[#601] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #598

Sam dobrze wiesz o co mi chodziło - mało Cię znam, ale odniosłem wrażenie, że jesteś inteligentny i że zrozumiesz to co miałem na myśli. Ale w porządku, jeżeli tak to odbierasz to nie musimy sobie ręki podawać. Ja oczywiście w nikogo personalnie inwektywami nie pociskam i nie będę pociskał.
[#602] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #563

Nic już nie będę komentował,

A jednak :)
[#603] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #599

pytanie tylko czy Gimp aż tak miażdzy ImageFX 4.5 Studio
[#604] Re: MorphOS v Mac OS

@michal_zukowski, post #603

Pytanie też, czy działa sensownie na czymś innym niż X1000?
Odpalałem gimpa pod MacOSX, ofcoz osobny ekran dla X'ów. Masakra normalnie, niczym odpalanie Linuxa na osobnym ekranie. To tak samo jakby odpalić Photoshopa pod Shapeshifterem i twierdzić że ten Photoshop jest dla AmigaOS
[#605] Re: MorphOS v Mac OS

@Mufa, post #588

Nie pamiętam dokładnie roku, ale jakoś tak w drugiej połowie 90ych z ankiet od czytelników w MA albo Amigowcu, wynikało że ok 35% ma 1200 z 030, kolejne ok 30% z 040, a reszta była rozdrobniona od gołych A500, A2000 itp, przez 020, 060, i PPC, z tym że ostatnich dwóch było najmniej. A deklarowany planowany zakup najczęściej dotyczył wieży tower lub 040. Więc posiadacze najszybszych procków raczej nie stanowili głównego nurtu Amigowców, nooo chyba że we własnym przekonaniu. ;)
Ja swoją 1200 z 30ką HD i CD, kupiłem w 1996 (za ok 1100zł), czyli ok 17 lat temu, później jakieś 7 lat temu cena takiego konfigu spadła do ok 1/5 tego co na nią wydałem, a dziś znowu kosztuje tyle co naście lat temu. Garstka tych co nie przegapili spadku cen pokupowali w miarę tanio Powerki, które z żalem sprzedali ci co nagle stracili wiarę w sens i zapał do gonienia PC. Ja wtedy dokupiłem PSX za 400zł, a w tamtym czasie PeCety za 1500zł czy nawet 2,5tys (ani Amigi) nie dawały tyle fanu.

Wspominam o tym bo myślę że podane powyżej przykłady nie stanowiły ani popularnych ani użytecznych sposobów wydawania kaski. Powiedziałbym że były marginesem w Amigowym światku.
Sorry za OT :)
[#606] Re: MorphOS v Mac OS

@ZbyniuR, post #605

Twórcy Amigi przegapili dziki run sprzęciarzy na nowinki. Pamiętam jak klienci kupowali, wymieniali i tak na okrętkę. A jedynym ich celem było ilość fpsów w Quake, czy ilość punktów w benchmarkach. Na początku szalał Final Reality, później cała seria 3D Mark. Ludzie nałogowo kupowali sprzęt, który po 2-3 miesiącach wymieniali. Pamiętam jak 2 gostków zamówiło w jeden dzień radeony 9700 Pro 128 MB firmy 3D Prophet . Karta kosztowała wtedy 1850 zł. A ile takich było na całej Ziemi ?? PCety spiły całą finansową śmietankę....Amiga wtedy zdychała....

Gdyby w tamtych czasach ESCOM pokombinował i wypuścił następcę A1200 z dodatkowym portem na wymienny moduł grafiki, tylko pomażyć aby była wersja 3dfx a na Amigę....
[#607] Re: MorphOS v Mac OS

@gx, post #587

Nie przypominam sobie 80GB dyskow podlaczonych do 386 czy nawet 486 ?.

Bo jak pojawiły się dyski 80GB, to były już nowsze pecety ? A nie było nowszych Amig ?

Da się podłączyć i do XT. Czyli problem wybitnie programowy:
http://www.vintage-computer.com/vcforum/showwiki.php?title=XTIDE+Rev2
http://www.vintage-computer.com/vcforum/showwiki.php?title=XTIDE+TestResults
http://code.google.com/p/xtideuniversalbios/

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 13:47:51 przez zyga64
[#608] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
i tak musisz doinstalować jakiś Linux PPC na drugiej partycji


Nie muszę i nie mam Linuxa obok MorphOSa :)
[#609] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@KJB, post #608

duplikat, sorry

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 22:31:45 przez rwks
[#610] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@KJB, post #608

w takim razie masz na bank drugi PCet z Windowsem, bo na MOS niektórych rzeczy nie zrobisz zdaje się i wielu programów nie odpalisz, no nie? a Linux na tym sprzęcie daje większą niezalezność od Windy

z resztą wasza główna MOSowa przeglądarka jest oparta na linuksowym/OSowym silniku (webkit to fork KHTML z linuksowego KDE)
[#611] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
to kontrargument, right?


Nie wiem czy zauważyłeś o czym dyskutujemy, przeczytaj jeszcze raz zamiast dopytywać jak małe dziecko.

x1000 to nie jest komp do profesjonalnej pracy (software???). a jesli juz (narzedzia opensource) to jak zauważają koledzy to samo zrobisz za peciecie/maku


Ponownie doradżam czytać uważnie. Twój odkrywczy fakt jest powszechnie znany każdemu amigowcowi od 20 lat. Porównywałem X1000 do A4000, która dla przypomnienia również miała konkurencje w postaci PC/MAC na ktorych można było zrobić to samo, nawet były podawane przykłady LightWave czy Cinemy.

(a niech nawet z morphosem)


Kolejny tekst dowodzący kompletnej nieznajomości tematu. Morphos przez 15 lat istnienia dorobił się zaledwie jednego flagowego programu open source, czyli Blendera. No niech będzie jeszcze Mplayera, jeśli uznać że zwykły odtwarzacz filmów jest flagowym oprogramowaniem. Rodzi się pytanie dlaczego. Oczywiście mosowcy świecąc oczami odpowiadają że portowanie open source "jest nieamigowe". W takie bajeczki nie uwierzy jednak nawet 5-letnie dziecko, gdyby rzeczywiście brzydzili się open source, powinni nie dopuścić do powstania wspomnianego Blendera, Mplayera czy OWB (który jednak nie jest oprogramowaniem flagowym).

Odpowiedź jest jednoznaczna, pomimo propagowania swego rozwiązania gdzie się da i obrzydzania jak się da i gdzie się da systemu Amigi, pomimo iż jak się chwalą ich sprzęt jest 8 razy tańszy itd. Ponoszą klapę, przegrywając liczbą użytkowników i to miażdżąco. Inaczej tak olbrzymiej dysproporcji względem liczby oprogramowania (zarówno drobnicy z OS4Depot jak i tego flagowego o którym rozmawiamy) nie da się wytłumaczyć. Jest tylko jedno logiczne wyjaśnienie znacznie - mniejsza liczba uzytkowników, a co za tym idzie, będących w ich szeregach programistów (no chyba że przyjmiemy że niebiescy programiści mają mniejsze umiejętności, lub są bardziej leniwi, ale tak złośliwy by to zakładać to ja nie jestem).

To przecież nie przypadek
że Firefox jest na AmigaOS a na MOSa nie ma,
że Gnash jest na AmigaOS a na MOSa nie ma
że Allegro jest na AmigaOS a na MOSa nie ma
QT jest na AmIgaOS a na MOSa nie ma
Gimp jest na AMigaOS a na MOSa nie ma
AbiWord jest na AMigaOS a na MOSa nie ma
powstaje Java na AmigaOS a na MOSa nie
powstaje Libre Office na AmigaOS a na MOSa nie itd, itp.

Ja wiem że lubicie się dowartościowywać stawiając MOSa w jednym szeregu z AmigaOS 4, ale niestety suche fakty są takie że tak jak AmigaOS ma duże braki w oprogramowaniu open source względem linuksa, tak MOS ma je względem AmigaOS 4.
[#612] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #611

Firefox jest na AmigaOS a na MOSa nie ma

Nawet na pececie i linuxach używam zdecydowanie OPERY a nie Firefoxa, ale oba i tak są podobne wywodzą się z NetScape...
Będzie wysyp oprogramowania na MOSa, jeszcze troszeczkę trzeba poczekać..ja używam Mosa to bedą programy..
[#613] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #611

Właśnie dla tej listy, którą umieściles powyżej warto zapamiętać dlaczego OS4 przegrywa. Żadne z powyzszych programów nie jest oprogramowaniem korzystającym z systemu.

To ja wole miec uruchomionego linuxa caly czas na armie, logować się na xrdp przez rdesktopa i miec podmontowane dyski w obie strony. Predkosc bedzie podobna lub lepsza niż oprogramowanie cygnixa, a i mogę mieć cokolwiek linuxowego odpalanego z morphosa.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 23:35:00 przez michal_zukowski
[#614] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@rwks, post #610

w takim razie masz na bank drugi PCet z Windowsem


Tak, pecet z windowsem jest. Chciałem go wywalić, ale kobita awanturę zrobiła

z resztą wasza główna MOSowa przeglądarka jest oparta na linuksowym/OSowym silniku


Może i oparta, ale w pełni zgodna z systemem i pod MUI :) Więc żeby ją odpalić nie potrzeba ani Linuxa ani xwindows :)
[#615] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #611

To przecież nie przypadek


Że do komfortowej pracy na w/w programach potrzebna jest AmigaOne X1000 za 12 tyś ?

Też myślę że to nie przypadek...
[#616] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #611

i obrzydzania jak się da i gdzie się da systemu Amigi


Na dzień dzisiejszy Amiga posiada systemy AOS3.x ; Linux ; MOS1.4 ; AOS4.x ; AROS.

Jeśli stwierdzenie minusów któregoś z tych systemów jest "obrzydzaniem", to świadczy to tylko o samym systemie.
[#617] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@michal_zukowski, post #613

Właśnie dla tej listy, którą umieściles powyżej warto zapamiętać dlaczego OS4 przegrywa.


Jeśli przegrywa to fajnie ja chcę tak przegrywać, chcę mieć 3300 plików na OS4Depot zamiast 627 na MorphosFiles, chcę mieć te wszystkie wymienione wcześniej znane w świecie programy, zamiast jednego Blendera. Naprawdę mogę tak "przegrywać" z MOSem do końca życia
[#618] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #617

I jeden dzień dłużejpomysłOK
[#619] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #617

Jeden OWB pod Morphosem bije na głowę wszystkie przeglądarki www pod OS4. Cóż z tego że Timberwolf powstał na bazie starej wersji Firefoksa, skoro nawet głupie filmy na Youtube na nim nie chodzą.
Cóż z tego, że jest Gimp pod OS4, skoro po pierwsze jest to starsza juz wersja, po drugie aby sensownie działała potrzeba szybszego komputera (który w przypadku maszyn pod OS4 kosztuje jakieś 5 tyś zł.... bazuję na twoich wyliczeniach, w tym właśnie wątku udowadniałeś dlaczego maszyny z OS4 tyle kosztują).
Co do obfitości plików na OS4depot to niestety, marksistowska teza, że ilość przechodzi w jakość się nie sprawdza.
[#620] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
Jestem cierpliwy, ale wszystko ma swoje granice, więc trzymać się tematu.


Modelowy przyklad tendencyjnosci niebieskich adminow z PPA. Kiedy jakis koles twierdzi ze na Morphosie mozna zrobic to samo w przypadku open source, a ja potem twardymi argumentami rozbijam to w pyl wyliczajac konkretnie oprogramowanie open source ktore jest na Amidze a nie ma go na MOSie. To jego post jest zostawiony (mimo ze byl wczesniej oznaczony jako OT), a moj jest przeniesiony, bo przeciez zle by to (dla wizerunku i uzytecznosci MOSa) wygladalo. Natomiast jego klamiliwa teza wyglada w oczach niebieskiego usera jak najbardziej dobrze - zatem moze zostac.

Znowu tez moje posty zostaly przeniesione do jakis oszolomskich watkow w ktorych udzielaja sie osobnicy niechybnie piszacy z pomieszczsen o gumowych scianach, z rekordowymi liczbami ignorow na koncie. Nie chce brac udzialu w watku typu "Moja definicja Amigi" tak jak nie chcialbym byc kojarzony z watkami "Elvis zyje" lub pod "Pcimiem dolnym widziano stado krasnoludkow".

Jesli juz tak bardzo uwiera cie ze w kontekscie Amigi One odpowiadam opierajac sie na suchych faktach historie powstania tej marki oraz jego loga, to przenies to chociaz do jakiegos powaznego watku typu "Kilka faktow na temat powstania Amigi One", a nie do tego smietnika dobrego dla jubiego i spolki, ale nie powaznych ludzi.
[#621] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #620

To jego post jest zostawiony (mimo ze byl wczesniej oznaczony jako OT), a moj jest przeniesiony, bo przeciez zle by to (dla wizerunku i uzytecznosci MOSa) wygladalo. Natomiast jego klamiliwa teza wyglada w oczach niebieskiego usera jak najbardziej dobrze - zatem moze zostac.


Tu wypada zgodzić się z mufą - arbitralne przenoszenie i wycinanie postów, arbitralne decydowanie co jest pisaniem na temat a co nie jest, kierowane tylko własnym widzimisię osoby pilnującej osobiliwe rozumianego "porządku" wprowadza tylko chaos i zamieszanie, przekłamuje wypowiedzi, wyrywając je z kontekstu.

Proponuję pozostawić ludziom swobodę wypowiedzi, a na pewno się dogadają. Stanie z batem i metoda "dziel i rządź" się nie sprawdza.
[#622] Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #620

po prostu ppa to nie portal linuxowy, żeby o linuxowych programach pisać :P

poza tym wspominanie gnasha, gdy morphos ma coś lepszego do flasha jest strzałem w kolano
[#623] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@michal_zukowski, post #613

Właśnie dla tej listy, którą umieściles powyżej warto zapamiętać dlaczego OS4 przegrywa. Żadne z powyzszych programów nie jest oprogramowaniem korzystającym z systemu.

To ja wole miec uruchomionego linuxa caly czas na armie, logować się na xrdp przez rdesktopa i miec podmontowane dyski w obie strony. Predkosc bedzie podobna lub lepsza niż oprogramowanie cygnixa, a i mogę mieć cokolwiek linuxowego odpalanego z morphosa.


To po RDPie będzie uruchomione w MOSie? To ja już bym wolał uruchamiać przez Cygnixa niż uruchamiać dwa komputery, żeby uruchomić Gimpa :P
[#624] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #611

powstaje Java na AmigaOS a na MOSa nie


Przepraszam nieaktualne, pierwsza publiczna wersja już powstała. Oprogramowanie dla AmigaOS idzie jak burza w porównaniu do tego co dzieje się w świecie mosowym, gdzie ktoś już dawno zaciągnął ręczny hamulec i chyba przy okazji urwał wajchęŚpioch
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem