Wątek zamknięty
[#31] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #25

Każdy ma jakieś tam swoje zdanie i spostrzeżenia . Ja tam nie lubię być mściwy. Czasami na naszym portalu są dyskusje które wychodzą poza temat. Ktoś coś tam komuś palnie głupotę , no życie , ale żeby zaraz ignorować ?
Niektórych ludzi łączy coca cola a nas łączy Amiga. Odpuście sobie te ignory.
3
[#32] Re: Panie moderator...

@Don_Adan, post #28

Owszem da sie zignorowac watek o Magazynie. Ale oni nie chca tego zrobic, wola tam pisac i prosic/zadac o bana dla Hexa.

Problem polega na tym że nie każdy czytelnik PPA to zarejestrowany użytkownik. A nie każdy zarejestrowany jest zawsze zalogowany. Ja przeglądam ppa bez logowania, bo po co mam się logować? Loguje tylko wtedy gdy chcę coś napisać. W takim układzie osoby niezalogowane i niezarejestrowane nie mają usuniętych z widoku trollerskich wątków np. takich jaki prowadzi Hexmage. Wątek Hexmage to pośmiewisko dla każdego kto patrzy z zewnątrz, śmieją się z nas ludzie z innych platform i opcje ignore włączone przez kilka osób w niczym tu nie pomagają.

Jeśli troll przychodzi na forum PPA i robi bagno, to zignorowanie trolla czy jego wątku przez kilka osób nic nie daje, bo syf znika z oczu kilku osób, ale sam syf pozostaje. Sprzątanie nie polega na tym, że ten kto mniej wrażliwy przymknie oczy na bałagan na środku pokoju, a pozostali będą się o niego potykać. Dlatego opcja ignore według mnie nie spełnia swojej funkcji, bo to opcja zrobiona na odczepnego dla tych którzy domagają się jakiegoś porządku na forum. Co by się tu brzydkiego nie działo zawsze się czyta „nie podoba ci się to zignoruj wątek, osobę”. Więc czasem ktoś nie mając innego wyjścia zignoruje wątek, ale syf i trolling dalej kwitnie w najlepsze bo jest przyzwolenie i to jest duży problem PPA. Według mnie trollerskie wątki należy zamykać, a trolli karać banem, a nie przymykać oczy i pozwalać na trollowanie dalej.

Obecnie troll na PPA może działać dalej, a ci którzy się z tym nie zgadzają zmuszeni są przymykać oczy i dalej widzieć syf przez palce. Skutek: troll ma dobrze, a czytelnicy mają pod górkę.
3
[#33] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #31

Fajnie tak sobie wejść z gałązką oliwną jak gołąbek ;) ale tu nie ma jakichś wielkich spraw, zwykła funkcjonalność. Mnie z tymi ludźmi nie łączy ani Amiga ani Coca Cola. Jak już poruszyłeś ten dzwoneczek, to większość ignorów nie dostaje się za pisanie o Amidze ;]

Kolegom 'rzookol' i 'mufa' ściągałem kilka razy ignora i zawsze utwierdzałem się w przekonaniu, że to był błąd, bo to są osoby które notorycznie odnawiają podziały w środowisku NG i nie zmienią się nawet po śmierci ;) Właściwie jak ktoś chce wiedzieć czemu go ignoruję, to nie mam problemu mu tego wytłumaczyć.

Jak nie chcę czytać czyichś postów to po to jest ten ignor, on zawija mi posty tych osób. Tobie nie znikają wtedy przecież. Czemu ci to przeszkadza? Obczaj że ja nie ignoruję selura, jest wolność. Jest fajny poziom teraz na PPA, między innymi dlatego, że to się sprawdziło (ludzie którzy irytują się nawzajem nie widzą teraz swoich treści), powiedziałbym że jest stabilnie, po co w tym grzebać.
[#34] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #33

Moznaby zrobić tak, że po jakimś czasie wszystkie
ignory się kasują (np. po 6 miesiacach). Na
pewno są osoby dające tego ignora pochopnie,
przecież każdemu zdarzy się napisac jakąś
głupotę.
[#35] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #33

Ja tylko dodam, że burza w szklance wody dotyczy 9 (dziewięciu) osób. Dziesiąta nie jest nawet blisko limitu. Sześć osób z tych dziewięciu ma bana.

O czym w ogóle dyskutujecie? O trzech osobach, które większość ignoruje, bo robią bagno i średnio raz na miesiąc dostają kolejnego bana? Autor wątku wrócił po półrocznej nieobecności i pierwsze co zrobił wylał nowe bagno, którego 90% nie chce czytać a inni z reguły ignorują, a jak słusznie wcześniej napisano niezalogowani widzą wszystko. Od kilku miesięcy jest spokojnie na forum bo największe trolle zostały po prostu przyblokowane.
8
[#36] Re: Panie moderator...

@mailman, post #35

O czym w ogóle dyskutujecie? O trzech osobach, które większość ignoruje


Nie chodzi o osoby , tylko o rzecz. Po karze banicji nadal jest dyskryminacja... .
2
[#37] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #36

Zawsze możesz skasować konto, jeżeli w jakiś sposób Tobie to przeszkadza. Przymusu bycia na portalu nie ma.
2
[#38] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #36

Pozwól, że ujmę to najprościej jak mogę: Niewinny nie doświadczy ani bana, ani ograniczenia postowania... Wystarczy działać zgodnie z regułami, które tu przyjęliśmy. Jak komuś nie odpowiadają takie normy, to niech zrobi to, o czym pisał wyżej mailman.
4
[#39] Re: Panie moderator...

@mailman, post #37

Stawiasz sprawę niedemokratycznie jasno , zastanowię się ... .
[#40] Re: Panie moderator...

@alt_, post #38

Czyli każdy ma szansę której już nigdy nie dostaje ... .
[#41] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #40

Moim zdaniem nie ma o czym w ogóle dyskutować.

Nie trolujesz, nie fikasz - nie dostajesz banana, temat nie istnieje.

Naprawdę, nikt nie ma przymusu być na PPA.
Zdradzę Ci też tajemnice, moderatorzy mają prace, rodziny, swoje sprawy. Moderujemy to forum w wolnym czasie, taki wolontariat. Każda rzecz, która nam to ułatwia (a akurat ograniczenie postów po banie jest jednym z większych usprawnień) jest dla nas istotna.
4
[#42] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #40

Szansę na co? Te 9 osób z czego tylko 3 aktywne mają historię banów dłuższą niż Twoja lista komentarzy.
1
[#43] Re: Panie moderator...

@alt_, post #41

Dodam ze ja jestem Szapiro od banow ...mialem rekord 2 lata
Czy mam zal do sebastiana ..zasluzylem to mialem
1
[#44] Re: Panie moderator...

@alt_, post #41

Rozumiem doskonale. Dyskusja to wyjaśnienie pewnych spraw. Moja obecność w tym wątku dobiegła końca.
[#45] Re: Panie moderator...

@selur, post #1

zawsze możesz iść na skróty, tą drogą, co Mientki Karol. Usuń konto, załóż nowe i jesteś czysty. Znaczna część ignorujących i tak albo od 20 lat jest nieaktywna, albo wlepiła Ci ignora "bo tak", widząc, że jeśli licznik już rośnie, to może im też wtedy coś urośnie



generalnie najlepszym pomysłem byłoby wprowadzenie ignorów czasowych. Ale to musi go ktoś inny zaproponować (co już, jak widzę, teh_KaiN zdążył zrobić), bo ja już gdzieś kiedyś proponowałem, lecz moje rozwiązania doskonałe są pomijane (ewentualnie zaproponowałem, a później wyedytowałem i usunąłem - bo przecież nie będę rozwiązań doskonałych tak za darmo rozrzucał na lewo i prawo, kiedy ktoś nie potrafi myśleć perspektywicznie i wprowadza różne funkcje na łapu-capu). Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której X osób przestaje korzystać z PPA - nie ma ich od 10 lat, może odpuścili sobie amigowanie, może to były fejkowe konta, może poumierali, a ignory wiszą dożywotnio.

ciesz się, że na gadaczu możesz pisać bez limitów (póki nie opublikujesz komentarza), bo i tu już przez pewien czas był limit 24h.

@flops
Ci co najwięcej trollują, będą raz mniej trollować, a może się ogarną, liczba ignorów się zmniejszy


Ty wierzysz w to, co piszesz?

@mailman
Od kilku miesięcy jest spokojnie na forum bo największe trolle zostały po prostu przyblokowane.

to prawda. Sam nieraz mam ochotę napisać komentarz np. pod newsem o A500Mini, odliczam godziny, a tu nagle zza krzaka wyskakują Hexmage z nowym magazynierem, selur z pretensjami do moderatora (choć moderator nie ma nic do tematu ignorów) i jeszcze nowy filmik o kosmitach na jutubie, no i bądź tu mądry.

@HOŁDYS
Dodam ze ja jestem Szapiro od banow ...mialem rekord 2 lata

Nie schlebiaj sobie. Tutaj rekordzistą jest Andrzej Drozd. Jego obecny ban potrwa jeszcze ze 3 lata.

--------------
dla zwieńczenia posta ładna pani w barwach Amigi. Adijos, Amigos muczaczos!


Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 21:56:06 przez snajper
2
[#46] Re: Panie moderator...

@mailman, post #35

Nadal uważam, że ograniczanie postowania we własnym wątku za pozbawione sensu. Selur nawet nie może się odnieść do tego co tu jest napisane, a jak się odniesie to tylko raz dziennie.
3
[#47] Re: Panie moderator...

@michal_zukowski, post #46

Nie ma rozwiązań idealnych.
[#48] Re: Panie moderator...

@mailman, post #47

Zawsze jednak można dążyć do ideału zmieniając lekko algorytm.
1
[#49] Re: Panie moderator...

@michal_zukowski, post #46

Sam sobie jest winny.

Jak to było? Jakby Selur nie skakał, to by banana nie dostał?
1
[#50] Re: Panie moderator...

@alt_, post #49

Banów to on może mieć i na 10 lat. Chodzi mi tylko o umożliwienie komentowania we własnych wątkach na forum więcej niż raz dziennie. Bo teraz to wygląda trochę jak zabranie możliwości obrony. Oczywiście nie chodzi o to, że rozdzieram szaty, po prostu proponuję żebyście to przemyśleli.

Sam nie jestem zadowolony, że nie można postować w wątkach osób które mnie ignorują i np. w takim wątku o Dreadzie nie mogę postować bo utworzyła go jedna z 3 ignorujących mnie osób. Mógłbym oczywiście stworzyć własny wątek, ale tak naprawdę to by było zaśmiecanie ppa multiplikowaniem wątków więc dura lex sed lex - temat Dreada jest dla mnie zamknięty.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 22:29:21 przez michal_zukowski
4
[#51] Re: Panie moderator...

@alt_, post #49

Jakby Selur nie skakał, to by banana nie dostał

Przecież to nie ma nic do rzeczy. Problem polega na tym że Selur nie może komentować bo ma za dużo ignorów, a nie że był kiedyś zbanowany. Problem też polega na tym że jest to rozwiązanie wprowadzone po cichu i nawet nie wiadomo ile trzeba mieć ignorów by zadziałał limit komentowania.

Problem też polega na tym że administracja PPA reaguje dość pretensjonalnie na uwagi użytkowników PPA. Każdy wie że admini robią tutaj charytatywnie, ale to nie może być wytłumaczeniem dla krzywdzących bądź dziwnych mechanizmów na forum.

Ja pracę charytatywną rozumiem w ten sposób że pracuje się dla dobra ogółu więc słowa "a bo ja tu robię za darmo" nie jest dla mnie wytłumaczeniem dla wprowadzania mechanizmów krzywdzących użytkowników bądź odmowy podjęcia ich lekkiej naprawy.

Jeśli Selur zgłasza dziwny problem który go dotknął to myślę że kilkoma kliknięciami można mu ten limit zwiększyć np. do 10 postów dziennie a jak będzie chłopak odstawiał trolling to wtedy arbitralnie zmniejszyć do 1. To byłoby "ludzkie" zachowanie względem użytkownika a nie zwalanie winy na "system".
6
[#52] Re: Panie moderator...

@Aurel, post #51

W sumie algorytm moglby byc bardzo prosty, za kazdy miesiac bez bana plus 1 wpis. Czyli Selur moglby juz 7 dziennie wpisow popelnic. A po ewentualnym nowym banie licznik spada do 1. Oplacaloby sie po prostu nie byc banowanym. Moderacja bylaby raczej zadowolona. Bo albo ktos by sie pilnowal albo mial tylko 1 wpis po kazdym banie.
[#53] Re: Panie moderator...

@Don_Adan, post #52

Ale można mieć 50 ignorów i nie mieć banów.
1
[#54] Re: Panie moderator...

@Aurel, post #51

Ludzie chyba wrzucają na ignora często z błahych powodów.
Potem taki ignor wisi latami nie wiadomo, po co.

Ewentualnie kasować ignory od użytkowników, którzy
nie logowali się przez ostatnie 6 miesięcy, też pomo-
że.
[#55] Re: Panie moderator...

@michal_zukowski, post #53

Fakt, z tego co widze to limit jest okolo 10 ignorow. Mozna policzyc uzytkownikow z najwieksza iloscia ignorow. Skoro Mailman pisze, ze dotyczy 10 kont tylko. A jesli to jest tylko/az 10 ignorow to bez problemu da sie komus uprzykrzyc zycie. W takim razie to powinno dotyczyc tylko uzytkownikow, ktorzy maja na koncie na przyklad 3 bany i powiedzmy 10 ignorow. Sam ignor to za malo.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 23:17:49 przez Don_Adan
[#56] Re: Panie moderator...

@michal_zukowski, post #53

Ale można mieć 50 ignorów i nie mieć banów.

Tak jak świnkamor12 chyba tak miał. Masa ignorów.
Czy sam fakt, że nie zgadzamy się z czyjąś opinią
wystarczy do wpisania na listę ignorowanych? Moim
zdaniem nie.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 23:25:37 przez mmarcin2741
[#57] Re: Panie moderator...

@selur, post #1

Korzystając z okazji że się taki wątek pojawił mam pytanie do moderacji- czy ban na forum jest równoznaczny z banem na pisanie PM?
[#58] Re: Panie moderator...

@mailman, post #37

Zawsze możesz skasować konto, jeżeli w jakiś sposób Tobie to przeszkadza. Przymusu bycia na portalu nie ma.


Panowie @mailman i @alt_, toczy się tu w miarę grzeczna i rzeczowa dyskusja, po co takie teksty?!
7
[#59] Re: Panie moderator...

@BULI, post #58

Panowie @mailman i @alt_, toczy się tu w miarę grzeczna i rzeczowa dyskusja, po co takie teksty?!




Panie, kierowniku nie wiem, czy to ważne ?
[#60] Re: Panie moderator...

@selur, post #1

Uważam, że zostałeś niesprawiedliwie potraktowany.
Tego typu wymysły to początek końca forum.

Ignorowanie użytkownika o niczym nie świadczy. Czasem mam ochotę niektórych zignorować po to by ich posty mi się nie wyświetlały bo mnie irytują. Później ich odignorowuje, np gdy nie mam kawy i chcę się trochę rozerwać/podnieść ciśnienie.
Rozwiązanie, które wprowadzono jest bez sensu.
Nie ma przeciwwagi np w formie "aprobowania" użytkowników.
Ale wtedy forum zmienia się w plebiscyt popularności (już teraz ma zalązki uciszania niepopularnych wypowiedzi).
A od tego już krok do reasumpcji ignorowania i do Białorusi.

Karny kutas dla administracji!
Pozdrawiam.
10
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem