[#31] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #29

To w końcu rozmawiamy o forach czy o Gadaczu. Na samego siebie też filtr założysz?
[#32] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Andrzej Drozd, post #30

No mylisz się. Amiga to jedno a świat i życie to drugie. Jeśli nie widzicie co się na świecie dzieje to zapraszam. Proszę tylko mgłę samozadowolenia zdjąć z oczu :

http://zmianynaziemi.pl/

Cofajcie wstecz i zobaczcie ile się stało choćby w ostatnich 2 miesiącach.
Co do polityki to PO czy PiS czy inni to "znamię bestii" więc odradzam się angażować. Zadanie mają jedno :podzielić ludzi.
Próbkę zachowań mieli 11.11.11

Ludzie pokukajcie dookoła : chemtrails, trujące szczepienia, aspartam, Ziemia się już przewraca...

P.S Co do obczyzny to się strasznie mylisz. Jak jest tak jest w tej Anglii. Ale zaręczam Cię że na razie tu nie marzniemy i nie głodujemy. W przeciwieństwie do Polski. Dziś mamy 18 st za oknem. Na razie zarabiam dobrze i myslę że tak zostanie. Niejeden w Polsce ma mniej na miesiąc niż ja w tydzień.
Nie lubię jak tak zachwlacie polskie bagienko, o tu poczytajcie co nasz kraj reprezentuje :

http://monitorpolski.wordpress.com/

A POLSKA TV SERWUJE TAKIE FLAKI Z OLEJEM, PROPAGANDA I URABIANIE LUDZI....

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 13:35:56 przez Wojox
[#33] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #29

Widzę, że i tutaj tematy polityczne robią ferment. Na innym portalu (lekko związanym z Amigą) na którym często przebywam jest podobny problem - ludzie coraz więcej dyskutuje o polityce, szczególnie w działach do tego nie przeznaczonych. Także na tamtejszym "gadaczu" tematy polityczne coraz częściej się pojawiały. U nas pomogło stworzenie wątku politycznego i karanie ludzi, którzy na takie tematy rozmawiają w innych miejscach (także na "gadaczu").
[#34] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Wojox, post #32

Od dawna o tym trąbie i głowny problem widzę w dyskusjach politycznych ewentualnie religijnych. Zwolennicy najróżniejszych opcji politycznych oraz fanatycy religijni to głowne źródło konfliktów nie tylko na naszym forum ale także zatargów, konfliktów i wojen w wymiarze miedzynarodowym. To Polski Portal Amigowy a nie Polski Portal Polityczny chcecie Panowie dyskutować na temat czy PO czy PiS ma rację proszę udać się na portal polityczny a nie flamować i spamować gadacza tymi żenującymi wypocinami (Andrzej Drozd, 1989, Dopuser).
Rozumiem że gadacz ma służyć do rozmów na różne tematy ale nie rozumiem absolutnie jak dzień w dzień można zasypywać ludzi zbędnymi wiadomościami że PO to a PiS tamto. Pensje dostajecie czy dofinansowanie za to czy co? Jednym słowem postuluję (dziwnie to zabrzmiało) o usunięcie gadacza. Ponieważ wszelkie merytoryczne i związane z tematyką portalu dyskusje toczą się w osobnych wątkach i do nich nie mam absolutnie zastrzeżeń bo tam wszystko ma swojej miejsce.



Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 14:17:55 przez miro_78
[#35] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@miro_78, post #34

Ale to jest jakiś absurd normalnie, to w końcu co takim jak ty przeszkadza?
To, że rozmawia się tam na różne tematy?
To, że w ogóle się rozmawia? czyli, że w ogóle jest Gadacz?

Jeżeli to drugie, to świadczy o zwyczajnej złośliwości. Czy chodzi o nie dyskutowanie na pewne tematy, czy o to żeby nikt nic nie mówił, nie dyskutował, żeby zatłuc to co wam jest obojętne itd? Przecież jeżeli komuś nie zależy na Gadaczu, to równie dobrze nie musi na niego patrzeć i śledzić tych dyskusji.

Nie chciałbym żeby mnie źle zrozumiano. Nie jestem za tym konkretnie aby polityczne dyskusje się tam toczyły. Jestem za tym aby o temacie dyskusji na Gadaczu decydowali ci, którzy tam dyskutują, a nie ci, którym Gadacz zwyczajnie jest obojętny. Najlepszym kompromisem w tej sytuacji bylo by ukrycie Gadacza "glebiej" badz zrobic drugi kanal na ksztalt HydeParku. Argument, ze mozna rozmawiac na HydeParku jest o tyle nie trafiony, ze jak wiadomo dyskusja na forum jest mniej dynamiczna niz na czacie. A tym którzy czują się Amigowcami i przychodzą tutaj głodni rozmowy z ludzmi o podobnych upodobaniach chyba na tej dynamice zależy.
[#36] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@miro_78, post #34

Można zrobić ankietę, aby poznać zdanie czytelników portalu. Moja propozycja:

Jestem za tym, aby:
1. Gadacz zniknął.
2. Z Gadacza zniknęły tematy polityczne, a osoby dyskutujące w tej kwestii powinny być upominane w konsekwencji czasowe blokowane przed dalszymi wypowiedziami na forum portalu.
3. Z Gadacza zniknęły tematy polityczne i inne niezwiązane z Amigą, a osoby dyskutujące w tej kwestii powinny być upominane w konsekwencji czasowe blokowane przed dalszymi wypowiedziami na forum portalu.
4. Zostawić jak jest.

Za? Przeciw? Nowe opcje? Jaka jest Wasza opinia?
[#37] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

jestem za rozdawaniem dlugich banow za uporczywe zasmiecanie gadacza

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 15:31:10 przez PrzemasIII
[#38] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

Do pkt. 2 "polityczne oraz religijne" - na temat religii każdy ma dużo do powiedzenia i budzi on takie same emocje jak temat polityki. Na dodatek, zwykle te dwa są łączone... Poza tym opcje do ankiety wydają się być sensowne.
[#39] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@pampers, post #11

Masz na myśli gadacza, czy komentarze pod wiadomościami ?
[#40] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #35

Ale to jest jakiś absurd normalnie, to w końcu co takim jak ty przeszkadza?


Właśnie tego typu wypowiedzi. Nawet jeśli kogoś nie darzę sympatią z szacunku dla niego jako człowieka napisałbym "takim jak Ty" ale w mniej aroganckim tonie. Przypomnij sobie swoje info w sprawie aukcji z allegro zatem chyba jesteśmy kwita w sensie złośliwości i poprawiania drobnych błędów.

W kwestii tematów Gadacza to nie mówie aby w ogóle nie pisano o polityce ale jedynie wyrażam swoją opinię zbieżną zresztą z większościa postów poprzednich że na Gadaczu jest za dużo polityki.

Nie chciałbym żeby mnie źle zrozumiano. Nie jestem za tym konkretnie aby polityczne dyskusje się tam toczyły. Jestem za tym aby o temacie dyskusji na Gadaczu decydowali ci, którzy tam dyskutują, a nie ci, którym Gadacz zwyczajnie jest obojętny. Najlepszym kompromisem w tej sytuacji bylo by ukrycie Gadacza "glebiej" badz zrobic drugi kanal na ksztalt HydeParku. Argument, ze mozna rozmawiac na HydeParku jest o tyle nie trafiony, ze jak wiadomo dyskusja na forum jest mniej dynamiczna niz na czacie. A tym którzy czują się Amigowcami i przychodzą tutaj głodni rozmowy z ludzmi o podobnych upodobaniach chyba na tej dynamice zależy.


Po częsci się zgodzę ale o ile mi wiadomo jest kanał IRC tam też można uświadczyć dynamikę o której mówisz. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. O tym czy Gadacz będzie czy go nie będzie decydują administratorzy bądź użytkownicy na tym polega demokracja nie uważasz? W żadnym wypadku nie zamierzam nikomu narzucać swojego zdania ale jako użytkownik PPA mam prawo decydować o tym co i gdzie się będzie pisało.

Właśnie doczytałem świeże posty i pomysł mailmana z ankietą odnośnie Gadacza jest świetny.



Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 15:56:40 przez miro_78
[#41] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@strim, post #38

Ma to sens.
[#42] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@stachu100, post #41

Nigdy nie byłem na gadaczu. Więc jest mi to obojetne co z nim się stanie.
Co do wypowiedzi na różne tematy na portalu amigowym, uważam że są specjalistyczne portale gdzie można się wypowiedzieć na dany temat.

Natomiast nie lubię jak ludzie zaczynają oczerniać i poróżniać innych, co ma miejsce w Polsce. Widać to najbardziej w polskiej TV. Zasada "dziel i rządź" to szatańska dyrektywa.

Natomiast Amiga to przyjaciółka, więc wrogie idee trzeba skasować...
Proszę pisać o amigowych sprawach.....:D
[#43] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

Jestem za taką ankietą
[#44] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

ankieta - tak
pkt 2 proponuję zakaz tematów politycznych, religijnych i na tematy seksualności.
Chyba że ktoś sobie zechce porozmawiać o seksualności chomików....
[#45] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

Głosuję na punkt drugi. OK
[#46] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Deftronic/..., post #45

Ja (za)głosuję na czwarty, jednak wydaje mi się, że głosy z tego tematu nie będą uwzględniane w wynikach ankiety, toteż przedstawianie tutaj wszystkim swoich "faworytów" uważam za zbędne.
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[#48] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

jestem za 2pkt
[#49] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@miro_78, post #40

Właśnie tego typu wypowiedzi. Nawet jeśli kogoś nie darzę sympatią z szacunku dla niego jako człowieka napisałbym "takim jak Ty" ale w mniej aroganckim tonie. Przypomnij sobie swoje info w sprawie aukcji z allegro zatem chyba jesteśmy kwita w sensie złośliwości i poprawiania drobnych błędów.


Chyba normalne, że nie jesteś odosobniony w swoim poglądzie zatem swoje słowa kierowałem do "takich jak ty". To nie jest żadna arogancja tylko reakcja na absurdalne z mojego punktu widzenia podejście. Mała litera nie jest żadnym błędem. Rozumiem że teraz dasz mi ignora za to że nie zwróciłem się do ciebie z dużej litery. Co do jakiejś tam aukcji, w ogóle nie pamiętam o czym mowa.

Ty masz takie zdanie ja mam zgoła odmienne. Uważam, że jeżeli użytkownicy tam piszący są zarejestrowani na PPA, to oni biorą odpowiedzialność za to co tam piszą. Skoro do takich dyskusji znajdują się kontrdyskutanci to znaczy, że najwyraźniej takie jest zapotrzebowanie. Ale to co najbardziej mnie śmieszy, to fakt iż kilka osób które tutaj wyrażają swój sprzeciw i oburzenie odnośnie poruszania tematu polityki na Gadaczu wielokrotnie, w najlepsze, tego typu tematy na Gadaczu ciągnie. Nie chce nikogo osądzać, ale to się chyba nazywa hipokryzja, albo moralnośc Kalego. Jak się takich dyskusji nie chce, to się samemu ich nie ciągnie, bo to świadczy tylko o tym, że zwyczajnie nie chce się słyszeć nic dobrego o tych których się nie cierpi, natomiast swoich pupili jak najbardziej chciało by się reklamować i wychwalać.

Poza tym.
Jakiekolwiek przesadne krępowanie, cenzorowanie itd. prędzej czy później odbija się czkawką. Ciekaw jestem swoją drogą jak będzie egzekwowane ów "nowe prawo" i jak będą "wyłapywani" ów recydywiści :)

Oczywiście, że decydują administratorzy, ale jak mniemam biorą pod uwagę zdanie użytkowników (moje, twoje itd.). Każdemu mniej czy bardziej zależy aby jednak jego zdanie było zrealizowane.

Dla mnie, skoro są tacy którym nie odpowiada to, że na Gadaczu toczą się bardzo różne dyskusje rozwiązaniem było by schowanie czata głebiej ze strony główniej, bądź też stworzenie drugiego, ukrytego kanału na którym każdy zarejestrowany mógłby się wyGADAĆ dowoli.

Z tego co zaproponował mailman pozostaje mi wybrać ostatni punkt czyli brak zmian, ale rozumiem, że ten nie zadowoli w pełni raczej nikogo.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 18:30:27 przez Duracel
[#50] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #44

O jejku jejku to juz nie bedzie mozna pisac o Eskimoskach dla Kielesinskiego w zamian za pacza do AB3D2? Apropos, łer iz łer:D?
[#51] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

Ben zluzuj z polowaniem na czarownice. Nikt na ppa nie propaguje TC, przynajmniej jam tego nie zauwazyl. Dopuki lewizna nie laduje na ppa to chyba mozna dac spokoj innym portalikom/ stronkom itd itp. Wydaje mi sie, ze emulgatoromaniakow na ppa jest znikoma ilosc, a nawet jak sa to pewnie UAE opanowane maja w stopniu wystarczajacym zeby sie w egzeki nie bawic. To sa stronki robione przez doroslych ludzi - oni za to odpowiadaja, oni to firmuja - ich zycie, ich jeans. Na cholere sie bawisz w szeryfa ? Odpowiedz szczerze i z sensem prosze.
[#52] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@fazior, post #50

Właśnie :) A czy o wódeczce można?
[#53] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Arbuz, post #52

Watermeloon, tego nam nie zabiora, nie ma bata
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#55] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

Jest jeszcze opcja by można dokonać wpisu co 3min. np. I zostawić tak jak jest.
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#58] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[#60] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #36

Nowa opcja: wywalić moderacje, przy obecnej funkcjonalnosci portalu mozna sobie ulozyc tresc tak, zeby nie stresowac sie zanadto :). To naprawde kiedys dzialalo, bez tych wypasow /thx grx/ ktore sa teraz. A wogole to polecam po amigowemu uzywac IB2.4 - nowe ppa wyglada i dziala swietnie, tyle ze pisac na gadaczu sie nie da:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem