Wątek zamknięty
[#61] Re: Skrzyp i długoterminowa pożyczka

@AmigaPL, post #60

aha ok. wez pozycz mi 100zl
[#62] Re: Skrzyp i długoterminowa pożyczka

@AmigaPL, post #60

Od jakiej kwoty dla ciebie jest oszustwo?
Poniżej jakiej kwoty zawlaszczenie czyjegoś przedmiotu/pieniędzy jest moralnie i prawnie dopuszczalne?

[#63] Re: Skrzyp i długoterminowa pożyczka

@brekekek, post #62

Pomijając fakt żenującego sporu - ten wątek na PPA działa na szkodę portalu jak i "społeczności" amigowej.
Amigowcy w Polsce - same handlarzyny i oszuści.
Takie można odnieść wrażenie.
[#64] Re: Kolega Skrzyp i rozliczenia z przeszłością

@recedent, post #1

... przezabawny wątek
[#65] Re: Skrzyp i długoterminowa pożyczka

@brekekek, post #62

oszustwo to oszustwo nie zależnie od kwoty - znikoma szkodliwość społeczna 250 pln.
Ale robić jazdę kolesiowi na forum za taka kwotę skoro nie zrobił tego celowo to też przegięcie.
Na jego miejscu naprawdę czułbym się urażony i miałbym "kolegę" w nosie.

Skrzyp nie wydaje mi się być złodziejem zrozumcie i jego , kto chciałby aby jego ksywka na polskim forum była splamiona skaza na która być może nie zapracował (domniemywam nie domówienia)
[#66] Re: Skrzyp i długoterminowa pożyczka

@AmigaPL, post #65

Założy nowe konto i nikt nie skojarzy Go ze starym Skrzypem OK
[#67] Re: A600 - co sypiemy?

@brekekek, post #59

No właśnie chciałbym wiedzieć, dlaczego wszyscy mu cokolwiek podpowiadają? Albo wszyscy wiedzą jak było i wtedy spór nie ma sensu bo prawda wyszła na jaw albo jest stronniczość nie podparta dowodami. Bo ja na przykład nie znam historii i z tego co dotychczas zostało napisane nic nie wynika. Napisać sobie "mam historię IRCA i potwierdzam" każdy może. Zwłaszcza, że jakiś jej fragment został już wrzucony na forum.

Pan Skrzyp pisze wyraźnie że chętnie odda monitor tylko nie chce za to dopłacać. No bo kto by chciał dopłacać do interesu?

rozwiązanie

Skrzyp przyjedzie na party na które ma zamiar przyjechać i przekaże monitor komuś kto może go dostarczyć Panu Pieluszce. Lub, jakiś krakowski Amigowiec / będący przejazdem w Krakowie bierze monitor i zawozi go na takie party przekazując go w ręce właściciela.
[#68] Re: Skrzyp i długoterminowa pożyczka

@AmigaPL, post #60

Jak mi pani nie wyda z 10 zł obiecuję też założyć watek !

Brak odliczonej kwoty to problem kupującego :P
[#69] Re: A600 - co sypiemy?

@Creonix, post #67


Pan Skrzyp pisze wyraźnie że chętnie odda monitor tylko nie chce za to dopłacać. No bo kto by chciał dopłacać do interesu?

rozwiązanie

Skrzyp przyjedzie na party na które ma zamiar przyjechać i przekaże monitor komuś kto może go dostarczyć Panu Pieluszce. Lub, jakiś krakowski Amigowiec / będący przejazdem w Krakowie bierze monitor i zawozi go na takie party przekazując go w ręce właściciela.


No nie wierzę, ktoś przeczytał i zrozumiał o co w tej całej sprawie mi chodzi.

[#70] Re: A600 - co sypiemy?

@Creonix, post #67

Też mi się wydaje że przy zgrzycie trzeba jak najszybciej się rozliczyć.
Oddać kesz albo sprzęt i koniec tematu.

Mnie raz znajomi zaprosili na impre bo zostało więcej biletów bo ktoś im tam zrezygnował.
Zrozumiałem, że mam ten wstęp za darmo.
A jak przyjechałem to się okazało, że chcieli żeby za bilet jednak zapłacić bo osoba która zachorowała... miło by było oddać kasę za wstęp przez nią opłacony.
Mogłem się upierać, że nie tak miało być.

A ja od razu zapłaciłem za ten bilet i się dobrze razem bawiliśmy.

---

Skrzyp teraz niech da znać na którą imprezę podjedzie OK

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 08:22:58 przez Vato
[#71] Re: A600 - co sypiemy?

@Vato, post #70

No wyboru chyba nie mam z kalendarza, najbliższe jest Amiparty.

Chociaż to rodzi pytanie, czy na miejscu nie będą czekać na mnie zorganizowane oddziały pieluch obywatelskich, które preferują wymierzanie sprawiedliwości metodami siłowymi :D

Nie no, dobra - mi ten pomysł odpowiada najbardziej. Nie dość, że nic nie zapłacę, monitor wróci do pampersa lub kogoś kto na nim skorzysta, a gawiedź zebrana wokół tematu będzie mogła sobie jeszcze poużywać na żywo.
[#72] Re: A600 - co sypiemy?

@Creonix, post #67

No właśnie chciałbym wiedzieć, dlaczego wszyscy mu cokolwiek podpowiadają? Albo wszyscy wiedzą jak było i wtedy spór nie ma sensu bo prawda wyszła na jaw albo jest stronniczość nie podparta dowodami.

To się nazywa psychologia tłumu...
[#73] Re: A600 - co sypiemy?

@Skrzyp, post #71

Dobra panowie, kończcie flaszkę i do domu, bo wątek wisi na głównej i niezdrowo podnieca ludzi :)
[#74] Re: A600 - co sypiemy?

@Skrzyp, post #71

No i jest pozytywny skutek poruszenia tematu na forum
Skrzyp zadowolony, bo rozporządzał monitorem przez dwa lata nic za niego nie płacąc (nie inwestując ani złotówki ^^ ) , pamp3rs zadowolony, bo beznadziejna sprawa być może znajdzie jakieś rozwiązanie na najblizszym party.
[#75] urażony oszust

@Skrzyp, post #41

Ja bardzo chętnie bym zapłacił, nawet za wspomniane pożyczenie. Pod warunkiem, że nie wypożyczający nie nazywa mnie oszustem lub złodziejem.

Miałeś ponad 2,5 roku! na rozwiązanie tej sprawy ale NIC w tym kierunku nie zrobiłeś.
Piszesz, że chętnie byś zapłacił co nie jest prawdą bo zignorowałeś wszystkie próby kontaktu ze strony Pampersa. Oszukałeś sprzedawcę, zwodziłeś go ponad 2.5 roku i masz czelność być jeszcze urażony że nazwał ciebie oszustem czy złodziejem? Podziwiam Pampersa, że wytrzymał aż tyle czasu, nie każdy jest tak cierpliwy jak on. Pamiętaj, że w biznesie nie chodzi o kwoty ale o zasady, które ty jawnie z premedytacją złamałeś. Rada na przyszłość szanuj innych jak chcesz być sam szanowany.
[#76] Re: urażony oszust

@Leon, post #75

Wiesz, to takie nowoczesna moralność "nie odeślę bo nie będę dopłacał do interesu" (?), albo "nie zapłacę bo poczułem się urażony".
[#77] Re: urażony oszust

@adam_mierzwa, post #76

I to bezmyslne pojscie w zaparte.Ci drobni kretacze sami sobie robia nieodwracalne szkody.Takiego Drakona chocby bede doskonale pamietal za przekret z a600.I tak samo, za grosz honoru.
[#78] Re: A600 - co sypiemy?

@Creonix, post #67

Bo ja na przykład nie znam historii i z tego co dotychczas zostało napisane nic nie wynika.


Wynika. Skrzyp jest winiem mi pieniądze za monitor. Skłamał, że oddałem mu go za darmo a potem zacząłem się domagać pieniędzy. Nie jestem głupi, żeby odwalać takie numery. Przedstawiłem logi z irca z kanału #ppa które poświadczają że ja mówię prawdę a on kłamie i idzie w zapartę. Dodatkowo kolega juen potwierdził prawdziwość tych logów.

Znalazłbym jeszcze 3 osoby, którym kiedyś opowiadałem tą historię bo rozważałem założenie takiego wątku wcześniej, ale nie chcę ich w to wciągać. Jak poczują potrzebę, sami się odezwą.

Rozwiązanie zaproponowane przez Skrzypa jest po prostu żenujące. Użyczał mój monitor przez ponad 2,5 roku a teraz: 1. nie chce za niego zapłacić, 2. nie chce go odesłać na swój koszt.

Co więcej widzę, że niektórzy przyklaskują jego postawie. Bo to przecież tylko 100 zł, można kraść jak nie jest więcej niż 250. Pogratulować rozumu i życzę, żeby takim osobom ktoś codziennie podpierdzielał codziennie po 100 zł z konta, może wtedy coś zrozumią.

Dodatkowo wymaganie ode mnie przeprosin, za nazywanie rzeczy po imieniu, to jest już żenująco śmieszne. Jeszcze lepsze jest wymaganie ode mnie przejechania 500-600km żebym monitor mógł odebrać. Spoko, nawet i znajdę czas i przyjadę, jeżeli skrzyp odda mi za paliwo w obie strony. Tylko obawiam się, że w takim wypadku niewiele mu zostanie do poskładania jego A600.

Podsumowując, ja domagam się pieniędzy od skrzypa bo on je mi winien, nie chcę ingerencji osób trzecich tylko po to by "załagodzić sytuację". W taki sposób oszuści zachęcani są do dalszej działalności, czują się bezkarni.

Wiem, że skrzyp pieniędzy mi nie odda bo nie ma honoru, jest kłamcą. Dlatego proszę administrację o zamknięcie wątku.

Chociaż to rodzi pytanie, czy na miejscu nie będą czekać na mnie zorganizowane oddziały pieluch obywatelskich, które preferują wymierzanie sprawiedliwości metodami siłowymi :D


Nie uciekam się nigdy do przemocy ale jak widać na załączonym obrazku, czasem przydałoby się dostać w ryj żeby coś zrozumieć.

Widać Skrzyp naoglądał się młodych wilków ostatnio:

https://www.youtube.com/watch?v=mM1v7MbN6mQ

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 14:28:34 przez pamp3rs
[#79] Re: A600 - co sypiemy?

@pamp3rs, post #78

Co więcej widzę, że niektórzy przyklaskują jego postawie.


Tym bym sie akurat w ogole nie przejmowal. Przyklaskuja tylko dwie osoby. Jedna to bardzo znana wszystkim osobom tutaj, pogromca banow, donosiciel i multikonciarz ktory pisze sam z soba. Druga osoba to pogromca ignorow, zbanowana na prawie wszystkich imprezach amigowych w Polsce.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 14:35:06 przez sordan
[#80] Re: A600 - co sypiemy?

@sordan, post #79

Dajcie na wstrzymanie już z tą stówką bo ten wątek naprawdę się robi męczący już .... ile razy można pisać jedno a to samo... ja pierdyle jak dzieci... naprawdę jak dzieci... "ty zabrałeś mi samochodzik to cała polska musi o tym wiedzieć..."

Po prostu nie dogadaliście się i tyle.... Pampers jesteś w tym momencie i winnym i pokrzywdzonym... prokurator by na to dawno nalał a wy dalej to wałkujecie....
[#81] Re: A600 - co sypiemy?

@pamp3rs, post #78

To ja mam propozycję. Ja pokryję koszty wysyłki paczki z trackingiem. Czy strony konfliktu się godzą na takie rozwiązanie?
[#82] Re: A600 - co sypiemy?

@pamp3rs, post #78

nie chcę ingerencji osób trzecich tylko po to by "załagodzić sytuację"

OK, to wycofuję moje propozycje odebrania monitora przy okazji jakiegoś zlotu skoro właściciel tego nie chce.
OK

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 15:20:18 przez Vato
[#83] Re: A600 - co sypiemy?

@Paul149, post #80

Pampers nie jest winny, bo wyraził się jasno: "zapłacisz mi za monitor, jak będziesz miał kasę". Skrzyp liczył na to, że monitor przejmie za darmo, a Pampers "podaruje" mu tą stówkę, gdy upłynie trochę czasu. Widać tu naiwność, bo w życiu nie ma nic za darmo, ale tacy już bywają młodociani.
[#84] Re: A600 - co sypiemy?

@Paul149, post #80

Pan Skrzyp powinien zostać "persona non grata", czyli od dziś NIKT mu ręki nie podaje, i NIKT gościa nie zna....
Ostracyzm to się nazywa.

Nie wiem, jak taki typ jak Skrzyp miałby teraz w ogóle czelność pojawić się na jakiejś amigowej imprezie ?
Bezczelność ludzka nie zna granic...!

Brzydzę się takimi osobnikami...
Sam znam parę takich osób w realu, wiszą mi kasę od wielu lat...Rzygać się chce.

P.S.
Nawet jesli by Skrzyp dostał NAPRAWDĘ za free ten monitor, to jego psi obowiązek odesłać z powrotem właścicielowi na takie żądanie, zwłaszcza po 2.5 roku użytkowania sprzętu...

Ale dobrze wszyscy wiemy, że miał zapłacić później.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 15:56:06 przez Motyl

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 15:57:05 przez Motyl
[#85] Re: A600 - co sypiemy?

@Motyl, post #84

ja bym kupił ten monitor ze te stówę, ale nie kupię....bo zapłacę, a mi Skrzyp go nie wyśle pomysł

powie mi po 2 latach, że nie tak się umawialiśmy szeroki uśmiech
[#86] Re: A600 - co sypiemy?

@pamp3rs, post #2

Z czystej ciekawości zapytam, bo nie znalazłem takiej informacji w wątku, a czytam teksty o "nie dopłacaniu do interesu" gdy mowa o kosztach przesyłki.

W jaki sposób monitor znalazł się na drugim końcu Polski? Ktoś ten transport musiał chyba opłacić, co? Chyba nie było tak, że pampers wysłał monitor "za darmo" i jeszcze dodatkowo pokrył koszty przesyłki...?
[#87] Re: A600 - co sypiemy?

@okejokej, post #86

ja się już nie wypowiadam bo ta sytuacja cała jest głupia jak kopka siana... Jak pampersowi zalezy na monitorze to dam mu swój SyncMaster 710n co leży mi w szafie....
[#88] Re: A600 - co sypiemy?

@Paul149, post #87

Nie zależy my na MONITORZE. cafe
[#89] Re: A600 - co sypiemy?

@Paul149, post #87

Dlaczego bronisz oszusta???
Takie zachowania trzeba napiętnować!
[#90] Re: A600 - co sypiemy?

@brekekek, post #89

nikogo nie bronie ale ludzie zrozumcie że ten wątek już jest bez sensu... a wy dalej piszecie na ten temat.... a później się dziwicie że ten kraj wygląda jak wygląda.... co za ludzie

i przez najbliższe 10 lat będziecie się kłócić kto komu jest winien kase albo monitor.... po za tym MONITOR o wartości 50zł...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem