Wątek zamknięty
[#1] Panie moderator...
Po dluzszej przerwie, powrocilem na forum. Co prawda przez ten okres od czasu do czasu zdarzalo mi sie poczytac News'y w aktualnosciach ale widocznie przeoczylem
ten najnowszy, bo po pierwszym moim poscie, nagle przywitala mnie na ekranie, radosna informacja:


"Użytkownicy najczęściej ignorowani mogą publikować co najwyżej jeden post na dzień." pomysł


Panie Moderator T-1000 co tu sie OdJaniePawlilo miedzyczasie ??

Kompletnie nie przypominam sobie zadnego news'a na temat zmiany regulaminu PPA a tym bardziej zmiany zasad udzielania sie na forum.
Co wiecej w obecnym regulaminie PPA rowniez nigdzie takiej informacji nie ma!
Nikt, wczesniej nie pisal o jakimkolwiek blokowaniu pisania postow, poza banami okreslonej dlugosci, za wyrazanie na PPA pogladow religijnych, politycznych i handlarzowych.


a mowiac wprost...


Dlaczego zostalem zablokowany na PPA, mimo tego, ze przez ostatnie pol roku
nie bralem czynnego udzialu na forum ???
13
[#2] Re: Panie moderator...

@selur, post #1

Jeśli naprawdę tak jest, to to są jakieś jaja...
1
[#3] Re: Panie moderator...

@mastaszek, post #2

Jeśli ktoś jest ignorowany, to i tak jego posty (a może i wątki) są niewidoczne dla ignorujących, więc limitowanie liczby postów niczego w tej kwestii nie zmieni (w rozumieniu nie jest potrzebne moim zdaniem, o ile nie jest to forma ochrony tych jeszcze nie ignorujących przed masowo publikowanymi, teoretycznie niemerytorycznymi treściami).
[#4] Re: Panie moderator...

@lord_spider, post #3

A kto to założył wątek bo nic nie widzę
3
[#5] Re: Panie moderator...

@selur, post #1

Podziękuj swinkamor12 - myślę że to przez jego aktywność takie jaja.

Obecnie problem floodowania wątpliwej jakości postów przez trolli nie istnieje, więc może by ten limit zdjąć? Albo skrócić do godziny?
[#6] Re: Panie moderator...

@teh_KaiN, post #5

Na pewno pozwoliłbym postować we własnych wątkach bo np. dziś selur sobie w tym nic nie napisze
[#7] Re: Panie moderator...

@lord_spider, post #3

Dzięki limitowaniu postów trollom, moderacja ma mniej do roboty. Czyli ma to sens. Jeśli ktoś może tylko 1 post dziennie napisać, to się zastanowi 10x zanim go zmarnuje.
3
[#8] Re: Panie moderator...

@karolb, post #7

Myślę, że ograniczenie do 1 posta na dzień to jednak przesada.
3
[#9] Re: Panie moderator...

@BULI, post #8

Może za każda łapkę w górę pod takim postem- 1 dodatkowy post
[#10] Re: Panie moderator...

@BULI, post #8

A ja myślę, że to bardzo dobra metoda.
Ci co najwięcej trollują, będą raz mniej trollować, a może się ogarną, liczba ignorów się zmniejszy i wrócą do normalnego Amigowego społeczeństwa - taka resocjalizacja
3
[#11] Re: Panie moderator...

@flops, post #10

No właśnie z tego co zauważyłem to z tymi ignorami to przeważnie jest droga w jedną stronę. Ignorujesz delikwenta, potem nie widzisz jego postów, więc Ci się jego profil nie przewija żeby się zastanowić czy nie warto przypadkiem cofnąć ignora. Z tego powodu jak ktoś raz wpadnie do stanu ignorowania, to już z niego nie wyjdzie.

Zastanawiam się czy opcja ignorowania nie powinna się sama cofać po paru miesiącach, ale może by to było zbyt uciążliwe dla pozostałych użytkowników.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 10:27:02 przez teh_KaiN
2
[#12] Re: Panie moderator...

@BULI, post #8

Myślę, że ograniczenie do 1 posta na dzień to jednak przesada.

Można to łatwo obejść. Użytkownik może przez miesiąc nie napisać
ani jednego posta a potem w jeden dzień napisać ich 30 szeroki uśmiech
Wszystko bedzie się zgadzać, w skali miesiąca wyjdzie jeden
post na dzień.szeroki uśmiech
[#13] Re: Panie moderator...

@flops, post #10

Właśnie tak jest, jak spada liczba ignorujących to znika ograniczenie. To się reguluje samo
[#14] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #13

Pytanie zatem. Czy jeśli ktoś założy teraz 40 kont i postawi bota ignorującego każdego użytkownika to czy każdy z nas nie będzie miał tego limitu?

Inna sprawa że jeden nowy temat na dzień to w większości przypadków wystarczająca opcja.
1
[#15] Re: Panie moderator...

@Mir3k, post #14

Moim zdaniem nie ładnie postępuje się z ludżmi na tym portalu. Ban na x dni powinien wystarczyć. A to że ktoś kogoś nie toreluje to tego kogoś sprawa.
4
[#16] Re: Panie moderator...

@Mir3k, post #14

Nie jest takie proste założyć 40 kont. Spróbuj na przykład wejść na PPA przez VPN (choćby przeglądarka Opera ma taką opcję, można to zrobić jednym kliknięciem). Trafisz na 403 forbidden.

Ja jestem ignorowany przez kilka osób i nie mam z tym problemu, Sam dawałem ignory nawet nie za trolling tylko ktoś był nudny ;) To naprawdę nic się nie dzieje, nawet zwykły użytkownik może mieć i 10 ignorów "za nic" i to nie przełoży się na ograniczenia wypowiedzi. Trzeba wykręcić niezły licznik jak selur czy swinkamorska, żeby trafić na takie ograniczenie.

Przydałaby się informacja od ilu ignorów jest taki hamulec, ale ja tu problemu większego nie widzę. Większą dziwnością było automatycznie podwajanie długości bana, zdaje się Benedykt Dziubałtowski był krótko moderatorem i niechcący swoim działaniem pokazał jak ułomne to było rozwiązanie (wszedł w wątek i serią kilku banów na kilka komentarzy w jeden dzień zafundował komuś kilka lat).
[#17] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #13

Problem polega na tym, że jak już ktoś wcześniej zauważył - ignorowanie to na ogół droga w jedną stronę. Mało tego - jeśli ktoś mnie ignoruje, po czym zostaje zbanowany - ignor zostaje. Przykład - zbanowany amikoksu nadal znajduje się na liście osób, które mnie ignorują. Skoro ustalamy taką zasadę, że "mocno ignorowani" mają ograniczone prawo głosu, to te "wiszące" ignory ze strony zbanowanych są już ewidentnym błędem w logice działania forum, który należałoby poprawić. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy jedna osoba nielubianego użytkownika może w ten sposób "uciszyć". Wystarczy nieco cierpliwości i rozwagi (różne IP) przy zakładaniu fikcyjnych kont w taki sposób, by adminom nie rzuciło się to w oczy.
1
[#18] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #16

Jak dla mnie to jest pojscie na latwizne i to za duze przez moderacje. Oprocz tego, ze da sie w ten sposob komus kogo sie nie lubi sztucznie ograniczyc mozliwosc pisania, to na przyklad taki Hexmage teraz moze miec duzy problem. Ma on liczne grono "wielbicieli" ktorzy nie chcieli go ignorowac bo masochistycznie lubili czytac jego watek o Magazynie i sie tam produkowac. Wystarczy, ze teraz wszyscy dadza go do ignorowanych i Hexmage nie bedzie juz mogl w zasadzie pisac na forum. Jak uzytkownicy poznali dzieki Selurowi jak to dziala na PPA to jestem w zasadzie pewien, ze bedzie to wykorzystywane.
2
[#19] Re: Panie moderator...

@Don_Adan, post #18

Ja wiem, czy "na łatwiznę" i "przez moderację"? Sam się upierałem przy wprowadzeniu ignorów, cenię sobie tę funkcjonalność i generalnie uważam, że to zdało egzamin.

Jak wchodziły ignory były wyrażane te same wątpliwości jakie napisałeś teraz i nic takiego się nie stało, nikt nie został w ten sposób "zniszczony". Jest te same kilka osób, które ma problem i to się nie zmieni, tak jak te osoby się nie zmienią.

Jasne, że można coś poprawić, ale zauważ że system ignorowania robi się coraz bardziej skomplikowany, a to wszystko przekłada się na tworzenie też tego rozwiązania od strony technicznej w "wolnym czasie", którego nie ma. Przypadek Roberta jest ciekawy, tylko że tu można to rozwiązać jeszcze prościej - w swoim wątku można wypowiadać się bez tego ograniczenia, więc prowadziłby sobie bloga" ;) i wszyscy byliby zadowoleni.
[#20] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #19

Osobiście uważam że ograniczanie swobody wypowiedzi na forum jest nie na miejscu. Jeżeli ktoś łamie regulamin to faktycznie należy mu się kara w postaci bana, ale dlaczego ktoś miałby być marginalizowany tylko dlatego że inne osoby go ignorują, niezależnie z jakich powodow. Według mnie jest to bardzo nieuczciwe traktowanie forumowiczów.
Dajmy na to że miałbym powiedzmy 50 ignorow, znaczy to tylko tyle że te 50 osób, które mnie ignoruje nie chce czytać tego co pisze, ok. I tak mnie ignorują. Ale jest przecież reszta użytkowników, którzy już chcieliby poczytać co mam do napisania, skorzystać z mojej rady czy po prostu zamienić słowo w jakimś luźniejszym wątku. Natomiast w zaistniałej sytuacji nie mogą i wydaje mi się że jest to nielogiczne.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 13:02:00 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 13:03:59 przez nostrum666
4
[#21] Re: Panie moderator...

@Don_Adan, post #18

No właśnie że nie, wystarczy dać sam wątek o magazynierze do ignorowanych.
[#22] Re: Panie moderator...

@nostrum666, post #20

Bez powodu się nie jest ignorowanym, i to przez tylu użytkowników jednocześnie. Jak moderacja banowała to było źle, gdy użytkownicy dostali narzędzie aby nie musieć czytać bzdur, to nagle też jest źle.
1
[#23] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #15

Dokładnie tak. Poza tym jak już ktoś komuś dał ignora, to raczej regularnie nie przegląda i analizuje listy ignorów, i nie patrzy kogo by tu przestać ignorować. Raz ustawiony ignor pewnie zazwyczaj już zostaje, czyli np taki Selur nie bardzo ma szanse na polepszenie swojej sytuacji. A Selur, jaki by nie był, wiele razy mi pomógł swoimi postami i nie podoba mi się sytuacja, że ma ograniczone prawa na forum, bo wiele osób go 'nie lubi'. Jeśli łamie regulamin, to ban. A jeśli tylko pisze głupoty, to ignore wystarczy w zupełności.
5
[#24] Re: Panie moderator...

@karolb, post #22

Ok, to prawda ale przecież nie wszyscy musimy się zgadzać. Może ktoś nie chce czytać komentarzy selura, snajpera, świnki morskiej12 czy innych. Przecież nie ma przymusu i można ignorować ale dlaczego z tego powodu inne osoby nie mogą czytać ich komentarzy? Osobiście lubię poczytać selura bo uważam że pisze (z reguły) na temat i rzeczowo. Jego poglądy na różne sprawy to inna kwestia ale jak pisałem wcześniej, nie wszyscy musimy się zgadzac ale nie można też ograniczać swobody wypowiedzi tylko dlatego że parę osób ma inne zdanie, a tak to w tej chwili dla mnie wygląda.
A co do banowania przez moderację to uważam że nie było źle jak to robili tylko czasem zbyt powściągliwie do tego banowania podchodzili.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 13:12:32 przez nostrum666
5
[#25] Re: Panie moderator...

@nostrum666, post #20

Jeżeli miałbyś 50 ignorów - rozumiem, że nie rozmawiamy o wymyślonych sytuacjach "atak klonów", tylko "wypracowanych uczciwie" - chodzi o zasady, tak? Tu nie ma ograniczenia swobody wypowiedzi, a jej częstotliwości ;) Stawiasz się w roli adwokata "w słusznej sprawie", tylko że żadnego tzw. normalnego użytkownika nie dotyka problem. Można korzystać z forum kilkanaście lat i nie mieć żadnych problemów z moderacją, regulaminem. Da się.

Tu jest pewne niezrozumienie. Forum hobbystyczne to nie jest hyde park, w którym każdy sobie może wyjść na skrzynkę i pokrzyczeć, bo "jest wolność słowa". Admini są zmęczeni sytuacją, w której komuś wiecznie coś nie pasuje; to jest prywatne forum, nic się tu "nie należy", podejście roszczeniowe "co to ma znaczyć" nie skutkuje. Za często tu jest "ja wymagam" a za rzadko "dziękuję". W sumie to się dziwie, że grxmrx i maliman to ciągną, z tak roszczeniowym podejściem użytkowników (i nie pisze tu tylko o dzisiejszej sytuacji) ktoś inny dawno wyłączył by serwer (albo zrobił jak na elektrodzie).

Jeżeli można wypracować lepsze rozwiązania, a jeszcze lepiej dołożyć się ze swoim kodem, to wiele rzeczy da się zrobić. Ale nie z podejściem. "brońmy trolli, bo za chwilę spotka nas ich los" - bo nie spotka.
4
[#26] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #25

Nie zgodzę się tutaj z twierdzeniem że na forum hobbystycznym nie można się swobodnie wypowiadać. A dlaczego niby nie? Moderacja jasno wymaga od nas pewnych rzeczy, które są opisane w regulaminie. Jeżeli są jasno opisane zasady to nie tylko ja ale myślę że wszyscy powinni także wymagać aby były przestrzegane przez wszystkich, w tym moderację. A ograniczanie możliwości wypowiedzi tylko że względu na ilość ignorow, czego nie ma w regulaminie, jest jak pisałem wcześniej nie na miejscu. Szanujmy się nawzajem i tyle.
4
[#27] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #16

Ja jestem ignorowany przez kilka osób i nie mam z tym problemu,


Powiem więcej - wszyscy mnie ignorujący to beznadziejni dziamdziacze, dziamdziający tak, jakby mieli grypę. Więc ja ich czniam!
[#28] Re: Panie moderator...

@karolb, post #21

No widzisz, chyba niezbyt czesto czytales co tam pisza "wielbiciele" Hexmage. Owszem da sie zignorowac watek o Magazynie. Ale oni nie chca tego zrobic, wola tam pisac i prosic/zadac o bana dla Hexa. Ja tam nikogo nie ignoruje bo to jest bez sensu. Jak mi ktos nie odpowiada to po prostu nie czytam jego wpisow. Selur potrafi byc upierdliwy ale potrafi tez byc pomocny, wiec takie ograniczanie ilosci wpisow dziennych jest takie sobie jak dla mnie. To samo dotyczy Hexmage.
1
[#29] Re: Panie moderator...

@Don_Adan, post #28

Ja akurat popieram. To forum trzyma poziom, i skoro to ma pomóc go utrzymać - to ja nie mam z tym problemu.
1
[#30] Re: Panie moderator...

@Don_Adan, post #28

Dlatego ignoruję tylko wątek, ale nie użytkownika Hexmage, bo posiada dużą wiedzę i nie trolluje :)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem