[#121] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@olahughson, post #120

Wnioskuję o usunięcie mojego konta z portalu PPA.pl

Przecież w swoim koncie masz opcję "Skasuj konto". Wystarczy kliknąć myszką. Nie musisz składać żadnych wniosków. wariat?
[#122] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@olahughson, post #120

OK
[#123] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@olahughson, post #120

#81 "Banowanie za przekleństwo -> nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu."
To jest chrzanienie. Bany za wulgaryzmy są jak sprzątanie chlewika. To nie poglądy się cenzuruje, tylko chamstwo.

Co się tyczy Gadacza - nie korzystam właśnie ze względu na te polityczne paplanie. Wchodzę na PPA żeby być dalej od tego co się sączy z telewizji i radia.
Co nie zmienia faktu, że potrafię z tym żyć. No trudno, mamy kilku "terrorystów" na Gadaczu, niech sobie tam siedzą. Po prostu tam nie zaglądam. (BTW ludzie rozprawiający bez końca o polityce to dla mnie jeden z najgorszych rodzajów nudziarzy).
Nic bym nie dłubał przy Gadaczu, niech zostanie tak jak jest.
[#124] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@olahughson, post #120

Ja swoje konto usunąłem m.in dlatego że miałem dość polityki.
Założyłem je ponownie doszedłszy do wniosku, że trzeba to zjawisko zwalczać, bo gdyby wszyscy usunęli konto jak ja, to zostałoby tylko parę osób gadających o polityce, seksie i religii.
[#125] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#126] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#127] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #114

Brawo za te słowa. Ciekawe tylko ile osób wyciągnie z nich naukę.


I to jest właśńie drogi mailmanie ten brak administracyjnego profesjonalizmu, dystansu i obiektywnosci.
Jako administrator wypadalo by bic brawo wszystkim co mają coś do powiedzenia a nie tylko tym ktorzy maja poglady zgodne z Twoja wizja. Albo bij brawa wszystkim, albo nikomu. Można by teraz rzec "ciekawe tylko kto i kiedy wyciągnie z tego wreszcie jakąś naukę".

Bycie administratorem to wiele przywilejów ale także siłą rzeczy administrator powinien zdawać sobie sprawę z pewnej odpowiedzialności i trzymania swoich nerwów, poglądów itp. na wodzy, aby nie być przez użytkowników w pełni do scharakteryzowania i określenia po czyjej stronie jest.

To tyle z mojej strony. Miłej dalszej dyskusji o "rządzeniu" materiałem ludzkim życzę.
[#128] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #127

wypadalo by bic brawo wszystkim co mają coś do powiedzenia

W tej wypowiedzi zabrakło dwóch i to najważniejszych słów. I to o te dwa słowa ta cała zadyma.

Prawidłowa sentencja to:

"Wypadało by bić brawo wszystkim co mają coś do powiedzenia NA TEMAT".

Na temat który jest powiązany z tematyką tego portalu.
Na inne tematy można spokojnie dyskutować na innych portalach bądź w hyde parku. Czy to naprawdę jest takie trudne?
[#129] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#130] Tygodniowy eksperyment ?

@stachu100, post #128

"Wypadało by bić brawo wszystkim co mają coś do powiedzenia NA TEMAT".
Na temat który jest powiązany z tematyką tego portalu.


NA TEMAT to nawet na Forum, gdzie tytuł wątku niemalże oślepia, ciężko utrzymać ryzy, a co dopiero na Gadaczu nie zawierającym żadnej treści wiodącej.

Ale mam propozycję eksperymentu:
Jest poniedziałek, początek nowego tygodnia. Proponuję wszystkim miłośnikom gór, Śląska, seksu, polityki, alkoholu, problemów w pracy, pcheł, chomików, jedzenia, etc... powstrzymać się od jakichkolwiek wpisów na Gadaczu z tym związanych.

Ot, ograniczmy Gadacza do następnego poniedziałku tylko do 100% amigowych tematów!

Ciekawym jak będzie wyglądał wtedy Gadacz i w jakim stopniu będzie wykorzystany. Dajmy odpocząć przez tydzień adminom, ok ?
Na Pręgierzu zakładam wątek monitoringu Gadacza przez ten tydzień, tak by każdy mógł wychwycić i zapisać tematy nieamigowe, co może się przydać do późniejszej analizy sytuacji na Gadaczu.



Btw: problemy z przesyłkami, zakupy przez net, to raczej na jakiś portal pocztowy, myślę :)
[#131] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #127

Nadal nic nie rozumiesz. To, co ja chciałem napisać już dawno, napisał po prostu wali7. Uznałem, że nie będę się bawił w moralizatora, a przedstawiać będę suche fakty. Zrób mi przysługę i poświęć trochę czasu w przeczytanie tego, co napisałem w tym wątku. W wielu kwestiach się z Tobą zgadzam, lecz w pewnych chwilami trochę mijasz się z prawdą i choćbym nie wiem jak próbował nakierować Cię na właściwą ścieżką nadal jesteś nieco zaślepiony przez swoje uprzedzenia. Domyślam się, że zaraz obrzucisz mnie różnymi inwektywami i przycinkami i przelejesz tonę słów rozgoryczenia pod moim adresem, ale zachęcam do zdrowo rozsądkowego podejścia i postawienia się choć przez chwilę w naszej sytuacji.
[#132] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #127

Zauważyłem, że w tym wątku piszesz najdłuższe elaboraty. Mam propozycje - skoro masz aż tyle wolnego czasu by aż tyle pisać to może warto byś rozważył skierowanie tej mocy twórczej nie na ten wątek a np. by pisać coś związanego z tematyką portalu, choćby do pisma lub na portal w formie artykułu? W ten sposób może ktokolwiek będzie miał z tego pożytek, bo z Twojej twórczości z tego wątku nic nie wynika poza tym, że kolejne osoby dodają Cie do ignorowanych.
[#133] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@Dopuser, post #130

Ale mam propozycję eksperymentu:
Jest poniedziałek, początek nowego tygodnia. Proponuję wszystkim miłośnikom gór, Śląska, seksu, polityki, alkoholu, problemów w pracy, pcheł, chomików, jedzenia, etc... powstrzymać się od jakichkolwiek wpisów na Gadaczu z tym związanych.


Jak możesz mi zakazywać pisać o górach? To potworne :P :)
Ale zawsze możemy pisać o amigowaniu i kto jest prawdziwym Amigowcem. ;)
[#134] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@Andrzej Drozd, post #133

Ludzie..., to nie tędy droga by cokolwiek zakazywać, po prostu warto jest zwyczajnie zachować umiar i starać się nie przunudać a tym samym dać również innym coś powiedzieć, dodać od siebie. Nie ma co dążyć do formuły, w której kod portalu składałby się w połowie z mechanizmów rozbudowanych filtrów bo to by była dopiero paranoja ;)
[#135] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@Andrzej Drozd, post #133

Jak możesz mi zakazywać pisać o górach? To potworne

To nie żaden zakaz, a eksperyment, który ma dowieść jak wygląda "zniewolony" Gadacz, ograniczony tylko i wyłącznie do treści amigowych...
[#136] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@grxmrx, post #134

Ludzie..., to nie tędy droga by cokolwiek zakazywać,

Myślę, że jasna deklaracja redakcji w tej sprawie rozwiałaby wszelkie wątpliwości jakie mogą mieć uzytkownicy, typu
http://www.ppa.pl/forum/pregierz/23946/co-sie-dzieje-z-ppa-paranoja/4#m308864

po prostu warto jest zwyczajnie zachować umiar i starać się nie przynudzać a tym samym dać również innym coś powiedzieć, dodać od siebie.

A wg jakich kryteriów można zdefiniować przynudzanie ? Przykładowe góry dla jednych to hobby i ważna sprawa w życiu, a dla drugich to zwykłe nudziarstwo.
Jak ktoś chce dodać coś od siebie to może niech po prostu doda, a nie wylewa krokodyle łzy.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 18:31:18 przez Dopuser
[#137] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@Dopuser, post #135

To nie żaden zakaz, a eksperyment, który ma dowieść jak wygląda "zniewolony" Gadacz, ograniczony tylko i wyłącznie do treści amigowych...

Aha. Nie będzię tak źle. Zamiast pisać 10 linijek jak to fajnie było w górach, to napiszę - jadę w góry. A jak przyjadę to napiszę - już wróciłem. :)
Tak też jest dobrze i podam link, przecież mogę się rozpisać na forum, konkretniej i dokładniej przybliżyć co fajnego jest w górach, a nie tak na żywca. :)
[#138] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@Andrzej Drozd, post #137

Aha. Nie będzię tak źle. Zamiast pisać 10 linijek jak to fajnie było w górach, to napiszę - jadę w góry. A jak przyjadę to napiszę - już wróciłem.

No, to Gadacz wtedy będzie hulał na maxa!
[#139] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@Andrzej Drozd, post #133

Głupie gadanie (to nie o tobie Andrzej) i odwracanie kota ogonem. Nikt nie zamierza zakazywać pisania o górach, Śląsku, alkoholu, problemach w pracy, pchłach, chomikach, jedzeniu. Tylko i wyłącznie chodzi o powstrzymanie się od pisania o religii, seksie i polityce. Tylko, a dla niektórych aż.
Po prostu te tematy są uważane w cywilizowanym świecie za zbyt prywatne (i traktowane często śmiertelnie poważnie), aby pisać o nich (i kłócić się) publicznie. Szkoda, że ta cywilizacja jeszcze nie wszędzie dotarła.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 21:25:16 przez wali7
[#140] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@wali7, post #139

ja mysle ze powinnismy odpoczac od polityki przynajmniej do nastepnych wyborow.
Wtedy Pisu juz nie bedzie i po problemie OKok, racja
[#141] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@wali7, post #139

wyłącznie chodzi o powstrzymanie się od pisania o religii, seksie i polityce


A widzisz prawda w oczy kole, to całkiem tak jak PO jak Kaczyński coś tam palnie to zaraz haja i jaki on to zły i szkodzi Polsce, a jak np dzisiaj Siurak w Berlinie cośtam Merkel zarzucił to już konstruktywna krytyka. Poprostu boicie się prawdy panowie lewicowcy.
[#142] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Tygodniowy eksperyment ?
[#143] Re: Tygodniowy eksperyment?

@grxmrx, post #134

Dałoby się zrobić tak żeby można było ustawić osobne ignory na gadacza i forum? Bo teraz jest nieststy taka lipa że jak zbanuje sobie przykładowego kolesia który mendzi na gadaczu o polityce czy innym badziewiu, to nie będę widział też jego postów, które jeśli są na temat amigi to są ciekawe. Więc albo nie widze nic, albo musze go znoscic na gadaczu, jakby nie patrzeć niedobrze.
[#144] Re: Tygodniowy eksperyment?

@Valwit, post #143

Nie.
[#145] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@wali7, post #139

Tylko i wyłącznie chodzi o powstrzymanie się od pisania o religii, seksie i polityce. Tylko, a dla niektórych aż.
Po prostu te tematy są uważane w cywilizowanym świecie za zbyt prywatne (i traktowane często śmiertelnie poważnie), aby pisać o nich (i kłócić się) publicznie.


Ciekawa teoria... mi osobiście nie przeszkadza dyskusja np. o seksie, kobietach, religii, polityce, ekonomii, patriotyźmie czy historii.
Ale pewno jestem mało cywilizowany i homofob, bo nie podoba mi się idea autocenzury, ograniczania swobody wypowiedzi, czy poprawności politycznej.

Jeżeli jakikolwiek temat znajduje dyskutantów to dlaczego go nie poruszać ?
Sami użytkownicy Gadacza, poprzez udział w dyskusji, oceniają niejako w ten sposób ważność tematu !.

Poza tym - przypominam - działa cały czas system filtrów, można korzystać, bez obaw !
[#146] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@HOŁDYS, post #140

ja mysle ze powinnismy odpoczac od polityki przynajmniej do nastepnych wyborow.

Odnoszą wrażenie, że mylisz politykę z partyjniactwem.
Piętnowanie indolencji rządu - jaki by on nie był - czy komentowanie wydarzeń ekonomicznych, to nie żadna polityka, podobnie jak np. tematyka historyczna czy patriotyczna.
[#147] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@grxmrx, post #132

No i pojawił się drugi "przykładny" admin do duetu.
Jak to jest, że was dwóch jest wszędzie najwięcej i budzicie największe kontrowersje wśród niezadowolonych.

Trzech! WOW! Włącz sobie opcję aby i ciebie można było ignorować, to się zdziwisz.
I naprawdę daruj sobie swoją propagandę na mój temat.

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 08:58:45 przez Duracel
[#148] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@Dopuser, post #145

Ciekawa teoria... mi osobiście nie przeszkadza dyskusja np. o seksie, kobietach, religii, polityce, ekonomii, patriotyźmie czy historii.
Ale pewno jestem mało cywilizowany i homofob, bo nie podoba mi się idea autocenzury, ograniczania swobody wypowiedzi, czy poprawności politycznej.


Czy ktokolwiek czyta co się pisze, czy tak po prostu klepiecie w klawisze byłe klepać? Przeczytaj (ty też) co pisałem od początku tego wątku (zwłaszcza posty 75 i 95)! Nie jesteśmy zażartymi przeciwnikami, aby na Gadaczu nie poruszano kwestii innych niż amigowe, ale warto, jak we wszystkim, zachować umiar. To chyba nie jest zbyt wiele.
[#149] Re: Brak szacunku dla decyzji administratorów - jakie konsekwencje?

@Duracel, post #147

Chciałbym teraz, aby wypowiedzieli się inni użytkownicy, co sądzą w temacie wypowiedzi użytkownika Duracel, która to wypowiedź wykazuje ewidentny brak poszanowania dla słów administratora portalu. Jakie Waszym zdaniem powinny być konsekwencje dla takich zachowań, które są ewidentną próbą wywołania anarchii i stoją wbrew postanowieniu regulaminu (punkt 18)? Pragnę też zwrócić uwagę na całokształt formy wypowiedzi z tego wątku a nie jeden oderwany od kontekstu post.
[#150] Re: Tygodniowy eksperyment ?

@mailman, post #148

Mailman, jest umiar i umiar. Zwróciłeś uwagę, że np. wieczorem Gadacz stoi mało używany ?
O jakim wtedy umiarze mowa, skoro nikt inny się nie udziela się w ogóle ? Po prostu wymiana myśli, bardziej lub mniej poważna, się toczy, i tyle.
Tak swoją drogą, Gadacz jest "non-amiga free", a ci którzy najgłośniej krzyczeli, że och i ach, w ogóle z niego nie korzystają, interesujące...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem