Wątek zamknięty
[#1] Dziwna aukcja allegro
już 4 razy sprzedane to samo na tą chwilę

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=amiga+blizard&search_scope=closed&bmatch=seng-v6-p-1-e-0409
[#2] Re: Dziwna aukcja allegro

@atarens, post #1

Nic nie jest dziwne jak sprzedawca ma 0 komentarzy.
[#3] Re: Dziwna aukcja allegro

@strim_, post #2

i zaraz posypią się wątki o oszukanych..
[#4] Re: Dziwna aukcja allegro

@atarens, post #1

Wszystkie wystawione z tego samego konta HerkulesAmiga z ZEREM komentarzy. Kupowane przez różnych użytkowników. Każda aukcja identyczna.
[#5] Re: Dziwna aukcja allegro

@AdamZeku, post #3

Tez zwrocilem uwage. Niestety, nie jest to wykluczone.

Mam nadzieje, ze nikt z nas nie jest kupujacym. Nie spodziewalbym sie otrzymania tych kart po 400zl, na dodatek posiadania 4 sztuk przez zupelnie anonimowa osobe.

Prawdopodobnie akcja z gatunku "podk@#!wienia" rynku. Do zignorowania, szkoda strzepic jezyk.
[#6] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #4

Tylko raz karta została sprzedana przez "Kup teraz". Może w pozostałych przypadkach ustawiona była cena minimalna i nie została osiągnięta? Po zakończeniu aukcji tego nie widać.
Chociaż faktycznie dzień ten sam, tylko godziny różne. Bardzo dziwnie. Ale gdyby te aukcje były wystawione jednocześnie to chyba by ktoś zauważył? Są przecież identyczne.
No i cena zbyt niska, więc chyba jednak ktoś się "bawił"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 14:35:32 przez tOMashBe
[#7] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #5

I wszystkie sprzedane wczoraj, poza jedną sprzedaną dzisiaj.
[#8] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #6

może źle patrzę, ale 4 razy kup teraz, a raz niesprzedana..
[#9] Re: Dziwna aukcja allegro

@AdamZeku, post #8

Fakt, mój błąd. Zasugerowałem się listą aukcji. Dostawa paczką pobraniową, więc całkiem bez sensu, przecież taką kasę można zablokować po odebraniu paczki.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 14:39:10 przez tOMashBe
[#10] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #9

śmierdzi na kilometr.
[#11] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #9

w jaki sposób? Bo ja nie miałem możliwości sprawdzenia zawartości paczki przed odebraniem, a jak się okazało, że za 60 pln dostałem gazetę (na liście przewozowym było wpisane latarka) to mi pani z poczty powiedziała, żeby pojechał na policję, bo tylko oni mogą zablokować przelew. Policja powiedziała, że mam się najpierw kontaktować z nadawcą (dane nieczytelne) i tak to się wszystko skończyło.
[#12] Re: Dziwna aukcja allegro

@ExciterELB, post #11

Znam przypadek, że poczta zablokowała wypłatę kasy z pobrania na podstawie informacji, że sprawa została zgłoszona na policję. Ale to dotyczyło przekazu pocztowego, nie przelewu. W banku chyba jest trudniej.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 14:54:39 przez tOMashBe
[#13] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #9

no niby tak fajnie to wygląda że przy odbiorze płatność ale się jednak płaci, coś przychodzi więc się myśli że to wkońcu karta i się płaci.
Co innego jak jest opcja za dodatkową opłatą sprawdzenia paczki przy kurierze (ale też nikt przy kurierze przecież nie będzie załączał amigi i testował karty).

Chyba że się mylę i użytkownik naprawdę ma kilka kart blizzarda które chce sprzedać i zrobiłem niepotrzebny dym na ppa ale szczerze mówiąc - wątpię w to!

A z ppa kilku kupiło ;( (wydaje mi się) ;( więc warto się zastanowić
[#14] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #9

Dostawa paczka pobraniowa zostawia slad w takiej postaci, ze ktos - fizyczna osoba - kwituje pod wskazanym adresem odbior gotowki. Nie sadze, ze uszloby to plazem.

Z kolei PayU zaostrzylo rygory wyplat - obecnie bez pelnej, recznej weryfikacji danych konta bankowego z danymi Allegro (musza sie w 100% zgadzac), nie jest mozliwe podjecie pieniedzy przez sprzedawce/oszusta. Zmiana danych oznacza ponowna weryfikacje. Do momentu jej przejscia, pieniadze sa zawieszone w PayU.

Jezeli sprzedawca, zamiast konta bankowego wskazal przekaz pocztowy jako metode wyplaty (podczas rejestracji), wowczas jest proszony o przeslanie kopii dowodu osobistego do Allegro. Za to sie wzieli w Allegro - trzeba przyznac - potencjalni oszusci nie sa juz anonimowi.

Warto jednak zwrocic uwage na inny szczegol. Cena. 400zl idealnie miesci sie w obecnym przedziale, w ktorym mowimy jeszcze o wykroczeniu, a nie przestepstwie. To daje mi najwiecej do myslenia.



Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 15:03:45 przez F7sus4
[#15] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #12

w banku nie ma możliwości blokady przelewu, nawet jak jest jeszcze niezaksięgowany
bank nie zablokuje przelewu bo nie ma już takiej możliwości


należy udać się na policję i zgłosić do allegro, po miesiącu czasu allegro zwraca poniesione koszty w ramach programu ochrony kupujących

sam zostałem oszukany na sporą kwotę niedawno (kilku tysięcy) i odzyskałem pieniądze od allegro z programu ochrony kupujących
[#16] Re: Dziwna aukcja allegro

@atarens, post #13

Jak dla mnie cena jest nierealna, poza tym 0 komentarzy i konto założone niedawno, więc niestety chyba masz rację. Na co liczy ten sprzedawca to nie wiem, przecież zaraz go namierzą jak będzie problem.

Przykra sprawa. Dobrze, że chociaż można od Allegro odzyskać pieniądze, ale oni to jakoś weryfikują? Czy wystarczy przedstawić dowód, że sprawa jest zgłoszona na policji?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 15:04:27 przez tOMashBe
[#17] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #16

I w najgorszym wypadku, zaplaci mandat - patrz tu.
[#18] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #17

Nie do końca, miałem "kolegę" (znałem go jeszcze z podstawówki), który oszukał kilkanaście osób i dostał prace społeczne + zapłata jakiejś kwoty + zawiasy chyba 2 lata. Tyle, że może faktycznie chodzi o wartość do 400 zł, jako wykroczenie niewiele grozi. A chyba chcą jeszcze podnieść ten próg.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 15:09:11 przez tOMashBe
[#19] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #18

Podstawowka byla dawno, mowimy o przepisach wprowadzonych na przelomie 2013/2014.

edit (po Twoim edicie): Ano, o to sie rozbija. Do 400zl jest "bezpieczny".

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 15:10:41 przez F7sus4
[#20] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #14

A ta górna granica wykroczenia to nie jest przypadkiem 250zł, a do 400zł mają dopiero podnieść?
Jeśli jednak jest inaczej, to tym sprytniejsze bo nie wiedziałem, że limit wykroczenia podniesiono.
[#21] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #20

Faktycznie już podnieśli (w listopadzie jak wygooglowałem). Tylko że jak ludzie zgłoszą kilka spraw na policję to chyba liczy się ogólna wartość, a nie poszczególnych transakcji. Tak było w przypadku mojego "kolegi", bo pojedyncze transakcje miał na 100-200 zł, więc teoretycznie "tylko mandat". Ale razem ze wszystkich transakcji zebrało mu się coś ok. 2-3 tys. i miał normalnie sprawę w sądzie + wyrok. Sprawa sprzed 2 lat mniej więcej. Wiem, bo byłem świadkiem.


Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 15:15:30 przez tOMashBe
[#22] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #20

Juz wprowadzone. Informacje te potwierdzili mi na policji, gdzie nie dalej jak 2 tygodnie temu bylem skladac zeznania - jakis facet handlowal kodami do gier na Steam (podobno bylem poszkodowanym, u mnie kod dzialal).
[#23] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #21

Niestety, jest to za kazdym razem osobna umowa-kupna sprzedazy. Nie ma znaczenia, czy 4 razy okradles na Blizzardzie 1230, czy 1 raz na zestawie garnkow, a 3 razy na magicznym tosterze.

Niewykluczone tez, ze facet liczy na to, ze kupujacy nie sa w stanie skomunikowac sie ze soba. Jesli tak, niestety, ma duzo racji.



Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 15:16:31 przez F7sus4
[#24] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #23

My chyba trochę źle mówimy, bo ten limit 400 zł dotyczy KRADZIEŻY, a jeśli mówimy o OSZUSTWIE (tak jak na Allegro) to nie ma limitu i zawsze jest to sprawa karna, teoretycznie nawet za 1 zł można kogoś zgłosić. Na to są oddzielne paragrafy (chyba 278 i 286). I tak było w tej sprawie, gdzie świadkowałem.

Z drugiej strony poczekajmy na komentarze na Allegro, może ktoś sobie nabija punkty wirtualnie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 15:19:44 przez tOMashBe
[#25] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #24

Jest takie rozroznienie, rzeczywiscie.

Roznica polega tez na tym, czy otrzymasz przedmiot i, widzac ze jest on niezgodny z opisem, udowodnisz, ze ktos chcial wprowadzic Cie w blad, czy zaplacisz komus za otrzymanie przedmiotu, a ten nie wywiaze sie z zawartej umowy.

Znajac nasze prawo - waz sie przesliznie, krowa utknie. Jesli facet jest oszustem, zycze wszystkim, aby okazal sie krowa.

[#26] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #25

No tak, tylko jak udowodnisz, że dostałeś coś innego w paczce? Bez opcji sprawdzenia zawartości jakoś tego nie widzę.
[#27] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #26

Ci tutaj dostali ziemniaki, zamiast telefonu i jakos im sie udalo.
[#28] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #27

To fakt Tylko zablokowanie konta Allegro to nie to samo, co sądy czy policja.
[#29] Re: Dziwna aukcja allegro

@atarens, post #1

400 to dobra cena
[#30] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #28

Wyslalem mu maila z zapytaniem, czy moze ma jeszcze jeden egzemplarz. Zobaczymy, co powie IP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem