[#181] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@radzik, post #176

Dlatego fajnie jakby oba środowiska się wzajemnie wspierały,

No właśnie, jaki sposób na to byłby lepszy, niż wydanie AOS 4.x ma Mini/Power/e/Maca?
Może wtedy więcej softu wychodziło by jednocześnie na obydwa systemy...
[#182] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #181

No właśnie, jaki sposób na to byłby lepszy, niż wydanie AOS 4.x ma Mini/Power/e/Maca?
Może wtedy więcej softu wychodziło by jednocześnie na obydwa systemy...

Ale rozumiesz, że Hyperion w ten sposób nie mógłby wydać systemu komercyjnie ze sprzętem dla nowych użytkowników? Obecni sobie zawsze poradzą, ale wyobrażasz sobie reklamę na poziomie:
"Nowy AmigaOS 4 na tani sprzęt już w sklepach! Aha! Ale sprzęt to załatwiacie sobie sami. PS. Nie ma gwarancji."

Przecież po czymś takim Krashan by podsycał flame'a na jakieś 400 wiadomości! (nie, nie sądzę, że to, że MOS byłby jednocześnie w takiej samej sytuacji sprawiłoby, że Krashan by się powstrzymał)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 22:37:51 przez Radov
[#183] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #179

Radov ale kotow sie nie wyprowadza.

Pozdrawiam,
RadziN
[#184] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #179

Wow, historia mistrzostwo i trudno się z nią nie zgodzić
[#185] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #180

Nie zrozumiesz ale mimo wszystko napisze. Nie wyprowadzam psów ani kotów, nie jestem właścicielem/posiadaczem psa, kota, Morphosa i OS4.
Jako potencjalny użytkownik jednego z nowych AmiSystemów chciałbym się dowiedzieć czegoś na ich temat, na temat sprzętu również. Wchodzę więc na odpowiedni portal i czytam a czasami nawet coś napiszę. I dziwią mnie tacy nieprzystosowani którzy chcą mi udowodnić że na tym portalu nie powinienem rozmawiać czy pytać o tym co oni uważają za niewłaściwe.
Może załóżcie własny portal i tam mnie nie dopuszczajcie do głosu.

ps. o ile o Morphosie można dosyć łatwo się wszystkiego dowiedzieć kupując sprzęt za dwieście do pięciuset złotych i instalując darmową wersję systemu to w temacie OS4 najlepiej uczestniczyć aktywnie w dyskusjach na ich temat. Dopytując o szczegóły.


Pozdrawiam
[#186] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #179

Dowcip bardzo mi się spodobał, ale naszła mnie taka myśl skąd ten lekarz medycyny miał te materiały promocyjne od Hyperionu? Czyżby to był jakiś Kolejny Betatester?

PS. Proszę nie obrażaj się, bo naprawdę mi się spodobało, a że lubię angielski humor dorzuciłem swoją cegiełkę.
[#187] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #179

Rewelacyjny dowcip . Cóż tak to jest jak się chodzi do lekarzy betarycerzy OK
[#188] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #179

Dowcip niezły - z takim humorem mógłbyś poprowadzić Familiadę zamiast Strasburgera
[#189] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #182

Ale rozumiesz, że Hyperion w ten sposób nie mógłby wydać systemu komercyjnie ze sprzętem dla nowych użytkowników?

Dla nowych już wydał, a dla "starej gwardii" mógłby ułatwić dostęp do taniej platformy? Wtedy byłby "wilk syty i manchester city" :)

A jak wiadomo, brakuje tylko sterownika do dźwięku i sieciówki pod mini dla AOS4.x.
Czyli mieli by z tym o wiele mniej roboty niż przy oprogramowaniu X1000 lub netbooka.

Przecież po czymś takim Krashan by podsycał flame'a na jakieś 400 wiadomości!

Po czymś takim to wszyscy by rozkręcili temat do 1000 wiadomości, a dyskusja zeszła by na same systemy, nie sprzęt :)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 23:02:44 przez kjb666
[#190] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #179

Żart:

Krashan bojkotuje spożywcze SAMy. Za dużo Acube ;)

Idzie Radov po parku i widzi jak motyl siada na wypatrzonej ławeczce. Pierwsza myśl - Morphoswcy zawsze się pchają w nie swoje miejsce ;)

Pozdrowienia i oby więcej luźnej atmosfery tu było :)
[#191] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadoslawF, post #185

ja juz napsiałem swoje przemyślenia kilka postów wyżej, dziwnym trafem nikt ich nie skomentował

tekst pod linkiem

Też jestem osobą pokroju RadoslawF. Mam OS 3.1 i tyle. Obecnie mam morphosa na wypożyczeniu, a AOS mogę sobie podziwiać conajwyżej na youtube. I widze to tak: na morphosa jest sprzęt, jest go sporo (statystycznie rzecz biorąc pewnie ma jakąś baze użytkowników), jest dostępny i jest to sprzęt tani - nikt się nie bał mi go wysłać :)
[#192] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #183

@RadziN

Wyprowadza, wyprowadza - ino nie wyżyma:)
A pisząc serio: moi znajomi kociarze, mieszkający w stolicy wyprowadzają zwierzaki na szeleczkach. Uzasadnienie jest następujące: miejski, wykastrowany kot nie pilnuje swoich zapachów. Po "ucieczce" ma dużą szanse nie wrócić (chociaż z historii wiem, że w końcu - po kilku dniach - wracały)

@Ender
Bez obaw, mnie trudno obrazić
A już pisząc dowcip o lekarzu (medycyny ) sam zauważyłem, że kartki z trójkątem, kółkiem i kwadratem można dość śmiesznie zrozumieć w kontekście nienajlepszej kampanii marketingowej Hyperionu :D Tak więc - można powiedzieć, ze ten element zamierzony.

@RadosławF
Ależ ja Ciebie bardzo dobrze rozumiem. I właśnie dla takich ludzi jak TY, którzy chcą się po prostu czegoś dowiedzieć, chciałbym żeby właściciele 50ciu kotów/flame'owcy, skoro już koniecznie muszą, robili to na własnym podwórku. Poziom entropii wszechświata bardzo na tym nie ucierpi (ba! nawet zyska!), a info że X1000 jest za droga, nieoprogramowana, a MOS z PB tańszy sam daję na "dzień dobry". Krashan&co naprawdę nie muszą tego ciągnąć przez 150 wiadomości zaśmiecając... Mają przecież swoje Morphos.pl - miejsca tam za mało do obśmiewania X1000? Czy też problem, że tam to nikt nie będzie widział?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 23:09:44 przez Radov

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 23:09:58 przez Radov
[#193] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Mir3k, post #191

Wprawdzie sprzęt jest używany.. ale po pierwsze to marka (Apple) - a po drugie - za stosunkowo nieduże pieniądze kupujemy sprzęt który jest na w miarę normalnym poziomie (sorki, ale cpu z sam440 to się nadaje na płytę przemysłową, a nie do sprzętu desktop).
[#194] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #189

A jak wiadomo, brakuje tylko sterownika do dźwięku i sieciówki pod mini dla AOS4.x.
Czyli mieli by z tym o wiele mniej roboty niż przy oprogramowaniu X1000 lub netbooka.

No niestety nie - problemów było więcej. To co wtedy Virtual Works osiągnął (bo to nie Hyperion) było dopiero wstpęną alphą. Jak pamiętam, został jeszcze do rozgryzienia cały chipset, GPU. No i trwał proces z A.Inc. A w warunkach procesu kontynuowania prac byłoby samobójstwem.
Taka możliwość powstała w 2008 roku - a wtedy już było Sam440ep i wkrótce potem flex. Droższe (ale używane maci też wtedy były droższe), ale też dostępne komercyjnie.
[#195] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Mir3k, post #191

Niestety taka jest ścieżka OS4 i się to raczej nie zmieni. W sumie szkoda bo OS4 na Mini byłby (lokalnym) hitem. z drugiej strony polityka firmy H daje szanse istnieć i się rozwijać np. firmie ACube.
Tak źle i tak nie dobrze, choć z punktu widzenia zwiększenia userów systemu Mini to bardzo dobry pomysł.
[#196] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Tiger_X, post #190

Idzie Radov po parku i widzi jak motyl siada na wypatrzonej ławeczce. Pierwsza myśl - Morphoswcy zawsze się pchają w nie swoje miejsce

NIEPRAWDA!!!!

...tylko gdy na czerwone
[#197] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #192

morphos.pl - tematyka MOS
exec.pl - tematyka AOS
ppa.pl - tematyka AOS, MOS, AROS, UAE

Bez sensu rozmawiać miedzy sobą na morphos.pl, nie wysłuchując argumentów zwolenników AOS, to by była monolgia, coś jak dyskusje o MOS na exec.pl ;)
[#198] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #192

Nie rozumiesz mnie, jak bardzo chętnie czyta zarzuty jednej strony i odpowiedź na te zarzuty z drugiej, w ten sposób dowiaduje się o rzeczach które pomija oficjalna propaganda i reklamy. Program polega na tym że chcesz zablokować dyskusję i w tym celu wymyśliłeś śmieszną ale nieprzystającą historię o wyprowadzaniu kotów.
Zostaw te koty i porozmawiaj merytorycznie.
Przed wyjściem X1000 było trochę zamieszania i niepewności w temacie procesora, jedni liczyli na rewelację w stylu ósmego cudu świata czyli następcę G5 inni krakali że wcisną jakieś niechodliwe g.... . Wreszcie podali oficjalnie, jednak ósmy cud świata, potem sprzęt wyszedł i pojawiły się testy, porównania i okazało się że cud świata następca G5 przegrywa ze starym G4 taktowanym wolniejszym zegarem. Jakim cudem ? już chyba wiem, zamiast cudu świata wstawili niechodliwe g.... .
Pytanie brzmi dlaczego zrobili to w tak drogim sprzęcie ?


Pozdrawiam
[#199] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@radzik, post #195

W sumie to szkoda, że niezależnie od systemu (AOS 4.x, MorphOS) takie Apple nigdy by się nie zgodziło, żeby ktoś robił nowe MM z lepszym chipem graficznym Ati (np. 9250 - 128 bit/256mb ram) w jakiejś rozsądnej cenie.
[#200] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #192

Ja obecnie pewnie zbyt obiektywny nie jestem, ale pamiętam jak zaczynałem tutaj wchodzić częściej, jakieś 3 lata temu, to w oczy rzuciło mi się, że Panowie od MorphOs często robi flame w tematycze AOS. Według mnie nie jest to fajne i tak naprawdę miało to jakiś wpływ na mój wybór systemu którego teraz używam w Amigowaniu. Szanuję Trevora, bo on nigdy z tego co wiem na MoprhOs złego słowa nie powiedział...

Brygada MorphOs na początku zrobiła dobry ruch i o ile dobrze pamiętam, rozdała kilkanaście Pegasosów programistom. Więc zrozumiałe, że te osoby będą bronić MOSa, bo inaczej być nie może, ale po co atakować konkurencję, to takie niehonorowe (moim zdaniem). Dobrze byłoby zrobić np. artykuł który w sposób rzeczowy porównuje wady i zalety obu systemów i w ten sposób pomóc potencjalnym użytkownikom w podjęciu wyboru.

Widać również żal osób z MOSa do ludzi z Hyperionu, można napisać rzeczowy artykuł skąd się bierze (ja osobiście nie kojarzę tego co się działo w świecie post amigowym między 2000-2006). Może są ważne fakty, które mnie i inne osoby by bardziej przekonały w jedną czy drugą stronę.
Jeżeli takie informacje są już gdzieś zamieszczone, lub ktoś chce porozmawiać na żywo, jak chętnie wysłucham, poczytam.

Cały ten falme zmotywował mnie żeby kupić AOS 4.1 na mojego klasyka. Według mnie działa fajnie na tak starym sprzęcie. Więc AOS licencje +1 i od chyba dwóch lat licencja na AOS 4.0.

Co do cache i wielowątkowości, to sprawa wygląda tak, że problem pojawia się jeżeli jeden rdzeń/procesor wykonuje operację na pamięci która jest również w cache drugiego procesora/rdzenia. Jeżeli taka operacja zachodzi, to linijka cache drugiego procesora jest not valid (czy jakoś tak) i drugi procesor musi załadować te dane od nowa z pamięci. Żeby to zrobić (przez to, że chyba obecnie wszystkie procesory pracują w trybie burst) musi załadować całą linijkę (ta linijka ma w przypadku różnych procesorów różną szerokość - ilość bajtów - PA6T chyba ma 64B) przez co procek zajmuje magistralę na jakiś dłuższy czas. Żeby tego uniknąć po prostu nie daje się dwóm procesom pracować w tym samym obszarze pamięci, jak się da, a przeważnie się da.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 23:33:06 przez flops
[#201] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #179

tak jak posiadanie 50ciu kotów zamiast jednego uchodzi za podejrzane, tak robienie 200 wątkowego flame'a również uchodzi z jakiegoś powodu za podejrzane.

Tak samo posiadanie 50 psów jest nienormalne:)
Na spacer wyszedł jeden pies, drugi, potem kotek jeden drugi trzeci, potem piesek trzeci czwarty itd.itp.

Porównanie jest na serio zabawne (dla mnie), ale jak porównujesz z postami pod newsem, to zauważ że nie wyszło tam na początek "50 postów jednych" a potem "50 postów drugich".

A trawnik jest wspólny :)

Jak napisałem w #197:
Bez sensu rozmawiać miedzy sobą na morphos.pl, nie wysłuchując argumentów zwolenników AOS, to by była monolgia, coś jak dyskusje o MOS na exec.pl
[#202] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #197

Bez sensu rozmawiać miedzy sobą na morphos.pl, nie wysłuchując argumentów zwolenników AOS, to by była monolgia, coś jak dyskusje o MOS na exec.pl

Oczywiście, że tak. Ale czytanie przez 200 wiadomości, od dwóch lat - praktycznie tych samych wiadomości autorstwa Krashan&co, że spodziewali się czegoś więcej, szczególnie za tą ceną i jak to możliwe, że Hyperion nie podjął wysiłku żeby ich zadziwić bo to jedyny cel życia, pracy i droga do chwały - naprawdę "może się znudzić".
Pójdźmy na kompromis - zbierzmy wątpliwości Krashana&co w jeden duży plik i doklejajmy automatycznie pod każdą wiadomość związaną z AmigOSem. Uzyskamy ten sam efekt, ale łatwiej będzie mi (w razie) potrzeby rozmawiać z ludźmi, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej bo będzie 200 wiadomości mniej.

BTW. Przecież na morphos.pl Krashan spokojnie zacytuje Ci wszystkie argumenty zwolenników AOS i nawet jeszcze od razu powie Ci jak je obalić:)

@RadosławF
Zostaw te koty i porozmawiaj merytorycznie.
Przed wyjściem X1000 było trochę zamieszania i niepewności w temacie procesora, jedni liczyli na rewelację w stylu ósmego cudu świata czyli następcę G5 inni krakali że wcisną jakieś niechodliwe g....

A ja się obawiam, że jednak wciąż Cię rozumiem. Poza tym te koty to bardzo dobra przenośnia:) Jak najbardziej poprawna merytorycznie:)

Tak jak właściciel dachowca - **uwaga kolejna bajka**, który oczekuje uzasadnienia od właściciela rasowego Labradora:
- Po co mam kupić rasowego Labradora, skoro kota dachowca można mieć za 1/20 ceny
- Trudno odpowiedzieć, jedni lubią koty, a inni psy
- Ale po co Labradora! Są tańsze psy oraz koty!
- Cóż... Lubię takie psy są bardzo przyjacielskie i silne!
- Silne????? Przecież byle Rottweiler go zagryzie!
- No ale przecież nie tylko to się liczy. Lubią wodę, słynęły z wyciągania sieci rybackich...
- I to ma być specjalna cecha Labradora??? Kto kupuje Labradora do wyciągania sieci (to przytyk do XENY;) )
- Ale to przykład...
- A tam przykład, po prostu nie masz argumentów. A mówili, że Labrador to 8my cud świata! Koty są lepsze.
- Q^&^fa! Labradora możesz nauczyć wykrywać raka, a kota co najwyżej srać do pudełka!
- A Twój Labrador umie wykrywać raka?
- No nie...
- A mój kot za to umie srać do pudełka!!! Jest lepszy! Nie masz argumentów i jeszcze się unosisz!

Tak z mojego punktu widzenia wygląda rozmowa na kwestię X1000 od dwóch lat. Ty mnie zrozum, że po prostu w temacie X1000 jest dużo połączonych emocji i jeśli rzeczwywiście chcesz porozmawiać - to trzeba to robić spokojnie. Np. to że bardzo się cieszyłem (i cieszę!) z nadejścia X1000 nie oznacza, że traktowałem to jako 8my cud świata. Mogę więc porozmawiać na temat tego komputera, ale wciskanie mi - albo eXecowi - że prowadziliśmy jakąś szczególną kampanię marketingową na miarę 8mego cudu świata to nieporozumienie. Owszem, często się irytowaliśmy po kolejnym mega wątku z pytaniami (to tak przecież powstała "strucla"), ale też ciężko to nazwać hurra-optymizmem.

Gdybyś porozmawiał ze mną 2 lata temu - to już wtedy bym Ci powiedział, że najprawdopodobniej w X1000 będzie PA6T i że to dziwne posunięcie. (uwaga rozróżnij też dyskusję od pisania: niechodliwe g.... - tak nigdy byśmy nie porozmawiali).
Uargumentowałbym Ci też, dlaczego PA6T będzie najprawdopodobniej szybkim G4, którego zyskiem będą 2 rdzenie i dobra przepustowość pamięci. Powiedziałbym Ci też, że wydanie tego komputera bez obsługi 2 rdzeni i dobrego 3D to strata środków. Nie, nie wiem jaka to jest na recepta (tak, wiem - "zainstaluj MOSa")

Ale nie pamiętam, bym z Tobą rozmawiał na ten temat Biorąc powyższe, stawianie mnie pod ścianą jest trochę nie fair. Ale mogę Ci odpowiedzieć: "AmigaOne X1000 dlatego nie spełnia założeń, które założyłeś, bo najprawdopodobniej założyłeś zbyt wygórowane założenia." Tyle, że naprawdę - nie jest to problem mój, Hyperionu, ani Varisys. Więc tym bardziej nie ma co rozciągać na 200 wątków, zastanawiania się "dlaczego ktoś chciał więcej, a nie ma".
"koń jaki jest, każdy widzi". Ja już od dwóch lat innej szkapy się nie spodziewałem. Toja się dziwię się, że ktoś sobie wmówił więcej i uważa że to - jak mi się wydaje - m.in moja wina.
[#203] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@krashan_, post #145

hmmm, stare miały prawie nie używać ale o R10 wiadomo mi tylko tyle że na 100% ma optymalizacje pod G5 i testy potwierdzają wydajność w np. grach które też wychodziły pod japko vs. te same gry i ten sam cinebench na blachę. Pewnie z palca nikt tam tego nie optymalizował jak photoshopa a poszły tylko automatyczne optymalizacje z kompilatora czyli tak jak w 99% oprogramowania

swoją drogą okazuje się że Rosetta w Snow Leopardzie emuluje też AltiVeca

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 23:59:27 przez XoR
[#204] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@flops, post #200

Co do cache i wielowątkowości, to sprawa wygląda tak, że problem pojawia się jeżeli jeden rdzeń/procesor wykonuje operację na pamięci która jest również w cache drugiego procesora/rdzenia. Jeżeli taka operacja zachodzi, to linijka cache drugiego procesora jest not valid (czy jakoś tak) i drugi procesor musi załadować te dane od nowa z pamięci. Żeby to zrobić (przez to, że chyba obecnie wszystkie procesory pracują w trybie burst) musi załadować całą linijkę (ta linijka ma w przypadku różnych procesorów różną szerokość - ilość bajtów - PA6T chyba ma 64B) przez co procek zajmuje magistralę na jakiś dłuższy czas. Żeby tego uniknąć po prostu nie daje się dwóm procesom pracować w tym samym obszarze pamięci, jak się da, a przeważnie się da.


Tu chodzi o trochę inny aspekt:) Niezależnie od mechanizmów, które opisujesz, jest pewna zasadnicza różnica między procesorami wielordzeniowymi (ale też nie wszystkimi!), a konstrukcjami wieloprocesorowymi. Pisząc w uproszczeniu, konstrukcje wieloprocesorowe muszą synchronizować cache przez RAM (bo jak inaczej?). Właściwie wykonane konstrukcje wielordzeniowe - do RAMU sięgać nie muszą. I to jest ZASADNICZA różnica.
2x G4 - muszą dbać o spójność w RAMie
G5 - wystarczy na poziomie cache L2
PA6T - na poziomie cache L3

Swoją drogą - za to były krytykowane pierwsze procesory wielordzeniowe (bodajże) Intela - że były to w zasadzie dwie oddzielne konstrukcje na jednym krzemie - razem z cache L2, przez co którego nie można było wykorzystać do zarządzania spójnością na tym poziomie.

...A może się mylę?

PS. By nie było: współczesne konstrukcje wieloprocesorowe - planowane do takich zastosowań - synchronizują cache w jeszcze trochę inny, bardziej bezpośredni sposób, dzięki czemu nie muszą sięgać do ramu. Ale to też jest spora różnica - tzw. 3cia droga:)

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 00:06:58 przez Radov
[#205] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #202

Podpisuję się pod tym postem rękoma i nogami ! brawo:D
[#206] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #204

Aż tak głęboko nigdy nie wnikałem, nie brałem pod uwagę L2 i L3, moja wiedza pochodzi z dawnych lat, więc pewnie masz rację bo w dodatku jest to logiczne żeby L2 i L3 wykorzystać, co będzie o wiele szybsze. CoreDuo chyba właśnie to były dwa procki sklejone na jednym krzemie z oddzielnym dla każdego L2. Core2Duo już były o wiele wydajniejsze.
[#207] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #204

Pentium D 8xx czyli Smithfield to były dwa rdzenie Prescott ale zrobione na raz i tylko wyglądały jak jeden rdzeń. Nie wiem czy coś miały wspólne ale chyba nie bo następca czyli Pentium D o nazwie Presler miał poprostu w obudowie dwa całkowicie oddzielne rdzenie Cedar Mill więc pewnie rdzenie w Smithfield nie były nijak połączone więcej niż przez FSB.

Wydajnościowo tragedii nie było gdyż każdy rdzeń zajmował się swoim obszarem pamięci. Systemy operacyjne i oprogramowanie były przystosowane do konstrukcji gdzie były dwa procesory z własnymi pamięciami (jak np. płyty na dwa pentium 3) więc wspólna pamięć w Pentium D to i tak było spore przyśpieszenie bo nie trzeba było w razie draki kopiować pamięci z jednego procesora do drugiego Następne generacje przerzuciły wymianę danych do pamięci L2 a potem L3 aczkolwiek jako że system i tak się spisywał to przyśpieszenia kosmicznego to nie zrobiło...

ps. zresztą mam Pentium D klienta w naprawie to zrobię test za chwilę cinebenchem czy dwa rdzenie z oddzielnym L2 coś blokują...
[#208] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Radov, post #202

Tylko, że ten Labrador którego ów rozmówca ma zamiar kupić, chyba w 100 % rasowy nie jest, może to jakiś jego potomek, czy co? :)

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 00:27:32 przez Mir3k
[#209] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@ppascal, post #147

kiedy drugi rdzen bedzie gotowy przyjac kolejna operacje.
[#210] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Mir3k, post #208

Tylko, że ten Labrador którego ów rozmówca ma zamiar kupić, chyba w 100 % rasowy nie jest, może to jakiś jego potomek, czy co?


Bynajmniej! Labrador rasowy jest w 100%, ale miłośnicy Goldenów nie są pewni, czy te psy powinny się pojawiać na jednym zlocie, skoro pochodzą od różnych producentów

Edycja:
Dla niewtajemniczonych: golden retriever i labrador retriever - mimo podobnego wyglądu i charakteru zupełnie (w sensie oficjalnego podziału na rasy) nie są ze sobą spokrewnione:) Goldeny to rasa wychodowana na ziemiach (bodajże) rosyjskich Szkocji, a labradory pochodzą z Kanady (ale nie z przylądka Labrador - nazwa jest mylna) i chyba zostały "dopracowane" jako rasa w Wielkiej Brytani.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 00:35:23 przez Radov

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 00:40:03 przez Radov

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 00:40:23 przez Radov
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem