[#91] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Tomski, post #84

Przecież już tak jest, jak chcesz sobie pogadać pod dowolnym nickiem na dowolny bzdurny temat to wejdź sobie na "supergadacza" autorstwa snajpera (link tutaj).

@olahughson: Proponuję zapoznać się z regulaminem PPA (który każdy zgodził się przestrzegać w momencie rejestracji konta), a nie chrzanić o nadgorliwości.
[#92] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@recedent, post #91

@olahughson: Proponuję zapoznać się z regulaminem PPA

To niestety wymaga użycia mózgu....
[#93] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@recedent, post #91

To teraz proponuje dać przycisk do tego "supergadacza" po prawej stronie od tekstu "gadacz" i użytkownik wybierał by sobie który gadacz mu się wyświetla na głównej stronie :) Ot po prostu dwa kanały do wyboru niczym skórki strony.
[#94] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@recedent, post #91

Ban za przekleństwo obrażające kogoś konkretnego zgoda, ale za przekleństwo takie bezosobowe nie dotykające nikogo osobiście to przesada, no chyba że jest nadużywane.
[#95] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@pinior, post #94

Może u niektórych wulgaryzmy w mowie są czymś na porządku dziennym, ale niech ten ktoś idzie do siebie i sobie tam ich używa. Nie widzę celu w dyskutowaniu z takim argumentem.

Sprawa rozdzielenia Gadacza na jakieś dwa byty jest dla mnie również nie do końca zrozumiała. Będzie Gadacz amigowy i Gadacz nieamigowy? To niech ten drugi będzie na nieamigowym portalu - problem z głowy. Aby się jednak nie powtarzać i żeby ktoś nie wyciągnął pochopnych wniosków z powyższego zdania, proszę przeczytać kilka moich postów odnośnie mojego zdania (i poniekąd podzielanego przez resztę redakcji) odnośnie treści jakie powinny znajdować się na Gadaczu. Wszystko jest dla ludzi, ale ludzie powinni również wiedzieć kiedy przestać.
[#96] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@pinior, post #94

To by jeszcze musiało być określone ile razy to jest nadużywanie a ile razy nie jest. Potem jeszcze dojdzie tablica z punktacją za dany wulgaryzm, bo nie każdy jest tej samej wagi, itd...
Bardzo łatwo jest pisać bez przekleństw, to nie to samo co mówienie i nagle się wymknie.
[#97] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #93

Dwa Gadacze ? Po co skoro większość czasu nawet ten jeden stoi pusty. Gdyby nie dyskusje na tematy nie-amigowe to byłby chyba w ogóle nie używany.

Małe podsumowanie:
Primo po pierwsze: obowiązku czytania tak Forum jak i Gadacza nie ma,
Po drugie primo: jest system filtrów, można sobie powyłączać gadatników, choćby takich którzy plotą np. o sexie z kobietą (obrzydlistwo! :) ) czy historii (co to w ogóle jest? :) ),
Po trzecie primo: są admini z batem w postaci banów,
Po czwarte: w przeważającej większości jesteśmy dorośli.

Czego mi brakuje to przejrzystej polityki adminów dotyczącej tak powodu jak i długości banowania, tak by nie można było zarzucać adminom ograniczania wolności słowa i swobody wypowiedzi, ot co.
[#98] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Andrzej Drozd, post #30

Na całe szczęście się mylisz Andrzeju, na całe szczęście, bo inaczej Amiga oprócz klasyków już dawno by w Polsce padła ok, racja
[#99] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#100] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #95

No już nie udawaj takiego świętego i prawego, każdemu sie czasem zdarzy zakląć jak sie np. zdenerwuje, albo się młotkiem w palec uderzy ;) i takie coś miałem na myśli, a nie wypowiedź w stylu: "k.... ch... p..... k..... k....... ja p...... etc"
[#101] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#102] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#103] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!
[#104] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@pinior, post #100

Na tym polega kultura wypowiedzi, aby się nie zdarzało. Jeżeli ktoś ma z tym problem, to nie szuka sposobu tego wyeliminowania u siebie, a nie w publicznej społeczności.
[#105] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Dopuser, post #97

Czego mi brakuje to przejrzystej polityki adminów dotyczącej tak powodu jak i długości banowania, tak by nie można było zarzucać adminom ograniczania wolności słowa i swobody wypowiedzi, ot co.

Jak pisałem wcześniej, powody określa regulamin plus ogólne normy zachowań publicznych. Co do "taryfikatora" pisałem we wcześniejszych postach i raczej niczego takiego nie wprowadzimy.
[#106] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #105

powody określa regulamin plus ogólne normy zachowań publicznych

Wszystko fajnie, tylko czasami odnoszę wrażenie, że admini - jako że są tylko ludźmi, i na dodatek o określonych poglądach - bywają stronniczy w swoich decyzjach. I stąd biorą się, podejrzewam, sytuacje a'la bombermax. Ludziska mogą odbierać bany jako niezasłużone widząc, że inni użytkownicy gadacza zachowywali się podobnie i nie wywołało to żadnej reakcji adminów.
Więcej jasności w tej sprawie wyszłoby tylko na dobre, myślę.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 17:27:30 przez Dopuser
[#107] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Dopuser, post #106

Ludziska mogą odbierać bany jako niezasłużone widząc, że inni użytkownicy gadacza zachowywali się podobnie i nie wywołało to żadnej reakcji adminów.

Do tego się już odniosłem wcześniej - inni przeklinający byli tak samo traktowani. Kolega bombermax wylał po prostu żal, że dostał bana i podał bezpodstawny argument - najwyraźniej nie obserwuje on forum 24/7 i nie widział, że reakcje są za każdym razem.
[#108] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #107

A sex chomików pod jaką kategorię podpadł ?
[#109] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Dopuser, post #108

Drwiny z decyzji moderatora. Było ostrzeżenie z prośbą o zakończenie dyskusji, lecz postanowiono temat "ukryć" i pokpić. Dlatego też właśnie taryfikator banów nie powstanie (czytaj też wcześniejsze posty).
[#110] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #107

Po pierwsze, cała ta dyskusja nie ma sensu i jak można było przewidzieć do niczego nie doprowadzi. Każdy ma swoje zdanie a na końcu admin i tak stwierdzi, że "większość" jest po jego stronie, że zarzuty były bezpodstawne i generalnie nikt z administracji poza szarą masą społeczności nie powinien i nie ma sobie nic do zarzucenia.

Naprawdę, to, że niektóra długość banów jest zwyczajnym przegięciem i nadużyciem władzy to nie jest wyssanym i bezpodstawnym argumentem tylko faktem. Faktem jest, że jednym wolno więcej innym mniej. Jedni klną na forum i dostają dwa dni bana, a inni stają w obronie pokrzywdzonych np. nie używając ani jednego wulgaryzmu i dostają... rok. Trudno budować na czymś takim autorytet i spokój wśród użytkowników.

I naprawdę mimo całej masy czasu i serca wsadzanych w powstanie i ewolucję portalu, nie jesteście nadludźmi o wyjątkowej inteligencji i moralności, a użytkownicy to nie szczeniactwo które ma we łbie kaszkę manną. Nikt nie mówi, że ktoś z administracji ma się tu biczować, ale trochę pokory, dystansu i przynajmniej wewnętrznej samokrytyki i refleksji by się przydało. Nie chcę ponownie słodzić recedentowi, ani innym wbijać szpilek, ale różnica między nim a resztą jest kolosalna i bije po oczach. Jak mówiłem, nie wszyscy są wspaniali we wszystkim i nie wszyscy nadają się do każdej funkcji.

Nie wiem czy w tej chwili jest w ogóle sens że to tutaj piszę w jakiejś nadziei na pozytywną reakcję, bo jak do tej pory moje doświadczenia i to co czytam wskazują, że sens jest niewielki.

A wracając do meritum, czyli do moderacji gadacza. Naprawdę nie chce być złym prorokiem, ale dłubanie w tym co jest i realizacja zamiarów, czyli banowania i egzekwowania tego co nie da się określić jasnymi i precyzyjnymi ramami, skończy się śmiercią Gadacza. Nikt tam nic nie będzie pisał, bo będzie się bał, że go dotknie portalowy "palec boży". Trudno też dziwić się ludziom trzydziesto, czterdziesto letnim i starszym, że będą się buntować, bo nikt nie ma zamiaru czuć się jak szczeniak w ławce, który będzie karcony linijką, czy kozą, za to, że powiedział coś nie tak. A problemy amigowe i tak będą wstawiane na forum, bo każdy o zdrowym rozsądku dokładnie tak robi.

Nie jestem w stanie zrozumieć, jak komuś kto nie udziela się na Gadaczu przeszkadza jego treść. Mnie np. od dłużeszego czasu denerwowały programy pani Olejnik, pana Lisa, oraz Szkło Kontaktowe itp. audycje. Przestałem zatem je oglądać i przestałem się denerwować. Proste.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 19:49:28 przez Duracel
[#111] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #110

Moim zdaniem demonizujesz i nie mam zamiaru w żaden sposób komentować Twojej wypowiedzi (potoki zdań już na ten temat się przelały). Napiszę tylko, że na ile sięgam pamięcią, za wyjątkiem jednego razu, nikt nie dostał bana za niewinność, a jego długość, pomimo że niektórzy mogą odbierać to jako "subiektywne widzi misie moderatora" była odpowiednia do przewinienia, sytuacji, powtarzalności zjawiska i osoby. W tym temacie tyle i proponuję nie ciągnąć tego dalej, bo to najzwyczajniej nie ma sensu.
[#112] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #110

Naprawdę, to, że niektóra długość banów jest zwyczajnym przegięciem i nadużyciem władzy to nie jest wyssanym i bezpodstawnym argumentem tylko faktem. Faktem jest, że jednym wolno więcej innym mniej. Jedni klną na forum i dostają dwa dni bana, a inni stają w obronie pokrzywdzonych np. nie używając ani jednego wulgaryzmu i dostają... rok. Trudno budować na czymś takim autorytet i spokój wśród użytkowników.


To jest niestety prawda i większość to widzi, no może poza tymi, którzy "mogą sobie pozwolić na więcej", a listę tych, którzy bez problemu sobie tu wpadną z wycieczki z wysp - ale nie tylko - obrażą kogoś albo napiszą inną bzdurę i są bezkarni mógłbym tutaj umieścić a myślę, że bez problemu inni by dodali swoje propozycje ale po co... coś to zmieni, Ci "wybrani" zaraz przylecą z płaczem, że są pokrzywdzeni i, że g#wno prawda, co potwierdzą moderatorzy i po temacie. Jest kilka możliwości przeciwdziałania takiemu stanowi rzeczy i to bez uciekania się wulgaryzmów czy łamania regulaminu ale pokazując wybranym osobom, że zostali określani jako podżegacze np. w wojnie systemów amigowych i podobno amigowych - bo tak to można określić przyglądając się wypowiedziom na forum. Jak ktoś chce spróbować to mogę podać sposób. Zabawa będzie przednia jak pewne osoby dostaną prosto w twarz prawdę o swoim zachowaniu.
[#113] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #110

W przypadku Gadacza wystarczy przestrzegać regulaminu (przy założeniu że znajdzie się tam zakaz dyskusji o religii, seksie i polityce) aby nie bać się "palca bożego". Chyba jesteś na tyle bystry aby wiedzieć czy piszesz o religii, seksie bądź polityce. Śmieszne są dla mnie argumenty tych, którzy wolność w pisaniu o w/w sprawach traktują jako "źrenicę wolności portalowej". Dla mnie przykładowo wolnością jest wolność od natykania się na Gadaczu do niczego nie prowadzących wynurzeń paru nawiedzonych politycznie osobników. Niezależnie od opcji politycznej. Każdy ma prawo do posiadania własnych przekonań dot. wspomnianej trójcy tematów i naprawdę guzik mnie obchodzi co ma do powiedzenia na te tematy osobnik X z portalu amigowców.
PPA jest portalem tematycznym poświęconym Amidze. Jeśli pisanie na temat Amigi uważasz za nudne, to zmień portal. Są wspaniałe portale poświęcone polityce: prawicowe, lewicowe, liberalne.... dla każdego coś fajnego.
Z ciekawości przeglądnąłem profile kilku osób, i zauważyłem ciekawe zjawisko: ilość osób ignorujących wypowiedzi danego forumowicza jest mocno związana z jego "zaangażowaniem politycznym" na Gadaczu. Może to was otrzeźwi panowie, bo jeszcze trochę powalczycie w obronie tej waszej pseudowolności, a wasze posty na PPA będziecie sobie czytać wyłącznie w swoim 3-4 osobowym gronie.
[#114] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #113

Brawo za te słowa. Ciekawe tylko ile osób wyciągnie z nich naukę.
[#115] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #113

Nie rozumiem problemu, jest kanał ircowy #ppa - nijak w zasadzie nie jest moderowany, bana zarobisz ewentualnie za robienie wielkiej wiochy (ale takiej NAPRAWDĘ wielkiej, ostatnie bany zarabiał chyba arti za spamowanie kanału).
[#116] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #113

Może to was otrzeźwi panowie, bo jeszcze trochę powalczycie w obronie tej waszej pseudowolności, a wasze posty na PPA będziecie sobie czytać wyłącznie w swoim 3-4 osobowym gronie.

A to większe grono czyta "nasze wypociny" ? Nie możecie się bez nich obejść, czy jak ?
[#117] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #113

A nie mozna po prostu zrobic odpowiednich dzialow w pregierzu? Jak za bardzo urosna to pojda po prostu do kasacji. Bo wbrew pozorom polityka jest dosc zwiazana z Amigami - prawo, ustawy zwlaszcza dotyczace tzw. wlasnosci intelektualnej etc. Ludzie sie tam wyszaleja i tyle. Co do religii chyba tez byl jakis soft zwiazany z Amigami i religia. A trzecia droga - to w sumie chyba tez jest caly przemysl "artystyczny", ktory byl jakos reprezentowany na przyjaciolce, ze sie tak nieco zbyt nisko wyraze.

Poza tym ja nie zgodze sie, ze nastapila brutalizacja jezyka politycznego i dlatego zwiekszono modowanie. To twierdzenie jest zupelnie nielogiczne, zobaczcie co dzialo sie np. w latach 90, czy nawet dekade temu. Owszem niektorzy politycy dzieki takim twierdzeniom wygrali wybory, a slaba opozycja raczej sie nie wykazala choc kleski rzadu w wielu dziedzinach widzimy codziennie. Raczej zmienila sie linia ppa i zaczeto robic porzadki .
[#118] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@madman15, post #115

Co ja :( ?
[#119] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@ruberum_ignis, post #117

Prawo, zwłaszcza prawo autorskie to nie polityka.
[#120] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@recedent, post #91

Ja NIGDY nie chrzanię.NIGDY.

Wnioskuję o usunięcie mojego konta z portalu PPA.pl, który działa na rzecz prawa a nie wolności, sugerując tym samym, że jest portalem dla ludzi, którzy nie wiedzą, co jest najważniejsze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem