewnością że bana za obrazki nie otrzymałeś. Przynajmniej ja nie przypominam sobie sytuacji w której ktoś dostałby u nas bana za zamieszczenie zrzutów ekranu. Natomiast fakt iż nie potrafisz trzymać nerwów na wodzy, co potwierdza choćby Twoja ostatnia "kulturalna" dyskusja po której chyba tylko skrajny nieobiektywizm moderatora uratowal Cię "z pod gilotyny", sprawia iż nie neguję faktu, a wręcz wydaje mi się to bardzo prawdopodobne iż któryś z moich kolegów nagrodził Cię banem.
[#266] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #265

Szkoda tylko że tak zgrab pomijasz meritum mojej wypowiedzi (czyli nastawienie niektórych ludzi do AROSa) a skupiasz się na ocenie mojej osoby.Jesteś ostatnim człowiekiem który ma prawo takie cenzurki wystawiać.W takim tonie nie mam zamiaru prowadzić dyskusji.Jak masz jeszcze coś osobistego do mnie to w profilu jest mail.
Z mojej strony EOT.Podobno to najlepsze lekarstwo...

[#267] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@piteq, post #266

Mufa jaki jest, każdy widzi niestety. Ostatni jego popis ze screenshotem z programu SimpleSub dobitnie pokazuje jego klasę...

[#268] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@G. Kraszewski, post #267

Ostatni jego popis ze screenshotem z programu SimpleSub

Co tam było?

[#269] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@piteq, post #266

Ale co ja mam się na ten temat wypowiadać, skoro na rzeczonej imprezie nie byłem. Jeśli sugerujesz że Szymon celowo kłamał, to moja odpowiedź brzmi - całkowicie wykluczam coś takiego. Nie wiem jakie były okliczności tego pokazu, kto wystawiał maszynę z AROSem na pokładzie, na jakim konfigu itd. Dziś pod koniec 2010r laptop w domu jest czymś normalnym, niemal każdy może sobie pozwolić na maszynę o dobrych parametrach za psie pieniądze. Natomiast jeszcze 5 lat temu mody na laptopy nie było i najczęściej były to maszyny przeznaczone dla biznesu, drogie i o małych możliwościach. Jesli więc na początku 2006r, ktoś przywiózł lapka na amigowe spotkanie, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć iż był to jakiś używany szmelc, na którym AROS miał prawo działać wolno. Co do tego upiększacza okien, zamist zarzucać Szamanowi kłamstwo, może warto było sprawdzić czy osoba to wystawiająca miała to coś włączone. pozostałe rzeczy również mogły być wyłączone, albo rzeczywiście mogły nie działać. O ile wiem AROS słynie z tzw. nocnych kompilacji, czyli inaczej bety testowanej na żywym organiźmie. Skąd wiesz co działało akurat na tej kompilacji i na tej konfiguracji. Szaman nie pisał kompleksowej recenzji systemu tylko wrażenia z imprezy, to że u Ciebie coś tam działa nie znaczy że musiało działać na AmiMajówce.

[#270] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@tomek, post #268

Co tam było?

SimpleSub.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem