[#1] Precz z NG?
Przenoszę arcyciekawy wątek w bardziej pasujące miejsce.
[#2] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?
To wróćmy do nazwy portalu Polski Portal Amigowy. Widzisz tam nawiązanie do AmigaOS? Ja nie. To portal o Amigach takim sprzęcie sprzed lat... Sprzęt ten i owszem miał system operacyjny, który swoją numerkologię skończył na 3.9, a właściwie połatanym 3.1.
[#3] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #2

Bliżej pc z AROSem lub UAE do Amigi, niż C64.
[#4] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #2

Co próbujesz tym postem udowodnić? Lubisz taplać się w błocie i zapraszach innych? Celowo pominąłeś AmigaOS 4.x litości.
[#5] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #2

PPA jest portalem amigowym, ale nie ogranicza się do retro. Ja nie wchodzę w wątki o Vampire i nie robię awantur, że to nie wyprodukowało Commodore.
Teraz rozmawiamy o sensie poszerzenia forum o ośmiobitowce. A nie o tym, co jest dla ciebie Amigą, twoja percepcja rzeczywistości jest poza tematem tego wątku.
[#6] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #5

Przeczytaj pierwszy wątek tego forum. Pytanie było o sprzęt 8 bit ale produkcji Commodore. Wątki o C64 są z automatu upupiane, a brednie o konferencji developerskiej dotyczące NG mają się dobrze.
[#7] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #6

On nie musi niczego czytać, bo to TY MISZCZU Yoda nie chcesz przyjąć do wiadomości, że istnieje gałąź Amigi określana potocznie NG. Zawsze możesz w ramach prostestu dokonać wirtualnego samozniszczenia kasując konto.
[#8] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@KM, post #7

1. Podobno pracujesz w oświacie. Mistrz pisze się trochę inaczej. Polecam słownik ortograficzny.
2. Żadne NG nie jest gałęzią Amigi. Odidos to też nie jest Adidas, choć jedno i drugie to but sportowy i nawet bardzo podobny.
3. Specjalistą od likwidacji kont i pojawiania się ponownie jesteś ty nie ja. Ja mam to samo konto od czasu pierwszej rejestracji.
[#9] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #8

No popatrz. Tyle czasu od pierwszej rejestracji i jeszcze nie rozwinąłeś w sobie zdolności o nazwie "krytyczne spojrzenie na własny punkt widzenia"?

Mylisz się w swoim przekonaniu - PPA nie jest tylko o klasykach. Poczytaj sobie "O stronie". Oczywiście rozumiemy, że może Ci to nie pasować. Na szczęście są odpowiednie narzędzia do ignorowania działów forum/wątków/użytkowników. W ten sposób unikniemy trollowania i wszyscy będą zadowoleni.
[#10] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #9

Dziękuje za link. Nie wiem czy zauważyłeś, ale tam cały czas jest mowa o komputerach Amiga i systemach operacyjnych dla komputerów Amiga. NG to nie jest Amiga. Co więc robią takie tematy na portalu o komputerach Amiga i systemach na komputery Amiga?
[#11] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #10

NG to nie jest Amiga. Co więc robią takie tematy na portalu o komputerach Amiga i systemach na komputery Amiga?


A moim zdaniem NG jak najbardziej pasuje do profilu strony i nic w podanym przeze mnie linku nie sugeruje inaczej. I obawiam się, że nie jestem w tym zdaniu odosobniony. A teraz wrócimy do tematu wątku?
[#12] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #11

Gdybyś Ty rozwinął krytyczne spojrzenie na własny punkt widzenia to zauważyłbyś, że na podlinkowanej stronie "krzyczy" do klienta słowo Amiga i system komputera Amiga oraz, że nie ma tam ŻADNEJ wzmianki o NG, czyli starych makach i innych płytach z PowerPC.
Osobnym wątkiem jest to, że redakcja portalu to sporo osób związanych z systemem Morphos, którzy całej reszcie próbują mydlić oczy.
[#13] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #12

Polski Portal Amigowy to strona przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby poznać komputery Amiga (od najstarszych do najnowszych modeli) i system operacyjny AmigaOS (oraz jego klony: MorphOS i AROS Research Operating System).
[#14] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #12

Polski Portal Amigowy to strona przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby poznać komputery Amiga (od najstarszych do najnowszych modeli) i system operacyjny AmigaOS (oraz jego klony: MorphOS i AROS Research Operating System).

Krótko, węzłowato i na temat. Czemu w Twojej interpretacji oznacza to "zero NG" - nie mam pojęcia. Ale pewnie zaraz się dowiem?

Osobnym wątkiem jest to, że redakcja portalu to sporo osób związanych z systemem Morphos, którzy całej reszcie próbują mydlić oczy.


LOL. Z całej redakcji z systemem MorphOS związany jestem tylko ja i (częściowo) - grx. Czy dwie osoby to sporo? Nie mam pojęcia. Ale pewnie zaraz się dowiem ok, racja
[#15] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #13

Ale nie wycinaj.... Podaj zdanie dalej. O czym tam pisze?
[#16] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #15

Że nie ograniczamy się ani do klasyków, ani do któregokolwiek z rozwiązań NG - piszemy o wszystkim. Czy to nie jest jasne?
[#17] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #16

Przeczytaj sobie to zdanie jeszcze raz i zobacz jakim akcentem się kończy. Na razie próbujesz naciągać rzeczywistość. Cytuję, bo Wy się boicie:
"Nie ograniczamy się do żadnego z rozwiązań, które zawiera się w tematyce komputera Amiga."
Żadne NG nie dotyczy komputera Amiga. NG nie jest Amigą i na razie nie ma widoków, że kiedyś zostanie. Skoro tematyka NG nie dotyczy komputera Amiga, to co robi na tym forum?
[#18] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #2

Zgadzam sie.
[#19] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #9

W "O stronie" w opisie do działu giełda jest literówka "kompurera".
[#20] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #11

Dobrze zrozumiałem wypowiedzi na NIE, że nie zakładamy działu C=, bo ten dział wchłonie dział amigowy, albo zniszczy fora o C= już działające? Mnie osobiście nie bawi zakładać 10 różnych kont na różne fora, po to tylko, żeby zapytać(poradzić) się raz na jakiś czas o np, tak jak kiedyś - "jak zrobić kabel RGB". Tak samo nie muszę się rejestrować na forum Atari, żeby np. dowiedzieć się jak naprawić joystick. Ci co są pozapisywania na forach commodorowskich nie uciekną do PPA.
Zapytam jeszcze raz - czemu ma być bałagan na forum i wszystkie tematy dotyczące C= mają trafiać z dowolnymi? Dla mnie to trochę bez sensu...
Nie mam zamiaru tu tworzyć czegoś nowego i psuć starego, chodzi tylko o uporządkowanie pisanych tematów w dział C=. Założenia początkowe miałem inne, ale dział byłby wystarczający.
Można by było też dołączyć któreś forum C= do PPA, na zasadzie linku i wspólnego logowania, tylko zapytam które(i kto by się dogadał w tej sprawie)? Powstałyby kolejne dyskusje i niepotrzebne swary pomiędzy użytkownikami...
Dlatego jestem ZA założeniem działu. Tym co przeszkadza taki dział mogą go w ustawieniach ignorować, tak jak dotychczas można sobie było zrobić z dowolnym działem.


Proszę o usunięcie tej wypowiedzi, podczas pisania przeniosło mnie do innego wątku.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 17:02:35 przez AD99
[#21] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #14

Chodziło mi o moderację. Jest Was 4. Z tego tylko alt nie przejawia większego zainteresowania NG. Bo _arti okresowo zajmuje się Morphosem. To chyba jednak jesteście w większości prawda?
[#22] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #8

MISZCZ to złośliwe określenie kogoś, kto stylizuje się na znawcę, ale nim nie jest w odróżnieniu od Mistrz, czyli kogoś kto faktycznie jest wielki w tym co robi. Myślałem, że się domyślisz, tym bardziej, że walnąłem wielkimi literami, żeby waliło po oczach. No cóż przeceniłem cię, zdarza się. Misiu, ja w odróżnieniu od Ciebie dorosłem i postanowiłem sobie zmienić ksywę, stąd taka a nie inna decyzja. Jak będę chciał to sobie znów skasuje i co? Ty wiesz swoje, tysiące wiedzą swoje i dlatego kupują to, co Cię tak boli - NG.
[#23] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #21

Jak to było wielokrotnie wyjaśniane na moim blogu:
http://owbreaction.wordpres.com
A także na forum exec
http://www.exec.pl/forum_watek.jsp?p=1305&s=0&m=7&Amiga_ciagle_rulez...
My amigowcy używamy Amig ng bo to takie same Amigi jak te od Commdore tylko lepsze bo szybsze.
Ataki na szybsze Amigi nie spowodują nawrócenia się nas na retro.
Po prostu przejście na sprzęt od Commodore nic nie daje.
Z użytków działa na sprzęcie od Commdoore praktycznie to samo co na ng tylko gorzej bo wolniej.
Sprzęt od Commodore jest tak naprawdę niezbędny tylko do grania w stare gry z czasów amigi 500.
Ale do tego można sobie po prostu kupić amigę 500 plus gotek.
Oczywiście nie wykluczam calkiem klasyka, może se nawet kupię.
Jak się klasykowcy sprężą i dorobią do klasyka jakąś sensowną grafikę.
Czemu nie? Oczywiście do używania obok Amigi NG a nie zamiast.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 18:50:07 przez swinkamor12

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 18:50:35 przez swinkamor12
[#24] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@KM, post #22

To że to miało być określeniem złośliwym to ja wiem. Miałem jednak nadzieję na kulturalną dyskusję bez używania epitetów. Widać niektóre mniej rozwinięte jednostki bez "misiów", "kotków", "lewaków" oraz "pedałów", czyli w wypadku braku argumentów, dyskusji kulturalnej prowadzić nie potrafią. No cóż do twojego poziomu, panie pracujący w oświacie, to ja już schodził nie będę. Życzę miłego wieczoru.
[#25] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #21

Po pierwsze jesteś śmieszny. Wyobraź sobie jakbyś wszedł na formu unixowego i byś nawijał - "Nie używajcie linuxa, tylko prawdziwy Unix System V od AT&T jest koszerny". Wzieliby cię za półgłowka albo pospolitego trolla też półgłówka. Podobnie jak forum użytkowników PC, gdzie byś opowiadał banialuki, że za dużo testów nowego oprogramowania, że żądasz żeby tylko programy pod MSDos były opisywane. "Tylko klasyczny soft na PC!!!!!!!!". I teraz ty, cały na biało wchodzisz na PPA i zaczynasz swoją mantrę w identycznym/idiotycznym tonie tylko o systemach NG. Za kogo mam Cię wziąć?
[#26] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@swinkamor12, post #23

Czy mógłbyś podać namiary na tę mityczną "Amigę NG" ?
Z góry dziękuję.
[#27] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@michal_zukowski, post #25

Za kogo tylko chcesz. Przecież paru głupków mi już wstawiłeś. Kolejny kulturalny dyskutant!
[#28] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #27

Wiesz, jeden z redaktorów Execa (nie mufa bynajmniej) lata temu pozował na takiego inteligentnego chama. Niby wszystko co pisał miesciło się w netykiecie, ale takiej ilości jadu i nienawiście jaka od niego płynęła nie powstydziłbyś się nawet ty. Widzę, że masz ból dupy z istnieniem NG, nie widzę innego wyjscią jak zakomunikować Ci, że na PPA jeszcze długo będzie głośno o NG. Będą używane nazwy, MorphOS, AmigaOS4, PowerMac, AmigaONE NG, a ty sobie możesz tupać bucikiem i puszczać parę z uszu jak na kreskówkach. Wiesz dlaczego? Bo takich trolli jak ty nikt nie słucha. Wyleją swoje żale i sobie pójdą. Nie ty jeden i nie ostatni. Tematy NG są na PPA aktywne bo ich użytkownicy są aktywni. Neoklasykowcy używający peceta są o tyle aktywni, że mogą sobie pomarudzić na forum jak to im tutaj niedobrze. Programu/gry nie zrobią, artykułu nie napiszą, wlasnego forum nie stworzą. Wolą jak ty się mazgaić i rozczulać nad sobą. Nie jesteśmy w przedszkolu. Jak ci sie tu nie podoba to skasuj konto i przejdz się po swieżym powietrzu.
[#29] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@michal_zukowski, post #25

Dlaczego w ogóle ta dyskusja wciąż trwa? Przecież to jest idealny przykład "karmienia internetowego trolla z kompleksami" Już dawno powinien polecieć czasowy albo permanentny BAN za takie puste dyskusje,które oprócz kłótni czy zamętu nie wnoszą zupełnie żadnych kwestii na forum.
Każdy normalny wie że tzw "Amiga NG" to rozwinięcie Amigi klasycznej,gdzie MorphOS czy Aros to bardziej rozgałęzienie/odmiana/port/rozbudowanie Amigi z własnymi pomysłami oraz adaptacją Amiga OS na inny sprzęt.
Wszystko to można śmiało zamknąć w szufladzie z wielkim napisem "AMIGA" i koniec tematu. Po co dalej się klócić z kimś kto nie może czy też nie jest w stanie tego zrozumieć,bo ma problemy z logicznym myśleniem.
W końcu PPA jest właśnie po to, by społeczność miłośników wszystkiego co jest związane z Amigą mogła znaleźć poradę czy pomoc, oraz by każdy mógł dzielić się swoją pracą lub pomysłami z innymi.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 19:28:26 przez FeRu
[#30] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #26

Tylko pierwszy model był mityczny. Tutaj sobie poczytaj:
http://www.amigahistory.plus.com/angevol.html

Nie wiem o co walczysz w tym momencie. Zacząłeś od dyskredytacji użytkowników Amigi NG i dyskusji z moderacją; czuję, że polegniesz samotnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem