[#1441] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Nie jestem pewien czy to juz tu bylo, i jest z pewnosciä nie zupelnie nowe ale przynajmniej od kilku dni 100% grywalne. Nowy 3D voxelspace shooter o nazwie Zodes.


Download
[#1442] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Irek´72, post #1441

A tutaj mały gameplay z Zodes:
[#1443] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1442

Chciałem to ściągnąć i pograć, ale jak zobaczyłem ten filmik to mi przeszło.
[#1444] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1443

Można spróbować, ale raczej nie po jedzeniu ok, racja
[#1445] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1444

Panowie rewelacji z pewnosciä nie ma, ale powiem ze gra jest spoko, mozna sobie odpalic i pograc.

A pan redaktor to na jelita choruje czy jak, ze potym sie zle czuje?
[#1446] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Irek´72, post #1445

http://eab.abime.net/showthread.php?p=1190712
https://youtu.be/KuHpkICgKVU

"So I guess the minimum requirements for now are 68020 and Kickstart >1.3"





Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 19:16:47 przez R222
[#1447] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Irek´72, post #1445

Mam nerwowy żołądek i nie lubię wycierać biurka. wymiotuje
[#1448] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1446

Jakim cudem takie wymagania?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 19:24:06 przez teh_KaiN
[#1449] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Irek´72, post #1445

Całkiem sympatycznie (szczególnie anikmki przed właściwą rozgrywką), chociaż szkoda, że nie coś więcej- ściągam i oglądam i gram OK
[#1450] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1448

Jakim cudem takie wymagania?


A co - w epoce Vampira stać nas.
[#1451] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1450

https://youtu.be/RmYCCA1SUek
http://eab.abime.net/showthread.php?t=88840

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 23:26:57 przez R222
[#1452] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1451

Czy na sali jest grafik? Komuś powinni kazać klęczeć na grochu i powtarzać: "nie będę robił szybkich konwersji publicznych tilesetów z grafiką na amigę ocs". Poza tym prezentuje się (mechanika + pomysły) całkiem ok.
[#1453] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1451

Bardzo ładnie! Autor deklaruje 50fps na A500 512+512 - tak trzymać.
Reszta jest do doszlifowania - tempo trochę ślimacze, ale to w takim razie nie kwestia wydajności, tylko ustawień. Mało kolorów, ale taki to urok trybu dual playfield.

Ciekawe w czym pisane? I jak scroll zrobiony - czy na gigantycznej bitmapie czy którąś ze sztuczek.
[#1454] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1453

@michal_zukowski
wg ciebie w tym klonie rtypa są klocki publiczne?
pytam bo nie wiem, a wygląda to jak robione na kolanie - no piękne to nie jest...

@teh_kain
gigantyczna bitmapa też ma swoje granice - zwłaszcza na A500 z 512 CHIPu.
no i też mnie intresuje (już od jakiegoś czasu w czym pisane), mam wrażenie że gdzieś padło w wątku na EAB że assembler - dla tego idzie to powoli.

BTW:
pojawił się też update RESHOOT-R'a
http://www.indieretronews.com/2017/10/reshoot-r-richard-lowensteins-upcoming.html
wygląda lepiej niż poprzednik, a autor pisze że to nadal wersja demo.
[#1455] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1453

http://www.indieretronews.com/2017/10/inviyya-latest-amiga-shoot-em-up-gets.html#more
"As we've said many times before for those of you who haven't seen this game, it was first announced via the EAB forums as a design exercise for himself in learning Amiga ASM by coding with the end result of creating a space shooter level with only 8 colours. Fast forward to now and the game has come along in such a way, there will at some point be an actual playable demo and the final game will have music playing and SFX!"
[#1456] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1455

koszmarny SFX rozumiem ze w wersji finalnej będzie normalna muza i normalne odglosy
[#1457] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1455

świetnie to wygląda
[#1458] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1351

Tower 57 w wersji na Amigę ciągle jest rozwijany dostępne są nagrania wersji build 13.70.



Nowością w tej wersji jest interlace i double/triple buffering.



Dostępne jest także nagranie wersji build 15.78 z A1222 Tabor. Na razie nie ma dźwięku w A1222, szczegóły w komentarzu do wideo.



Edit: Z tego co zauważyłem w wersji amigowej dostępna jest siódma (dodatkowa) postać!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 20:39:44 przez Solo Kazuki
[#1459] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1458

No normalnie nie wierzę:
http://www.indieretronews.com/2017/10/green-beret-highly-challenging-retro.html#more
Jedna z gier, której najbardziej na Ami mi brakowało, po przesiadce z 8 bit lata temu.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 20:40:46 przez R222
[#1460] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1459

Inviyya- całkiem to fajne jak na 8 kolorów?! Ciekawe efekty ok, racja

Reshoot R- rzeczywiście jest lepiej z grafiką, chociaż cudów nie ma, bardzo ładne animowane tło OK

Green Beret zapowiada się dobrze, szczególnie jeśli będzie grafika z wersji Arcade ok, racja

Tower 57 niech no tylko to ruszy na klasyku pod AOS 4.1

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 21:10:05 przez BULI
[#1461] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1458

Wiadomo coś o cenie za ten szpil bo zastanawiam się nad zakupem ofkoz jeśli będzie wersja na MorphOSa (chociaż na Daytone 675x można w tej kwestii liczyć)

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 21:11:38 przez waldiamiga
[#1462] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #1461

Wersje "amigowe" mają być (przypominam) dla AOS4, MorphOS i AROS.

Co do ceny, a dokładniej statusu, wersji amigowych jest wielka niewiadoma. Mianowicie informacje (Steam/GOG) dotyczą wersji PC/Mac/Linux i chyba konsol. Nie mam pojęcia jak będzie rozwiązana sprzedaż i dystrybucja wersji amigowych. Być może będzie opcja kupna wersji na te systemy w w.w. miejscach.
[#1463] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1462

"Co do ceny, a dokładniej statusu, wersji amigowych jest wielka niewiadoma"

To bedzie mila niespodzianka dla NG-owcow, pewnie 300% ceny dla PC.
[#1464] Re: Zapowiedzi nowych gier

@retronav, post #1454

Reshoot R ma zdecydowanie lepszy dobor kolorow niz poprzednio.
Niestety znowu grafika to jakies fruwajace dziwactwa typu wirujace pigulki, latajace plemniczki, wielookie gasienice czy kolyszace sie na wietrze tasiemce uzbrojone.
Zdecydowanie ten grafik bierze za duzo "dopalaczy"
[#1465] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1463

Z tą "ceną dla PC" to trochę nietrafione. Gra była projektem kickstarter gdzie niektóre "wersje" były znacznie droższe niż będzie cena końcowa wersji Steam/GOG. Spowodowane jest to tym, że będą co najmniej dwie wersje: zwykła dla Steam/GOG i wersja "DeLuxe" z dodanymi rzeczami dla tych co tą wersję wykupili. Jest tam m.in. dodatkowa siódma postać (The Cyborg wyglądający jak... ), która z tego co widać na nagraniu TAKŻE jest w wersji amigowej. Tak więc można by powiedzieć, że wersja na Amigi NG będzie wersją "DeLuxe".
Tak więc i cena może być wyższa niż "cena dla PC".

Edit: Tak się nad tym zastanawiam, czy skoro amigowa wersja gry jest "DeLuxe", to może będzie sprzedawana w takiej wersji (z fizyczną kopią na CD/DVD, pudełkiem, instrukcją i innymi dodatkami). Wtedy cena zaiste będzie wyższa niż wersja cyfrowa ze Steam/GOG, może być podobna do tej co na kickstarterze ludzie wspierali z dodatkami.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 17:06:04 przez Solo Kazuki
[#1466] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1464

Reshoot R (tak jak i Reshoot) jest wręcz reklamowane jako abstrakcyjna strzelanina, więc czym się dziwisz. ok, racja

Latasz jakimś kryształem, strzelasz do (tutaj twoja lista), latasz niewiadomo gdzie... ciesz się że strzelasz przynajmniej jakimiś pociskami energetycznymi.

Edit: Do Parodiusa jeszcze Reshoot R dużo brakuje... na czym Parodius musiałbyć tworzony?



Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 17:18:26 przez Solo Kazuki
[#1467] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1466

ŁO matko!! Co to jest za oblesny paszkwil ?!? i to jeszcze ma same lajki

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nYgYHffJ6aQ&feature=youtu.be&t=1004[/youtube]
[#1468] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1467

To "Pani Moai", czyli "feministyczna parodia" rzeźb z Wysp Wielkanocnych. Ale zaiste strasznie obleśna. Ale poza tym gra posiada raczej dobrą grafikę.
[#1469] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1459

Jest już nagranie z wersji WIP Green Beret



Jak dla mnie powinni zwiększyć tempo gry, ogólnie jest ok.
[#1470] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1469

Podoba mi się, nie mogę się doczekać szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem