Wątek zamknięty
[#151] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #128

Jak widzę ogłoszenia na tablicy czy gumtree typu szukanie jelenia ..."przyjmę lub kupię niedrogo stare komputery Ami...Comm..Ata......bo kolekcjonuję". A potem ten sprzęt z pewnością ląduje na Allegro z 200% wyższą ceną niż kupił - to sam mam ochotę wystawić takie fake ogłoszenia z niskimi cenami i zobaczyć jak się wiją i jakie historie wciskają próbując jeszcze zaniżyć niską już cenę :)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 14:45:17 przez companiero
[#152] Re: Dziwna aukcja allegro

@companiero, post #151

Pisalem raz z jednym takim cwaniaczkiem, nawet mial przygotowany cennik w jakim skupuje.

Za Amige 1200 (akurat szukalem nabywcy) oferowal 50zl, za Amige 600... tez 50zl. Oczywiscie, krytyka ceny skonczyla sie zwyzywaniem mnie od wariatow itd. Za 50zl to moge mu liscia sprzedac, a nie A1200.

Ostatecznie, kupil ja nabywca z PPA i byl zadowolony. Mnie tez pasowala swiadomosc, ze oddaje sprzet pasjonatowi, a nie "do Zyda".
[#153] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #152

na tablicy czy teraz ol coś tam to takie ogłoszenia są niezgodne z ich regulminem i są usuwane, ogłoszenie typu kupię, ostatnio zaostrzyli wymagania, muszą być zdjęcia przedmioty rzeczywiste jak nie to usuwają też zdjęcia
[#154] Re: Dziwna aukcja allegro

@podolski_jp, post #153

Obchodza to wystawiajac ogloszenie w kategorii "Oferta wspolpracy", najczesciej rowniez jako firma. Na chwile obecna wisi przynajmniej 5 podobnych anonsow - musi to brac, skoro probuja.
[#155] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #152

Powiem Wam tak: wprawdzie jak uczy choćby Pismo Św nie trzeba się wstydzić wysokiego zysku, ani dokładnej miary, jak zwykle jednak jest jakaś bariera zdrowego rozsądku. Ten cham który Cię zwyzywał to jak nic przypadek psychopaty. Mam ostatnio takie hobby, identyfikowanie podobnych incydentów. Taki casus znałem osobiście w osobie znajomego. Skupował towar (nie Amigi) od znajomych - byłem świadkiem jak skamląc zaniżał cenę wręcz nieprzyzwoicie. Ludzie pękali i oddawali fant za pół ceny.

Znam typa od przeszło 20 lat dobrze, a w ogóle to będzie ze 30. Myślę sobie - jest to jakiś tam sposób na biznes, czasy ciężkie itp. Chcą to oddają, ale... jak pożyczył ode mnie większą gotówkę*, to 3 lata się już bujam żeby oddał. Rasowy psychopata, a jedną z lepszych prób jest próba na pożyczkę. Oczywiście już wcześniej miałem co do niego wątpliwości, brakowało kropki nad ,,i''. Jak ,,wydzieram mu z gardła'' (średnio to po 10zł miesięcznie) to robi takie miny.. Mam oczywiście ochotę zap..walnąć mu w łeb, no, ale to ostatecznie choroba. Inna sprawa że jak już mnie spłaci, to więcej widzieć go już nie chcę. Już teraz mnie mdli na jego widok.

Poczytajcie sobie o psychopatach, choćby na Wiki.

*coś mniej-więcej A1200 w dbd stanie (równowartość)
[#156] Re: Dziwna aukcja allegro

@podolski_jp, post #153

Tak jakby w temacie takie sobie ogłoszenie. Jak rozumiem cena jest dećko zaniżona ???
[#157] Re: Dziwna aukcja allegro

@sunater, post #156

Zawyżona.
Formalnie nie wiadomo czy jest sprawna, "Gość który sprzedawal mówił że działa ale nie mam możliwości jak tego sprawdzić."


Pozdrawiam
[#158] Re: Dziwna aukcja allegro

@fazior, post #105

W takim razie:

link
[#159] Re: Dziwna aukcja allegro

@sunater, post #156

Eee, a czemu po odwróceniu karty gniazdem simm do góry widać blat? Nie powinien się tam od spodu znajdować radiator z ppc? Pytam, bo nigdy nie miałem ppc (i patrząc po cenach, to mi to nie grozi). Wg. mnie coś jest nie tak z tą kartą - nie wspominając już o opisie typu "nie mam jak sprawdzić"...
[#160] Re: Dziwna aukcja allegro

@gegu, post #159

Widać blat ponieważ na karcie jest dziura na której oryginalnie był zamontowany wentylatorek (nie pamiętam już wymiarów, chyba 30x30mm) który nawiewał powietrze na "radiator" z drugiej strony karty. Popatrz na te zdjęcia.



[#161] Re: Dziwna aukcja allegro

@waldiamiga, post #160

Ale jeszcze radiator powinien przysłaniać tamtą dziurę. Jednym słowem złom. Po gnieździe procesora widać że grzebana na 99% padaka nie nadająca się do niczego.
[#162] Re: Dziwna aukcja allegro

@flops, post #161

CBA zgadza sie w 100%. Konto na Allegro ma nawet moja szescdziesieciokilkuletnia matka - jezeli dyskusyjna oferta trafia na Tablice/OLX, to tylko po to, by ulatwic sprzedawcy uchylanie sie od odpowiedzialnosci za przedmiot sprzedazy. Na Allegro jednak troche tych oferentow trzymaja "przy pysku". Biorac pod uwage ostatnie przygody (B1260, A4000), bylbym sceptyczny - raczej kolejny misiek z ligi.
[#163] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #162

Tym bardziej, że zdjęcie pochodzi z trwającej jeszcze aukcji na ebay.
link
[#164] Re: Dziwna aukcja allegro

@stachu100, post #163

LOL

Widac olewactwo zlodziei osiagnelo juz punkt krytyczny.
[#165] Re: Dziwna aukcja allegro

@stachu100, post #163

Ktos wczesniej wspomnial jak ludzie wymieniaja sie po forach sposobami "zarabiania na jeleniach z OLX". Nie czekalbym, tylko zglosil tego typka obsludze serwisu - im wiecej osob to zrobi, tym wieksza szansa na natychmiastowa reakcje.
[#166] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #165

Wracając do forum gdzie się wymieniają twardziele, jak kroić "jeleni", to ciekawe, czy później wypisują jak im wpada Policja na przeszukanie, zgarnia kompa i wszystko co przy okazji znajdzie.

Jak tylko poszkodowany zgłosi popełnienie przestępstwa i są najmniejsze ślady, Prokuratora przekazuje śledztwo do Policji, z rejonu w którym popełniono przestępstwo (adres IP, powiązane konto bankowe, czy jakikolwiek inny ślad). A później szybka akcja i twardziel płacze jak dziewczynka. Przeważnie tacy twardziele mają od 16-21lat i siano w głowie.

Trzeba zgłaszać każde oszustwo (jak jest kontakt do sprzedającego, to należy najpierw spróbować wyjaśnić bezpośrednio, zgłoszenie to ostateczność, kiedy wiemy, że nas oszukano), zajmie to jakieś 1h - 3h na spisanie zeznań, a później nawet nie trzeba jeździć po sądach, wystarczy podpisać, że sprawa może odbywać się zaocznie. Pieniądze z oszustwa i tak będzie musiał oddać, a przy okazji dostanie w najlepszym wypadku zawiasy, w gorszym kilka lat więzienia OK
[#167] Re: Dziwna aukcja allegro

@flops, post #166

Obowiazek jest na papierze. Nie sa odosobnione przypadki, ze policja zbywa takie zgloszenia - zwlaszcza w malych, zapierdzianych komisariatach.

Zgadzam sie, ze wiekszosc takich internetowych cwaniaczkow zamknie sie w przedziale do 25 lat, natomiast nie sadze, ze w przypadku retrokomputerow "sprawcami" sa te same osoby.

Wysokie zainteresowanie zakupem Blizzarda 1230 (1 sciema z Allegro), Blizzarda 1260 (2 sciemy z OLX), Amiga 4000 (3 sciemy z OLX) to dosc specyficzna wiedza, dostepna raczej wewnatrz srodowiska retro-komputerowego. Mowiac dosadnie: "Najciemniej jest zawsze pod latarnia."

Od momentu zalozenia tematu o "dziwnych aukcjach/ofertach", ilosc takowych (paradoksalnie!) wzrosla. Zbieg okolicznosci? Zlosliwosc ludzka? Teoria spiskowa? Co kto woli...
[#168] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #167

Moze ktos sie skusi?

link
[#169] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #152

Ech, sam mialem takie ogloszenie i bynajmniej nie po to zeby sprzetem handlowac. Ewentualnie jesli wpadlo mi np czwarte c64 to czyscilem, sprawdzalem i wrzucalem na allegro od 1 zl. Zawsze pytalem sprzedającego ile chce za sprzet i powiem wam , ze wiekszosc ofert jakie dostawalem to wlasnie ludzie ktorzy chcieli sprzedac mi drogo pospolity badziew, np dyskietki po 3 zl/sztuka, albo A500 za kilkaset zl. Zdarzaly sie tez okazje np Commodore PC na zasadzie "przyjedź pan i wez pan to ode mnie", albo prawie niesmigana A600hd i C64 w boxie + reklamówka peryferiow za 130 zl razem... ale to byly dwie sytuacje przed dwa lata. Raz koles sie na mnie obrazil jak zaproponowalem mu 200 zl za brudną A1200. Poradzilem mu wiec wystawienie od 1 zl na Allegro, a on wrzucil za kup teraz za 600 zl. kompletnego brudasa ze strychu... Ostatecznie okazalo sie ze wiecej sprzetu dostalem za free od znajomych, ktorzy przeszukali swoje piwnice.
[#170] Re: Dziwna aukcja allegro

@twardy, post #169

Jak widzę te graty ze śmietnika wyciągnięte z ceną 600, a nawet 800zł to aż wemnie się gotuje
[#171] Re: Dziwna aukcja allegro

@lysyzastary, post #168

A ile to w przeliczeniu na zł/USD lub Euro?
[#172] Re: Dziwna aukcja allegro

@BULI, post #171

[#173] Re: Dziwna aukcja allegro

@BULI, post #171

100 forintow to jakies 1,4, czyli 155000/100*1,40=2170 PLN. Acha, to chyba jest wegierskie allegro wiec powinno dac sie zalogowac na dane z polski.
[#174] Re: Dziwna aukcja allegro

@lysyzastary, post #173

Kupiłem A1200 Sprzedawca: 20Pilinka

treść aukcji:
Amiga 1200
cały komplet: komputer, zasilacz (nieoryginalny, z zasilaniem do dysku twardego), twardy dysk, Joystick, myszka oraz mnóstwo dyskietek z softem - głównie gry.
Masz pytanie - proszę pisać!
Komputer sprawny - stacja dyskietek wczytała Workbench 3.0 - jak na zdjęciu.
Dysk twardy działa. Myszka również. Joysticki, które mam (6 sztuk - wszystkie QuickJoy) działają - sprawdzone z komputerami C64 (2szt. - sprawne).
Sprzedaję sprzęt sprawny, bez gwarancji. Czytaj "o mnie" w razie zastrzeżeń.
Zapraszam do licytacji
Posiadam inne ośmiobitowce!


A teraz realia po rozpakowaniu sprzętu i odpaleniu:

1. Myszka nie działa "w pionie".
2. Na klawiaturze numerycznej nie działają klawisze "4" oraz "/".
3. Stacja dysków ciężko przyjmuje dyskietki, powodem jest nieoryginalna stacja, która na dodatek nie jest przykręcona (brakuje odpowiedniego elementu do mocowania).
4. Twardy dysk nie startuje (nie jest nawet widoczny w boot-menu, hdtoolbox też nie widzi).
5. Jeden z przycisków fire w joysticku - nie działa.

Sprzedawca otrzymał już ode mnie 2 maile i... nic, cisza jak makiem zasiał, nie odpowiada :)

Więc globalnie to ja tego Pana nie polecam :)
[#175] Re: Dziwna aukcja allegro

@KJB, post #174

Mialem juz z takimi misiami do czynienia. W opisie aukcji zapiera sie, ze nie udziela gwarancji, a jak przyjdzie co do czego, napisze, ze stalo sie to dopiero po Twojej stronie, ze to sprzet wiekowy, ze zle uzytkowales, a ze nie ma gwarancji, to sie mozesz... itd.

[#176] Re: Dziwna aukcja allegro

@KJB, post #174

nie widze u niego negatywa jeszcze, ja bym tego tak nie zostawił...
albo chociaż neutrala, chociaż pewnie odpłaciłby tym samym, ale bezpodstawnie więc może do ugadania z Allegro...
[#177] Re: Dziwna aukcja allegro

@zmiennik, post #176

Tutaj z aukcją jest wszystko OK, ale przestrzegam, żeby się przypadkiem nie przejechać bo cena wysoka: http://allegro.pl/amiga-motorola-68060-atari-falcon-i4290683126.html

Z oznaczenia wynika, że jest to wersja EC, a więc nie ma FPU, a co gorsza MMU, więc w przypadku Amigi nadaje się tylko do pchania karuzeli (bezużyteczny). Jest mała szansa, że jednak MMU i FPU nie są zablokowane i działają prawidłowo (mam taki sam procesor, tylko inna maska i jest w 100% OK), ale ten pewnie nie jest testowany, więc jest bardzo duża szansa, że nie działa MMU lub FPU. A cena już jest wysoka i szkoda kasy wyrzucać w błoto.
[#178] Re: Dziwna aukcja allegro

@flops, post #177

Zgadzam się. Można wyhaczyć za około 130-150 zł. A może i taniej z FPU i MMU.
Trzeba tylko poczekać.
[#179] Re: Dziwna aukcja allegro

@atarens, post #1

X1000 poszła podobno za 1500 zł na OLX. Kto kupił niech się pochwali:

link
[#180] Re: Dziwna aukcja allegro

@pong777, post #179

Będę zdziwiony jak się okaże że była faktycznie sprawna.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem