Wątek zamknięty
[#61] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Ender, post #59

A niech to wszyscy diabli - o ile dobrze pamiętam
[#62] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Duracel, post #58

"Konsensus możliwy jest tylko wtedy gdy obie strony wykazują dobra wolę."

Jezeli bez nacisku spolecznego polubowne rozwiazanie sprawy nie bylo mozliwe, oczywiste jest, ze jedna ze stron nie miala uczciwych intencji.

"Możesz oczywiście Pampersa podać do sądu i pewnie wygrasz w sprawie zniesławienia (...)"

Nie do konca, poniewaz: link.

"Im szybciej to zrobisz, tym szybciej oczyścisz swoją osobę i uratujesz reputację."

Praktyka pokazuje, ze taka wycieczka to bilet po wilku w jedna strone.

Przykra sytuacja. Mam nadzieje, ze sprzet sie odnaj..., khm, odkupi. dobre wibracje
[#63] Re: DES i zaginiony Miniacz

@F7sus4, post #62

Praktyka pokazuje, ze taka wycieczka to bilet po wilku w jedna strone.


Nie przesadzajmy, tu na szczęście nie ma jednobiegunowego TVNu i każdy ma możliwość swobodnej obrony w takiej sytuacji.

Jeżeli wszystko rzeczowo zostanie wyjaśnione i okaże się, że cała wina po stronie DESa tkwi w jego niefrasobliwości i lekkim braku powagi dla problemu przetrzymywania czyjegoś sprzętu, to na pewno wielu potraktuje to wiadomą prawidłowość, że nikt nie jest doskonały.
[#64] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Ender, post #59

Recedent pisał, że DES wyjaśnił dlaczego go nie było w życiu/PPA przez prawie rok. Obiecał sprawę teraz po swoim powrocie wyjaśnić/załatwić. Nadal tego nie zrobił, być może tym razem nie z jego winy (nie wiem jak było ostatnim razem), więc po kiego grzyba wszyscy się w tym wątku wypowiadamy, jeżeli to sprawa (delikatna) zainteresowanych


A nie wziąłeś pod uwagę tego, że Pampers uznał iż ciągnie się to już tak długo, a wszelkie metody kontaktu nie dają rezultatu, że trzeba wyciągnąć to po za cztery ściany?

Jest temat, to się ludzie wypowiadają i jest dyskusja
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: DES i zaginiony Miniacz
[#66] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Duracel, post #63

Pod warunkiem, ze go znaja.
[#67] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Duracel, post #64

Pampers miał prawo się wkurzyć, ale mi chyba najbardziej chodzi o reakcje postronnych, którzy niejako w moim odczuciu przy takich okazjach szczują jednych na drugich. Niech się sprawa sama rozwiąże/wyjaśni, a jak nie to wyłudzenie tudzież zniesławienie wyjaśnią ludzie, którzy wyjaśnianiem/osądzaniem takich spraw zarabiają na chleb. Chciałem swoimi wypowiedziami, rozbawić/rozładować atmosferę, mam nadzieję, że trochę się udało. EOT.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 20:33:34 przez Ender
[#68] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Ender, post #67

Niech się sprawa sama rozwiąże/wyjaśni, a jak nie to wyłudzenie tudzież zniesławienie wyjaśnią ludzie, którzy wyjaśnianiem/osądzaniem takich spraw zarabiają na chleb.


Abstrahując od tego jaka jest prawda w kwestii zaginięcia sprzętu. Jak sądzisz z dwojga złego Des wolałby aby właśnie przyszło mu wezwanie na policję albo sprawa z sądu, czy też to z czym się właśnie spotkał?

Jakby nie patrzeć, to wątek na forum jest mniej inwazyjnym narzędziem niż tułanie się po sądach, komisariatach, i na pewno pełni doskonałą funkcję przywołania do moralnego porządku. Poza tym daje publiczną możliwość oczyszczenia się z zarzutu, przeproszenia etc.

No chyba, że ktoś jest permanentnym złodziejem, ale nie sądzę aby nawet Pampers zakładając ten wątek był o tym w kontekście Desa w 100% przekonany i zrobił to po części z bezradności, po części z przekonania, że wstyd Desa zrobi swoje i wykaże więcej aktywności w sprawie wysłania zaginionego sprzętu i kontaktowania się tak przez GG, maile itd.
[#69] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Ender, post #67

ale mi chyba najbardziej chodzi o reakcje postronnych, którzy niejako w moim odczuciu przy takich okazjach szczują jednych na drugich.


Nie chodzi o szczucie. Ale o zwykłe poczucie przyzwoitości (a właściwie jego braku) aby drażliwe kwestie jak najszybciej wyjaśnić.
Tym bardziej, że podanie numeru przesyłki nie jest wysiłkiem ponad ludzką miarę.

Uwierz lub nie Ender, ale trochę przesyłek Pocztą Polską wysłałem i odebrałem.
Na ok. 500 przesyłek RAZ zdarzyło mi się, że paczka faktycznie zniknęła w sortowni. Widziałem to na stronach Poczty Polskiej właśnie.
Zgłosiłem reklamację, paczka się nie znalazła i po 30 dniach miałem pieniądze z ubezpieczenia przesyłki na koncie.

Ale z ostateczną oceną wstrzymam się jeszcze 24 godziny.
Potem wszystko będzie jasne.
[#70] Re: DES i zaginiony Miniacz

@stachu100, post #69

Mi też raz zgubili pracę, którą wysyłałem do psora na studiach. Poza tym PP to solidna firma.
[#71] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Ender, post #70

Ale przecież nikt nie twierdzi, że paczki nie giną.
Natomiast fakt niedoręczenia przesyłki i jednoczesnego braku potwierdzenia nadania u nadawcy (adresat nie zna nawet numeru przesyłki) daje dużo do myślenia pod adresem nadawcy...
[#72] Re: DES i zaginiony Migacz

@stachu100, post #71

Ale przynajmniej od 21-ego postu temat jest inaczej zatytulowany.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 21:59:11 przez F7sus4
[#73] Re: DES i zaginiony Migacz

@F7sus4, post #72

Miałem i ja tutaj nieciekawą sytuację z jednym z użytkowników PPA. Kupiłem na Allegro grę, pieniądze wysłałem tego samego dnia i cisza... poczekałem sobie chyba dwa tygodnie i napisałem do człowieka, żeby się określił. Odpisał, żebym dał mu jeszcze trochę czasu. Ok, nie ma sprawy. Dałem. I człowiek okazał się słowny. Nie dość, że mi dosłał zakupioną grę, to jeszcze do tego dał drugą w ramach rekompensaty. Dlatego ja jestem jak najdalszy od rzucania tak poważnych oskarżeń bez żelaznych dowodów. Rozumiem zdenerwowanie Pampersa, ale teraz chyba najlepszym wyjściem jest poczekać na to, co zrobi Des. Rozwijanie tej dyskusji jest moim zdaniem tylko dolewaniem oliwy do ognia.
[#74] Re: DES i zaginiony Migacz

@OSH, post #73

no ale co tu jest do zrobienia? Napisal ze wyslal, zostal poproszony po przedstawienie dowodu nadania i co? i nic. Zadna filozofia przeklepac pare cyferek albo wyjasnic cokolwiek. a tu cisza. Wiec jak dla mnie to wcale nie wyglada na to ze kogos tu sie niewinnie linczuje.
[#75] Re: DES i zaginiony Migacz

@Valwit, post #74

Tak jak napisałem - nawet jeśli się zgubi dowód nadania to można uzyskać jego odpis.
[#76] Re: DES i zaginiony Migacz

@KJB, post #75

pozyjemy zobczymy, na razie pozostaje wierzyc w cud
[#77] Re: DES i zaginiony Migacz

@F7sus4, post #72

Tylko czemu Migacz a nie Miniacz - korekta pisowni rule?
[#78] Re: DES i zaginiony Miniacz

@Des, post #25

Ja (jako niewinny, żaden kradziej, żaden łobuz) bardzo chętnie z Pampersem i Konradem flaszkę przewrócę, gdy już się sprawa wyjaśni.
Zero ansy z mojej strony, wyjaśnię, sprawdzę, zapomnę.
Nie nawaliłem, nie rąbnąłem. Jeśli to poczta, no to trudno, pokryję koszta, kupię miniacza, kupię system, osobiście wręczę osobie zainteresowanej.
Matkojedyno... Czy ja wyglądam na dupka żałosnego, który wziął i ukradł komputer? E, no nie.

czy tylko ja czytając posty takie jak ten mam odruch wymiotny? wymiotuje

jesteś największym dupkiem jakiego widziało PPA, totalne dno
wyrządziłeś ogromne szkody całemu środowisku a teraz masz czelność pisać to co piszesz?

Ależ chętnie sam zapodam swoje dane - imię, nazwisko, adres, numery telefonów, komunikatorów. Ja się nie ukrywam, do cholery ciężkiej.

zamiast pisać że chętnie zapodasz to zapodaj proszę bardzo te dane. Jeszcze dodaj nick z allegro/ebay w razie co aby nie mieć z tobą nic wspólnego nigdy
[#79] Re: DES i zaginiony Migacz

@adam_mierzwa, post #77

Po to, zeby ktos zwrocil uwage i sie zastanawial. joker
[#80] Re: DES i zaginiony Migacz

@F7sus4, post #79

Nie przesadzaj , chłopaki dogadają się a ty będziesz za te słowa najgorszy. Bez wyzwisk i bez chamstwa plis ! A muszą się teraz dogadać ,przeprosić i tyle ... .
[#81] Re: DES i zaginiony Migacz

@djpiotrs, post #80

Czasem jest tak, że człowiek potrzebuje drugiej szansy.
A potem trzeciej, i kolejnej...
Dajcie już spokój z tymi mądrościami, bo przecież każdy "Polak mądry po szkodzie".
Niech Des zrobi co obiecał i sam wyjaśni sprawę.
[#82] Re: DES i zaginiony Migacz

@djpiotrs, post #80

Z kontekstu wynika, ze chciales odpowiedziec XoRowi. Proponuje pamietac o numeracji postow.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 13:23:51 przez F7sus4
[#83] Re: DES i zaginiony Miniacz

@XoR, post #78

Nie przesadzajmy z tym linczem, pewne jest, że się zachował niewłaściwie, nie dziwię się reakcji Pampersa, ale odrobina dystansu też się przyda.
[#84] Re: DES i zaginiony Migacz

@glichtanski, post #81

Niech Des zrobi co obiecał i sam wyjaśni sprawę.
OK
[#85] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: DES i zaginiony Migacz
[#86] Re: DES - forumowy złodziej

@pampers, post #1

Czekam na nr przesyłki, wklejam rozmowę z gadu gadu:

2013-11-25 15:18:00 :: pamp3rs
i jak tam potwierdzenie wysyłki?

2013-11-25 15:19:04 :: DES
Spoko

2013-11-25 15:19:09 :: pamp3rs
możesz podać nr?

2013-11-25 15:19:17 :: pamp3rs
to rzucę okiem na stronę poczty

2013-11-25 15:28:52 :: DES
Ja wszystko zalatwiam z Konradem

2013-11-25 15:29:02 :: pamp3rs
czyli nie masz numeru tak?

2013-11-25 15:29:08 :: pamp3rs
czyli nie wysłałeś sprzętu

2013-11-25 15:29:15 :: pamp3rs
bo Konrad nie jest jego właścicielem

2013-11-25 15:30:31 :: DES
Konrad mi podal adres, nie wiem, kto jest wlascicielem. Znaczy, od dwoch dni wiem, ze Ty.

2013-11-25 15:31:01 :: pamp3rs
no to podaj proszę nr przesyłki

2013-11-25 15:31:14 :: pamp3rs
co za problem przeklepać na klawiaturz parę cyfr?

2013-11-25 15:32:11 :: DES
Wroce do domu, to podam, teraz z komorki klikam

2013-11-25 15:32:17 :: pamp3rs
ok czekam

2013-11-25 15:32:29 :: DES
Ok.
[#87] Re: DES - forumowy złodziej

@pampers, post #86

Daj znać jak Des poda (lub nie poda) ten numer i będziemy mieli sprawę wyjaśnioną.
[#88] Re: DES - forumowy złodziej

@pampers, post #86

Pewnie sprzedal i teraz chce kupic nowy zeby ci wyslac takie jest moje zdanie ;),to nie lepiej sie przyznac i sie dogadac bo tak to bedziecie pisac do konca swiata i jeden dzien duzy.Ja ostatnio mialem podobny problem tylko ze ktos sie pomylil wiec moze trzeba tez wziasc to pod uwage.
[#89] Re: DES i zaginiony Miniacz

@BULI, post #83

a ja się dziwię że się on tak cacka z tym Desem jak mimoza jakaś
rok czasu i jedyne co zrobił to trochę telefonów i wiadomości przez internet? To jest koszmarnie niewychowawcze, co zresztą widać po pretensjach Desa który mimo że pretensji mieć nie ma prawa to nauczył się że takie zachowanie jest całkowicie dopuszczalne i nikt nie może mu nic zrobić ... pomysł

Des powinien publicznie podać powód nie wysłania sprzętu w przewidzianym czasie, przeprosić publicznie właściciela, całe środowisko Amigowe oraz szczególnie osoby które przez jego wygłup nie miały okazji skorzystać z akcji a także powinien wysłać zadośćuczynienie materialne właścicielowi sprzętu za przetrzymywanie go przez tak długi czas.

Wtedy i tylko wtedy miałby prawo napisać że nie mamy prawa go o nic oskarżać ani rzucać słów a'la 'złodziej' gdyby ktoś takich użył w stosunku do niego. Tego oczywiście nie zrobił a to już sporo o nim mówi wymiotuje
[#90] Re: DES i zaginiony Migacz

@XoR, post #89

Jakkolwiek nie wierzę w wersję DESa, to sprawa toczy się między nim, Pampersem i (z tego, co zrozumiałem) Recedentem. Niektórzy o tym najwyraźniej zapominają. DES nie ma za co przepraszać ogółu "środowiska amigowego" - takie wypowiedzi to jedynie podżeganie do zaostrzenia dyskusji. Sprawa została przedstawiona publicznie jako ostateczność, a nie jako furtka do przeprowadzania samosądu na stronie sporu, na dodatek przez osoby postronne.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 20:17:50 przez F7sus4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem