Wątek zamknięty
[#31] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #30

Ja zgłosiłem to na allegro, że coś śmierdzi i to porządnie (słów oczywiście użyłem innych) i załączyłem zdjęcie strony eFuzine z cenami Blizzard 1230/50 dla porównania. Pewnie na marne, bo ja tego nie kupowałem, ale ciekaw jestem czy to zignorują, albo czy w ogóle odpowiedzą coś.
[#32] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #22

U kogo kupowałeś? Też czasem sobie coś kupię ale nie miałem nigdy problemów, gra znikła z konta czy całkiem Ci je zablokowali?

Co do tematu to 400 zł za tą kartę to jest realna cena, ale już 4 czy 5 od jednej osoby to czuć że coś jest nie tak. Około rok temu ktoś sprzedał w opcji kup teraz blizzarda za 300 czy 350 zł więc da się.
[#33] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #31

Nie sadze, ze zmieni to cokolwiek. Dla osoby z zewnatrz, na dodatek rozpatrujacej takich spraw kilkadziesiat dziennie, niemozliwe jest do ocenienia prawdopodobienstwo, czy dana osoba mogla/nie mogla posiadac takiej ilosci relatywnie rzadkiej karty, ani tym bardziej osadzac, czy wolno/nie wolno jej bylo takie egzemplarze sprzedac. Gdybym sam chcial sprzedac swoja kolekcje, tez musialbys mnie zglosic.



Nawet jesli nie zareaguja (a tak mi sie wydaje), przynajmniej bedzie slad, ze ktos juz wczesniej dawal sygnaly w tej sprawie.
[#34] Re: Dziwna aukcja allegro

@mikser, post #32

Biorac pod uwage, ze Blizzardy skoczyly pod 700-800zl w Polsce, a pod 1000-1200zl na zachodzie - mozna te cene uznac za co najmniej atrakcyjna. Dodatkowo, strategiczna - patrz maksymalna kwota kradziezy uznawana wylacznie za wykroczenie.

Co do uzytkownika sprzedajacego klucze, nie wiem, czy moge publicznie zamieszczac takie informacje, gdy wobec osoby sa postawione zarzuty i toczy sie sledztwo - sprawdz skrzynke z prywatnymi wiadomosciami na PPA, tam opisalem proceder.
[#35] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #30

Dobry pomysł Może się skusi i odpisze.
[#36] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #35

Jeżeli czyta to forum, a pewnie czyta, to już raczej nie odpisze.pomysł
[#37] Re: Dziwna aukcja allegro

@Andrzej Drozd, post #36

Dobrze o tym pomyslalem przed zamieszczeniem wpisu. Jezeli tak jest w rzeczywistosci, kolejne aukcje raczej sie juz nie pojawia. Jezeli natomiast jest czysty, ma mozliwosc rozwiac powstale watpliwosci.
[#38] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #37

to sobie raczej poczekasz


ja napisalem do niego jeszcze przed tym jak poszla 1 karta
napisalem - kupiłbym ale 0 komentarzy............?

żadnej odpowiedzi nie miałem
jakby rzeczywiście było kilka kart chyba by coś odpisał i odniósł się do 0 komentarzy allegro
[#39] Re: Dziwna aukcja allegro

@atarens, post #38

Brak odpowiedzi to tez jakis znak. Osoba, ktora nie ma nic do ukrycia raczej nie unika dialogu, przeciwnie - atakuje zarzuty.

Zreszta, po co odpowiadac na maile kolesia z podejrzeniami, skoro wiadomo, ze z cena 400zl aukcja zniknie w 15 minut? To dosc specyficzna wiedza. Ciekawe, na ile dostepna osobom spoza PPA.

Coz, sto razy wolalbym, zeby pojawil sie teraz ktos pokroju lekarz_meda, czy innego franza55, z typowa historyjka na 100 postow o naruszonych dobrach osobistych i przed jakim sadem sie to nie skonczy, ale przynajmniej wyjasniajac sprawe, anizeli ktos rzeczywiscie by mial zostac skubniety na 400zl.



Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 16:24:51 przez F7sus4
[#40] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #39

Dostałem odpowiedź od Allegro:

Witam.

Dziękuję za zgłoszenie.

Podjęłam już stosowne działania w tej sprawie.

Pozdrawiam,


Może zbieg okoliczności, ale konto gościa zablokowane.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 16:20:28 przez glon
[#41] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #40

Dobra robota.
[#42] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #41

I bardzo dobrze, popieram OK
[#43] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #37

Kolejni raz domorośli rutkowscy, cba, fbi i nie wiadomo co jeszcze szczują człowieka.
Jeszcze do skarbówki go zgłoście. I do dzielnicowego, że pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej.
Jak czytam "Jezeli natomiast jest czysty, ma mozliwosc rozwiac powstale watpliwosci" to nóż się w kieszeni otwiera. Człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni się winy! A nie, że winny bo jeden z drugim przeglądający z nudów allegro 100x dziennie stwierdzili autorytarnie że on jest oszustem i teraz ma się kajać, przepraszać, że żyje i udowadniać swoją niewinność.
Jeszcze zapomnieliście rozwinąć wątku o handlarzynach żerujących na prawdziwych amigowcach.
[#44] Re: Dziwna aukcja allegro

@lekarz_med, post #43

Ale On nie został jeszcze za nic ukarany, jak dostanie 4 pozytywy za te rzekomo sprzedane karty to będzie wiadomo, że się myliliśmy. Wystarczy poczekać parę dni, zobaczymy czy ktoś mu komentarz wystawi.
[#45] Re: Dziwna aukcja allegro

@lekarz_med, post #43

Wiesz, to jest zwykła logika, do tego nie trzeba żadnych "narzędzi detektywistycznych". Ktoś wystawia identyczne aukcje wiele razy tego samego dnia, z tym samym opisem i zdjęciami. Do tego ustala zaniżoną cenę towaru i nie odpowiada na pytania (zadane przed zgłoszeniem do Allegro), a każda aukcja kończy się sprzedażą. To co Ci wychodzi z takiego zestawienia? Ma 5 kompletnie takich samych kart Blizzard i każdą sprzedaje za bezcen? Ja tego nie kupuję. Gdyby faktycznie tak było to wystarczy, żeby zrobił zdjęcie każdej karty osobno i wrzucił je na aukcje.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 16:50:40 przez tOMashBe
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Dziwna aukcja allegro
[#47] Re: Dziwna aukcja allegro

@lekarz_med, post #43

nie wiadomo co jeszcze szczują człowieka.

Mylisz obawy kupujacych ze szczuciem.

stwierdzili autorytarnie że on jest oszustem i teraz ma się kajać,

Nikt nie stwierdzil, ze sprzedawca jest oszustem, tylko sa przypuszczenia, ze jest taka mozliwosc.

I do dzielnicowego, że pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej.

Nikt o zadnym pijaku, ani skarbowce nie wspominal, choc te druga po sprzedazy sam powinien odwiedziec.

Człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni się winy!

Tak, bo zlodziej, ktory cos ukradl, a ktoremu nic nie udowodniono - w rzeczywistosci nie ukradl. Przedmiot kradziezy sam zniknal.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 16:51:45 przez F7sus4
[#48] Re: Dziwna aukcja allegro

@tOMashBe, post #45

Absolutnie nic.
Ale tobie jako domorosłemu detektywowi, oskarżycielowi i sądowi w jednej osobie na pewno coś wychodzi.
Tylko ciekawe czy gdy się okaże że się pomyliłeś tak samo ochoczo jak do linczu będą wszyscy jeden przez drugiego odszczekiwać swoje oskarżenia i przepraszać zainteresowanego.
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Dziwna aukcja allegro
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Dziwna aukcja allegro
[#51] Re: Dziwna aukcja allegro

@lekarz_med, post #43

W sumie to powstaję pewien paradoks.
Gdybyśmy mieli czekać ze zgłoszeniem podejrzenia oszustwa do momentu, aż zostanie ono rozpatrzone na [tak/nie], to do rozpatrzenia nigdy by nie doszło, ponieważ, aby zostało rozpatrzone najpierw musi zostać zgłoszone.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 16:53:45 przez glon
[#52] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #51

Tylko że żadna ze z stron tj. kupująy bądź sprzedający nie zgłosili oszustwa.
Natomiast głównymi zainteresowanymi okazali się znudzeni przeglądacze allegro szukający sensacji.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 16:56:00 przez lekarz_med
[#53] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #51

Ale przecież samo zgłoszenie do Allegro nie powoduje, że oni automatycznie komuś blokują konto. Sam kiedyś zgłaszałem inną aukcję bez żadnego efektu. Skoro tak zareagowali to widocznie mają jakieś podstawy poza zgłoszeniem.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 16:57:46 przez tOMashBe
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Dziwna aukcja allegro
[#55] Re: Dziwna aukcja allegro

@lekarz_med, post #52

Allegro przecież od dzisiaj nie istnieję więc podobnych spraw na pewno już w przeszłości było sporo, więc allegro nauczone doświadczeniem mogło uznać z bardzo dużym prawdopodobieństwem zbliżonym do 1, że jest to oszustwo skoro w przeszłości takie aukcję okazywały się oszustwami prędzej czy później. Żadnych innych nieprzyjemności koleś na pewno nie dozna bez twardych dowodów i udowodnienia winy.
Poza tym myślę, że allegro blokad kont nie nakłada zbyt pochopnie ponieważ wtedy ludzie by się do niego zrazili, więc skoro to konto, o którym mowa zablokowali, to znaczy, że były co najmniej poważne przesłanki.
[#56] Re: Dziwna aukcja allegro

@F7sus4, post #30

Jesli to dobry cwaniak to Ci jedynie powie, że jest z Japonii :)
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Dziwna aukcja allegro
[#58] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #55

Z Allegro to akurat jest dziwnie. W sieci można znaleźć wiele informacji od ludzi, że blokują konta czasem zupełnie bez sensu, np. gdy ktoś korzysta ze wspólnego łącza to potrafią zablokować wszystkich, którzy się z niego logowali. Niezależnie od tego, nie widzę nic złego w tym, żeby pisać na forum o dziwnych przypadkach z aukcji. Ludzie z Allegro na pewno nie zablokowali tego gościa tylko dlatego, że dostali jedno zgłoszenie.
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Dziwna aukcja allegro
[#60] Re: Dziwna aukcja allegro

@glon, post #55

"to nie ja, to allegro, a skoro tak zrobili czyli coś było na rzeczy" itd, itp.
To jest próba usprawiedliwienia siebie i wybielania za to, że komuś bezpodstawnie konto zablokowali przez tutejszą nagonkę.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 17:12:10 przez lekarz_med
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem