[#61] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #59

Świetnie, trzymam kciuki!
[#62] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@agrajek, post #60

O wiele łatwiej by było i szybciej, gdybyś to pytanie i inne jeśli je masz, zadał w dziale programowania. Wtedy z pewnością ktoś postara się pomóc. Nie zastanawiaj się tylko pytaj w dziale programowanie. :)
[#63] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #59

Miałem chwilę czasu i pograłem.
Ogólne warzenie bardzo pozytywne, fajna grafika na planszach (ekran startowy z cooperem poprawiony in-plus), ładna płynna animacja/ przesuw klocków, motyw muzyczny niby bez fajerwerków, ale słucha się OK; sample, szczególnie głos pani wyrypane chyba z jakiejś gry logicznej typu "adult" (ale mogę się mylić) .

Przeszedłem pierwsze trzy plansze, szare komórki rozgrzałem OK

Mam pytanie co do zasad gry. Mamy ułożyć klocki zgodnie z zadanym wzorem, ale w którym miejscu? W dowolnym byle się układ klocków zgadzał?
[#64] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@BULI, post #63

Mając chwilę czasu to odpowiem.
Żułta gwiazdka na początku levelu pokazuje w którym miejscu mamy ułożyć wzór.
Jakbyś miał włączone sample to byś słyszał jak gwiazdka mówi "here","here","here" .... .
Klawisz R to repeat - zaczynamy nową szansę , klawisz ESC to wyjście do menu.
Grą można sterować za pomocą klawiatury , strzałki kursora + klawisz Z jako fire.
[#65] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #64

Ja również zagrałem, bardzo pozytywne odczucia choć nie jestem fanem gier logicznych ;) Muzyczka robi fajny klimacik. Trzymam kciuki za kolejne projekty.
[#66] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #64

Rzeczywiście, zupełnie zignorowałem gwiazdkę- dzięki za podpowiedź.

Jedyny "logistyczny" minus to, że w menu głównym sterujemy myszką a później, kursor jest już sterowany joystickiem lub klawiaturą- ale to kwestia już czysto estetyczna- fajna gierka, tak trzymać OK
[#67] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@BULI, post #66

Klawiaturą też można sterować i w menu
[#68] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@BULI, post #63

sample, szczególnie głos pani wyrypane chyba z jakiejś gry logicznej typu "adult" (ale mogę się mylić)


No i tu się mylisz , wszystko zostało zrobione za pomocą Fl Studio oraz GoldWave szeroki uśmiech
[#69] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #68

He, he możliwe, że twórcy tej gry logicznej też korzystali z tych samych narzędzi szeroki uśmiech
[#70] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Słuchajcie, w grze wychwycono drobne błędy w levelu 6 i 9 . Tutaj można ściągnąć grę z poprawionymi błędami : link
[#71] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #70

wrzucilem uaktualniona wersja na strone:)
[#72] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #71

Super OK
[#73] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #72

mam takie wrażenie, że program wychwytuje ruch klocka w różnych miejscach kursora.... w sensie zdarzyło mi się zmarnować ruch lub przesunąć nie ten klocek co chciałem szczególnie jeśli są koło siebie. Niby jest strzałka mówiąca jak się przesunie klocek ale nie zawsze ruszał się ten który chciałem.
[#74] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@softiron, post #73

To nie jest wrażenie ale celowe zamierzenie w tej grze.Jeśli kursor choć troszkę styka się z klockiem którego nie zamierzasz przesunąć, to w 80% zamierzony ruch jest na twoją niekorzyść.
[#75] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #74

ahaaa... taki iwil masta plan....
frustrujące... ale niech i tak będzie.
[#76] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@softiron, post #75

Joypad jest bardzo precyzyjny , polecam
[#77] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #76

Hipoonios nagrał gameplay w potyczce z "Total pattern"
link

Zapraszam do obejrzenia jak ktoś ma trudności z przejściem któregoś levelu szeroki uśmiech
[#78] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #77

Tutaj link kolejny ciekawy filmik kolegi zzielins .OK
[#79] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #78

Dziękuję i zapraszam do oglądania innych filmików :).
Zbylu
[#80] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #78

link
W Amiga Future 122 jest recenzja Total Pattern
[#81] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #80

Gratuluję. OK
[#82] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #80

ktos czytal? co pisza?
[#83] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #82

Ten numer chyba jeszcze nie jest do kupienia. To numer wrzesień/październik.
[#84] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Hexmage960, post #81

graty!!! :)
[#85] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #80

Super! Gratulacje i czas na następny projekt :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem