kategoria: Blitz
[#151] Re: Nauka Blitz Basic

@c64portal, post #150

Dokumentacja jest... ale co do używania Display już nie ma tak kolorowo, a o ustawieniach coppera to już chyba nigdzie nic nie ma jeśli chodzi o połączenie z Display.

Mam opis tworzenia rainbowów ale pod Slice niestety. Pod Display nawet nie wiem jak wstawić sprajta na dolny playfield. W Slice chyba to była komenda InFrontB ale już nie pamiętam. Malutko jest opisu z Display. Jeszcze niedawno nie wiedziałem jak ustawić pojedyncze kolory, bo tu jest inna komenda.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 05:05:10 przez tukinem
[#152] Re: Nauka Blitz Basic

@tukinem, post #151

coś tam można wyczytać... np o InitCopList co oznaczają parametry
Ale spoko, nie chciałem zabrzmieć pouczająco :)

Wklejam jeszcze raz bo już chyba wklejałem link do strony z której korzystam non stop jak coś piszę w BB.też nie znam tych rzeczy na pamięć a o DisplayRGB doczytałem wczoraj jak pisałem ten przykład z mojego poprzedniego posta.

BB manual w formie html
http://docs.amiblitz.de/blitzprogrammers/0001.html

i o konkretnie rozdział o Display
http://docs.amiblitz.de/blitzprogrammers/0159.html
[#153] Re: Nauka Blitz Basic

@c64portal, post #152

Szkoda, że nie ma głębszych opisów, np przy InitCoplist przydałby mi się obszerniejszy opis ostatniego parametru. Wiem tyle, że -1 ustawia się dla OCS lub ECS, a -4 dla AGA. Chyba że flagę ustawiamy na AGA od razu na $10000 to wtedy musimy zawsze dać -4.

Nie ma przykładów do zabawy copperem, a na pewno wiele w Blitzu można nim zdziałać. Chodzi mi o efekty jak w demkach typu falowanie, przemieszczanie, powiększanie... opis C2P też by się przydał, chociaż domyślam się że to najwyższa szkoła jazdy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 20:33:09 przez tukinem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem